Jemná květina - spathiphyllum Sensation.Popis, fotografie a péče

Jen málo lidí zná spathiphyllum pod tímto jménem, ​​ale „ženské štěstí“ je jeho lépe známé jméno.Stejně jako jiné rostliny má mnoho poddruhů.

Největší z nich je spathiphyllum Sensation nebo Sensation.Je to o něm, o kterém budeme hovořit v tomto článku.

Přečtete si jeho popis vedlejších událostí, viz foto.Naučte se, jak se správně starat.

Podrobný popisa foto

Tuto odrůdu chovali nizozemští původci, aby bylo možné pěstovat zelené prostorné pokoje, ve kterých nebylo jasné světlo. Sensation je prezentován jako velká rostlina keřů .V této odrůdě není stopka.

Listy této odrůdy jsou bazální, žebrované, protáhlého kopinatého tvaru.Jsou to banda rostoucí přímo z půdy.Mohou mít délku 50 až 80 cm a šířku 30 až 40 cm.Jejich barva je jasně zelená.

Na listech Sensation lze pozorovat žluté a bílé skvrny .Květ má bílou barvu s tvarem okvětního plátku, uvnitř kterého je velká paleta žlutozeleného zeleného odstínu, která není menší než listy.

Níže uvidíte fotografii květiny:Jaký je rozdíl od jiných druhů?

Od ostatních odrůd se liší svou gigantickou velikostí, protože jiné druhy spathiphyllum nedosahují více než 50 cm. Dalším charakteristickým rysem je obrovský bílý květ připomínající listy.A nejdůležitější věcí je, že se tato rostlina dobře vyvíjí v zatemněných místnostech.

Historie původu

Tato odrůda patří do čeledi Aroid. Místem růstu jsou tropy Ameriky a východní Asie .Tento stálezelený trvalek obsahuje více než čtyřicet druhů.Chovatelé zároveň neustále chovají nové odrůdy.

Subsort tohoto druhu

Se žlutou variabilitou:

 • Strauss ;
 • Sunny Sales;
 • Mléko;
 • Haiti.

S bílou variabilitou:

Kvetoucí

Kdy a jak?

Kvetení trvá poměrně dlouhou dobu, zejména s náležitou péčí .Jeho začátek přichází v polovině jara a končí příchodem podzimu.Po dobu 6 až 10 týdnů.Pokud je květina pečlivě ošetřena, je možné opakované kvetení v zimě.

Během květu má květina krásný bílý květ a připomíná vzhled plachty (zde se dozvíte o vlastnostech rostoucího bílého spathiphyllum ).Listy během kvetení mají šťavnatou jasně zelenou barvu.

Péče před rozkvětem a po něm

Přes svou velikost je Sensation ošemetná rostlina a nevyžaduje zvláštní požadavky na péči o něj.Stačí jednoduše provést následující postupy:

 1. Neprovádějte zařízení v průvanu - to bude mít nepříznivý dopad na jeho vývoj.
 2. Postřik: jednou denně v zimě, třikrát v létě.
 3. Otírání listů.
 4. Vytvářet hojné zalévání, aniž by došlo ke stagnaci vody.
 5. Krmení během aktivního růstu a květu.
 6. V létě zajistěte větrání, přičemž květinu nasaďte na čerstvý vzduch na stínovaném místě.
 7. Ořezat rostlinu.
 8. Po odkvětu odstraňte zvadlé květenství.

Co když neexistují pupeny?

Existuje řada důvodů, proč rostlina nekvete :

 1. nesprávné zalévání;
 2. nesprávné obvazy;
 3. zvýšená vlhkost v místnosti;
 4. nevhodný pot;
 5. nedostatek nebo nadbytek světla.
K rozkvětu rostliny je nutné zjistit příčinu a odstranit ji.K tomu potřebujete znát základní pravidla péče a potřeby Sensation.

Postupné pokyny pro domácí péči

Výběr místa

Vzhledem k tomu, že spathiphyllum Sensation je rostlinou milující stín, pak ) na severních a východních oknech lze pěstovat mladou rostlinu .Dospělý z pochopitelných důvodů nebude schopen růst na okenním parapetu, a proto může být umístěn na podlahu poblíž okna.

Hlavní podmínkou je zabránit přímému slunečnímu záření, které listy utrpí.

Jaká by měla být půda?

Pro přistáníRostliny je možné zakoupit v květinářství pro připravené půdy pro aroid rostliny.Můžete si ji také připravit sami, při dodržení určitých požadavků.Půda musí být výživná a musí mít dobrou propustnost pro vodu a vzduch.

