Jaké hnojivo je vhodné pro pokojové růže a jak správně hnojit?

Pokojová růže se právem nazývá královnou květin a tato miniaturní krása tiše roste na parapetu.Různorodost barev a úžasná vůně nezanechává nikoho lhostejným.Se všemi jeho výhodami existuje jedna nevýhoda.Růže v květináčích jsou náladové.Tajemství, které pomůže pěstovat zdravý keř, s elegantními květinami je včasné oblékání.

Proč květina v květináči potřebuje hnojivo?

Vnitřní růže vyžadují další výživu ještě více než jejich kongenerické zahradní růže.Kořenový systém je umístěn ve stísněném prostoru, a proto rychle spotřebovává hnojiva rozpuštěná v půdě.

Během období, kdy jsou pupeny zasazeny, jsou pro květinu nezbytné různé stopové prvky.Vyžaduje se správné a včasné oblékání, protože na tom závisí velikost pupenů, počet květů a dokonce i velikost keře.Nejlepším efektem je kombinace organických a minerálních hnojiv.

Jak často je přidat doma?

Jakmile si koupíte pokojové růže, udělejte si čas na jejich krmení .Květ potřebuje přizpůsobení (jaký druh péče je nutný pro růži po zakoupení v obchodě ?).Zpočátku má rozeta dostatek zásobživiny již v půdě skladu.O měsíc později se rostlině dostane první obvaz.Hnojiva se aplikují v intervalech čtrnácti dnů, střídají se minerální a organické komplexy.

Krmení se opakuje po 2-3 týdnech v závislosti na potřebách rostliny.Před oplodněním musí být růže napojena .

Postupné pokyny pro zavádění živin

Jak a jaký je nejlepší způsob, jak nakrmit květinu na jaře, v létě a na podzim?

Jak oplodnit květ, závisí primárně na potřebách samotné růže.Nejdůležitější pro plný vývoj květu jsou dusík, draslík, fosfor a další stopové prvky.

 1. Dusík .Díky dusíku rostlina vytváří zelenou hmotu a vytváří silné výhonky.Dusíková hnojiva lze aplikovat od března do července.
 2. Draslík .Draslík je potřebný pro prodloužení doby květu a zamezení padání pupenů.Je zodpovědný za celkový stav keře a přispívá tímto prvkem od června do října.
 3. Fosfor .Fosfor je zodpovědný za tvorbu nových kořenů, ovlivňuje velikost pupenů a jejich počet.Pokud rostlině chybí fosfor, nemusí dojít k květu.Krmení fosforem lze provádět od května do října.

K určení prvků, které květ potřebuje, je třeba vědět, v jaké době dochází k intenzivní absorpci určitých látek.

Použití hotových přípravků

Pro vrchní obvazy se nejčastěji používají vyvážené vyvážené směsi připravené k použití speciálně určené pro pokojové růže.Můžete si je koupit ve specializovaných prodejnách. Hotové hnojivo obsahuje všechny potřebné prvky v koncentrované forměa před použitím musí být naředěno ve vodě.

Některé druhy směsí se používají jako obvazy na listy.Síran draselný je jedno z nejlepších minerálních hnojiv vhodných pro všechny druhy indoor růží.Jedná se o komplex prvků draslíku a fosforu, prezentovaných ve vyvážené formě.Všechny hotové koncentráty obsahují návod k použití.

Kde a kolik mohu koupit?

Složitá hnojiva lze zakoupit ve specializovaných prodejnách pro zahrádkáře.Jsou granulované, tekuté nebo v práškové formě.Kapalné roztoky jsou dražší než koncentrované.

Například:

 • V Petrohradě stojí v jednom z obchodů složité minerální hnojivo o hmotnosti 30 gramů 30 rublů a hnojivo rozpustné v tekutině o objemu 500 ml.Stojí to 324 rublů.
 • Stejný trend je pozorován iu metropolitních obchodů.Takže pytel suchého prášku o hmotnosti 25 gramů stojí pouze 25 rublů a láhev roztoku s objemem 330 ml.prodáno za 145 rublů.

Hnojení vlastními produkty

Ve většině případů jsou vitaminy připravené k reprodukci ve většině případů organické .Tytohnojiva mají příznivý vliv na strukturu půdy.Je nasycen dusíkem a draslíkem.V požadovaných množstvích je také přítomen fosfor, síra, hořčík, vápník a další prvky.Nejznámější jsou popel, kávová zrna, kvasnice a mnoho dalších.

Banánová kůra

Organické růže vyrobené z banánové kůry jsou užitečné pro domácí růže.

Způsob přípravy :

 1. Banánové slupky (3 kusy) se nalijí do třílitrové nádoby, přidají se 2 lžíce cukru a vylijí se teplou vodou.
 2. Trvají na 2-3 dnech, občas se třese.

