Jaké poškození může dřevo vši způsobit lidem a ostatním, kteří žijí v bytě, co jsou nebezpeční a jak s nimi zacházet?

Mokrice potřebuje pro reprodukci a život vysokou vlhkost.V přírodním prostředí žijí v shnilém dřevě, mokrém stelivu a zemi pod mokrými kameny.Pokud se tito škůdci objevili v bytě, je místnost příliš vlhká a vlhká.

Je zřejmé, že u člověka, který vidí Woodlice, jejich vzhled způsobuje pocit znechucení a nepřátelství, ale musíte také vědět, zda tito škůdci dokáží kousnout, jakou škodu mohou způsobit člověku a jeho domovu a jakzbavit se jich.

Životní styl korýšů

Mokritie jsou zástupci čeledi korýšů izopodů a druhů členovců , které mají malé (až 20 mm) oválné tělo mramorově šedé nebo hnědohnědé barvy.Krunýř pokrývající tělo je rozdělen do 8 segmentů, z nichž 7 jsou páry prsních nohou.

Tito členovci žijí na zemi, ale jako místo osídlení jsou vybrána pouze místa, kde je zvýšená vlhkost a teplo.To je přesně důvod jejich vzhledu v koupelně nebo na toaletě, pod dřezem nebo ve skleníku a sklepě, pod kompostem, kameny nebo vlhkými deskami v zahradě.

Během dne nejsou vši aktivní, vedou noční životní styl a nechávají své úkryty hledat jídlo.Podávám jim jídlo:

  • odpadky;
  • mrtvé a chátrající rostliny;
  • mech;
  • spadané listí a jiné organické zbytky.

Kromě toho se živí živými rostlinami a jedí svůj kořenový systém.

Woodlice jsou pohyblivé a rychlé, v případě ohrožení se shluknou do koulí. Tito zástupci korýšů chovají vejce v dubnu až květnu, žijí v průměru od 9 do 12 měsíců.

Kousají se tyto členovci?

Ústní aparát těchto členovců není určen ke kousnutí.Používá ho vši pouze k jídlu měkkých organických zbytků a malých částí rostlin.

Woodlice jsou saprofágní, jejichž životní činnost je podporována produkty rozkladu organických látek.Nejsou schopni kousat a jíst živé mikroorganismy.

Jaké je nebezpečí?

Nepříjemný vzhled apredispozice ke shromáždění v kolonii poskytly těmto členovcům notorii zde najdete popis vši a jejich zařazení).Co škodí, kromě pocitu znechucení a možnosti vyvolat nervové zhroucení, udělat Woodlice?

Pro člověka

Jsou korýši nebezpeční pro člověka?Woodlice nejsou schopny kousat, kazit jídlo, infikovat vodu, bzučet nebo proniknout do těla, což je pro člověka prakticky neškodné.

​​

Avšak vzhledem k tomu, že tyto členovci nejí nejen živé části rostlin, ale také hnijící a mrtvé mikroorganismy, existuje riziko, že vši jsou schopné tlapek .přenáší různé infekce a patogeny.Možnost šíření infekcí červy červy je kontroverzní otázkou, protože pro to neexistují vědecké důkazy.

Informace o stravě vší, jejích druhů, včetně o bílých škůdcích, najdete na našich webových stránkách.

Pro domácí mazlíčky

Pro domácí mazlíčky i pro lidi není vši ohrožena. Kromě toho mohou být hostitelé obsahující pavouky nebo plazi speciálně zapojeni do výroby vši, protože tyto korýši jsou jejich nejlepším zdrojem bílkovin.

Pro rostliny

Největší nebezpečí lesních dřevin je pro pokojové rostliny.Členovci jedí živé listy, poškozují a narušují integritu kořenového systému.

Kromě toho přítomnost vši v květináči s rostlinou způsobuje, že půda ztrácí kyslík a stává se příliš hustou.

Důležité! Vzhled malých děr v listech a květech je známkou toho, že rostlina byla napadena vši.

Pokud se těchto škůdců nezbavíte, po 14–15 dnech bude pokojová rostlina zcela uschnout a zemřít.

