Jedním z „nejmladších“ plemen masa a vajec je Zagorskaya Salmon

Abychom toto plemeno považovali za naše, máme plné morální právo.Za prvé, byl vychováván v Zagorském institutu drůbeže (Moskevský region), a za druhé, je maximálně přizpůsoben ruským podmínkám - klimatickým i světským obecně.

Taková kuřata se vyznačují záviděníhodnou nenáročností, včetně krmení.Můžete je nakrmit čímkoli, pomocí zbytku ze stolu jako pochoutku pro kuřata - kloví s radostí.Díky tomuto „všemocnému“ jsou Zagorští kuřata velmi oblíbeným plemenem na venkovských dvorech.

Původ

Stávající Sergiev Posad, bývalý Zagorsk, je stále hrdý na svůj drůbežářský institut, který kdysi měl význam pro celou unii.Vědci-chovatelé tohoto vědeckého centra vůbec netrápili celou věčnou otázku: „Co přišlo jako první: vejce nebo kuře?“, A oni sami přinesli na svět nové jedinečné vytrvalé maso a vejce, za které nejsou unaveni z poděkování celému Rusku a jeho sousedůmzemě.Velmi kuře dopadlo skvěle!

Zagorskij losos je kříženec ruské bílé, vokální Jurkovské, New Hampshire a Rhode Island.Zagorskaya z každého z těchto plemen získala nejlepší vlastnosti,které jsou zdůrazněny jedinečností nově vyšlechtěného plemene.

Ve srovnání s jinými důležitými a starodávnými chovy kuřatmá losos Zagorsk velmi skromnou historii : pokud vezmeme jako referenční bod pro jeho narození rok 1955 (některé zdroje uvádějí 1950 a1959), pak v roce 2015 oslaví toto mladé plemeno 60. výročí.Pouze 60 let a tato kuřata již byla náležitě oceněna jak v malých soukromých farmách, tak ve velkých zemědělských firmách specializujících se na chov drůbeže.

Charakteristiky

Ve ​​věku 24 hodin je snadné rozlišit mezi psy a kuřaty mezi koly, nadýchanými „dětmi“: psy jsou světle žluté, bez vměstků a„Dívky“ mají na zádech „sexuální atribut“ - růžovo-šedou pigmentaci ve formě skvrn nebo pruhů.

Třetí až pátý den získají kuřata svou plnokrevnou barvu: u slepic se začnou tvořit růžové (krémové) peří a u psů černošedé.A desátý den života můžete bezpečně rozlišovat mezi slepicemi a muži barevně.

Mimochodem, pouze slepice mají barvu odpovídající názvu plemene - jejich peří na prsou mají charakteristickou barvu připomínající narůžovělý nádech vysoce kvalitní filety z lososa.Peří kohoutů zagorského lososa je obvykle černé nebo červené.

Dalším rysem kuřat Zagorsky je , že přibývají na váze velmi rychle a rostou .Muži jsou v tomto ohledu obzvláště pečliví, za 90 dní váží asi dva kilogramy (průměrný počet je 1,7 kilogramu).

Živá hmotnost dospělého kuřeje 2,2 až 2,7 kg, kohout - 3,0 až 3,7 kg.

Plemeno Wyandotte se objevilo v Rusku zhruba před stoletím a dodnes existuje.

O vlastnostech holandského kuřecího chocholatého si však můžete vždy přečíst zde: https://selo.guru/ptitsa/kury/porody/sportivno-dekorativnye/gollandskaya-hohlatka.html.

​​

Lososy Zagorsk jsou odůvodněné a jejich postavení jako slepice:220 až 260 velkých vajec ročně- nikoli záznam, ale každodenní ukazatel jednoho kuře.Pokládka slepičích vajec začíná ve věku 3,5–4 měsíců.

Při výběru vajec v obchodě nebo na trhu můžete snadno identifikovat vejce z lososových slepic Zagorsk - jsou jednoduše obrovská ve srovnání s ostatními (průměrná hmotnost vajec je 60–65 g) a liší se svou světle hnědou (jako kakao)) barva.

Popis plemene Zagorskiy Salmon

Zagorské kuře není pro svou krásu oceněno, má samozřejmě své vlastní kouzlo, alepro svou hodnotu ve venkovských oblastech.ekonomikya jsou klasifikovány jako běžné.Neobvyklí chovatelé uvažují pouze o své barvě.Je určeno jako klíčový faktor při určování plemene.

ObyčejnéKuře Zagorsk má malou kulatou hlavu , žlutou, mírně zakřivenou, zobák, hřeben kohouta není příliš velký, ve tvaru listu, v kuře je velmi malý, ne vysoký.Náušnice - střední délka, málo rozlišitelné jasem.Tělo zástupců tohoto plemene je dlouhé, záda je rovná.Zagorsky slepice jsou velmi širokoprsí, dokonce i malé kohouti mají ocas.Nohy jsou silné, ne osrstěné;kůže je atraktivní žluté barvy.

Foto

Na první fotografii vidíte lososová kuřata Zagorsk, jejichž zástupci sedí na pohodlné hůlce v kuřecím molu:

Toto je stejné kuřecí moči, pouze část je odstraněna.Vidíte, že by rádi seděli na tyči:

V tomto případě byl zastřelen dům, kde slepice chodí po zemi s pilinami:

Malý pokojpro ptáky:

A na této fotografii vidíte jednotlivce v měřítku produkce:

Samozřejmě se neobejde bez oblíbeného podnikání kuřat - hledání potravyv zemi:

Obsah

Spěchali jsme, abychom potěšili amatérské chovatele:v obsahu tohoto plemene nejsou žádné jemnosti. .To je - absolutně!Slepice jsou velmi nenáročné, dokážou dokonale odolávat silným mrazům, mohou tiše sedět ve sněhu a cítit se zároveň s jarní trávníkem.

Jakékoli zrno se používá jako krmivo pro tato kuřata, včetně kukuřice - plemeno je velké a kukuřice se snadno spolkne.Na venkovských usedlostech Zagorského slepic se podávají vařené bramborové slupky i zbytky polévek - tyto slepice rádi absorbují celou navrhovanou stravu.

Nedoporučovali bychom vám však, abyste se vzdali podmínek chovu lososa Zagorska.Více či méně pohodlný kuřecí měď, okoun a krmítka, které by měli mít.I takto tvrzená horninareaguje na nedostatek péče se snížením produktivity .

Dodržování hygienických norem je nezbytné, i když pouze pro získání čistého vejce.Chodící kuřata jsou důležitáaspekt jejich fyzické formy, aktivace metabolismu, vývoj imunity vůči nemocem.Ano, a zkušení chovatelé oprávněně tvrdí, že kuřata, která pravidelně chodí na čerstvém vzduchu a na slunci, dávají lepší produkty.

Například vejce z kuřat ve volném výběhu obsahují úplnější komplex vitamínů a mají vynikající inkubační sklony.

Obvykle u plemen kuřecího masa a vajec a použití venkovní metody chovu, tj. S rozsahem.Udržovat takové kuře v kleci je zbytečné, i když mezi majiteli existuje názor, že někdy je užitečné potrestat losos Zagorsk s omezením svobody - kuře je velmi plachý a musí najít mezeru, aby se dostal na postel.

Pěstování brojlerů

Plemeno, které se objevilo jednou v důsledku křížení, plemeno zagorského lososa se nyní aktivně používá k vytvoření dalšího hybridního - velkého masa brojlerů.

Výhodou této práce je to, že porodilo potomstvo již ve věku 80 dnů a dosáhlo hmotnosti 1,5 kg.

Analogy

Samozřejmě jsou to všichni Zagorskí losos, Yurlovskaja hlas, Ruské bílé kuře, kuře New Hampshire, Rhode Island a dokonce Poltava íl pro společnost s Pushkinskaya - se mohou navzájem dokonale nahradit, protože vykonávají jednu funkci, která jim byla přidělena přírodou: poskytují lidem vejce a masné výrobky.

