Je důležité okamžitě transplantovat zakoupené spathiphyllum a jak to udělat správně?Praktická doporučení

Koupí pokojové rostliny lze pro ni pouze vytvořit „nativní“ podmínky.

V zajetí je transplantace spathiphyllum nedílnou součástí jeho života.

Kořeny rostliny neustále vyžadují výživu a země ve stísněném hrnci rychle vyčerpává své rezervy, ale při přesazování musíte dodržovat určitá pravidla.Dále zjistíme, které z nich.

Je transplantace povinná a proč?

Je nutná transplantace „ženského štěstí“ po zakoupení!Proč?Protože rostliny v obchodě jsou v rašelinovém substrátu, a to nemá příznivý vliv na květinu.Kořenový systém, který již rostl a zapletl se do kruhového kusu půdy a již nemá příležitost k dalšímu rozvoji, také vyžaduje naléhavou transplantaci. Kvůli omezenému malému prostoru trpí nejen kořeny, ale také samotná květina , listy se stávají malými.

K tomu, aby váš zelený „mazlíček“ potěšil oko, je nutné pro něj vytvořit pohodlné podmínky.Jednou z příznivých podmínek je včasná transplantace spathifylu.

Jak dlouho by se to mělo dělat?

Kdy je zařízení transplantováno?To musí být provedeno do 10-15dny po zakoupení.Jak je uvedeno výše, substrát, ve kterém je rostlina obsažena, nemůže existovat.

Kdy stojí za to spěchat?

Ve skutečnostije naléhavost transplantace květin možné určit podle vzhledu zeleného „domácího mazlíčka“ .Pokud váš spathiphyllum začne vadnout, listy se stanou malými a květina nedává pupeny vůbec, to znamená pouze jednu věc: kořeny mají v květináči velmi málo místa a rostlina z toho velmi trpí.Co se vám snaží „říct“ se všemi jeho podobami.

Důležité! Pokud spathiphyllum není transplantováno včas, kořenový systém začne hnit a rostlina umírá.

Existují nějaké zákazy?

Je přísně zakázáno transplantovat rostlinu během květu .Proč?Ano, protože během květu je spathiphyllum nejzranitelnější a transplantace je stres, který může vést ke smrti květu.

Kvetoucí rostlina může být transplantována pouze v naléhavých případech (paraziti v půdě nebo její vyčerpání).

O tom, jak často by měl být transplantát spathiphyllum transplantován a kdy přesně je to nejlepší udělat, přečtěte si zde .

Postupné pokyny k transplantaci doma

Získali jste nádhernou květinu „ženského štěstí“, přinesli ji domů a přemýšleli, co dělat dál.Nejprve je nutné ji transplantovat, proto musíte správně vybrat nejen hrnec, ale také půdu.Takže vše v pořádku.

Jak vybrat správnou půdu?

​​

Slabě kyselé, zadržující vodu a sypké látky jsou hlavními kritérii při výběru půdy pro spathiphyllum .Pokud nePokud najdete toto složení, lze jej nahradit půdou pro kvetoucí rostliny s přídavkem písku.

Pokud existuje touha zmást se pro nového „domácího mazlíčka“, můžete samostatně připravit vhodnou půdu.Směs sestává z následujících typů půdy:

 • zahradní půda 1 díl;
 • listová půda 1 díl;
 • trávník 1 část;
 • rašelina 1 díl;
 • písek 1 díl.

Takováto směs půdy bude volná i zadržující vodu a mohou se zde přidat také kokosové hobliny.

Hrnec

Výběr nádoby je o něco snazší,hrnec by měl být větší, ale ne příliš předchozí .Pokud si vezmete květ, který je příliš velký, poroste a přestane zcela rozkvétat.

Nezáleží na materiálu, z něhož bude nádoba vyrobena, toto spathiphyllum není rozmarné, ale je výhodné zvolit podlouhlý tvar.

Pro informaci! Objem květináče by měl být o 1 až 2 cm větší než kořenový systém, jinak bude ohrožena kvetoucí rostlina.

Zbytek inventáře

K přesazení budete potřebovat následující nástroje :

 • nůž;
 • zahradnické nůžky;
 • nůžky;
 • a zahradní lopatka.

Před přesazením se doporučuje, aby byly nástroje ošetřeny dezinfekční látkou obsahující alkohol.

Příprava nakoupené rostliny

Před výsadbou musí být zakoupená květina připravena, proto je nezbytné :

 • první, musíte odříznout všechny staré a sušené listy;
 • za druhé, odřízněte všechny mladé listy.

Děje se tak tak, aby po transplantaci rostla veškerá energie na adaptaci a ne na udržování života mladých a starých listů.

Samotný proces

Poté, co jste připravili nádobu a směs zeminy, můžete květinu transplantovat.K tomu potřebujete:

 1. Jako drenáž umístíme na dno hrnce expandovanou hlínu o tloušťce 2 cm. Můžete také použít štípané cihly, štěrky a oblázky, ale je to expandovaná hlína, která dobře drží vlhkost a nezasahujedává hnilobu nebo suché kořeny.
 2. Dále nalijte předem připravenou zemní směs na expandovanou hlinku.
 3. Poté musí být spathiphyllum vytaženo ze starého hrnce.Skladovací kontejnery jsou naštěstí měkké a ohýbají se bez obtíží a rizika poškození kořenů.Pokud není rostlina vytažena z hrnce, jemně ji zatlačte tak, aby kořeny s půdou za zdmi zaostávaly.
 4. Poté jsme vložili extrahovanou květinu s hliněnou hrudkou do nového hrnce.
 5. Poslední věcí, kterou je třeba při výsadbě provést, je naplnění rostliny zbývající půdou.
Pozor! Když usnete na transplantovaném květu s půdou, nelijte příliš, kořenový krk by měl být na úrovni země.To je důležité pro rozkvět „ženského štěstí“.

Půda kolem květu musí být trochu stlačena, aby nedošlo k přebytku vzduchu.

První zalévání

Ihned po transplantaci by měl být spathifyl hojně napojena po chvíli vypusťte přebytečnou vodu z jímky.Zalévání pomůže rostlině se přizpůsobit a snáze snášet transplantaci.

Možné problémy a obtíže

 • Transplantace vždy oslabuje květinu a pokud po tomto postupu rostlina sníží listy, může existovat pouze jeden důvod: nadměrná vlhkost po zalévání.
 • Pokud spathiphyllum začne uschnout a sucho, znamená to, že mu ve vzduchu chybí vlhkost.Chcete-li to napravit, stačí stříkat rostlinu častěji nebo do ní vložit misku s vodou.
 • Dalším problémem, který se může po transplantaci setkat, jsou žluté skvrny na listech.To je známka spálení sluncem.Rostlina určitě miluje světlo, ale ne přímé paprsky a nejlepším místem pro květinu by byl okenní parapet s oknem obráceným na východ.

Krmení „ženského štěstí“ by nemělo začít dříve než za měsíc nebo dva , během této doby budou mít kořeny čas na uzdravení a silnější růst.

Při přesazování spathiphyllum je třeba dodržovat pravidla a řídit se pokyny.Je třeba si uvědomit, že se jedná o jemnou rostlinu, která vyžaduje péči a náležitou péči.A pokud se to všechno stane, domácí zvíře vám poděkuje krásnými květinami a zdravými zelenými listy.

Pro více informací o tom, proč spathiphyllum snížil listy po transplantaci, zčernal nebo žlutě a vadl, přečtěte tento materiál.

Užitečné video

Nabízíme vám k vidění vizuální video o transplantaci spathiphyllum: