Jemný a nenáročný spathiphyllum Alan: popis, výsadba a péče, fotografie květiny

Alan Spathiphyllum je okrasná rostlina s jasnými listy a jemným kvetením.

Vhodné pro pěstování v interiéru i v kancelářských prostorách.

Péče o květinu je nenáročná, takže ji mohou pěstovat i začátečníci.Z článku se dozvíte podrobně o této květině.Přečtěte si, jak pěstovat a starat se o to.

Popis afoto

Rostlina je členem rodiny Aroidů a žije v tropech.Od ostatních rostlin se kultura vyznačuje nepřítomností stonku.

Výška je až půl metru a má husté lesklé listí. Barva listoviny je bílá, s konvexní žílou uvnitř(pro oblíbené odrůdy a rysy pěstování bílého spathiphyllum, přečtěte si zde ).Rostlina je od začátku růstu až do doby, kdy se objeví pupeny, zcela zelená.

Níže uvidíte, jak tato květina vypadá:

Jaký je rozdíl od ostatních druhů?

Z ostatních odrůd spathiphyllum se odrůda Alana vyznačuje listovím.V tomto případě jsou listy směrovány špičkami nahoru.

Možná vás bude zajímat funkce pěstování dalších odrůd spathiphyllum a podívejte se, jak Sweet Chico vypadá na fotografii , Sensation, Strauss, Silver Cupido, Chopin, Domino, Wallis a Picasso.

Historie původu

Květinu poprvé objevil a plně popsal německý botanik Gustav Wallis v 19. století.Poté se rostlina rozšířila do evropských zemí a Kolumbie. Květina si okamžitě získala zvláštní oblibu u chovatelů , kteří vyvinuli odrůdu Alan.

Kvetení

Přes skutečnost, že Alana patří do spathiphyllum, se odrůda výrazně liší od ostatních odrůd této rostliny, včetně načasování kvetení.

Kdy a jak se otevírá?

Pupeny jsou klasy klasů zahalené do jemného pláště.Začátek květu je pozorován v březnu až dubnu a jeho trvání je asi 2-3 týdny. Alanův spathiphyllum kvete s dobrou péčí dvakrát ročně .

Péče před a po květu - znaky

 • Během květu by měl být Alanův spathiphyllum hojně napojen dobře udržovanou vodou, aby Země nevyschla..
 • Hnojiva se používají jednou za 14 dní.Je zakázáno používat hnojiva, která obsahují vysokou koncentraci draslíku a fosforu.
 • Všechny vybledlé pupeny jsou odstraněny.
 • Po rozkvětu se keř ořízne, sníží se množství použitého hnojiva a sníží se frekvence zalévání.

Co když se pupeny neobjeví?

Nepřítomnost pupenů je nejčastěji spojena se špatnou péčí o rostliny v roce 2005vlastnosti, nízká teplota, vlhkost, nedostatek živin.

Tuto situaci lze odstranit pomocí řady doporučení :

 • poskytují pohodlnou teplotu a vlhkost;
 • zvyšují dávku zavedených živin;
 • Během transplantace rostliny po zakoupení se doporučuje odmítnout použít příliš velkou kapacitu.

Postupné pokyny pro domácí péči

Péče o Alan spathiphyllum se skládá z několika jednoduchých pravidel.

Výběr lokality

Rostlina se pěstuje v částečném stínu v oblastech s rozptýleným světlem.Spathiphyllum Alan by neměl být umístěn na okenních parapetech s přímým slunečním zářením, protože listy se spálí a růst květů zpomaluje.

Jaká by měla být půda?

K pěstování Alanova spathiphyllum se používá listová a rašelinová půda kombinovaná s humusem a pískem v poměru 2: 2: 2: 1. Drobivost země se zvyšuje použitím drcené kůry stromů .

Výsadba

Po přípravě nádoby a půdy jsem položil materiál na výsadbu do země a vytvořil mini skleník s ohřevem (až 24 stupňů).V případě přebytečné vlhkosti se na půdě vytvoří plíseň a rostlinný materiál zemře.

Teplota

Alathan spathiphyllum označuje rostliny, které milují teplo.V létě je vhodná teplota 23-24 ° C, ačkoli rostlina je schopna tolerovat ukazatele při 26-27 ° C.Zimní vývojkultura je považována za možnou, pouze pokud je teplotní režim 15-17 ° C

Zalévání

Pro zvlhčení půdy se za nejvhodnější možnost považuje měkká a usazená voda.Zalévání se provádí ihned po vysušení ornice. Při neexistenci pravidelného zavlažování se listy zbarví dožloutlé .

Zalévání země také nestojí za to, protože oddenek hniloby a květina umírá.

Obvazový materiál

Během vegetačního období se k péči o rostlinu používají minerální hnojiva.Za tímto účelem se 1 g minerálního hnojiva zředí v 1 litru vody.Druhý vrchní obvaz se provádí v létě, během tvorby pupenů.Mladé květiny se živí jednou týdně, dospělí - jednou měsíčně.V zimě je zavádění živin pozastaveno.

Prořezávání

Rostlina musí být podrobena prořezávání , protože jinak onemocní a může zemřít.Prořezávání zahrnuje několik akcí:

 1. Suché a stárnuté listy jsou odstraněny.
 2. Vysušené konce listů jsou nařezány (nezbytné k zastavení patologického procesu).
 3. Řezané stonky květů, na které spadly listy.To přispěje k novému kvetení.

Transplantace

Oddenek Alan spathiphyllum se vyvíjí poměrně rychle , takže kořeny zcela naplní nádrž v krátkém čase.V tomto ohledu se transplantace provádí jednou ročně, na jaře.Nádoba musí být nutně větší než předchozí nádoba.Měl by být široký, alene příliš hluboký.

Transplantace se provádí metodou překládky.Zabráníte tak traumatům v kořenovém systému a rostlina bude kořen lépe.

Pokud je květina starší než 5 let, není přesazena.

Krok za krokem: jak propagovat?

Rozmnožování Alanova spathiphyllum je možné díky dělení oddenku a řízků.

Divize Rhizome je považována za poměrně běžnou metodu, která je pro mateřskou rostlinu dostatečně užitečná. Získané delenki se považují za hotový materiál k rozmnožování , stačí je vložit do nádrže.Za tímto účelem následuje několik pravidel:

 1. přistání se provádí při teplotě 20 ° C;
 2. před odstraněním děličů je rostlina opatrně napojena;
 3. používají k transplantaci nádobu o průměru asi 15 cm.

Při množení jako sadbový materiál působí listová rozeta jako výsadbový materiál, který je vyříznut z matečné rostliny.Dále se provádí reprodukce podle tohoto plánu:

 1. je stopka umístěna do nádoby s vodou po dobu 2 až 3 týdnů, dokud se nevytvoří kořeny;
 2. aby se zabránilo hnilobě stonku, přidá se do vody aktivní uhlí (1/2 tablety na sklenici vody);
 3. , když kořeny dosáhnou délky 2-3 cm, rostlina se zasadí do půdy.

Onemocnění a škůdci

Alan spathiphyllum je docela odolný vůči chorobám, ale mezi škůdci, kteří ovlivňují tuto rostlinu, se rozlišují:

 • roztoč pavouk .Nachází se na vnitřní straně listů.ProK odstranění škůdců se používá mýdlový roztok, který dříve očistil listy od pavučiny.Kromě toho můžete použít cibulový vývar, k jehož přípravě odebírají 100 g surovin a 5 l vody.
 • Mšice .Nachází se na vnitřní straně listů, díky které vysychají a kroutí.K boji použijte roztok nikotin sulfátu (1 g produktu na 1000 ml vody).
 • Scutellaria .Pokrývá listy s tmavými skvrnami.Kultura se ošetří mýdlovým roztokem a přidá se tam tabák a petrolej.

Příležitostně je rostlina zasažena virovými a bakteriálními chorobami.Při vážném poškození se květina vyhodí.

Alan's Spathiphyllum je známým dekorativním druhem květin , který se vyznačuje atraktivním vzhledem a nenáročností v péči.Rostlina je občas postižena chorobami a škůdci, kterým lze zabránit dodržováním všech pravidel zemědělské technologie.