K čemu je ibišek dobrý?Vlastnosti, indikace, výhody a poškození

Hibiscus je rostlinou původem z Číny.Proto se ibišekněkdy nazývá „čínskou růží“ .On je také známý pročervené růžeaibišek .Roste dobře v teplém nebo mírném podnebí.Na světě je asi 300 druhů této krásné rostliny.

]

Chemické složení

Čínská růže je bohatá na užitečné látky, díky čemuž se účinně používáv tradiční medicíně .Hibiscus obsahuje:

 • jablečná, vinná, kyselina citrónová;
 • flavonoidy;
 • polysacharidy;
 • antokyany;
 • pektin;
 • vitaminy P, C;
 • minerály;
 • aminokyseliny;
 • glukóza.

Užitečné vlastnosti

Užitečné vlastnosti čínské růže jsou rozmanité.Zařízení se používá jako externí činidlo ve formě žádostí ovaření, abscesy .Chcete-li to provést, třít květy a listy ibišku a aplikovat na problémové oblasti kůže.Rostlinná šťáva pomáhá bojovat s mladistvými akné a záněty.

Vzhledem k obrovskému množství ovocných kyselin se čínská růže používá přizvýšených teplotách .Nápoj vyrobený z ibišku nevyvolává tvorbu kamenůledviny, protože neobsahuje kyselinu šťavelovou.

​​

Vzhledem k obsahu vitamínů C a P v rostlině se surovinypoužívají k posílení nádob. Antokyany pomáhají snižovat rychlost tvorby tuku v těle.Proto se používá jako nástroj, který pomáhá vyrovnat se s nadváhou .

Kombinace účinných látek má vlastnost snižování cholesterolu v krvi.Jsou také známa choleretická činidla této úžasné rostliny.Infuze z květů pomáhá obnovit jaterní buňky, odstranit metabolické produkty, které způsobují různá onemocnění a předčasné stárnutí.

Polysacharidy z růží mají sorpční vlastnosti, díky čemuž je tělo očištěno odtoxinů.

Bohaté složení má pozitivní účinek na lidský imunitní systém a zvyšuje odolnost proti virovým infekcím.

Nápoj z této rostliny díky svým diuretickým a antispasmodickým vlastnostem pomáhá udržovat normální krevní tlak.

Přítomnost protizánětlivých látek činí ibišek výborným pomocníkem při léčběbronchitidy, faryngitidy, tracheitidyacystitidy.

V lidovém lékařství se rostlina používá jakoanthelmintikum.

Čerstvý extrakt připravený ze sepals čínské růže pomáháinhibovat růst střevních bakterií , aniž by narušil požadovanou mikroflóru ve střevě.

V čínské medicíně infuzez rostliny se používají jako činidlo zabraňující vzniku krevních sraženin azlepšují mikrocirkulaci krveve všech tělesných tkáních.

Antispasmodická schopnost ibišku pomáhá uvolňovat děložní svaly.

Indikace a kontraindikace

Indikace:

Ibišek je indikován jako lék:

 • pomáhat zlepšovat chuť k jídlu;
 • posílení cévní stěny;
 • choleretický a diuretický;
 • antispasmodikum;
 • antimikrobiální a protizánětlivé;
 • normalizační tlak;
 • pomáhající v boji s nadváhou.

Kontraindikace:

I přes velký počet užitečných vlastností je ibišek kontraindikován u:

 • alergickýchreakce na tuto rostlinu;
 • se zvýšenou kyselostí;
 • s existující gastritidou nebo duodenitidou;
 • pro peptickou vředovou chorobu.

Čaj vyrobený z květů ibišku

Šálek květin se používá pro čajový nápoj z ibišku.K výrobě zdravého čaje se lístky umístí do porcelánových misek a vylijí se horkou vodou.Takový nápoj si můžete připravit ve skleněné míse.

Je vysoce nežádoucí používatkov , protože se nejen mění barva, ale také chuť.Takový nápoj bude mít šedivý odstín.Při použití tvrdé vody se barva může změnit na zelenou.

Sklenici horké vody vyžaduje alespoň jedna čajová lžička lístků.

Nápoj se podává nejen horký, ale také studený.Někteří používají vařené lístky jako jídlojako doplněk stravyk očištění a posílení těla.

Výhody ibišku v čaji

Časté používání čajů z ibišku s chronickou zácpou.Účinek takového nápoje dává velmi měkký, ale stabilní.K řešení tohoto problému je lepší používat ibišek po dobu 3 týdnů, pak je lepší si udělat týdenní přestávku a pokračovat v kurzu dalších 10 dní.

Nápoj ibišku, je-li konzumován pravidelně, pomáhá eliminovat hypovitaminózu a zlepšuje imunitu.Taková prevence je zvláště důležitá v období velkého počtu virových infekcí.

Hibiscus čaj se nedoporučuje používat pouze kojencům do jednoho roku s individuální nesnášenlivostí.

Které části ibišku lze použít?

Léčivý nápoj z ibišku se připravuje zokvětních lístkůibišku.Infuze z listů rostliny se používají k obnovení jater a ke zlepšení sekrece žluči a projímadla.V případě onemocnění dýchacích cest se používají takélisty .Jako vnější prostředek pro aplikace jsou květy čínské růže dobře mleté.

Je možné pěstovat doma?

Pěstování ibišku doma nezpůsobuje mnoho problémů, protože tato rostlina je nenáročná.Je pouze důležité poskytnout čínské růži odpovídající osvětlení a včasné zalévání.Hibiscus nemá rád koncepty. Sprej Rostlina se doporučuje pravidelně tak, aby se neroztočil roztoč, což dává přednost suchému vzduchu a vysoké teplotě.Jednou měsíčně je třeba ibišek krmithnojivy , které obsahují velké množství minerálů a dusíku.V zimě nemůže být rostlina hnojena ani občas hnojivo obsahující draslík a fosfor.

Mladé růže musí být transplantovány každý rok, dospělý - každé tři roky.

Hibiscus je úžasná rostlina s celou řadou užitečných vlastností.Rostlina může být použita jak jako externí činidlo ve formě aplikací, tak jako vnitřní ve formě čaje z okvětních lístků nebo infuze z listů.Není příliš mnoho kontraindikací k vnitřnímu použití.

Ibišek lze pěstovat nejen na zahradě, ale i doma.Rostlina je nenáročná a nevyžaduje zvláštní péči.

Čínská růže má nejen léčivé vlastnosti, ale také schopnost zlepšit vnitřní klima.

Fotografie

Fotografie ibišek viz níže:

Užitečné video

Další informace o výhodách ibiškového čaje vyrobeného z ibiškového čaje: