Jemná raná známka - Mramorová hruška

Hruška je velmi chutné a zdravé ovoce, které je velmi populární po celém světě.

Hruška přišla do Ruska ze starověké Persie a stala se docela rozšířenou ve všech regionech země.

Mramorová hruška je jednou z nejpopulárnějších odrůd hrušek, které se pěstují v ruských zemích.

Co je to za druh?

Existuje několik kritérií pro rozlišování odrůd hrušek, z nichž hlavní jsou:

  • sezóna zrání ovoce;
  • tvar koruny;
  • výška stromů.

Data zrání

Kdy zraje?Hruškový mramor se týká odrůd počátkem podzimu, protože jeho plody obvykle dozrávají v první dekádě září.Tyto stromy jsou střední výšky a pyramidální koruny.

Na podzim dozrávají také tyto odrůdy hrušek: Thumbelina, Larinská, Uralochka, Bere Bosk a KlidnáDon.

Historie výběru a oblast chovu

Jedním z nejznámějších chovatelů hrušek v Rusku bylI.V. Michurin .Byl to on, komu se podařilo vyvinout jedinou zimní hrušku, ze které se dá vypěstovatRuské klima.Tato odrůda byla pojmenovánaWinter Michurina Coast .

O něco později chovatelé A.M.Ulyanischev a G.D.Neporozhny, pracující na zahrádkářské stanici ve městě Rossosh, která se nachází v oblasti Voroněže, úspěšně aplikoval Michurinovy ​​znalosti a zkušenosti a překročil Bere zimní hrušku s odrůdou zvanou Forest Beauty .

Byla vyvinuta nová odrůda -Marble Pear .V roce 1965 byla tato odrůda zapsána do státního rejstříku.Začal růst v regionech Střední, Dolní Volha, Volga-Vyatka a Střední Černá Země.

Vzhled

Strom mramorové hrušky se vyznačuje silnými větvemi, střední výškou a pyramidální korunou, která je na dně širší.Kůra tohoto stromu má šedozelenou barvu.Mramorová hruška má slabou tendenci střílet.Mají červeno-hnědou barvu a směřují nahoru.

Výhonky jsou hustě pokryty lehkou čočkou.Ledviny jsou trojúhelníkového tvaru a hnědé barvy.Květy stromu jsou zpočátku bílé, ale při tvorbě ovoce začnou narůžovávat.Květenství má deštníkový typ a skládá se zosmi až devíti malých květů .

Mramorová hruška: popis odrůdy a fotografie

Tato odrůda hrušek má hladké světle zelené listy střední velikosti a tvaru vejce, umístěné v ostrém úhlu k výhonku.Plod mramorové hrušky je klasifikován jako prstencový typ, protože její plody obvykle rostou na rukavici,nachází se na dvou až čtyřech mladých pobočkách.

Plody tohoto stromu jsou průměrné velikosti a váží odsto padesátdosto osmdesát gramů .

Vyznačují se pravidelným kulatým kuželovým tvarem a hladkým povrchem.Ovoce má poměrně hustou kůru, pod níž jsou malé skvrny rezavé barvy.

Hlavní barva ovoce je zelenožlutá, na straně hrušky odrůdy mramoru je však hnědočervená mramorová skvrna, díky níž byla tato odrůda tímto způsobem pojmenována.Plody mramorové hrušky mají středně velké široké stonky.

Ovocná vláknina může být krémové nebo bílé barvy a má hrubozrnnou strukturu.Semena jsou světle hnědé barvy a nacházejí se v ovoci v malém množství.

Mramorové hrušky mají sladkou chuť a příjemnou vůni a patří k dezertním druhům hrušek.

Jejich chutnost je hodnocena na4,8 bodechna pětibodové stupnici a jejich vzhled na4,7 bodech .

Fotografie z mramorové hrušky:


)

Vlastnosti

Mramorová hruška obvykle začíná přinášet ovoce v šestém až sedmém roce po vypuknutí a vyznačuje sevysokým výnosem .Plody obvykle dozrávají začátkem září a spotřebitelské období trvá asi tři až čtyři týdny.Sklizené ovoce lze skladovat šedesát až sedmdesát dní.Mají vysokou úroveň přepravitelnosti a dobré obchodní kvality.

Suché počasí a silné poryvy větru, díky nimž se hrušky mohou rozpadat, jsou faktory, které mohou snížit výnos.Mramorová hruška se vyznačuje střední odolností proti mrazu.

Zvláště špatně trpí květnovým mrazem, během něhož mohou umřít nejen její květiny, ale i samotné stromy.

Dobrá odolnost proti mrazu prokazuje Rogneda, Duchesse, Sverdlovchanka, Extravaganza, Lel a Chizhovskaya.

Jednou z výhod mramorové hrušky je její odolnost vůči strupovitosti, múčnatce a hnilobě ovoce.Jako opylovače mramorové hrušky můžete použít takové odrůdy hrušek, jako jsou katedrála , Severyanka, Oryolové léto a Oryolová krása.

Výsadba a péče o rostliny

Doporučuje se zasadit mramorovou hrušku buď na jaře, nebo na podzim - asi měsíc před prvními mrazy.Nejvýhodnější pro sazenice tohoto stromu jsou hlinité půdy.

V této půdě je zaručeno, že vám mramorová hruška poskytne dobrou úrodu, pokud budete dodržovat pravidla péče o ni.

Pokud se rozhodnete zasadit mramorovou hrušku do jílové půdy, musíte do jámy přidatrašelinu ,kompostaříční písek .velká velikost.

To umožní sazenici vyvíjet se normálně a uspokojovat tak potřebu vzduchu.Pro písčité půdy, přísady jako humus,rašelina a kompost.

Hloubka jám pro výsadbu sazenic by měla být nejméně sedmdesát centimetrů a průměr by se měl rovnat jednomu metru.Je vhodné vykopat díru několik dní před plánovaným přistáním.Ve spodní části jámy můžete házet vlašské ořechy a plechovky.

DŮLEŽITÉ! Pokud máte v úmyslu zasadit mramorovou půdu v ​​místě, kde leží podzemní voda, musíte udělat příkop pro vypuštění odpadní vody, jinak strom může zemřít.

Pro zajištění je lepší pěstovat sazenice na malých plevelech.V blízkosti mramorové hrušky můžete pěstovat různé rostlinné plodiny s výjimkou kukuřice a slunečnice.Tyto vysoké rostliny čerpají z půdy téměř všechny živiny potřebné pro hrušku.

Sazenice musí být pravidelně napojeny a hnojiva v prvním roce výsadby nejsou nutná.Zralé stromy vyžadují zalévání několikrát během jara a léta.Nejpříznivějším způsobem zavlažování je kropení.

Za tímto účelem můžete kolem kmenů vykopat rýhu, jejíž hloubka by měla být asi patnáct centimetrů a do ní opatrně nalít vodu.K zavlažování jednoho čtverečního metru hruškové výsadby budete potřebovat dvě nebo tři kbelíky vody.

Po zavlažování a po dešti by kmeny stromů měly být zbaveny plevelů.
V březnu je třeba hrušku prořezat, odstranit staré větve a zbývající zkrátit.To pomůže zabránit zhuštění koruny a sloužístimulant pro tvorbu nových ledvin.

Na konci dubna musí být mramorová hruška nastříkána.První postřik by se měl provádět během období pučení, což pomůže chránit strom před škůdci a různými chorobami.Když se na něm objeví pupeny, strom by měl být stříkán podruhé.K postřiku můžete použít drogy jako Fury, Strobi a Inta-Vir.

V květnu je nezbytné začít obohacovat půdu užitečnými stopovými prvky.K tomu lze použít ledek, močovinu, síran měďnatý a roztok kyseliny borité.Pro dospělý strom je nutné konzervování - sečení trávy kolem ní a hnojení půdy dusíkem.Nezapomeňte, že tráva odčerpává půdu.K přípravě stromu na zimu můžete zasít zelený hnoj, který se během pádu rozloží a půdu obohatí nezbytnými látkami.

Hlavním prvkem péče o mramorovou hrušku v létě je pravidelné zalévání drážek.

V září až říjnu je žádoucí kmeny kmene a pro malování ran na kůře stromů by se mělo používat železné šelmy.Listopad je skvělý čas na hnojení půdy.

K tomu lze použít látky jako kompost, draslík, superfosfát, dolomit, popel, chlorid sodný, chlorid sodný a vápno.Hnojiva musí být položena kolem hrušky nebo po obvodu její koruny.
V zimních měsících mohou být stromy izolovány sněhem, aby byly chráněny před mrazem, a mladé sazenicepotřebují ornou půdu.

Nemoci a škůdci

Mramorová hruška je vysoce odolná vůči padlí a https://selo.guru/ptitsa/bolezni-p/gribkovye/parsha.html, stále však potřebuje určitá preventivní ochranná opatření.

Aby to mohli udělat, v podzimním období vykopat kmenové stromy, vyčistí je od padlých listů a na jaře vyčistí starou kůru ze kmene stromu, čímž vytvoří prostor pro novou.K ochraně kmene stromu před hlodavci můžete použít shag nebo tabák.

Mramorová hruška je jedinečnou odrůdou této plodiny.Pokud jste za ni zodpovědní, určitě vás odmění velkým množstvím chutných a šťavnatých plodů.

Nezanedbávejte obohacení půdy minerály a postřik stromů za účelem ochrany před parazity a nemocemi.Pečlivě sledujte stav a růst svých stromů a pak vás budou potěšit po dlouhou dobu.

Následující odrůdy jsou rezistentní k chorobám: Limonka, Lira, Severyanka Krasnoshchekaya, Moskva rané a Listopad.

Užitečné video

Toto video má malý vizuální přehled odrůdy hrušek mramoru: