Jedna z nejlepších odrůd pro severní regiony - hruška Svetlyanka

Pokud chcete, aby na vaší chalupě rostly hruškyodrůdy Svetlyanka , musíte se důkladně seznámit s hlavními rysy této odrůdy, jakož i s výsadbou a péčí o stromy.

Úplný popis všech charakteristik odrůdy a fotografie, na které uvidíte, jak hruška Svetlyanka vypadá později v článku.

K jakému druhu hrušek patří?

Odrůdaje obvykle klasifikována jako odrůdy hrušek na začátku podzimu , protože její plody dosáhnou zralosti jižna začátku září .Podle druhu plodů patří tato odrůda hrušek ke smíšenému typu.

Podzimní odrůdy rovněž zahrnují: Talgarskou krásu, Tatyanu, Bere Bosk, Larinskou a Perun.

Historie výběru a oblast šlechtění

Tito zaměstnanci Výzkumného ústavu genetiky a šlechtění ovocných plodů v Rusku, pojmenovaného poI.V. Michurin, se podíleli na tvorbě odrůdy.jako S.P.Yakovleva, P.N.Yakovlev a A. P. Gribanovsky.

Překročili hruškovou odrůduKlappova oblíbenéhoa hybridsazenice Ussuri Ch Bere Ligel , což vedlo ke zcela nové odrůdě.

V roce 2002 mu bylo povoleno růst vstředním regionu.

Pro přistání na určeném místěHrušky jsou vynikající v regionu: vévodkyně, zázrak, extravaganza, ticho teče Don a leden.

Popis odrůdy Svetlyanka

Uvažujme samostatně vzhled stromu a ovoce.

Strom

Odrůdové stromy se lišív průměrné výšce a přítomnosti rozprostřené korunymající tvarpyramidy .Dávají hladké výhonky střední tloušťky a světle hnědé, vybavené mnoha čočkami.Malé ledviny jsou ve tvaru kužele.

Listy těchto stromů jsou oválné a střední velikosti.Listový list je charakterizován přítomností jemně vroubkovaného zoubkování na okrajích a mírným ohnutím směrem nahoru.Je zelená a hladká.Nahé tenké řapíky jsou středně dlouhé.

Fetus

Průměrná hmotnost plodu jeod 90 do 120 gramů.

Ovoce se vyznačujepravidelným zaobleným tvarem a hladkou kůží , na kterém je mírně voskovitý povlak.V době zrání dozrávají plodyzelenožlutou barvuao něco později změní barvu nazlatožlutou.

V malé oblasti plodu lze pozorovat rozmazaný celek s červenou barvou.

Ovoce odrůdy hrušek Svetlyanka jsou vybaveny šikmým stonkem střední velikosti a zapuštěným trychtýřem.Uvnitř ovoce jsou černá dlouhá semínka.

Smetanová poloolejovitá dužina ovoce má střední hustotu a jemnou texturu.

Je charakteristickéabsence granulací a přítomnostšťavnatost. Buničina másladkokyselou chuť a lehkou příjemnou vůni. V chutném měřítku jsou odrůdy hruškyhrušky Svetlyanka hodnoceny na 4,5 bodu.

Fotografie

Charakteristiky

Pět až šest let po výsadbělze očekávat ovoce z hrušky Světlyanka.Ovoce dozrajezačátkem zářía lze je uložitpo dobu 90 dnů .

Tato odrůda se vyznačuje poměrně dobrýmvýnosem a vynikající odolností proti mrazu , protože je schopnaodolat teplotám pod nulou až do 35 stupňů Celsia. Firefly nepotřebuje hruškové opylovače.

Dobrá odolnost proti mrazu dokazuje také Hera, Krasuli, Dekabrinka, Dezert Rossoshanskaya a Karataevskaya.

Výsadba a péče o rostliny

Nejlepší čas na výsadbu hrušek Světlyanka jepodzim , ale pokud chcete zasaditna jaře pak na to budete muset připravit jímky od pádu.

Nejlepší ze všeho je, že se tyto stromy budou cítit ve volné půdě, což usnadní přístup vzduchu a vlhkosti ke kořenům.Je skvělé, pokud půda obsahuje trochu hlíny, která pomáhá vlhku přetrvávat v blízkosti kořenů stromu.

Výsadbové jámy by měly být připraveny na slunném , ale ne příliš horkém místěve vaší zahradě.Hloubka přistávací jámy by měla býtasi 40-50 centimetrů a šířka - asi 1 metr. Je žádoucí, abyjámy byly umístěnyod jihu, západu nebo jihozápadu.

Půda vykopaná z jámy musí být smíchána s organickými hnojivy, které lze hnilobouhnojem, rašelinou nebo kompostem, jakož i minerálními hnojivy, které zahrnují fosfor a draslík. V kyselé půdě je nutnépřidat vápno a dřevní popel.

Nejprve musíte udělat malý kopec z půdy na dně jámy, do jehož středupohání kolík. Poté je nutné do jámy umístit sazenice a pečlivě rozložit kořeny na pahorku.Naplňte jámu zemí a ucpejte ji bahnem.

Ihned po výsadbě vytvořte zemní váleček kolem stromua do něj nalijte dva kbelíky vody. Když je absorbován , mulčujte půdu a připojte strom ke kolíku , aniž byste jej příliš přitahovali.

Zalévání hrušek odrůdy Svetlyanka je nutné několikrát během jara a léta.

Nejlepší způsob, jak zalévat tyto stromy, je kropení, ale vodu můžete také nalít do drážky vykopané kolem kmene kmene. Na jeden metr čtvereční kružnice postačí tři kbelíky vody.

Jednou z vlastností hrušky Svetlyanka je její tendence ke zmenšení velikosti ovoce, když je koruna zhuštěna, takže ji musíte pravidelně prořezávat.

Obohatte půdu, kde roste hruška Svetlyanka,se doporučuje používat organická hnojiva jednou za tři roky a minerální hnojivaby měla býtplatit ročně , počínaje druhým rokem po výsadbě stromů.

Pozor! Odrůda má zvýšenou odolnost proti chladu, takže tyto stromy nemohou být pokryty v zimě.

Nemoci a škůdci

Odrůdaje vysoce odolná proti všem známým chorobám hrušek a škůdců , proto stromy této odrůdy nejsou chráněny žádnou další ochranou.potřebuji to.

Následující odrůdy vykazují odolnost vůči chorobám: Lira, Rogneda, Bere Bosk, Lada a LyubimitsaYakovleva.

Hrušky Svetlyanka mají dobré chuťové vlastnosti a široce se používají při přípravě různých polotovarů.Jejich jedinou nevýhodou je, že v případě dlouhodobého skladování mohou některé plody začít hnít.

Tato malá nevýhoda je však kompenzována takovými výhodami této odrůdy hrušek, jako je zvýšená odolnost vůči chorobám a vynikající odolnost proti mrazu.