Jedno z nejzajímavějších bojových plemen kuřat - Madagaskar golosheyny

Od starověku lidé rádi pořádali kohoutí zápasy.Bojová plemena kuřat jsou jedním z nejstarších plemen.Rodiště tohoto typu skály je považováno za jihovýchodní Asii.

Tam se původně objevil kult kohoutího souboje.Pokud jde o Rusko, přinesla bojová plemena slepic do Moskvy hrabě Orlov A.G. v 19. století.Zabýval se chovem těchto plemen, pokusem se rozvíjet a zlepšovat jejich bojové vlastnosti.

Během soutěže sázeli kohouti, boje byly velmi divoké, zatímco takové soutěže byly oblíbenou zábavou šlechticů.

Ano a dnes se v mnoha zemích takové turnaje konají velmi často, zejména v Malajsii, Indonésii a Thajsku.Existuje spousta bojových plemen slepic, všechna jsou zajímavá svým způsobem.

Jedním z pozoruhodných plemen těchto kuřat je madagaskarský galosheynaya.

Původ plemene

]

Starší slepice Madagaskar jsou skutečným příkladem bojových plemen slepic .

Jeden z jejich vystoupení hovoří sám za sebe, slepice jsou silné a silné, svalnaté a vyškolené.Tyto slepice jsou chovány v horkém klimatu ostrova Madagaskar.

Domorodci je kdysi chovali.Kohouti byli speciálně vyškoleni pro boje, dlouho připravení tak, aby bylisilný a mohl porazit nepřítele.

V současné době je v Evropě plemeno kuřat pro madagaskarské kočky docela běžné.Díky Britům, Francouzům a Němcům tyto země udržovaly své kolonie na ostrově.

Obecný popis

Toto plemeno je poněkud zvláštní.

Neexistuje velkolepý peří, je hladký a velmi těsný.Takové peří s vysokou hustotou chrání tělo kohouta během bojů.

Pták má silnou kostru a dobře vyvinuté svaly.Hrudník plemene Madagaskar je hluboký.Nohy kuřete jsou žluté, široce rozložené a mají silné drápy.Hlava ptáka je malá, natažená dopředu, krk dlouhý.

Ne nadarmo se kuřata nazývá podvod, mákrk i nohy - holé, zcela bez peří .Zobák je malý, velmi silný, žlutý, na základně kohoutu je masitý výrůstek.Náušnice a náušnice chybí.Ocas je velmi málo vyvinutý, malý.

Kuře působí dojmem silného a otužilého ptáka, je svalnatý a má dobré zdraví.Plemeno je chováno výhradně pro boj, je to vzhledem k jeho vzhledu docela impozantní.Ačkoli se jeho maso někdy používá jako jídlo, u mladých slepic je chutné a husté, ve starém drsném stavu.

Kuřata mohou mít červené peří, černé a bílé, červené a bílé, hnědé, černé a jiné barevné možnosti.Kůže ptáků je červená, ale může být černá.Červená hlava a krk na bílém těle vypadají zvlášť zastrašující.Oči jsou jasné, černé.

Vlastnosti

Hmotnost kohouta se může značně lišit od 2 kg do více než 5.Kuře obvykle váží méně, v průměru 2-3 kg.

Růst kohoutího kohouta na Madagaskaru je 70–75 cm, někteří jednotlivci dorůstají na 80 cm. Výška kuře je přibližně 50 cm.

Pokud jde o produkci vajec, nosnice nesou v prvním roce objednávky jen velmi málo vajec.2-3 desítky, příští rok - až 50-55 kusů.Vejce obvykle váží 50–65 g.

Vlastnosti

Hlavním rysem plemene je, že pták je velmi otužilý a silný.

Má pozoruhodné zdraví, snáší teplo a silné deště.O žádné počasí se nestará.Klidně může pokračovat v boji i na samotném pekle nebo při dlouhodobém dešti.Navíc po tom nebude onemocnět nebo chřadnout.

Kuřata kuřat Madagaskar rostou velmi rychle.Dokonale vydrží špatné počasí.

V bitvě jsou kohouti tvrdí a nemilosrdní, nebojí se nepřítele .Jsou zuřiví a hroziví a bojují, aniž by šetřili svou sílu.

Madagaskarský kocour je však pro svého pána příznivý a přátelský.Ve vztahu ke kuřatům jsou kohouti také docela neagresivní, navíc se stává, že kohout namísto slepice pohání kuřata.

Pták se dobře hodí k výcviku.Před bitvami hodně cvičila a získávala svalovou hmotu.Kosti prsou jsou zvláště zarostlé silnými svaly.

Kohoutek na Madagaskaru má tyto vlastnosti :

  1. Rychlý růst kuřat.Dobrá těžká tolerancepovětrnostní podmínky.
  2. Vytrvalost a vynikající zdraví.Teplo a sprchy se nestarají o tohoto silného ptáka.
  3. Madagaskarská golosheynaya je dobře vyškolená, lze ji připravit na soutěž, aby z ní vyrostla opravdu silná protivnice.V bitvě, divoký a krutý.
  4. Přátelský k hostiteli a kuřatům.Kohout může dokonce slepice namísto slepic.

Údržba a pěstování

  1. Vzhledem k tomu, že plemeno Madagaskar bylo chováno v horkém klimatu, když bylo chovánopři teplotách pod teplotou 74 ° C je vyžadován zahřátý kuřecí měď .Na zimu je lepší místnost vytápět.
  2. Kohoutivyžadují speciální dietuk vybudování svalové hmoty, vždy hodně bílkovin.Někteří chovatelé krmí ptáka podle zvláštních receptů, které jsou skryty před ostatními.Každý majitel bojového plemene kuře chce ze svého mazlíčka vyrůst zvlášť silný a silný pták, silný a otužilý.Hodně času se věnuje vývoji potravin pro kuřata.
  3. Madagaskarské plemeno nutně potřebujesystematické fyzické zatížení , jinak ztratí své bojové vlastnosti.Pokud takový pták nebude pravidelně zahříván, bude těžší.Například kohouti často cvičí na speciálním běžícím pásu, který je pro ně určen.
  4. Kohouti bojových plemen se obvykle chovajíkaždý zvlášť , protože jsou agresivní vůči členům svého vlastního pohlaví.
  5. Před soutěžemi kohoutů tvrdě trénují .Každý chovatel má své vlastní speciální metody.Vyškolení kohouti v bitvě ukazují skvělou výdrž.Těsně před bitvou samotnou jsou ptáci často naštvaní a škádlení, takže bojují násilněji as šílenstvím.Stává se dokonce, že ostré kosti jsou připevněny k nohám kohouta.
  6. Při pěstování bojového plemene se častopoužívají různé léky .Například se jim podávají léky, aby se posílil srdeční sval.
Rýnská kuřata jsou zdaleka jedním z nejvzácnějších ptáků v Rusku.Přečtěte si příčiny tohoto stavu na našem webu.

Fotografie pelargónie jsou vždy k dispozici na adrese: https://selo.guru/rastenievodstvo/geran/uhod-v-domashnih-usloviyah.html.

Pokud vynaložíte dostatečné úsilí, je možné pěstovat silného ptáka, který vyhraje bitvy.I když nemáte za cíl používat kohouta v soutěžích, nezapomeňte na vlastnosti jeho obsahu, takže pták zůstává atletický a neztrácí své kvality.

Kde si mohu koupit v Rusku?

V Rusku existuje jen velmi málo drůbežářských farem, které by chovaly kuřata na hlavě Madagaskaru, i když je jich několik.

Například farma „ Komov Dvor “ chová tato kuřata, můžete je kontaktovat telefonicky +7 (921) 365-41-96 nebo e-mailem: [email protected]

Analogy

Dalším chovem kuřat chovaných na boj je Kulangi.Jsou vynikající v tréninku, silní a vytrvalí, mají dobré zdraví.Jejich tělo je svalnaté a silné.

V boji jsou agresivní a dokonce krutí,často vyhrávají v bitvách.Kohouti jsou velcí, váží průměrně 5-7 kg, menší slepice.Pro kohoutí zápasy - skvělý pták.Kuřata Kulanga nesou asi 100–120 vajec ročně.Skutečná líheň kuřat je přibližně 80%.

Bojová plemena kuřat jsou poněkud zvláštní, nejsou vhodná pro všechny chovatele.Takového ptáka je třeba tvrdě trénovat, držet na dietě s vysokým obsahem živočišných i rostlinných bílkovin.

Je třeba se vypořádat s bojovými kohouty, musí se jim věnovat čas, jen tak můžete skutečně vyrůst v silných a silných ptáků, nebojácných v bitvách.Pokud cítíte touhu a sílu chovat bojové slepice, pak jděte na to.