Jednoduše a rychle rozmnožujeme orchidej: jak zasadit květ dítěte?

Orchidej je královna květin.Nejjednodušší a nejrychlejší způsob, jak propagovat orchideje, jsou děti.Oni jsou často tvořeni na Dendrobiums a Phalaenopsis.Právě tyto odrůdy pravidelně produkují laterální procesy.

K řádnému oddělení a rozmnožování dětských orchidejí je však třeba důsledně a přísně dodržovat všechna pravidla a řídit se pokyny.

Mladé vrstvení na dospělé květině - co to je?

Mladé vrstvy, které se objevují na stopce, stonku nebo kořenu dospělé orchideje, jsou děti. K vrstvení dochází, když jsou pro zařízení vytvořeny určité podmínky .

Jak vypadají?

Toto je malý proces, který vychází ze „spící“ ledviny.Nejprve se objeví malé zelené listy, potom dítě začne dávat kořeny a stává se jako orchidej, pouze miniaturně.

Na jakých částech rostliny se tvoří?

Často se namísto květin probouzí na stopce „spící“ pupeny: jeden, méně často dva nebo více, jsou mladé orchideje.Jejich umístění se může lišit - na konci stopky nebo uprostřed.

V kořenech se také může objevit vrstvení orchideje .V této situaci je velmi obtížné oddělit ji od matečné rostliny, protože existuje vysoká pravděpodobnost poškození dospělé rostliny, zatímco může zemřít.Ale pokud bude vše provedeno elegantně a správně, bude žít jak mladá rostlina, tak její matka.

Pěstitelé mohou pozorovat vzhled dětí na stonku orchideje, nedoporučuje se oddělit tyto větve.Takové děti často nevyvíjejí své vlastní kořeny a pokud je postup prováděn nesprávně, obě rostliny umírají.

Děti na stonku se objevují pouze v případě, že růstový bod začíná umírat - takto dospělá rostlina pokračuje ve svém rodu.Někteří zkušení pěstitelé květin stimulují rostlinu pro vzhled dětí: odstraňují vločky ze spící ledviny a zpracovávají je speciální pastou.Současně je horní část stopky oříznuta asi o 3 až 5 cm.

Kdy je připravena na jigging od matky?

Dítě je odděleno od stopky ve chvíli, kdy se na laici objevilo několik kořenů a jejich délka dosáhla 5 cm. Stojí za zmínku, že od okamžiku, kdy je „spící“ ledvina klovaná, dozrávání dítěte trvá přibližně 8 měsíců.Ale zkušeným pěstitelům květin se nedoporučuje dotýkat se vrstvení po dobu jednoho roku, dokud na mateřské rostlině nebude silnější. Dítě se oddělí, když vyvinula 5 pravých letáků a tři vzdušné kořeny .Ale někdy v procesu růstu, vrstvení nedává kořeny, co dělat v tomto případě?

Co když je vrstvení bez kořenů?

Pro různé druhy orchidejí platí zvláštní pravidla pro oddělování a výsadbu dětí doma.

DětiPhalaenopsis málokdy dává kořeny, takže jsou oddělené, aniž by čekaly na výskyt kořenů.

Pokud dítě neroste kořeny na stopce, může jí být nápomocno, a to následujícím způsobem:

 1. připravit rašeliník, jakýkoli nit a celofánový film;
 2. ​​
 3. mech musí být namočen, proto je na půl hodiny umístěn do teplé vody;
 4. jakmile se vlhkost sfhagnum zvlhčí, je z něj vyrobeno improvizované hnízdo, které je ovinuto kolem základny dítěte a upevněno nití;
 5. v průběhu tohoto procesu je stopka těžší a je nutné zabránit zlomení dítěte, k tomu používají přídavnou podporu;
 6. vytvořit mini skleník, navíc zakrýt stopku dítětem a mechovým filmem.

Je třeba mít na paměti, žemech by měl být stříkán každý den, stejně jako větrání dítěte .Do vody pro postřik můžete přidat „Kornevin“, abyste stimulovali tvorbu a růst kořenového systému.

Existuje však technologie pro růst kořenů v dětské orchideji, která je již oddělena od matečné rostliny:

 • Zakořenění malým malým skleníkem .
  1. Za tímto účelem si vezměte plastový kelímek, vytvořte otvory ve spodní části a dva otvory ve stěnách proti sobě.
  2. Na dno šálku položte drenážní a rašeliník, který by měl být navlhčen.
  3. Nainstalujte malou tyč do postranních otvorů - to bude opora pro dítě.
  4. Umístěte dítě na hůl tak, aby se bod růstu nedotkl substrátu.
  5. Zakryjte šálekplastový sáček nebo oříznutá plastová láhev.
   Dítě pod lahví začne velmi rychle budovat kořenový systém, pamatujte pouze na postřik rostlin a větrání.
 • Růst kořenů na kousku pěny .
  1. Vezměte malý kus materiálu a vytvořte v něm díru.
  2. Vložte do něj základnu dítěte.
  3. Vezměte sklenici, nalijte trochu vody na dno a vložte do ní kousek pěny, aby se nedostala do styku s kapalinou.Kořeny se objevují velmi rychle.

Jak správně zasadit dodatek doma?

Takže na stopce byl vytvořen výstřel, jak jej oddělit a zasadit, co by se mělo za to udělat?

Potřebné nástroje :

 • prořezávací nůžky nebo ostré nůžky;
 • substrát;
 • nádoba ;
 • aktivní uhlí nebo jiné antiseptikum;
 • alkohol pro dezinfekci přístroje.

Substrát a hrnec

Pokud jde o substrát, můžete si vzít obvyklý substrát pro orchideje a přidat do něj rašelinu a rašelinu.Běžný plastový kelímek se bere jako hrnec, protože velké kontejnery nelze brát za orchidej.Ve spodní části šálku a po stranách jsou vytvořeny otvory pro drenáž.

Stanovení mezního bodu a oddělení

Okamžitě by mělo být řečeno, žeje dítě řezáno pouze stopkou .S ostrými zahradními nůžkami odstřihněte stopku 1 cm nad dítětem a stejnou vzdálenost pod ním.Vezměte malou hůl ze šipky, ve které uprostředorchidej dítě bude sedět.

Je-li dítě rootem, nedotkne se ho, dokud nebude vyvinut kořenový systém.Pokud existují kořeny, potom opatrně odřízněte dítě od křižovatky s mateřskou rostlinou.Plátky jsou zpracovány.

Často je možné pozorovat vzhled dětí v osách listů orchidejí.Toto vrstvení by mělo být správně odříznuto od matečné rostliny, proto použijte ostrý dezinfikovaný prořezávač k zachycení asi 1 centimetr mateřské rostliny a odřízněte vrstvení.Plátky je třeba zpracovat.

Celý nástroj při práci s rostlinami by měl být sterilní a ostrý , protože existuje vysoká pravděpodobnost zavedení vnější infekce do ran na orchideji.Poté musíte květinu ošetřit po dlouhou dobu.

Doporučujeme sledovat video o tom, jak správně oddělit dítě od orchideje:

Zpracování místa řezu

Aby nedošlo k zavedení vnější infekce a bakterií způsobujících hnilobu., je nutné ošetřit řezné body jak na mladé rostlině, tak na matečné rostlině, k tomu můžete použít:

 • dřevěný popel;
 • drcené aktivní uhlí;
 • skořice;
 • obyčejná zelená.

Před zpracováním plátku musí být vrstvy sušeny po dobu 30 minut, během nichž lze připravit nádobu se substrátem.

Umístění na substrát

K tomu připravujeme nádobu se substrátem :

 1. Plníme pohár 1/3drenáž.
 2. Přidejte nějaký substrát.
 3. Kořeny jemně vložte do šálku a narovnejte jepo stranách.
  Je třeba si uvědomit, že jsou velmi něžné a musíte se je pokusit nepoškodit.
 4. Bod růstu vrstev by měl být zarovnán s okraji nádoby.
 5. Naplňte substrát, k utěsnění je nutné opatrně poklepat na stěny - není možné zhutnit půdu rukama , můžete poškodit kořeny.

V tomto případě lze přistání dodatku považovat za dokončené.

Doporučujeme sledovat video o tom, jak správně ponořit dítě orchideje do substrátu:

Další informace o výsadbě orchidejí viz zde.

První zalévání

Nelze zalévat rostlinu bezprostředně po umístění do substrátu , ponechá se samotnou asi 4 dny.Po uplynutí této doby se nedoporučuje zalévat tradičním způsobem, ale pouze navlhčit substrát ze stříkačky.

Další péče

Jeden neopatrný pohyb nebo akce může zničit mladou orchidej, proto je třeba přistupovat k oddělení laků od matečné rostliny se vší odpovědností.Nezavlažujte rostlinu ihned po výsadbě - může se objevit kořenová hniloba - nechte ránu táhnout několik dní.Zalévání by mělo být pravidelné, aleteprve poté, co substrát zcela vyschne.

Jakmile se ukáže, že dítě zakořenilo, můžete přejít na normální péči.V tuto chvíli můžete do vody přidat stimulátor růstu pro zavlažování, ale pouze v malém množství. První krmení se provádí jeden měsíc po transplantaci .Poskytněte mladé rostlině příjemnou teplotu a světelné podmínky.

Pokud je vše provedeno správně, rostlina vás po 4-6 letech potěší krásným a nádherným kvetením.

Nabízíme vám, abyste si prohlédli video o péči o děti orchidejí po výsadbě:

Závěr

Nyní víte, jak zasadit dítě z dospělé rostliny doma.V souladu s výše uvedenými pravidly, budete moci zasadit celou orchidej zahradu ve vašem bytě.Pěstování orchidejí dětmi není příliš složitý a fascinující proces, jehož výsledkem je exotická krása na parapetu.