Pro přípravu půdy je nezbytné vzít :

 • 4 části zahradní půdy;
 • 2 díly rašeliny;
 • 2 části humusu;
 • 1 díl písku.

Teplota

Vzhledem k tomu, že spathiphyllum Sensation je tropickým obyvatelem, miluje příliš teplo a netoleruje průvan.Teplota v místnosti by neměla být nižší než 18 stupňů, ale neměla by být vyšší než 25.

Optimální teplota pro normální růst bude 22 stupňů.Během doby odpočinku může být teplota snížena na ne více než +16.

Zalévání

Zařízení musí být opatřeno hojným zalévánímpomocí mírné, dobře temperované vody při pokojové teplotě.Je důležité sledovat zalévání.Rostlina by neměla vyschnout nebo být v podmáčené půdě.

V zimě bude stačit zalévat jednou za tři až čtyři dny.

Vrchní obvaz

Důležitou součástí péče o rostliny je vrchní obvaz.Hlavní část krmení se vyskytuje v období aktivního růstu na jaře a v létě.Dvakrát měsíčně je nutné květ zalévat hnojivy obsahujícími minerály.

Organické krmení ve formě roztoku ptačího trusu nebo kravského hnoje je skvělá volba.V zimě není květina nutná.

Oříznutí

Totopostup se provádí po rozkvětu. Stopka je řezána co nejblíže ke kořenům .Pokud jsou nemocné nebo suché listy, musí být také řezány a části ošetřeny dřevěným uhlím.

Transplantace

Každý rok se znovu vysazuje mladá rostlina, která aktualizuje půdu na čerstvou.Nejlepší čas je jaro, před začátkem růstových procesů.Dospělá rostlina, která začíná ve věku 4 let, stačí znovu vysadit každé tři roky, a pak se může změnit pouze vrchní vrstva Země.Při transplantaci je důležité dodržovat tato pravidla:

 1. Vyberte si správný hrnec - neměl by být malý, aby květ nebyl přeplněný, ale ne příliš velký, protože v tomto případě se bude vyvíjet pouze kořenvolný prostor a samotná rostlina nebude kvetet.
 2. Kupte nebo připravte nezbytnou půdu.
 3. Před výsadbou zakryjte dno hrnce drenážemi, a pokud ne, proveďte drenážní otvory v hrnci.
 4. Transplantace se provádí s hliněnou hrudkou.

Postupná instrukce: jak propagovat?

Pro tuto odrůdu jsou vhodné tři způsoby množení:

 • Rozdělení keře- mladé rostliny musí být pečlivě odděleny a přesazeny do různých nádob.Toto je nejvhodnější metoda pro tuto rozmanitost spathiphyllum.
 • Řízky- Řezy odřízněte od zdravé rostliny, vložte je do rašeliny nebo písku a utáhněte filmem.Umístěte nádobu s řízky do stínu a zahřejte.Po objevení kořenů (2-4 týdny) postupně řízky otevřete.
 • Osivo- zřídka používané a pouze chovateli.Semena musíte zasadit ihned po sklizni.Vložte je do rašeliny, táhněte plastovým obalem, pravidelně vodou a větrejte.Sazenice rostlin pěstujte v samostatných květináčích a zakryjte fólií.Před úplným přizpůsobením se po úplném vyjmutí filmu pravidelně otevírejte a větrejte.
Jak velká je rozmanitost spathiphyllum!Naše stránky obsahují materiály o odrůdách Silver Cupido, Sweet Chico, Alan, Chopin, Wallis spathiphyllum,a na rostlinách červených odrůd.

Nemoci a škůdci

 • Mšice a hmyz- je třeba listy umýt mýdlem a vodou a zakrýt půdu filmem, pak udělat květ duší,omýt znovu po 2-3 dnech.
 • Thrips- postříkání zadní části listu insekticidy pomůže.
 • Roztoč pavouk- rostlina zachrání léčbu insekticidy a duší.

Vlastní nemoci:

 • Žloutnutí listy- z vyčerpání během květu nebo nedostatečného napájení a napájení.Pro léčbu je nutné opravit chyby v péči.
 • Suché listy- nízká vlhkost.Postřik a otření listů pomůže.
 • Svislé listy- kvůli nedostatečnému zalévání.

Spathiphyllum Sensation je nenáročná a šíleně krásná rostlina, která vás nenechá lhostejnými.Potěší vás dlouhým a elegantním kvetením po dlouhou dobu.Hlavní věc je hrát jednodušepravidla v péči o něj.