Jednou z nejlepších možností pro chovatele drůbeže je New Hampshire.

Chov drůbeže je jedním z nejziskovějších a nejméně nákladných odvětví zemědělství.Pokud se rozhodnete zahájit chov drůbeže nebo jen začít podnikat na své farmě, pak určitě budete mít dilema: kterého ptáka zvolit pro chov.

Vaše volba s největší pravděpodobností padne na kuře, protožeje nejběžnější a nejnáročnější drůbež .Ale existuje nespočet plemen kuřat, z nichž hlava obchází.

Abychom snížili počet bolestí hlavy způsobených jednou hlavou, představíme vám podrobněji jedno velmi slavné plemeno kuřat zvané New Hampshire.

Zpočátku se toto plemeno kuřat objevilo ve státech Massachusetts v USA.a Rhode Island jako druh plemene Red Rhode Island.

Na začátku roku 1910 se chovatelé drůbeže v New Hampshire Agricultural Experiment Station rozhodli soustředit na funkce, jako je rychlýrůst peří, rychlý nárůst hmotnosti a rychlá zralost , jakož i masitá struktura.těla a kladení velkých vajec.Ale barva kuřat nebyla věnována téměř žádná pozornost.

Na začátku 30. let si plemeno díky svým parametrům získalo na popularitě drůbeží farmy ve státech.New Hampshire, Delaver, Virginie a Maryland a postupem času si zvláštní rysy plemene New Hampshire získaly široké uznání.

V roce 1935 byla zaregistrována u americké americké normy dokonalosti, zvláštní publikace, která popisuje všechna uznaná plemena drůbeže v Severní Americe.

V SSSR bylo toto plemeno kuřat zavedeno ve 40. letech 20. století, kde se rozšířilo.To je také populární v moderním Rusku, obzvláště v jižních oblastech.

Popis plemene New Hampshire

Sekce krční hlavy .Hlava je střední velikosti, úměrná velikosti těla.Krk je střední tloušťky a délky s bohatým peřím.

Zobák je červenohnědý, silný, střední velikosti.Tvář je červená, pokrytá jemnou pokožkou, hladká.Oči jsou jasně oranžové nebo červené, velké, živé.

Hřeben má tvar listu, střední velikosti, červený, nesedí na hřbet hlavy, má 4 nebo 5 stejných zubů.Lahve jsou mandlové, hladké, červené.Náušnice jsou hladké, bez záhybů, stejného tvaru, střední velikosti.

Tělo .Tělo je široké, zaoblené, má vodorovnou polohu.Zadek je široký, střední délky, má hladký obloukovitý vzestup k ocasu.Ocas středně velkého kohouta se středně velkými copánky je v úhlu 45 stupňů k zadní linii.

Kuře je poměrně široké, leží v úhlu 35 stupňů k zadní linii.Hrudník je plný, široký, zaoblený.Břicho je plné, široké.Křídla těsně přiléhají ve vodorovné poloze.

Nohy .Metatarsus rovný, dobře rozložený, žlutý, pokrytý černohnědými šupinami, střední délky.Holenní kosti jsou svalnaté, silné, dobře vystupují, středně dlouhé.Velikost kuřecího prstence je 3, velikost kohoutu je 2.

Mnoho lidí ani neví , kolik kukuřice se vaří !Ale mezi nimi nikdo, kdo si přečetl náš článek.

Pokud víte, jak uložit mrkev ve sklepě, můžete sklizeň snadno uložit.Podrobnější informace zde.

​​

Peří .Peří jsou přiléhající k tělu, odolná, široká.

Zbarvení .Hlava a krk kohouta mají červeno-zlatohnědou barvu, hřívu je světlejší s vertikálním, pruhovaným černým vzorem.Zad a křídla jsou zářivě tmavě červeno-hnědá.Bedra červeno-hnědá s leskem.Břicho a hrudník jsou měďově červené hnědé.Na ocasu jsou černé, černé se zeleným nádechem, tmavě kaštany a kaštanově hnědé barvy.

Veškeré peří by mělo velmi zářit.Chmýří z lososa.Kuře jako celek opakuje barvu kohouta, ale jeho peří je světlejší a rovnoměrnější, chmýří denních kuřat tohoto plemene má světlejší barvu než červené plemeno Rhode Island, ale je obecně totožné.

Vlastnosti

Kuřata se velmi rychle vylíhnou a vyzrájí .Slepice spěchají hojně a pravidelně.Jsou klidní a přátelští, takže se velmi snadno zkrotí.

Obvykle klidně chodí po nádvoří nebo se rozběhnou, když existuje nebezpečí nebo zvýšený zájem o něco.Ale létají špatně, takže nepotřeba vybudovat vysoký plot.

Obecně nevykazují vůči sobě agresi a jsou vůči ostatním tvorům docela tolerantní.Jsou zvědaví, důvěryhodní a krásní.Mají sníženou tendenci líhnout kuřata, ale pokud k tomu dojde, stanou se dobrými matkami.

