Jemnosti inkubace vajec perliček: postupná výuka s tabulkou režimu chovu

Guinejská slepice je pták, který je vzdáleným příbuzným kuřete.Vzhled perliček připomíná vnější krůty.Jednotlivci jsou nenároční, jejich maso má vynikající chuťové vlastnosti.

Pernatá vejce obsahují velké procento prospěšných prvků.U chovných ptáků je důležité znát základní pravidla inkubace.Jak vybrat císařská vejce a položit?

Co je to?

Z latiny se pojem překládá jako „inkubovat“, „vydržet“.Jedná se o přirozený vývojový proces od chvíle, kdy se vejce umístí, až po vzhled jednotlivce. Inkubace probíhá za daných parametrů prostředí: určité teploty, vlhkosti, osvětlení .Pro chov perliček doma nebo v průmyslovém měřítku je nutná inkubační skříňka.Musí mít teploměr, topný a osvětlovací systém.

Vlastnosti vlastností perliček u vajec nesoucích vejce

Když jsou vytvořeny vhodné podmínky, produkuje jednotlivec až 120 vajec ročně.Jejich velikost je menší než kuře, průměrná hmotnost je 45 gramů.Tvar vejce připomíná hrušku.Funkce- silná skořápka (2-3 krát hustota kuře).To poskytuje ochranu před pronikáním mikrobů a rozvojem salmonelózy.

Vejce perliček se snadno přepravují .Jsou uloženy po dlouhou dobu (až 7 měsíců).Skořápka je malovaná hnědá, drsná na dotek.

Výběr a skladování materiálu

Pro inkubaci se doporučuje odebrat vejce samice, jejíž věk je od 7 do 9 měsíců.Přípustná hmotnost - 40-45 g, skladovatelnost - ne více než 10 dní.Vejce by měla být skladována ve svislé poloze, tupý konec by měl být nahoře.Před výběrem musí být perlička intenzivně krmena (dávejte mokré směsi s rybím a masovým odpadem).Před snášením musí být každé vejce zkontrolováno a zkontrolováno.

DŮLEŽITÉ : Doporučuje se odebrat vejce stejné hmotnosti za účelem vytvoření stejných inkubačních podmínek a současného vzhledu kuřat.

Známky nevhodnosti

Která vejce nejsou vhodná pro inkubaci? Je důležité věnovat pozornost těmto ukazatelům :

 • hmotnost méně než 35 g;
 • deformovaný tvar;
 • jsou patrné vady na skořápce (praskliny nebo výrůstky);
 • uvnitř jsou vidět krevní nečistoty;
 • ve vajcích 2 žloutků;
 • kontaminace (je-li plocha špinavé skořápky větší než 50%, vejce se obvykle nebere).

Vybraná vejce skladujte v souladu s teplotou, vlhkostí a světelnými podmínkami.Místnost by neměla být vystavena slunečnímu záření, úroveň vlhkosti by měla být alespoň 80%.

Příprava na snášku

Před položením vajec trvá 2–4 hodinyuchovávejte v teplé místnosti(to jim umožní zahřát se).Nemůžete je okamžitě vložit do zásobníků, musíte počkat, až se zařízení zahřeje na požadovanou značku (obvykle 38 stupňů).Při pokládce je důležité oddělit malá od velkých vajec a dát je do různých nádob.Kontaminované předměty musí být vyčištěny.

Dezinfekce

Je nezbytné odstranit nebezpečnou mikroflóru, která se na skořápce vyvíjí (pronikání dovnitř poškozuje plod).Na farmách jsou vejce dezinfikována parou formaldehydu.V soukromém chovu je vhodný obyčejný roztok jodu nebo chloramin.

Mýt nebo nemýt?

Ne všichni zemědělci schvalují a provádějí praní, protožemokré skořápky jsou ideálním místem pro vývoj plísní a různých patologií .Pokud se rozhodnete vejce umýt, použijte speciální antiseptika.Jsou to Virocid, Monclavit-1 a další.

Alternativou je 1,5% peroxid vodíku nebo manganistan draselný.Teplota produktů by neměla být vyšší než 30 stupňů, doba namáčení - 3-5 minut.Po namočení se vajíčko vyjme a potom se zubním kartáčkem odstraní všechny nečistoty (sušené peří, trus).Poté se vejce položí na čistý povrch, dokud není zcela suché.

Období vývoje embrya

Vývoj embrya probíhá ve 4 hlavních stádiích.Po celou dobu růstu embrya je důležité pravidelně transillumovat obsah (pomocí ovoscope).

 1. V5. denje ve středu viditelná načervenalá skvrna s výraznými růžovými okraji.Formovánooběhový systém.
 2. Vden 7se vytvoří síť plavidel.
 3. Po2 týdnechje embryo vnímáno jako nasycená červená skvrna.
 4. Vdnech 25–27zabírá kuřátko ¾ vnitřního objemu vejce.Křídla, hrot a tlapky jsou konečně vytvořeny.

Vše o inkubátorech

Je důležité, aby zařízení udržovalo správnou vlhkost a teplotu.K tomu použijte termostat.V inkubátoru musí být k dispozici akumulátor pro regulaci napětí (bude poskytovat ochranu proti přepětí, přehřátí nebo zamrznutí embryí).Výparník pomůže udržovat nastavenou vlhkost.

POZOR : V inkubátoru musí být zajištěna stálá cirkulace vzduchu - proto jsou ve stěnách vytvořeny speciální otvory.

Zemědělci rozlišují několik typů skříňek líhně:

 1. První zahrnuje domácnost- jedná se o malé krabičky, které pojmou až 110 vajec.Technické ukazatele jsou identické s vlastnostmi ostatních zařízení, hatchability 90%.
 2. Druhým typem je zemědělství .Umožňují cyklicky chovat jednotlivce, pojmout až 1000 vajec.Mínus - smrt všech embryí během selhání a zhroucení.
 3. Posledně jmenovaný druh je průmyslový .Jedná se o plně mechanizovaná zařízení, která se používají ve velkých drůbežářských farmách.

Zde si můžete přečíst informace o nezávislé výrobě inkubátoru zde.

Datum zrání

Inkubační doba pro vejce z perliček je 26–28 dní.Toto období je o 7 dní delší než u kuřat.Za tímto účelemVejce z perliček ztrácí až 15% své původní hmotnosti.Po objevení kuřat je jejich přísný výběr důležitý: měli by být upřednostňováni silní jedinci.

Během výběrového řízení se musíte podívat na pupeční kroužek, cloaku, tlapky - měly by být jasně oranžové. Oči zdravé perličky jsou vyboulené, chmýří je brilantní .

Charakteristiky režimu v inkubátoru

Během prvních 2 týdnů by teplota v inkubátoru měla být 37,8 stupňů a optimální úroveň vlhkosti pro období je 60%.Později by měla být teplota postupně snižována o 1-2 desetiny - na 37,6.Vlhkost by měla být také snížena (50%).

3 dny před koncem inkubace se teplota vrátí na původní teplotu .Pokud místnost nemá automatické nastavení vlhkosti, umístí se do zařízení plechovka vody pro další zvlhčování vzduchu.Od 6. dne vylíhnutí by měla být vejce chlazena zvednutím víka inkubátoru po dobu 5-6 minut, ze 14 dnů se doba trvání zvyšuje (otevřeno o 10 minut).

Tabulka režimu a podmínek doma

Souhrnná charakteristika inkubačního režimu v soukromé domácnosti

Den Stupně (t) Vlhkost Provedení kontroly embrya
1 - 12 37,8 ° C 57-60% 9. den
14 - 24 37,5 ° C 48% 14. den
25 - 27 37,8 ° C Při kousání - až 95% Zapnuto26 dní

Podrobný podrobný popisprocesní instrukce

Inkubace je pečlivý proces, který vyžaduje dodržování řady pravidel. Zvažte, kolik dní leží císařská vejce inkubátoru a co by se mělo dělat :

 1. Každé vejce musí být zahříváno rovnoměrně, ale je důležité vyloučit přehřátí - pokud je skořápka horká, zapněte chladicí systém.
 2. Inkubace v inkubátoru zahrnuje ventilaci.Měl by se provádět, když kuřata začínají dýchat (konec 3 týdnů).
 3. Ve dnech 5–8 se provádí ovoskopie, aby se vyloučila neoplozená vejce.
 4. Otočte vejce 2-3krát denně.První otočení se provádí 12 hodin po záložce.To je nezbytné pro rovnoměrné zahřívání a minimalizaci přilnavosti jader ke stěnám.
 5. Kuřata se líhnou po 28 dnech.
 6. Jednotlivci rostou aktivně - po 3 měsících mají velikost dospělého jednotlivce.

Podívejte se na video o vlastnostech inkubace vajec perliček:

Kromě toho doporučujeme přečíst si články popisující inkubační postup:

Ležel v inkubátoru

Před umístěním vajec by se měl inkubátor zahřát.Můžete si vytvořit záložku kdykoli, ale zemědělci ji doporučují provádět od 17:00 do 21:00.Je důležité třídit vejce podle hmotnosti (malá - 40 g, střední - 43g, velké - 45-47 g) a distribuujte je do různých zásobníků.Musíte začít postup s velkými vejci, skončit s malými.Celkový čas pro ruční záložku je 4 hodiny s přestávkami.

Přenos: kolik času mám dělat?

Akce se nazývá ovoskopie.Cílem je zkontrolovat kvalitu vajec a zlikvidovat poškozené vzorky.Postup biologické kontroly se provádí po 5, 9, 14 a 26 dnech. Vejce s krvavým a vágním prstencem musí být odmítnuta - známky fetální smrti .

Nejčastější chyby

Zemědělci, kteří neznali zvláštnosti inkubace perliček, pro ně často stanovili stejný režim jako pro kuřata.To je chyba, protože chov perliček vyžaduje jemnější nastavení.Hlavní rozdíly od slepičích vajec.

 1. Různá hmotnost.U perliček je to 40–45 g, u kuřat nejméně 50 g.
 2. Různé inkubační doby (u kuřat je kratší).
 3. Časté větrání vajec perliček kvůli menší velikosti vzduchové komory.
 4. Rozdíly v hustotě skořápky.
​​

První akce po eliminaci

První akce po eliminaci dětí jsou pečlivý výběr .Zdravé a silné perličky mají hmotnost 30-34 g. Mladý růst je přátelský a aktivní, za 2 dny se jednotlivci začínají zdržovat na tlapách.U nezdravých kuřat je pupeční kruh a žumpa deformovaná, oči jsou matné, zobák není vytvořen.

Podívejte se na video o výběru zdravých kuřat perliček po vylíhnutí:

Závěr

Chov morčat je zajímavý, aleobtížné zaměstnání.Maso a vejce těchto ptáků jsou na trhu velmi cenné, takže chov jednotlivců je také ziskový podnik.Během inkubace je důležité dodržovat režim a provádět pravidelný screening vajíček.