Jemná květina Pelargonium hedvábí.Popis jeho druhu - Moira, Laguna a další, vlastnosti péče a reprodukce

Hedvábí Pelargonium zaujme mnoha pěstiteli květin svým krásným a dlouhým kvetením.Proto se často stává hostem v domovech pěstitelů květin milovníků a profesionálů.

Květina vyžaduje zvláštní péči a pozornost, která vám umožní vychutnat si zdravý vzhled rostliny a její nádhernou vůni.V článku budou zohledněny druhy rostlin, pravidla péče o květiny a další nuansy jejich pěstování.

Botanický popis, historie původu a cena

Pelargonium, které si během roku zachovalo zelenou podobu, pocházelo z jižní Afriky.Jeho květy se podobají hlavě čápa ve vzhledu a tvaru, pozorovatelé mu dali jméno pelargonium, což z řeckého pelargos znamená čáp.Květy samotné se nyní vysazují na otevřeném terénu nebo rostou v květináčích na parapetech.

Hedvábí Pelargonium se vyznačuje frotémi květy , vyvinuli ho ruští chovatelé a odrůda se stala první uznanou na světovém trhu.Cena rostliny se pohybuje od 100 rublů za zakořeněné řízky do 800 rublů za dospělého keře, který pravidelně kvete.

Popis vzhledu a vlastností

Hedvábí Pelargonium je živým představitelem rodiny zonálních pelargonií , a proto se vyznačuje dlouhým a hojným rozkvětem.Výhonky jsou travnaté a tvoří malý keř.Kvetení je docela husté, často nazývané froté.Kvetení se může lišit v barvách od pastelových tónů po malované v jasně červených barvách.

Běžné druhy a jejich fotografie

Aurora

Selekce získala život díky Irině Musině.Kvetení je malované v broskvově růžové barvě a froté květy sbírané do květenství tvoří elegantní klobouky.Pokud dáte hrnec na docela chladné místo, pak si po okraji květů všimnete světle bílého okraje.

Moira

První výběr od ruských chovatelů , jasně zelené listy se dobře hodí k okvětním lístkům meruněk.

Druh byl vyvinut společností Klemova Irina a uznán světovou komunitou.

Jabloň

Barva květů se blíží barvě kvetoucího jabloně, květy jsou jemně bílé barvy s lehce růžovým nádechem.

​​

Labuť

Květy mají hustou strukturu a květy jsou natřeny bíle fialovými podtóny.Rostlina má poměrně husté stonky a listy mají jasně zelenou nasycenou barvu.

Laguna

Odrůda má složené lístky a velké čepice z květin ], malované v broskvové barvě.

Kde pěstovat rostliny a jak?

Pro růst aZdravě vypadající rostlina vyžaduje další péči a specializovanou půdu.K tomu použijte speciální základní nátěr.

Zařízení musí být obnoveno každých pět let opětovným výsadbou mladých řízků.

Půda by se měla skládat z rašeliny a písku ve stejných částecha půda by měla být obnovována také jednou za pět let, pokud to nebylo dříve vyžadováno.

Když hedvábí pelargonia roste, musí být transplantováno do většího květináče, neměli byste však okamžitě radikálně rozšířit dostupný květinový prostor.Proto každých šest měsíců transplantujte rostlinu, aby si udržovala zdravý vzhled a potěšila oko.

Osvětlení a prostor

Zasvěcení by mělo být dostatečné, ale nepokládejte jemné paprsky hedvábí na přímé sluneční světlo, což může vést ke spálení listů.Nádobu také nedávejte do blízkosti topných spotřebičů nebo do průvanu, což povede k teplotním rozdílům.

Požadavky na půdu

Pelargonium hedvábí dává přednost neutrální půdě , ve které se může cítit docela pohodlně.Vhodnou možností by byla půda, která obsahuje dostatečné množství písku zajišťující průchod vzduchu a vody.

Pokud je rostlina stále mladá, bude vynikajícím doplňkem rašelina nebo perlit, které mohou půdu zesvětlit.V květinářství nebo železářství upřednostňujte směs shromážděnou speciálně pro pelargonium.Nakoupená půda ve stejných částech může být smíchána s rašelinou nebo půdou, jako jsou podrobnostijsou uvedeny na obalu výrobcem.

Jak se starat?