Zalévané výsledným růžovým roztokem každé 2 týdny.

Z kvasinek

Pro oblékání listů je tento snadno použitelný produkt vhodný.

Způsob přípravy :

 1. 50 gramů čerstvé nebo 1 gram suché droždí se zředí v 1 litru teplé vody a přidá se 1 čajová lžička cukru.
 2. Výsledný roztok byl podán infuzí na teplom místě po dobu 2 hodin.

Stříkejte listy jednou za 2 týdny. Během květu se neprovádí orovnávání listů .

Možné chyby během krmení a jejich důsledky

Nadměrné používání

Mnoho pěstitelů rostlin si myslí, že čím více hnojiv, tím lépe.Nečtěte si návod k použití nebo „nalijte do očí“.To vede ke smutným důsledkům.Nedodržení proporcí nebo načasování aplikace hnojiv vede k nemocem a často k smrti oblíbeného květu (naučte se, jak zabránit úmrtí květu aChcete-li oživit růži doma, můžete zde ).

 1. Překrmování dusíkem způsobí, že rostlina bude vypadat zdravě a dobře udržovaná, ale nebude zde žádné kvetení ani málo květů.
 2. Při nadbytku fosforu se listy zbarví dožloutlé a odpadnou (proč roste v místnosti listy a pupeny a vyschne ?).
 3. Nadměrná koncentrace hnojiva v květináči spaluje kořenový systém a rostlina umírá.

Nedostatek výživy

Nedostatek živin ovlivňuje také celkový stav růžice.

 1. Růst v takovém keři se zpomaluje, spodní listy zžloutnou a spadnou.
 2. Stonky ztenčují a barvy buď málo, nebo žádné.
 3. Z nedostatku fosforu jsou výhonky ohnuty a listy zčervenávají na fialovou.
Je možné určit, které prvky podle vzhledu květu chybí.Listy jsou pokryty červenými tečkami, když rostlina postrádá dusík, a nedostatek hořčíku vede ke zčernění středu listu, který následně mizí.

Oprava chyb

Pokud rostlina vykazuje známky nedostatku stopových prvků.Mezi ně patří:

 • tupost listů;
 • tendence k nemoci;
 • Padající pupeny.

Těmto rostlinám se dodává doplňková výživa.Můžete použít kořenový a listový dresink.

Při překrmování rostliny je nutná transplantace do nové půdy .Existuje další způsob řešení předávkování.Toto je vymývánínadměrné hnojivo z půdy pomocí vody.Tento postup se provádí pouze v případě, že je byt teplý.Hrnec s rostlinou je ponořen do nádoby s teplou vodou na 6-8 hodin.Pak nechali vodu vytéct a vrátit květinu na původní místo.

Doporučujeme přečíst si další články k tomuto tématu, ze kterých se naučíte, jak prořezávat místnost rostla, a také , jak se starat o rostliny v zimě doma.

Správná péče a pravidelné oblékání pomáhají pěstovat nádherný a zdravý květ.Hlavní věc je dodržovat opatření a pokojová růže děkuje majiteli s krásným vzhledem.

Doba krmení Hnojiva
) Brzy na jaře, první desetiletí března Pro první krmení je lepšíjen vhodné komplexní minerální hnojivo s vysokým obsahem dusíku (ammofoska, nitrophoska nebo speciální hnojivo pro pokojové růže).Hnojivo se zředí vodou a rostlina se zalévá výsledným roztokem.
březen - duben Druhý vrchní obvaz se zavádí 2-3 týdny po prvním, když se objeví listy.Můžete krmit organickým hnojivem, například kvasinkami nebo zakoupenými organickými roztoky.

Třetí obvaz se provádí se stejným komplexním hnojivem pro růže, které bylo použito pro první obvaz.Je důležité střídat minerální a organické krmení.Je také důležité pravidelně provádět orovnávání listů (postřik rostlin).V tomto případě je asimilace užitečných prvků 2krát rychlejší.

květen - červen Počínaje květnem se růži krmí hnojivy obsahujícími draslík a fosfor.Například síran draselný, superfosfát nebo speciální nástroj pro růže.Tato hnojiva lze aplikovat společně nebo samostatně.Vrchní obvaz se opakuje každé 2 týdny.
Červenec Pokračují v krmení rostliny draslíkem a fosforem.V červenci je také nutné pravidelně používat organická hnojiva.
srpen-září V srpnu je zastaveno doplňování dusíku.Rostlina je krmena pouze hnojivy, která obsahují fosfor a draslík.
říjen-listopad Na zimu se připravuje pokojová růže.Hnojiva se skládají převážně z fosforu.Vrchní obvaz se aplikuje 1krát zadva týdny a pak se postupně zastaví.