Tyto horniny by však neměly být měřeny jedním měřítkem.Každá z nich má své vlastní charakteristické rysy, ačkoli kombinuje všechny s velmi klidným a vstřícným charakterem.

Ale stále ... U kuřat New Hampshire se produkce vajec vyvíjí ve věku šesti měsíců a ty Poltava jsou užitečnější, pokud se používají jako nosnice nebo slepice, jejich živá váha ve srovnání se stejnými Zagorsky není moc působivá: pouze 2,6 kg v kohoutku a 2,0 -2,2 v kuřete.

Rooster Dakan - je jedním z nejsilnějších a nejagresivnějších kohoutů ve střední Asii.Legendy pokračují v jeho drzé náladě.

Pokyny, jak vyrobit dvou trubkový topný systém pro dvoupodlažní dům, jsou umístěny na našich webových stránkách.Můžete si ji přečíst zde.

Puškinské plemeno je nejblíže Zagorské z hlediska vytrvalosti, přizpůsobivosti chladnému počasí a schopnosti samostatně najít jídlo.Tato plemena se nazývají ideální vesnická plemena, protože s nimi není mnoho problémů a proku (maso a vejce) je dostačující i pro velkou rodinu.

Roy Island, jeden z rodičovských plemen slepic zagorských lososů, zaostává z hlediska produkce vajec.Kuřata Roy Island začínají líhnout i později než New Hampshire - po sedmi měsících, takže jejich průměrná roční sazba na jedno kuře je mnohem méně - 200 vajec.Ale berou váhu.Tito obři a obry zvyšují živou hmotnost z 3,5 na 3,8 kg kohoutů a 2,4 až 2,7 kg kuře.

Je pravda, že ve váhové kategorii ostrova Curie Roy Island Yurlovská zpěvák snadno vyhraje.Zde je hmotnost kuře v plném slova smyslu - „průměrný“ kohout váží 3,6 až 5,5 kg, menší slepice budou „pouze“ od 3 do 4 kg.No, respektive vejce, osmdesát gramů.Někdy dosahují až 95 gramů.

Kde si mohu koupit v Rusku?

Tam, kde bylo chováno Zagorského plemeno, je prodáno.Úspěšně.A v zásadě ne pro soukromé osoby, i když podrobnosti je třeba vyjasnit.Po tolika desetiletích byl ústav reorganizován vGenofond LLCa jeho zaměstnanci pokračují v tomtéž (milovaní!) Obchod: chov a chov domácích zvířat, zejména kuřat.

Zájemcům zveřejňujeme kontaktní údaje:

Adresa: Rusko, Moskevská oblast, Sergiev Posad, ul.Maslieva, 44. Kontaktní telefony (faxy): +7 (496) 546-13-36;
+7 (496) 546-19-20.

Federální státní vojenský podnik Genofond z Akademie Rosselkhoz se sídlem v Petrohradě se zabývá prací na zlepšení plemene.

Adresa: 196625, Petrohrad, RP Shushary, TSW Detskoselsky, území VNIIGRZh.Kontaktní telefon: +7 (812) 476-85-56.

Slepice jako byznys

Přesto byli chlapi našimi předky, kteří vychovávali slepice ve dvoře!V každémv zemědělské oblasti, na běžném venkovském nádvoří, vám ukážou, že je tak výhodné chovat kuřata.Kuřata jsou minimálně čerstvým vejcem a masem bez GMO ke stolu a maximálně stabilním příjmem po celý rok.

Pokud ale začnete podnikat, je lepší ze slepic plemene lososů Zagorsk:

  • jsou otužilé;
  • jsou v potravinách neselektivní, v případě potřeby je mohou najít pod nohama;
  • houževnatý;
  • se silnou imunitou;
  • dobromyslný a klidný.

Zagorskij losos po celou dobu své existence nikdy nezklamal hostitele, pokud jde o povahu ani produktivitu.