Pro správnou péči o rostliny musí být splněny následující podmínky :

 • Teplota.Optimální teplota pro růst a vývoj květu je od 17 do 23 stupňů, pokud klesne na 12, pak je pravděpodobnost květu minimální.
 • Zalévání.Rostlina musí být napojena, protože půda zaschne, ale v žádném případě ji nenaplňujte.Pelargonium může snadno přežít jakékoli sucho, ale se spoustou vodních hub se začnou tvořit.
 • Krmení.Jakmile začne jarní sezóna, je nutné zavést top dressing.U mladých rostlin musíte použít dusíkatá hnojiva a pro dospělé, která ve složení obsahují draslík.
 • V zimě rostlina chodí na zimování, takže je třeba minimalizovat zalévání a neprodukovat minerální hnojiva.Jinak to může vést k rozpadu kořenů rostliny.

Časté choroby a škůdci

Všechna onemocnění rostlin se obvykle objevují s nesprávnou péčí a nedostatečnou pozorností :

 • Pokud se květ přestal rozkvétat a listy se začnou natahovat vzhůru, pak to znamená, že hrnec stojí spolu s nedostatkem slunečního světla.
 • Listy vymalované žlutě označují porušení zavlažovacího systému.Zkontrolujte plán a obnovte režim napájení.
 • Pokud začnou listy zčervenat, stojí květina na poměrně chladném místě.Vyplatí se změnit uspořádání nebo upravit teplotní režim obsahukvět.
 • Pokud se na listech a květenstvích objeví květ šedé, stojí za to přehodnotit vlhkost a vlhkost v místnosti.

Pelargonium také trpí škůdci a chrobáky, z nichž nejčastější jsou:

 1. Whitefly .Malé motýly, které jsou umístěny na zadní straně listu.Hmyz je nositelem virových infekcí.A stolice jsou půdou pro vývoj houby, která poškozuje rostlinu.Chcete-li se zbavit škůdce, musíte jej úplně odstranit z listů a poté jej celý týden ošetřit insekticidy.
 2. Mealybug .Přítomnost škůdce je indikována špinavými houbami nebo sekrecemi cukru na listech a květenstvích.Prevence výskytu hmyzu je rychlé odstranění sušených listů a květů.Chcete-li se zbavit škůdce, musíte jej ošetřit systémovým insekticidem jednou týdně a předtím zničte všechny parazity mýdlovou vodou otřením listů hadrem nebo vatovou vložkou.
 3. Mšice .Škůdce se obvykle objeví poté, co rostlina opustí období zimování.Deformované květiny, zkroucené a zažloutlé listy s lepkavými sekrecemi ukazují na přítomnost škůdce.V tomto případě musí být rostlina ošetřena insekticidem.

Vlastnosti propagace

Hedvábí Pelargonium může být množeno několika způsoby, mezi nimi:

 • Řízky .Je lepší odstranit řízky v teplé sezóně, když je rostlina vobdobí aktivního růstu.
  1. Opatrně odřízněte apikální části střely šikmým řezem.
  2. Nechte stopku ve vodě několik dní, dokud se neobjeví kořeny.
  3. Přistání se provádí v půdě získané směsí stejných částí rašeliny a písku.
 • Semena .Květinářství tuto metodu často nepoužívají, protože vlastnosti druhů se tímto způsobem neuloží.Semena se ponechají nějakou dobu v teplé vodě a poté se vysadí do podobné půdy.
Je lepší dát přednost způsobu řízků, který vám umožní plně zachovat vlastnosti druhů, a rostlina se rychle přizpůsobuje a začíná aktivní růst.
Existuje značné množství druhů pelargonia, například zahrada, trpaslík, voňavá, froté ], růže ve tvaru, ampely, tulipány ve tvaru, břečťanu, pestrobarevné.

Různé odrůdy charakterizované kvetením a tvarem listů pomohou každému vybrat květinu, která se perfektně hodí do celkového interiéru bytu.Správně vybraná péče zachová zdravý vzhled hedvábného pelargonia a umožní mu pravidelně kvetnout a potěšit majitele kvetoucím svěží.

Vytvořte si svůj vlastní systém péče o květiny a pravidelně jej kontrolujte na přítomnost nemocí a škůdců, poté bude rostlina žít dlouhý a nádherný život.