Jedinečná barva a vynikající vlastnosti - slepice Barneveldder

Popularita masných a vaječných plemen kuřat je dána jejich univerzálností.Kromě toho, že dávají chutné maso, nejsou prakticky ve výrobě vajec nižší než vejce.Kromě toho není jejich udržování obtížné.Většina z nich je nenáročná, klidná, nevytváří problémy v ekonomice.Barnovelder je jedním z nejkrásnějších, ale ne příliš běžných plemen kuřat v Rusku.

Název plemene byl dán názvem nizozemského města Barneveld, ve kterém bylo chováno.Jeho vznik, který začal na konci 19. století, byl dokončen v roce 1910, kdy národní sdružení uznalo Barnovelder jako plemeno a schválilo jeho standard.

Slepice Barnvelerder se vylíhly, aby se získala vejce tmavé čokolády,které byly mezi kupujícími žádány.Tohoto cíle však nebylo možné dosáhnout, vejce často mají terakotovou barvu.Ale peří nového plemene bylo jedinečné - peří má dvojitou hranu.Šlechtění se zúčastnilo lehkých Brahms, Longsharas, Rhode Islands, Kokhinkhiny, Bažantí hnědá indické boje a místní nizozemské vrstvy.

Popis plemene Barnovelder

Barnovelder má kromě svého dekorativního účinku (díky zbarvení peří) vynikajícího uživatelecharakteristika, obecně vyvolávající dojem velkého silného ptáka, se širokým, zaobleným kmenem (u kuřete je nízko nasazena).Poměr hloubky k délce je 2/3.Krk je zdoben bohatým peřím, má průměrnou délku.Zadní strana je také středně dlouhá, vyvýšená v sedle.U kuřete zadní linie stoupá.

Hrudník je mírně ohnutý, široký a nízký.Křídla jsou pevně přitlačena k tělu.Ocas kohouta je hojně osrstěný, může být středně vysoký nebo vysoký, střední délky.Ocas kuřete je krajkový, široký a na dně mírně otevřený.Neporaněný žaludek zdůrazňuje svou šířkou objem těla.Břicho kuře je také dobře vyvinuté, musí být měkké.

Středně vysoká a dostatečná šířka, hlavice Barnovelderu se vyznačuje:

 • hladkou, neexpandovanou tváří;
 • krátký, dobře zaoblený vous;
 • poměrně malý hřeben s malou velikostí, s plochým peřím a 4 až 6 hlubokými, rovnoměrně rozloženými hřebíčky;
 • středně dlouhý podlouhlý červený ušní lalůček;
 • tmavě žlutý zobák, krátký a široký;
 • oranžovočervené oči.

Boky ptáka jsou silné, jasně viditelné, zejména mezi kohouty.Tlapky jsou žluté, často v kuřete s kouřovým květem.

Plemeno kuřat Ameraukan není jedním z těch, které se nacházejí v žádné vesnici.Ameraukans mají neobvyklý vzhled!

Z tohoto článku se dozvíte, jak udělat podzimní prořezávání hroznů na Sibiři.

Vady jsou:

 • příliš nízké nebo naopak příliš vysoké přistání;
 • úzkýnebo krátká záda;
 • úzká hruď;
 • špatně vyvinuté břicho u kuřete;
 • plochý nebo nedostatečně osrstěný ocas;
 • zarostlé tlapky;
 • smalt na ušních lalůčcích.

Hlavní věc, která přitahuje vzhled Barneveldry, je barva peří. Existují tyto typy :

 • s dvojitým rámečkem, jejichž hlavní barva je hnědočervená, dosud nejoblíbenější verze;
 • černá;
 • bílá, s odstíny krémové až stříbrné;
 • tmavě hnědá.

Modrá barva může nahradit místo hnědočerveného hlavního tónu v peří.Stále se objevují nové barevné variace, například v Anglii byly nedávno vybrány stříbrně černé slepice.Ale nejčastější, jako dříve, zůstává hnědý klasický odstín peří.

Fotografie

Představujeme vám malý výběr fotografií.Na prvním z nich vidíte samici v kleci:

Kuře mírně odlišné barvy na stejné drůbežárně:

Ale vypadá to takto:mladí kuřata tohoto plemene:

Fotografie páru chovaného na ulici v prostorné kleci:

Jednou z nejoblíbenějších aktivit těchto slepic je svobodná chůzena nádvoří, hledat živé jídlo:

Jemné, dobře krmené kuřecí close-up:

Vlastnosti

Barnvedelové vyvolávají dojem silného a silného ptáka a v praxi úplnětento dojem ospravedlňuje dobré zdraví. Jsou snadnézkroutil, přátelský k lidem .Majitelé farmy by se neměli bát pustit malé děti do dvora, dokonce ani Barneveltovy kohouty jim neublíží.

Kuřata jsou dobrá slepice, což výrazně zjednodušuje život jejich majitele, inkubátor nebude často vyžadován.

Tradičně se věří, že barnevedečtí nelétají a mají poměrně nízký plot.Někteří majitelé si však uvědomují, že jejich ptáci jsou schopni vzlétnout, a navíc to rádi milují.Proto stojí za to se předem zajistit a postavit dostatečně vysoký plot, nebo pečlivě sledovat rostoucího nebo nově získaného ptáka, aby nelétal mimo oblast, která mu byla přidělena.

Mezi nevýhody plemene patří láska k kopání (mají sklon poškodit výsadbu na místě) a lenost jeho zástupců.Kvůli této kvalitě potřebují tito ptáci větší rozsah než většina ostatních plemen masa a vajec.Ale lenost má své vlastní plus.

Údržba a chov

Přátelství těchto ptáků se netýká pouze lidí, ale i jejich druhu.Můžete se s nimi ubytovat u jakýchkoli jiných plemen kuřat a ptáků, barnevedelové nejsou plachí a nestydatí.Povětrnostní podmínky jsou nenáročné, nevyžadují žádné zvláštní podmínky zadržování a kultivace.

Jí všechno, co majitel dává.Ve směsi zrn nebudou hledat zrna svého oblíbeného druhu, stejně jako ostatní plemena, všechno kracejí bez stopy.Obzvláště vítané bude kukuřice, zelenina.

Kuřata se začínají řítit kolem 6-7 měsíců, dobředát vejce v zimě.

Nedostatek pohybu může vyvolat onemocnění tlapky - je-li životní styl příliš klidný, začnou atrofie plavidla zásobující tlapky krví.

Vlastnosti

Hmotnost kohoutů tohoto plemene je od 3 do 3, 5 kg, kuřata - 2,5 - 2,75 kg.Nejmenší hmotnost vejce pro líhnutí je 60 g, obecně hmotnost vejce může dosáhnout 80 g. Velikosti prstenců jsou 3 (pro kohouta) a 4 (pro kuře).

Produkce vajec je poměrně vysoká, asi 180 vajec ročně.Vzhledem k tomu, že kuřecí tyčinky jsou pečující matky, líhnutí je 95% a přežití kuřat je 94%.

Kde si mohu koupit v Rusku?

V naší zemi je v současné době poměrně obtížné získat barnevedery.Na některých farmách, které si objednaly drůbež z Evropy, lze je najít pomocí informací z farmářských fór nebo ústních sdělení.Z velkých farem, kde můžete získat vejce, mláďata nebo dospělé ptáky, jsou známy pouze následující:

 • Bird Village “ nebo „Ptica Village“ nacházející se poblíž Yaroslavlu (kontaktní čísla +7 (916) 795-66-55, +7 (905) 529-11-55);
 • Kuřecí yard “ v Apsheronsku, území Krasnodar (kontaktní čísla +7 (918) 216-10-90, +7 (918) 166-04-10).

Zájem o toto plemeno v Rusku se za poslední 2 až 3 roky zvýšil a doufá se, že tato kuřata bude brzy možné bez problémů získat kdekoli.

Analogy

V „technickém“ plánu by nebylo obtížné nahradit Barneveldders jiným plemenem.Vhodné například běžné vnaše země Sussexes, Oryol slepice nebo zástupci plemene stříbra Adler.Pokud hledáte plemeno, které by dalo jak vejce, tak maso, charakterizované zajímavým peřím, můžete věnovat pozornost Amroks , Araucan (mimochodem také nese neobvyklé barvy - tyrkysové), Kudrnaté slepice nebo Krevker .

Souhrnně lze říci, že pokud budete mít to štěstí, že se stanete majitelem kuřat Barneveldder, dostanete na farmě ptáka, který má dobrou produkci masa a vajec, zdravý, s dobrým charakterem - téměř ideální, kromě vnějšíhovzhled tohoto plemene je schopen ozdobit jakýkoli ptačí dvůr.