Jedna z nejlepších odrůd se stabilní sklizní - hrozny výročí Novocherkassk

Chovatelé se neúnavně zabývají pěstováním nových odrůd.

Účelem křížení je vytvořit odrůdy, které kombinují nejlepší vlastnosti zkřížených forem.

Jednou z těchto získaných odrůd jehrozny „výročí Novocherkassku“ .

Historie výběru

Vytvoření této mezidruhové formy patříslavnému pěstiteli hroznů V.V. Krainov .

Rodičovské odrůdy nejsou přesně známy, ale ve vzhledu lze uhodnout několik odrůd chovaných stejným Kraynovem najednou, jedná se o přeměnu a Viktora.

Viktor Nikolaevič pěstuje svou kulturu v Novocherkassku.Jeho ruka také patří Blagovestu, Angelice, Anthonymu Velikému a Anyutě.

Co je to za druh?

Hrozny „Výročí Novocherkassku“ se týkají bílé hybridní formy jídelny.Data zrání jsou brzy nebo dokonce superearly.Odolnost proti mrazu je nadprůměrná, protože vydržíteploty až do -23 ° C .Mezi velmi rané odrůdy patří muškát Bely, Julian a Gordey.

Výročí hroznů Novocherkassku: popis odrůdy

Bobule hroznů,odrůdy „Anniversary of Novocherkassk“ mají, když jsou zcela zralé, výraznou růžovou barvu, někdy s příměsí bílé nebo žluté.Tvar je krásný, oválný, mírně protáhlý.

Růžové odrůdy zahrnují také Gurzuf růžový, Pink Flamingo a Dubovsky pink.

Velikost bobulí odpovídá všem deklarovaným vlastnostem.Hmotnost jednoho bobule se lišíod 11 do 19 gramů , jejich délka a šířka jsou 3,8 mm a 2,3 mm.Podle těchto ukazatelů odrůda patří k největším.

Chuť ovoce se vyznačuje masností a vysokým obsahem šťávy.

Nezralé bobule jsou velmi kyselé, ale jak dozrávají, kyselina prudce klesá.Zrající bobule má velmi příjemnou harmonickou chuť, bez zbytečných odstínů.

Sladkost ovoce je na vysoké úrovni.V jednom kubickém centimetru buničiny 16,5 gramů cukru, se 6 gramy kyseliny na litr šťávy.

Aladdin, Delight White a King Ruby mají také vysoký obsah cukru.

POMOC!Vysoký obsah šťávy v buničině rovněž umožňuje použití odrůdy pro výrobu vína.

Šupka střední hustoty neovlivňuje chuť bobulí, při konzumaci je prakticky neznatelná.

Hrozny jsou velmi velké.Střední kartáč může vážit až 1,5 kg, ale jsou zaznamenány shluky této odrůdydosahující 3 kg .Tvar klastrů je válcově kuželovitý, střední hustoty bobulí mezi sebou.

Velké klastry se také mohou pochlubit Delight, Merlot a Bazhen.

Réva na keřech v krátké době dosahuje délky velkých velikostí.V tomto ohledu potřebuje pravidelné prořezávání ke zlepšení kvality zralého ovoce.

Fotografie

Následuje fotografie hroznů z jubilea Novocherkasska
Charakteristiky

Odrůda má vlastnost rozsáhlého růstu keřů, růst je jak dlouhý, tak i šířkový.Rychlosti růstu na roubovaných keřích se neliší od kořenových plodin.

Odrůda jako celek velmi dobře snáší výsadbu a zakořenění řízků.Má také dobrou kompatibilitu s akciemi.

Výročí Novocherkassku je známé nejen velkými shluky a bobulovinami, ale také velkým počtem shluků.Produktivita je vysoká a opakovaná. Zralé shluky je možné odstranit v srpnunebo o něco později, v závislosti na oblasti růstu.

ZAJÍMAVOSTI!Vysokých výnosů je dosaženo díky schopnosti nepřetržitého plodení.

Vynikající výtěžek dokládá také Rkatsiteli, výročí chersonského letního obyvatele a Dar Magaracha.

Vaječníky na křoví se objevují velmi brzy, protože rostlina má květy obou pohlaví.Brzy opylení umožňuje kvetení hroznů na začátku června.Ovoce nemá sklon k hrášku.

Odrůda nebude ovlivněna mrazem, pokud teploměr neklesne pod -23 ° C. K ochraně dřeva potřebuje hroznovýpřístřeší na zimu.Takové odrůdy také vyžadují úkryt Křišťál, Marcelo a Nejvyšší bezsemenný.

Pěstitelé révy, kteří pěstují tento druh prodeje, to ocení, protože po dozrávání v srpnu mohou shluky viset na keři až do konce září, aniž by ztratily svůj vzhled a chuť.

Doprava a dlouhodobé skladování bobulí jsou rovněž dobře tolerovány.

Odolnost proti plísňovým chorobám u hroznů je na vysoké úrovni.Klastry však mohou napadnout vosy.

Výsadba a péče o rostliny

Při výběru výsadby hroznů by se mělo zvolit velmi slunné a teplé místo chráněné před silným větrem.Hrozny jsou energické a pro udržení potřebuje potřebnou podporu.

Rovněž růst křoví se vyznačuje Ataman Pavlyuk, Amirkhan a Amethyst.

Odrůda má nízké nároky na půdu.

Roste dobře na světle hlíny, ale přidání černé půdy způsobí významné zvýšení a zlepšení kvality ovoce.

Rovněž je nutné zohlednit blízkost podzemních vod, bude optimální, pokud nebudou vyšší než 2–3 metry od povrchu Země.Jinak vykopat drenážní jámu, aby byly kořeny chráněny před přebytečnou vodou.

Pro tuto odrůdu se doporučuje prořezávání pupenů na vinici 8–10 očima.Prořezávání se provádí na podzim nebo brzy na jaře.Na jednom keři by měl být početocelli přibližně 45 a výhonky by neměly být větší než 25.

DŮLEŽITÉ!Zrání druhé plodiny ve stepsonech je možné, ale nikolidoporučeno, protože to výrazně ovlivňuje kvalitu budoucí plodiny příštího roku.

Úroda hroznů na zimu se provádí nařezáním vinné révy a vyplněním dřevěné části mulčem nebo pilinami.

Ochrana před škůdci a chorobami

Tento hrozen je vysoce odolný vůči chorobám, jako je šedá hniloba, plíseň a oidium.

Aby se však minimalizovalo riziko, musí být hrozny podrobeny komplexnímu zpracování, aby byly chráněny.Před a během kvetení bobule a po vaječníku ovoce dochází na keři.Drogy by měly být vybírány s přímým zaměřením na konkrétní onemocnění.

Nezapomeňte na prevenci takových běžných hroznových chorob, jako anthracnosa, chlorosa, bakteriózy, bakteriální rakovina rubeoly a .

Je nutné poskytnout keř z hroznůzdravou a nikoli bažinatou půdu .Nadměrná vlhkost v místě růstu kultury je nejlepším prostředím pro vývoj plísňových chorob.

Mezi nevýhody tohoto druhu patří skutečnost, že vosy jsou pro tuto odrůdu velmi oblíbené.A budete je muset učinit veškerá opatření k jejich ochraně.Taková opatření zahrnujíničení hnízd sršních hor , kladení zvláštních návnad blízko keřů a sáčků ze síťoviny na hrozny.

Hrozny „Výročí Novocherkassku“ mají všechny vlastnosti stolních hroznů a jsou považovány za jednu z nejlepších odrůd.Odrůda získala popularitu mezi ruskými a ukrajinskými vinaři díky své stabilní velké avelké plodiny.

Užitečné video

Níže uvedené video vypráví o hroznech v době zrání