Jedna z nejlepších odrůd vína - Livadia Black

Pěstovat slunné ovoce, protože hrozny se nazývají již od starověku, zůstává vždy složitým procesem, plným tajemství a fascinujícím.

Pro zkušeného vinaře s mnohaletými zkušenostmi a pro začátečníka v oblasti vinařství je důležité rozhodnout se, která odrůda bude zdobit její lokalitu, které funkce pěstování a péče vám pomohou vychutnat jedinečnou chuť „slunečního produktu“ a vůni šumivého vína.

Odrůda Livadia Black je velmi oblíbená mezi milovníky hroznů. Dezertní vínavysoké kvality s úžasnými tóny švestek, muškátového oříšku a čokolády - finální produkt získaný z této lahodné odrůdy.

Co je to za druh?

Livadia black patří knejlepším technickým (vínovým) odrůdáms muškátovým oříškem a černými plody po úplném zrání.20-25% je obsah cukru v ovocích s kyselostí 7-10 g /l.Nedoporučuje se odkládat sklizeň, snížení kyselosti a obsahu cukru v plné zralosti.

Technické třídy rovněž zahrnují Levokumsky, Bianka a Crystal.

Používá se hlavně pro výrobu lehkých dezertních vín.Hodnocení nápojů z LivadiaBěhem ochutnávky černých hroznů mají vždy maximální výkon.

DŮLEŽITÉ : Odrůda se používá k přípravě vína šetrného k životnímu prostředí.Ale pouze pokud nebyla použita antimykotická chemická léčba.

Vzhled

Shluky Livadia černé jsou střední velikosti.Tvar je válcový, příležitostně se mohou vyskytnout i válcovité kónické vzorky.

Hustota shluků je poměrně nízká a průměrná hmotnost jednoho je v rozmezí 200–250 g.

Mírně oválné nebo kulaté bobule tvoří shluky, hmotnost bobulovin je 1,5–2 g. Mají tmavou charakteristikubarva je téměř černá.

Bobulejsou velmi šťavnaté , díky tenké kůži je proces stravování nebo zpracování velmi zábavný.Lehká vůně muškátového oříšku dodává bobulím lahodnou chuť.Dalším důležitým bodem je snadné oddělení od kmene.

Ruta, Čokoláda a Typhi se také liší zvláštní chutí.

Réva má dobré míry zrání.Počet klastrů je ponechán v závislosti na věku vinné révy.Maximální počet shluků zůstává na rostlináchpo 4 letech růstu .

POZOR : je nežádoucí pěstovat hrozny ve stínu.Je nutné poskytnout podporu vinné révy.

Historie výběru

Odrůda byla vytvořena ve Výzkumném ústavu vinařství a vinařství All-Union " Magarach " pod přímým dohledem vynikajícího genetika a specialisty v oboru fyziologie.hroznový paulYakovlevich Golodrigi.

Jeho ruka také patří Gurzufsky Pink, Delight a Amethyst.

Livadia black je jedním z nejznámějších druhů průmyslových hroznů, které získaly lístek na život na experimentálních plantážích slavného vědeckého centra.

Krym se stal rodištěm a hlavním regionem pro pěstování nové odrůdy.Dlouhodobá práce chovatelů na zlepšení jejich potomků však výrazně rozšířila geografii jeho přistání.

Severní regiony Ruska a Ukrajiny se stávají místem, kde Livadia Black úspěšně přežívá a potěší milovníky vinařství svými plodinami.

Popis odrůdy černé vinné révy Livadia

Odrůda splňuje všechny základní požadavky na odrůdy révy vinné:

  • je odolná vůči škůdcům, nemoci a mrazy;
  • obsahuje maximální množství minerálů a vitamínů;
  • obsah šťávy v bobulích dosahuje 80–90%;
  • obsah cukru nejméně 20%;
  • struktura kartáče odpovídá optimálnímu poměru hmotnosti hřebenu k hmotnosti bobulí.To eliminuje negativní dopad zelené části hřebene na chuť vína;
  • zatížení pouzdra je až 30 očí.

