Jasné jako slunce, oranžová orchidej

Orchidej je velmi krásná květina.Každý je zvyklý na to, že takové květiny mají mnoho různých odstínů.Nejběžnější a nejznámější pro naše oči jsou fialová, růžová a bílá.Existují oranžové orchideje, z nichž nejméně padesát odrůd.

Můžete si být stoprocentně jisti, že oranžové orchideje nejsou fikcí.Opravdu existují.Jejich barva se liší od tmavě žluté do ohnivě červené.Existuje alespoň 50 odrůd rostlin takového neobvyklého stínu.Pro amatérské začátečníky je nejvhodnější požární phalaenopsis, ale měli byste vědět, že hybridy, které se prodávají ve velkoobchodních skladech, supermarketech, květinářstvích, nemohou být příliš světlé.

Co je tokvětiny?

Oranžová orchidej patří do velké starobylé rodiny jednoděložných rostlin , která se objevila v období pozdní křídy.Název této květiny pochází ze starověkého řeckého slova, které se překládá jako vejce, protože oddenek má oválný tvar.

Jak si vybrat?

Nejrůznější odstíny orchidejí se nazývají oranžové.Tmavě žlutá s oranžovými odstíny, oranžová sodstíny červené a růžové, stejně jako šarlatové, jsou odstíny orchidejí, které se prodávají pod názvem oranžová.

Při nákupu pomerančové orchideje buďte opatrní, abyste květinářům nechali oklamat sebe.Často rozdávají malovanou květinu za skutečnou.Taková rostlina buď rozkvete bíle nebo zemře.

Při výběru orchideje v obchodě věnujte pozornost kořenům .Jejich barva by měla být přirozená, pod listy, na stopce a krk květu by neměl být propíchnut.

Odrůdy s jasnými barvami a jejich fotografie

Existuje spousta odrůd pomerančových orchidejí, ale mezi nimi existuje několik druhů, které vynikají svou krásou.Takové květiny se snadno pěstují doma.

Cattleya

Nejkrásnější pomerančové orchideje.Má velké žluto-červené květenství a sametově oranžovou rtu. Rostlina potřebuje v létě teplotní rozdíly a hojné zalévání .

Doporučujeme sledovat video o orchideji Cattleya:

Ascocenda

Hybrid chovaný křížením rostlin Ascocentra a Wandy.Rostlina má jasně oranžové velké květenství, které se shromažďují v kartáčku.Listy jsou nasycené zelené.

Ascocenda je příliš vybíravá.Abychom viděli, jak kvetou a rostou, bude to vyžadovat hodně úsilí.Potřebuje vynikající osvětlení nejméně dvanáct hodin denně, náhle změny teploty.

Zvláštní pozornost by měla být věnována skutečnosti, žeje třeba Ascocentre hodně zalévat a pouze teplou vodou .

Doporučujeme sledovat videoAscocentre orchid:

Wanda

Moody, ale oblíbená díky své jasně oranžové barvě.Potřebuje dostatek slunečního světla, větrání a hnojiv.Miluje vysokou vlhkost. Kořeny musí zůstat otevřené tak, aby se nehnilo .

Brassada

Hybridní pekla aurantiky a brassie.Zářivě oranžové pupeny aurantických pekel byly zděděny prsou.Miluje, když je chladno, tmavé a mokré.Pokud jim poskytnete tyto podmínky, pak v létě uvidíte, jak krásné to bude kvetat.Její květiny potěší více než měsíc.

Cymbidium

Vysoká oranžová orchidej, jejíž listy jsou dlouhé a špičaté.Od jara do podzimu by zalévání mělo být hojné.Je nemožné nechat půdu vyschnout. Zařízení nepotřebuje vysokou vlhkost .

Doporučujeme sledovat video o orchideji Zimbimbium:

Historie výběru

Pěstování a výběr pomerančových orchidejí začalo v roce 1925 .Dnes je známo více než sedmdesát odrůd.

Pravidla pro opuštění

Zařízení bude zakořenit, pokud je instalováno na okenním parapetu, který vypadá na západní nebo východní stranu.Maximální teplota v létě by neměla překročit 30 ° C, v zimě nejméně + 14 ° C.

Bude nutné uspořádat další osvětlení, pokud je rostlina chladná a tmavá v zimě na okně.

Půda pro výsadbu pomerančové orchideje musí být speciálně připravena.Bude to borovicová kůra, dřevěné uhlí amech sphangoon.Vyberte průhlednou nádobu s otvory pro drenáž květu, proto je pro kořeny důležitý vzduch.

Zalévání orchideje by mělo být dostatkem teplé vody .Při nízkých teplotách a při nízkém osvětlení by se zalévání mělo provádět méně často, aby nedošlo ke zničení rostliny.

Vrchní obvaz

Každá oranžová orchidej potřebuje komplexní hnojivo.Vrchní obvaz se nejlépe provádí zavlažováním v době, kdy je kvetoucí nebo růstová fáze aktivní.Doporučuje se přidat síran hořečnatý nejvýše jednou za měsíc.

Transplantace

Aby se zachovalo zdraví kořenového systému, musí být pomerančová orchidej po květu správně transplantována. Fáze transplantace :

  • Je-li z květináče odstraněna květina, nesmí být dovoleno vážné poškození.
  • Zeminu omyjte vodou.
  • Odstraňte poškozené kořeny.
  • Při řezání listů, které zaschly, nechte pařezy.
  • Květinu před výsadbou sušte tři hodiny.

V důsledku transplantace nezhoršuje zásobování potravinami minerály, nezvyšuje kyselost a rostlina se vyhne otravě.

Rozmnožování

Na vybledlé šipce se vytvářejí základy se vzdušnými kořeny, které lze přesadit do jiného hrnce.Květinu můžete rozdělit, pokud ji nakrájíte na několik částí, které zůstanou u jejich kořenů.

Škůdci a choroby

Péče o pomerančovou orchidej musí být správná, jinak bude nevyhnutelný výskyt škůdců a chorob. Pokud rostlina zežloutnelisty, to je signál nemoci .Žloutnutí označuje nesprávnou teplotu, nedostatečnou vlhkost a světlo.Po dlouhou dobu se nedoporučuje podchlazení květiny.To vede k jeho smrti.

Pokud se na listech objevily skvrny a odborník zjistil virové onemocnění, musí být květina zničena.
Pomůže to chránit další květiny před viry, které se mohou šířit hmyzem.Virová onemocnění jsou nevyléčitelná.

Bakteriální skvrna se projevuje tmavými skvrnami a změkčenými listy.V tomto případě jsou bolestivé skvrny odříznuty a spáleny jodem.

Plísňová onemocnění se přenášejí půdou .Je obtížné s nimi zacházet, proto je lepší jim to nedovolit.Pokud místnost neustále větráte, vyhněte se nadměrné vlhkosti, nenechávejte na listech vodu, pak lze těmto onemocněním zabránit.

Když je rostlina oslabená, může ji obývat muškát a mšice.Škůdce lze ničit pouze léky, které se doporučují pro orchideje.

Závěr

Nezvyklá oranžová barva orchidejí vyžaduje náležitou péči.Vděčnost bude kvetou a potěší vás i vaše hosty krásným kvetením a příjemnou vůní. Buďte pozorní a citliví na svou rostlinu a nevystavujte ji nemoci .