V případě bodu , když jsou korýši vysazeni ve sklepě, zkazí brambory a zásoby jiné zeleniny , a ve skleníku se vylíhnou pouze klíčky zeleninových plodin, které tuto plodinu ovlivní.

Pro bydlení

Dřevěné vši zpravidla žijí pod vanou, za toaletou, poblíž kotle, ve sklepech a komorách, kde se skladují zásoby zeleniny.Výběr těchto míst je spojen se zvýšenou vlhkostí apřítomnost potřebné výživy (dozvědět se více o výživě dřevinek žijících v koupelně, bytě a dalších prostorách, viz zde ).

Navzdory skutečnosti, že vši nejsou parazitární u lidí nebo domácích zvířat a největší , jsou poškozeny pouze pokojové rostliny , blízkost těchto škůdců a výskyt jejich velké koncentrace v rozích a nastěny koupelny jsou velmi nepříjemné a vyžadují okamžitou likvidaci.

Nejnebezpečnější pro byt jsou dřevěné vši, které pronikají do místnosti ventilačním systémem ze suterénu, ze střechy nebo z ulice.Takoví členovci se množí rychle, je těžké s nimi bojovat.

Stojí za to bojovat?

Navzdory skutečnosti, že vši nejsou zvlášť nebezpečné a nezpůsobují hmatatelné škody, je důležité a nutné je zničit.Nejsou schopni kousat osobu ani domácího mazlíčka, ale s jejich vzhledem v bytě můžete zapomenout na útulnost a pohodlí.

Vzhled vši v domě naznačuje nutnost okamžité dezinfekce , což přispěje k včasnému ničení členovců a minimalizuje riziko šíření různých infekcí, hub nebo lišejníků.

Důležité! Je třeba odlišit dřeváky od stříbřitých, raději žít v suchu a jíst cukr a zbylé jídlo.Přesná definice druhu škodlivého organismu přispívá k účinnosti kontroly.

Pokud se nezbavíte vši, brzy, samozřejmě , nebude možné zůstat v bytě kvůli stále rostoucímu počtu jednotlivců a možnost je vidět nejen v noci, ale také během dne, a to nejen v koupelně nebo ve sklepě.Kromě toho se postupem času ztratí vaše oblíbené domácí rostliny a některé zeleninové a ovocné plodiny uložené ve sklepě.

Způsoby kontroly

Je třeba přistupovat ke zničení dřevných vši komplexně:

  1. je nutné snížit hladinu vlhkosti v bytě, snížit vlhkost a zkontrolovat ventilační systéma stav potrubí;
  2. zapečetit mezery v koupelně a WC;
  3. k odstranění nahromaděných zbytků pod vanou s cílem zbavit vši dřevěné vši

Další ochrana proti škůdcům se skládá z několika metod:

  • Mechanická metoda. Je nutné nechat na noc mokré koště na stanovištích Woodlice, aby se členovcům umožnilo vylézt na mokré pruty a ráno je opatrně odstranit z areálu a protřepat na ulici.Tento postup by se měl opakovat dvakrát.Kromě toho v rozích koupelny můžete posypat solí nebo dát kbelík naplněný vápnem.
  • Lidové recepty. U brambor nebo mrkve, které obsahují velké množství vlhkosti, udělejte několik děr a nechte přes noc. Ráno se vši plazí do zeleniny a musí být zničeno.Můžete také ošetřovat místa, kde žijí woodlice, voda se stejnými částmi červeného pepře, tabákový prášek a soda v něm rozpuštěná.
  • Chemikálie. Stěny a podlahy musí být léčeny drogami, jako je Gett, Tarrax nebo Krtek, Tetrix je univerzální droga.
Důležité! Při práci s chemikáliemi používejte masku a rukavice.

Pokud žádná z těchto metod nepomohla k dosažení výsledku a se zbavila škůdců, měli byste se uchýlit k pomoci odborníků na hubení škůdců.

Woodlice jsou malé škůdce charakterizované nepříjemným vzhledem. Navzdory skutečnosti, že nepředstavují vážné nebezpečí pro lidský život a domácí zvířata a ohrožují pouze domácí rostliny jedením jejich kořenů a listoví, což vede k úmrtí, pokud se v domě vyskytují červy, je nutné je okamžitě bojovat.