Může vykazovat akty vzájemné pomoci a na chvíli vyměnit slepici.Obvykle hledají odloučená místa, nechtějí spěchat na místo připravené pro snášení vajec.

Kuřata New HampshireDobře nesená v zimě .Dobře snášejí chlad, jediná věc je, že jejich lastury jsou velmi citlivé na omrzliny, takže byste měli být opatrní.

Kohouti tohoto plemene se vyznačují „gentlemanstvím“, samy dosahují umístění kuřat, ale v žádném případě nejsou vynuceni a drsní, chrání je a pečlivě monitorují životní prostředí, aby předem viděli nebezpečí.

Foto

Nepřípustné nedostatky

Zástupci plemene jsou odmítáni, pokud mají následující nedostatky.

 1. Tvar těla se liší od standardu.
 2. Hřeben je menší nebo větší než obvykle.
 3. Barva očí není normální.
 4. Na moči je bílý povlak.
 5. Barva peří je příliš tmavá nebo světlá, barva horní části těla ptáka je příliš nerovná a peří kohouta není lesklé.
 6. Příliš výrazný černý vzor na hřívě kohouta nebo jeho nepřítomnost v kuřete.
 7. Na křídlech jsou černé tečky.
 8. Chmýří je šedo-černé.
 9. Bílá kůže, žlutý zobák a metatarz, silnážlutý plak na peří.
 10. Údržba a chov

  Chování kuřat tohoto plemene obvyklenezpůsobuje velké nepříjemnosti .Jsou vytrvalé, odolné vůči extrémním teplotám, přizpůsobené obtížným povětrnostním podmínkám.

  Jejich klidná dispozice umožňuje obsah v buňce.V takovém případě bude nutné nalít písek na podlahu, aby se snížila úroveň vlhkosti v místnosti a také pohodlí čištění klece.

  Pokud jde o potravu, jsou zde tyto slepicenenáročné .Zpočátku se kuřata krmí vařeným vejcem.Poté se přidají brambory, mrkev, řepa, kvasnice, byliny, pšeničné otruby a plodiny.Ve dvou měsících věku začnou dávat kukuřici.

  Dospělí musí jíst zeleninu, zeleninu, kořenovou zeleninu, droždí, jetel a rybí moučku, kukuřici, plodiny, skořápky (zabraňuje stagnaci potravin a kompenzuje nedostatek vápníku).

  Vrstvy se spoléhají na potraviny bohaté na snadno stravitelné bílkoviny a vitamíny, například na obilí nebo hotové krmné směsi pro drůbež.

  Jednotliví chovatelé drůbeže smíchají písek s pevnými částicemi, které mají příznivý účinek na trávení slepic.

  Vlastnosti

  V závislosti na věku je živá hmotnost kuře asi 2,1 - 3 kg, kohouta - 3,25 - 3,75 kg.V prvním roce produktivity může kuře položitasi 200 vajec .Pak produktivita postupně klesá (až 140 vajec ve třetím roce).

  Vejce jsou zbarvena žlutě, i když někteří jednotlivci mohou mít na sobě barvuvejce a tmavě hnědá. Hmotnost vajec - 58–60 g.V průměru přežije přibližně 86% mladých a 92% dospělých.

  Analogy

  Toto by v první řadě mělo zahrnovat „rodiče“ plemene New Hampshire - „ červená Rhode Island ] . “Mezi nimi je jen několik rozdílů.Ten má tmavší barvu peří.

  Slepice tohoto plemene jsou určeny spíše k snášce vajec než k produkci masa.Jejich tělo má méně trojúhelníkové obrysy.A také pomalejší podpora, růst a zrání.

  Ve 20. letech 20. stoletíAndrew Christie chovala nové plemeno na základě plemene New Hampshire, dostala jméno svého objevitele - „ Christie “.Byli větší a jasnější než jejich „předci“ a byli také velmi energičtí a půvabní.Dokonce použil samostatné slovo k označení jejich energie - spizzerinktum (tj. „Energie je v plném proudu“).

  Další chovatel, Clorence Newcamera, ve 40. letech 20. století.Choval plemeno s nasycenou barvou, náchylné ke zvýšené snášce vajec, které bylo také pojmenováno na jeho počest.V naší době je však plemeno těchto plemen obrovský úspěch, protože počet jedinců byl malý a nezískali velkou popularitu a nezískali širokou distribuci.

  Lze tedy říci, že kuřecí plemeno New Hampshireje jednou z nejlepších možností pro chovatele drůbeže , protože kombinuje velkou plodnost s velkou hmotností živé hmotnosti.Nízká úmrtnost jednotlivců zajišťuje stabilní růst populace.

  Chování a chovánínenáročnost na jídlo a povětrnostní podmínky zajišťují prakticky bezproblémový chov po celý rok.A samozřejmě nezapomeňte na estetickou složku.Milost a krása těchto ptáků vždy potěší duši.