Jaký je význam hnojiv pro spathiphyllum?Kdy nakrmit rostlinu a jak na to?

Spathiphyllum, jako každá rostlina, potřebuje péči a pozornost.Patří sem: osvětlení, vlhkost a teplota.D.

Zařízení rovněž potřebuje určité množství smyčkových látek.A to může poskytnout jen nejlepší oblékání.

Je proto důležité vědět, v jaký čas a jak používat hnojiva, aby byla prospěšná a neškodná.

Co je to?

Hnojení je agrotechnická technika zaměřená na zajištění výživy rostlin a na zlepšení jejích vlastností.Vrchní obvaz je schopen aktivovat růstový proces a dobu květu.

Správně aplikovaná léčiva mohou rostlině posílit, zdravější a odolnější vůči chorobám.

Existují dva způsoby krmení doma :

 1. Kořen .V tomto případě se hnojivo aplikuje pod kořen květu.
 2. Listpři postřiku vegetativní části.

Význam výživy pro „ženské štěstí“

Správná výživa je zárukou zdraví a dlouhověkosti spathiphyllum .V tomto případě musíte striktně dodržovat dávkování, frekvenci a také správněvyzvednout lék.Kromě toho je velmi důležitá doba aplikace.

Spathiphyllum v počáteční fázi (bezprostředně po výsadbě) nevyžaduje hnojiva, poskytuje ji veškerá nezbytná půda.Ale v průběhu času je půda vyčerpaná a květina začíná hladovět.Důvodem je omezený prostor hrnce, a tedy i krmné plochy.Proto je vrchní obvaz velmi důležitý.

Jinak se ozdobnost ztratí, rostlina bude slabá a barva listoví bude matná, růst a vývoj se zastaví, kvetení se zastaví.Postupem času taková květina umírá.

Jak si vybrat ten správný čas?

Jak zjistit, zda rostlina potřebuje hnojivo?

​​

První známkou toho, že květina je „hladová“, je zhoršení vzhledu .Rostlina, která nebyla dlouho krmena, má bledou barvu, roste menší velikosti a nekvete.Někdy dochází k nerovnoměrnému žloutnutí listů a také k vyschnutí.

Podrobněji každá známka označuje nedostatek jednoho nebo druhého prvku.

Například:

 • Pokud je květina zakrslá, postrádá hořčík .To může být také naznačeno letargií a ztrátou turgoru.
 • Pokud má květina zažloutlé listy , naznačuje to, že vyčerpala svou vitalitu a potřebuje komplexní výživu.
 • Žluté listy se zelenými žilami- důkaz, že rostlina je nemocná s chlorózou, postrádá železo.
 • Pokud je zelené zvíře zdravé, ale ne kvetoucí , jedná se o známku nedostatku draslíku afosfor.V tomto případě musíte změnit lék.

Kdy je nemožné provést postup?

Případy, kdy se nedoporučuje hnojení:

 1. Pokud po transplantaci uplynulo méně než měsíc.V tomto případě svěží půda poskytne květu vše potřebné a nepotřebuje vrchní obvaz.
 2. Nemocná a škůdce napadená rostlina by neměla být krmena.
 3. Nově zakoupená květina by neměla být oplodněna, protože by to mohlo způsobit vážný stres.A rostlina ve stavu stresu může ztratit pupeny nebo úplně zastavit květu.Adaptační období po zakoupení je alespoň 2 měsíce.
 4. V chladném období hibernace květuje a nemusí být vyživována.Během této doby je množství hnojiva minimalizováno nebo vůbec neaplikováno.
 5. Pokud existuje podezření, že květina má kořenovou hnilobu, neprovádí se vrchní obvaz.V tomto případě by měla být přijata opatření k ošetření květu a poté k oplodnění.

Jaká sezóna je nejlepší na oplodnění?

Nejoptimálnějším časem pro krmení je období jaro-podzim .Toto je doba aktivní vegetace po hibernaci, kdy je spathiphyllum hnojeno jednou týdně.

Období aktivní vegetace v spathiphyllum trvá od března do září.

Četnost takové péče

Četnost krmení závisí na ročním období a stavu květu.

 • Na jaře, v létě a na začátku podzimu se krmí spathiphyllum jednou týdně.Při dobrém stavu květu může být frekvence obvazu 1krát za 14 dní.
 • Od středuNa podzim, před nástupem zimy, se spathiphyllum oplodní jednou za 15-20 dní.V zimě - 1krát za měsíc.

Pokud v zimě teplota v místnosti nepřesáhne 16 stupňů, nemůže být rostlina napájena až na jaře.

Krok za krokem: jak provést postup?

Níže je uvedeno, jak oplodnit květ „ženského štěstí“.

Přírodní léčivé přípravky

Ne všichni pěstitelé milují minerální hnojiva, někteří dávají přednost krmení spathiphyllum přírodními léčivými přípravky, které si sami připravují.

Nejúčinnější domácí opravné prostředky :

 • Kávová zrna .Po vypití kávy se zahušťovač neodhodí, nato se posype do hrnce.Následně, při zalévání kávy, dá půdě užitečné látky.
 • Čajové lístkyjsou vynikajícím zdrojem vitamínů a minerálů pro spathiphyllum.Po opití čaje se čajové lístky vysuší a nalije do květináče, funguje stejně jako kávová zrna.
 • Banánová kůra .Před použitím se slupka vysuší, rozdrví se na prášek a poté se vloží do půdy.

  Můžete také provést banánovou infuzi.K tomu se kůže jednoho banánku nalije do litru studené vody a trvá na tom, že jeden den.Poté je produkt filtrován a nalit do hrnce jednou za 12 dní.

 • Infuze kopřivy .Při přípravě se čerstvá zelená kopřiva naseká a nalije do litru vroucí vody, poté trvá na den.Výsledný koncentrátchováno v poměru 100 g infuze na 1 litr vody.
 • Syrovátka .Před použitím se sérum zředí teplou vodou v poměru 1:10.Poté je rostlina napojena pod kořen.
 • Kyselina jantarováje silný růstový stimulátor.Při krmení se 1 tableta rozpustí v 1 litru vody.Krmí rostlinu kořenovou metodou.

Hotové výrobky

Před použitím se hotová hnojiva zředí vodou v poměrech uvedených na obalu.V takovém případě by se měla používat pouze vařená nebo destilovaná voda.Poté, co se agent úplně rozpustil, zalévají květinu a přísně dodržují normu.

Při topickém hnojení kořenovými hnojivy se látky aplikují přísně pod kořen, čímž se zabrání kontaktu s listy.

Je-li použita metoda stříkání, je produkt naředěn v slabší koncentraci.V tomto případě je dávka snížena 2-3krát ve srovnání s dávkou uvedenou na obalu.

Přípravky pro krmení spathiphyllum :

 • Zvláštní hnojiva „Pro Aroid“.
 • Univerzální léčivé přípravky pro pokojové rostliny.
 • Tabletové přípravky obsahující základní prvky a stopové prvky.
 • Kapalná hnojiva pro květ.

Nejoblíbenější z nich jsou:

 • Bona Forte.
 • Zelený dům.
 • Zahrada zázraků.
 • Mistryně.

Jak se starat o půdu?

Jak je známo , sapatiphyllum miluje vlhkou půdu, a to jak během krmení, tak jindy .Proto by v žádném případě nemělo být ponecháno vyschnout.Takéhnojivo by nikdy nemělo být aplikováno na suchou půdu, jinak by mohlo dojít k popálení kořenů.

Před vstupem do květu se hojně zalévá a nechá se nějakou dobu zalévat.Měli byste se ujistit, že hliněné hrudky jsou nasyceny vodou a teprve poté živit květinu.Po aplikaci se rostlina opět zalévá a půda se uvolní, aby se zajistilo „dýchání“ kořenů.

Jak zalévat rostliny, aby kvetly?

Co nakrmit pro kvetení? Ke stimulaci kvetení se do spathiphyllum krmí přípravky obsahující draslík a fosfor .K tomu se připraví roztok v poměru 1 g produktu na 1 litr vody a připraví se kořenová metoda.

Kromě toho lze organická hnojiva použít ke stimulaci kvetení.Směs mulleinu a vody v poměru 1:30 je perfektní.Tento nástroj se používá pro rootovou aplikaci.

Organická hnojiva by se měla používat opatrně, protože s jejich nadbytkem můžete získat dostatek zelené hmoty a nepřítomnost květu.

Důsledky

Jak víte, hnojiva mohou přinést nejen výhody, ale také poškození.Kromě toho jsou jak nadbytek, tak i nedostatek živin v půdě škodlivé.

Nedostatek výživy

Pokud je spathiphyllum neustále hladový, lze na kvetení zapomenout .Navíc prakticky přestane růst, velikost listů se zmenší a barva listů se změní na světle zelenou.Kromě toho bude pozorováno žloutnutí a částečné umírání zelené hmoty.Takové rostliny mají slabou imunitu anáchylné k plísňovým infekcím.Pokud se situace nenapraví, květina umře.

Přebytek

Nadbytek živin vede ke skutečnosti, že květina aktivně uvolňuje mladé výhonky, ale nekvete.Tyto příznaky naznačují nadbytek dusíku v půdě.Kromě toho může nadbytek minerálních hnojiv vést k ukládání dusičnanů v půdě a ke smrti rostliny.

Jedním z hlavních příznaků nadměrného krmení jsou hnědé skvrny na listech .V tomto případě je zavádění drog zastaveno a květina je transplantována do jiné země (je možné v zimě transplantovat spathiphyllum a jak se o to postarat?).Pokud je vše hotové správně, za měsíc se květina vrátí do normálu.

Hnojení spathiphyllum je nedílnou součástí péče , v moderování je vždy užitečné.Nezapojujte se však.Nadměrné množství minerálů v půdě může vést ke špatným výsledkům.Pokud je květina zdravá, roste dobře a kvete, postačí pravidelné zalévání a uvolňování půdy.