Jedním z nejpopulárnějších v Rusku je chov kuřat v květnu

Kuřata plemene May Day byla na Ukrajině chována v polovině třicátých let minulého století.Toto plemeno získalo jméno od názvu státní farmy - Pervomaisky, kde bylo chováno komplexním, fázovým reprodukčním křížením tří plemen slepic: White Wyandotte, Yurlovskaya vokální a americký Rhode Island.A květnový den se pak zase podílel na tvorbě plemene kuřat Adler silver.

Ze tří plemen, která se zúčastnila výběru, kuřata May Daypřevzal ty nejlepší vlastnosti: masnost, produkci vajec, vytrvalost.Za války přežilo tucet ptáků z celého chovného stáda a stali se následníky tohoto plemene masa a vajec.Vzhledem k tomu, že kuřata v květnu jsou v chovu nenáročná, hospodářská zvířata byla obnovena a dnes je to jedno z nejpopulárnějších plemen na ptačích dvorech v Rusku.

Popis plemene Pervomaiskaya

Přestože kuřata jsou typu masa a vajec a nejsou ozdobná, chovatelé drůbeže zaznamenávají svůj atraktivní vzhled.Hustá peří stříbro-bílé barvy je zastíněna tmavým peřím na ocasu, na koncích křídel a na hřívě (tato barva se také nazývá světle kolumbijská).Barva tmavého peří je různorodá - od tmavě šedéTato černá paleta je vhodná i pro černé uhlí.

Kohouti vypadají mnohem masivněji než kuřata(jak si chovatelé všimnou, kvůli rozdílu v hmotnosti mohou kohouti někdy při poranění mláďat poranit).

Páteř a svalstvo jsou dobře vyvinuté.Tělo je široké, podlouhlé, vodorovně uložené.Křídla jsou malá, pevně přitlačená k tělu.Kuřata zdědila tuto postavu od Wyandotte.Hlava je malá, zploštělá, nízko položená na šikmém krku.Hřeben je malý, růžový, zrnitý;tváře prvních bytostí jsou jasně červené, ušní lalůčky mají tlumenější červenou barvu, zobák je mírně ohnutý.

To nebylo vědecky prokázáno, ale zkušení chovatelé drůbeže si všimli, že dominantní kohouti mají hřeben tmavší barvy, téměř kaštanové.Zobák a metatarz mají žlutozelený odstín.Kohouti mají nadýchaný ocas, zvednutý, s copánky.

Krátkozrakost je charakteristickým rysem tohoto plemene (tenké nohy jsou považovány za vadu tohoto plemene).Nohy jsou žluté, široce rozložené, se silnými drápy.Vousy a zakřivený hřeben mohou také způsobit utracení.

Fotografie

Máte možnost vidět kuřata May Day na fotografii.Ihned předtím, než se objeví dvě ženy.Perspektiva je převzata shora dolů.Jsou tedy velmi podobné Sussexes.

Jak již víte, kuřata se ráda chodí po zahradě jako ostatní.Níže se jeden z jednotlivců snaží jíst v nejbližší rostlině:

mladé slepice, přibývající na váze:

V běžném domě přišlo do popředí několik krásných kohoutů.Zde vidíte, o kolik větší jsou ženy:

A toto je amatérská fotografie jednoho z domácích Pervomayků:

Pár se na kameru představují na bílém pozadí:

Vlastnosti

Vrstvy neztratily instinkt k vylíhnutí,jsou ochotny sedět na zdivu(je také možné použít inkubátor).I ve věku jednoho dne lze prvorozené kuřata rozlišovat podle pohlaví: slepice mají tmavší žlutou barvu než samci;v plodu je jasně viditelný.Chovatelé uvádějí u kuřat nízkou míru odmítnutí;mají dobrou imunitu, proto mají dobré přežití.

Mladý růst přibírá na váze;o pět měsíců - již vážená jatečně upravená těla.Ovipozice začíná šest až sedm měsíců.Slepice se vyznačují dobrou produkcí vajec v zimě, což je důležité pro naše drsné klimatické podmínky.

Chov a pěstování

Stejně jako všechna kuřata na maso a vejce mají i kuřatadobrou chuť k jídlu .Spotřeba krmiva je kompenzována produkcí vajec a rychlým přibýváním na váze.Se špatnou výživou kuřata přestávají spěchat;při obnově stravy rychle obnoví schopnost snášet vejce.Pervomayki jsou neaktivní, což znamená, že jejich maso není šlachovité (věk ptáka také ovlivňuje ztuhlost masa; čím starší je jedinec, tím je šlachovitější maso).

Ptáci dobře snášejí chlad a rychle a snadno se aklimatizují.Navzdory skutečnosti, že při tvorbě plemeneYurlovskové byli holističtí, kohoutí májové byli docela zticha;jejich hlas je chraplavý.

Obecně se kuřatavyznačují přátelskou dispozicí a neagresivním charakterem .Podle chovatelů tohoto ptáka v soukromých hospodářských usedlostech mohou být mladí zvířata až pět měsíců divoká (vyděsí se, když uvidí člověka, když se osoba objeví v peru v kuřecí bedně, rozptýlí se všude), pak se zklidní.Vrstvy disciplinovaně kladou vejce, neskrývají je;vám umožní vzít vejce přímo z pod vámi.

Ptáci jsou charakterizováni jako mírní.Těsnost v kuřecí bedně je trpělivě tolerována, ale někdy může boj o „místo na slunci“ začít, zatlačí nejslabší.Na chůzi dobře reagují.

Vlastnosti

  • Živá hmotnost kohoutů je 2,8 až 3,7 kilogramů;
  • Živá hmotnost kuře je 2,2–3,5 kilogramů;
  • Produkce vajec na úrovni 150-190 vajec ročně;
  • Hmotnost vajíčka je 57–63 gramů, barva skořápky je světle hnědá až tmavě hnědá.

Jak chovatelé poznamenají, mladý růst nabírá na váze rychle.Oviposition začíná 6-7 měsíců.Maso je chutné, bílé.Vejce mají také dobré chuťové vlastnosti.

Kde koupit v Rusku?

  • All-ruský institut pro výzkum drůbeže v Moskevské oblasti má v naší zemi vynikající genovou zásobu kuřat.Kontakty: oficiální stránka http://www.vnitip.ru, adresa: Sergiev Posad city, st.Ptitsegradskaya, 10;tel.+7 (496) 551-21-38;e-mail: [email protected]
  • Můžete také kontaktovat společnost LLCGene Pool(tato společnostpřímo spojené s VNITIP), jejich adresa: Moskevská oblast, město Sergiev Posad, st.Maslieva, 44;tel./fax: +7 (496) 546-19-20;546-16-30;e-mail: [email protected]
V regionech dobrých a kvalitních kuřat plemene Pervomaisky lze nalézt na soukromých hospodářských usedlostech (vzhledem k tomu, že toto plemeno je zcela běžné, je pravděpodobné, že budou znalci a chovatelé tohoto konkrétního plemene).

Analogy

Každé plemeno kuřat má samozřejmě své jedinečné vlastnosti, pro které je chovatelé drůbeže oceňují.Jiné slepice typu masa a vajec lze porovnat u slepic plemene May Day v položení vajec a hmotnosti jatečně upravených těl: Kuchinského výročí (hmotnost je stejná, produkce vajec je o něco vyšší) a Leningradskaya je bílá (o něco větší, produkce vajec je o něco vyšší).

Kuřata plemene Adler stříbra a Sussex kolumbijského zbarvení mají podobnou barvu a hmotnost jako Pervomaik.Poltavský jíl plemene kuřat, kromě funkčních vlastností (hmotnost je o něco nižší, produkce vajec je podobná, barva skořápky je také světle hnědá) je podobná přátelským temperamentům s prvními majáky.

Pokud jste věděli, jaké vlastnosti Kuře Master Grey má !Budete překvapeni.

Aby byly stěny suterénu nepromokavé, musíte vědět, jak to udělat.Podrobné pokyny naleznete zde.

Kuřata Pervomayskaya se mohou díky své nenáročnosti stát ideálními ptáky pro chov začínajících chovatelů drůbeže.Zkušení chovatelé drůbeže je oceňujíkrása a praktičnost.Obecně jsou ideální pro chov v soukromých usedlostech.