Japonští bojoví ptáci - kuřata Yamato

Cockfights začaly dávno v Indii, ale ani nyní neztratily svůj význam.

V mnoha zemích světa a dokonce iv Rusku tento sport stále vzkvétá.Navíc většina domácích chovatelů má zájem o japonská plemena bojových slepic, jako je Yamato.

Bojovské plemeno kuřat Yamato bylo chováno japonskými chovateli.Snažili se získat malého, ale velmi otužilého ptáka s nepříjemnou nevrlý charakter.

Toto plemeno bylo speciálně vyšlechtěno pro zábavu japonských císařů, kteří byli dlouho známí svým zájmem o kohoutí zápasy.

Moderní kuřata Yamato zcela zachovala všechny rodokmeny.Mohou snadno porazit větší a silnější soupeře pouze díky své výdrži a agresivitě.

Popis plemene Yamato

Kuřata Yamato mají malou tělesnou velikost a přímé držení těla.Navíc se vyznačují slabým peřím, přítomností typické náušnice a masité tváře.Spodní ocasní peří slepic a kohoutů jsou ohnuté.

Jsou možné dva druhy barev: pšenice a divoká.Pšeničtí kohouti se vyznačují zlatým peřím a slepice jsou červenohnědé.Pokud jde o divokou barvu, slepice majízlaté peří a kohouti hnědé nebo červené.

Druhy kohouta

Kohout plemene Yamato má široké a rovné tělo.Trochu se zužuje směrem k ocasu, díky čemuž tvar těla vypadá jako vejce.

Jeho ramena dobře vyčnívají dopředu.Na ramenou kohouta je středně dlouhý krk, který je mírně ohnutý.Na krku zůstává krátké peří, které nedosahuje ramen.

Hrudník kohouta je velmi široký a zaoblený .Zároveň je jasně vidět masivní hrudní kost.Zadní strana kohoutu je krátká, mírně konvexní a mírně se zužuje směrem k ocasu.

Na spodní části zad je peří buď nedostatečné, nebo velmi vzácné.Křídla kohouta jsou malá, plochá.Lopatky silně vyčnívají, jsou vidět holé kosti křídel.

Ocas ptáka je krátký, takže během bitvy nezasahuje.Je mírně snížen a copánky mají mírně ohnuté.Yamato žaludek je špatně vyvinutý, takže je téměř neviditelný.

Hlava kohouta je malá a krátká.Obočí je na něm jasně viditelné a dává ptákovi úžasnější pohled.Tvář kohouta je masitá.Se stárnutím se stává pomačkávanější.

Hřeben je zcela červený.Vyznačuje se tvarem ve tvaru nohy, který končí na zadní straně hlavy ptáka.Náušnice jsou velmi krátké.Mají stejnou barvu jako hřeben.Pokud jde o ušnice, jsou šarlatové.Staří ptáci mají vrásky.

Kuře Faverol má mírně neobvyklý vzhled, díky kterému je někteří milenci připisují dekorativnímu plemenu.

Pokud narazíte na blechy u slepic, naléhavěčíst, co je zde napsáno: https://selo.guru/ptitsa/bolezni-ptitsa/nasekomye/klopy-i-blohi.html.

Zobák bojového plemene je krátký, ale silný, což umožňuje nepřátelům rozdrtit úder.Oči jsou obvykle perlové barvy, ale u mladých zvířat mohou mít oranžovou barvu.

Kotníky mohou být krátké nebo střední, ale v obou případech jsou poměrně svalnaté.Nohy jsou také krátké nebo střední s krátkými masivními prsty.

Vzhled kuře

Kuřata jsou zcela podobná kohoutkům, s vyloučením základních pohlavních rozdílů.Kuřata mají výrazné náušnice a také ocasní peří směřující nahoru.Ve velikosti může být kuře o něco menší než kohout.

Vlastnosti

Bojová kuřata Yamato jsou drůbeží agresivní.

Mohou snadno vylovit jakéhokoli velkého kuře, proto je nutné toto plemeno chovat odděleně od ostatních ptáků.Kohouti a kuřata tohoto plemene se navíc mohou často bojovat mezi sebou kvůli jídlu nebo úspěšnějšímu roostu, takže se nejlépe chovají v oddělených klecích.

Při chovu tohoto plemene se chovatelé často setkávají s problémy spojenými s chovem ptáků. Během páření se slepice a kohouti zapojují do tvrdých bojů , což znemožňuje tento proces.To je třeba zvážit před nákupem ptáka.

Také toto plemeno kuřat se vyznačuje velmi nízkou produkcí vajec.To také ztěžuje reprodukci stáda.Někteří chovatelé musí koupitvejce pro inkubaci s ostatními milovníky ptáků.

Vzhledem k velkému počtu nedostatků je toto plemeno kuřat vhodné pouze pro opravdové milovníky kohoutí zápasy, kteří znají svou práci a jsou připraveni zodpovědně sledovat ptáka.

Chov a pěstování

Ihned je třeba poznamenat, že chov tohoto plemene přináší majiteli ptáka určité potíže.

Produkce vajec tohoto plemene je velmi žádoucí.Existují také problémy s hnojením vajec.Pouze malá část všech položených vajec má embryo, které nemusí vyrůst v kuře, pokud kuře Yamato správně nevylíhne spojku.

Agresivní povaha tohoto plemene kuřatznemožňuje držet je společně s jinými ptáky .Proto bude chovatel muset vytvořit samostatný dům s klecemi, aby se Yamato během svátků nekouslo.Ideálně pro toto plemeno kuřat je vhodná ne příliš velká místnost, která zůstává suchá i v zimě a po dešti.

Chovatelé, kteří si přejí získat kohouty se zvláště masitou strukturou těla, by měli věnovat velkou pozornost výživě ptáků.Měla by dostat dostatečné množství rostlinných a živočišných bílkovin.

Pokud jde o chov mladých zvířat, je lepší to udělat brzy na jaře, aby kuřata mohla vyrůst až do první výstavy.

Zpravidla kuřata plemene Yamato dosáhnou puberty až ve věku dvou let, takže jejich hlavní vlastnosti plemene se hned neodevzdají, cožmůže zmást nezkušené chovatele.

Je důležité si uvědomit, že toto bojové plemeno kuřat vyžaduje pravidelnou zelenou chůzi.Před domem nebo voliérou by měl být umístěn malý travnatý trávník, kde slepice budou hledat hmyz, semena a malé kameny, aby pomohly trávit potravu.

Vlastnosti

Kuřata plemene Yamato mohou dosáhnout hmotnosti 1,3–1,5 kg a kohouti - až 1,7 kg.Tato kuřata jsou velmi špatně nesena.Jejich průměrná produkce vajec je zřídka více než 50 vajec ročně.

V tomto případě by měla být hmotnost vajec povolená k inkubaci 35 g. Barva skořápky vejce může být krémová nebo hnědá.

Drůbežářské podniky v Rusku

Chov tohoto plemene kuřat se provádí převážně soukromými chovateli.Jejich kontakty najdete na specializovaných stránkách s oznámeními.

Takové drůbežářské farmy zpravidla nejsou příliš velké, takže jejich majitelé nevytvářejí samostatné webové stránky.Můžete hledat kontakty soukromých zemědělců na stránce avito.ru.

Při nákupu je třeba postupovat opatrně, protože soukromí prodejci často nemohou zaručit čistotu plemene.V budoucnu to může ovlivnit vnější známky Yamato.

Analogy

Místo plemene Yamato můžete chovat Shamo trpasličí kuřata.Toto plemeno chovali také japonští chovatelé.

Je pozoruhodný svou malou velikostí, vynikající výdrží a obratností, což mu umožňuje porazit ještě větší a odolnější soupeře.Chov Šamo nepouze soukromé farmy, ale i velké drůbeží farmy, takže vytvoření rodičovského stáda nebude problematické.

Závěr

Japonská kuřata Yamato je bojové plemeno kuřat.Byli chováni po mnoho desetiletí, aby se účastnili bitev s dalšími plemeny kuřat stejné orientace.

Chovatelům se podařilo vytvořit malého, ale silného a otužilého ptáka, schopného prakticky zničit každého nepřítele několika údery zobáku.Aby mohli tito ptáci běžet v bitvách, je nutné provést dodatečný výcvik, který z válečného ptáka učiní běžného kuře.