Jaké je nebezpečí nedostatku vitaminu B2 u slepic a proč se mění chůze u ptáka?

Není tajemstvím, že každý je náchylný k nemoci.Od rostlin po zvířata a lidi.A je nutné bojovat s nemocemi ihned po zjištění příznaků a diagnostikování nemoci.

Přesto však doporučuji, aby čtenáři nemedikovali samy, a pokud u vašeho milovaného domácího mazlíčka naleznou nemoc, poraďte se s odborníkem.

Nicméně, jak často začneme vydávat poplach, když vidíme děsivé příznaky, a ani si nemyslíme, že příčinou může být pouze nedostatek vitamínu, kterému není tak obtížné zabránit.

V takových případech je tento článek vhodný.Čtenářům bude řečeno, jak nemoc identifikovat, jak ji léčit a jak jí lze předcházet.

)

Co je to nedostatek vitamínu B2 u kuřat?

Nedostatek vitaminu je onemocnění způsobené závažným nedostatkem vitamínů v těle.Vitamin B2 - ve vodě rozpustný vitamin, je koenzym mnoha biochemických procesů.

Nedostatek vitaminu B2 je tedy nedostatkem vitaminu B2 v těle , v tomto kontextu v kuřecím těle, ačkoli se samozřejmě vyskytuje také u zvířat a jiných ptáků.

To znamená, že je třeba mít na paměti, že se s tímto problémem mohou setkat nejen majitelé domácích kuřat, ale také šťastní.majitelé jiných druhů drůbeže, ať už jde o kachny, krůty nebo husy.

Avitaminóza B2 postihuje ptáky absolutně všech druhů, na ně jsou zvláště citlivá mladá zvířata.

Závažnost

Vitamin byl objeven v roce 1879, byl izolován ze séra a připomínal žlutooranžový krystal.

Po dlouhou dobu nemohli identifikovat výhody tohoto vitaminu, dokud se nezjistilo, ževšechny oxidační redukční práce se provádějí pouze díky vitaminu B2a bez něj by nepracoval jediný vitamin skupiny B.

Například se podílí na oxidační fosforylaci a dýchání tkání.Užitečnost těchto dvou bodů je zřejmá.

Musí být léčeno jakékoli onemocnění.A pokud vaše kuře najednou vykázalo nedostatek vitamínů, pak to prostě nemůžete nechat a nechat se vypořádat s touto nemocí.

Procento úmrtnosti způsobené nedostatkem vitaminu je samozřejmě nízké, ale zhoršení celkového stavu, změna klinického obrazu, nejsou také příjemnými důsledky.

Kromě toho mezi příznaky a důsledky nedostatku vitaminu B2 patří paralýza tlapky, zakrnělý růst, průjem, neplodnost a některé další, klinický obraz bude diskutován později.

Jednoduše řečeno, nezbytný vitamín se podílí na všech životních procesech, takže se například podílí na vstřebávání tuků, uhlohydrátů a bílkovin.

Krémové nosnice Legbar jsou některými považovány za dekorativní plemena kvůli svému hřebenu.

V tento článek podrobně popisuje, jakrozkvět orchidej po květu.

Avitaminóza zpravidla ovlivňuje ptáky a zvířata ve velkém měřítku v suchém nebo příliš deštivém období, kdy veškerá možná hniloba nebo popálení jídla pod spáleným sluncem nemůže v takových případech vlastník dělat žádné důsledky.

Ale pokud je příčinou jednoduše nesprávná výživa způsobená nekvalitním zbožím nebo nevyváženou stravou -je zdraví vašeho ptáka ve vašich rukou .

Příčiny choroby

Jak již bylo uvedeno, důvodem je nedostatek vitaminu B2 v drůbežářském organismu, obvykle v důsledku nesprávně připravené kuřecí stravy.

Příčiny choroby mohou být ve srovnání s klimatickými normami rovněžzvýšené snášky vajec, zvýšený obsah bílkovin a tuků ve stravě a nižší teplota vzduchu .

Za těchto podmínek existuje zvýšená potřeba vitamínu, pokud není uspokojen, může být kuře nemocné.

Průběh a symptomy

Nejprve zvažte symptomy :

 • slabost;
 • snížená nebo dokonce ztráta chuti k jídlu;
 • slabost;
 • snížená produkce vajec;
 • průjem;
 • zpomalení růstu;
 • slabé nohy (kuřata se začíná pohybovat po metatarzálních kloubech);
 • kroucení prsty;
 • ochrnutí tlapky;
 • loupání kůže na krk a hlavu (rány se nehojí);
 • tlapky se pohybují od sebe;
 • drobivost a prolaps peří;
 • blanšírování hřebenu a náušnic;
 • krytí rohovky;
 • U dospělých se kuřata rodí s kudrnatým peřím.

Toto onemocnění se vyvíjí postupně.Například u mladých zvířat (kuřata)se nedostatek riboflavinu objeví až ve 14. až 30. den pěstování , vše začíná snížením chuti k jídlu a slabostí, takové chování lze snadno zaměnit s únavou nebo jiným nedostatkem vitamínu.

Dále se slabost nohou již projevuje a teprve poté, co se pták začne pohybovat po kloubech, můžeme zaznamenat ztmavnutí hřebene.

Jakmile jsou zaznamenány jakékoli příznaky nedostatku vitaminu a je stanovena diagnóza, je nutné okamžitě změnit stravu kuřat nebo kuřat (jak bylo uvedeno výše, nedostatek vitamínu riboflavin se projevuje mnohem častěji, proto je lepší sledovat kuřata velmi přísně), přičemždo něj potřebné prvky, které budou popsány níže.

Diagnóza choroby

Doporučuje se diagnostikovat nemoc na základě výše uvedených příznaků, tj. Na základě klinického obrazu, pokud si nejste jistí svými vlastními závěry, doporučujeme se poradit s odborníkemkdo provede potřebné studie a bude schopen přesně říct, s čím ptákem je nemocný.

Ošetření

Jak bylo uvedeno výše, hlavní metodou ošetření je změna výživy ptáka.

Do stravy je třeba zavést řadu produktů :

 • hrách;
 • kukuřice;
 • naklíčená pšenice;
 • pohanka;
 • brambory;
 • cibule;
 • mrkev;
 • listy pampelišky a kopřivy;
 • cibule;
 • řepa;
 • mléčný odpad;
 • Pivovarské kvasnice.

Lze se také obrátit na získávání krmiv bohatých na vitamín B2, neměli bychom zapomenout ani na to, že vitamín je potřebný nejen pro blaho samotného kuře, ale také pro jeho potomstvo, aby naklíčená pšenice nepražila.doporučeno.

Je také možné použít doplňky syntetického přípravku vitaminu B2(v průmyslu se riboflavin zpravidla získává chemickou syntézou ribózy a 3,4-dimethylanilinu, méně běžně používaných bakterií, které jsou geneticky modifikovány).

Prevence

Prevence spočívá zpravidla ve stejné pravidelné konzumaci kuřat potravinami s vysokým obsahem vitaminu B2 (seznam je uveden výše) nebo se zvýšením hladiny bílkovin ve stravě drůbeže.

V těchto produktech se vitamin nejen nachází ve velkém množství, ale je také snadno stravitelný, což zvyšuje pravděpodobnost, že s vysokou účinností vstoupí do těla ptáka.

Kuřata Tsarskoye Selo mají ve skutečnosti královské držení těla.Přečtěte si o nich více na našem webu kliknutím na výše uvedený odkaz!

Postarej se o své domácí mazlíčky!O důsledcích nedostatku vitaminu B1 u kuřat se můžete dozvědět zde: https://selo.guru/ptitsa/kury/bolezni/narushenie-pitaniya/avitaminoz-b1.html.

Shrnutí našeho výzkumu.Na základě tohoto článku lze snadno říci, že nedostatek vitamínu B2 je jednoduchý pro neprofesionální diagnostiku a jeho důsledky, pokud nedosáhly kritického stádia, jsou reverzibilní pouze s elementární změnou stravy,současně existuje spousta potřebných produktů, které snižují obtížnost při potírání nepříjemného onemocnění.

Ale přesto je lepší, když začnete s prevencí nedostatku vitamínů včas a vaše zvířata zůstanou zdravá a nemusíte se vypořádat s výše uvedenými příznaky.Nebuďte nemocní a buďte si jisti a zdraví svých domácích mazlíčků.