Výnosy se obvykle pohybují od110–150 kg /ha , což je dobrý ukazatel. Odolné vůči mrazu do -25 stupňů .V osmibodové degustační stupnici je skóre 8 bodů.

Odolnost proti mrazu se také liší v Super Extra, Arched a Krasa Severa.

Z nedostatkůto by mělo být známé ne příliš luxusní vzhled shluků, který je typický pro většinu odrůd vína.Tato nuance je plně vyvážena vynikající chutí a vinařskými vlastnostmi.

Fotografie

Nemoci a škůdci

Neexistují žádné rostliny, které jsou vůči chorobám zcela imunní.Různí škůdci způsobují pěstitelům velké potíže.V době, kdy budou tyto jevy předcházet a neutralizovat, bude klíčem k dobré sklizni sklizené beze ztrát.

Škůdci

Mezi nejnebezpečnější škůdce patří hrozny mšice, červotoči, weevily, třásně, žížaly, cikády, vosy, klíšťata, červy, komáři, můry a blechy.Hlavním jídlem pro ně jsou mladé výhonky a listy.

K vývoji hmyzu dochází povinným kladením vajec na spodní stranu listů.Měl by se provádět postřik podle vizuální indikace kontaktními insekticidy.

Po důkladném prozkoumání keřů a odstranění všech poškozených výhonků je nutné vypořádat se zlatou rybkou a červotočem.Teprve potom můžete začít stříkat.Je nutné aplikovat odplevelení vinice a včas odstranit suché listy a plody z keřů.

Bakteriální choroby

Tato skupina chorob je způsobena bakteriemi žijícími v půdě a samotnými rostlinami.Mezi nejčastější patří:

  1. Bakteriální rakovina, původce, který žije ve všech typech půdy.Nemoc není léčena, jediný způsob, jak se s ní vypořádat, jespálení nemocné rostliny, ze které je zakázáno brát rostlinný materiál.Do 3 let nelze na místě nemoci vysadit novou rostlinu.
  2. Apoplexiese také nezpracovává a projevuje se rychlým vadnutím pouzdra.Jedinou ochranou v těchto případech jsou preventivní opatření.Pouze řádná péče, preventivní opatření při nákupu sadby, včasná aplikace hnojiv vám ušetří před nevyléčitelnými bakteriálními chorobami.
  3. Plíseň neboplíseňovlivňuje celé keře.Spory šířené při nejmenším vánku nebo s kapkami vlhkosti jsou schopny přežít zimu v půdě nebo na listech.Odstraňování suchého rostlinného odpadu a fungicidní postřik půdy kolem keřů jsou účinnými způsoby prevence nemoci.
  4. Hroznové bobule trpí bílou hnilobou.Z bobulí se může přesunout na výhonky, které postupně začínají umírat.Okamžitě zničte infikované kartáče a nastříkejte keře přípravky „Colfugo Super“ a „Funzodol“.

Člověk by neměl zapomenout na takové běžné hroznové choroby, jako je oidium, anthracnosa, chloróza, bakterióza, zarděnka.Přijatá včasná preventivní opatření zajistí bezpečnost a dobrou sklizeň.

Láska k hroznům je dobře známa, od nejmenších gurmánů po starší lidi je těžké najít někoho, kdo říká, že nemá rád sladké bobule naplněné sluncem.

Tvrdá a pečlivá práce pěstitelů apéče o hrozny se vyplácí s potěšením z úžasného ovoce.Kvalitní Livadia černá se stane skutečnou ozdobou vašeho webu a stolu.

Pokud máte rádi černé hrozny, věnujte pozornost Moldavsku, Bull's Eye a Black Finger.

Užitečné video

O něco blíže se seznámit s odrůdou hroznů Livadia Black lze vidět na videu níže: