Kalanchoe Blossfeld - jasný dárek na dovolenou

Dlouho kvetoucí nenáročnýKalanchoe blossfeldianapatřící k Tolstyankovům je dlouholetým přítelem pěstitelů květin.

K nárůstu zájmu o tento druh však došlo od roku 1980, kdy dánští a nizozemští chovatelé dostávali hojně kvetoucí krátké keře.

Dosažený úspěch tlačil na vytvoření ještě zajímavějších odrůd.Objevily se odrůdy sdvojitými květyrůzných odstínů: od bílé a růžové po červenou a fialovou.

Existujerůznorodých exemplářůazástupci sbicolor květy .

Péče o rostliny

Kalanchoe Blossfeldnevyžaduje doma žádnou zvláštnípéči .Potřeba této květiny, stejně jako jiných sukulentů, je malá.

Půdaby měla být vybírána lehká, skládající se z písku nebo perlitu, rašeliny nebo humusu a pustiny, které se berou ve stejném poměru.Na dně hrnce je třeba dát dobrou drenáž.

Krmeníse provádí po celý rok a kombinuje se s napájením.Jsou uvedeny jednou za 2 týdny v létě a jednou za 3 až 4 týdny v zimě.

Pokud sekalanchoevyvíjí a kvete normálně, stačí se omezit na standardní hnojivo pro sukulenty obsahující stopové prvky.

Slabá tvorba květůpupeny znamenají nedostatek fosforečných solí, nedostatečný vývoj listového aparátu - nedostatek výživy dusíkem.

Vlhkostvýrazně neovlivňuje květ, přestože na něj působí nadměrná vlhkost.

Když je vlhkost vyšší než 80%, objeví se na listech a pupenech špinění, mohou zemřít. Suchý vzduchKalanchoe dobře snáší.Rostlina potřebuje snadné stříkání pouze příležitostně.

Optimální teplota Blossfeld Kalanchoe je 17–20 ℃ v chladném období a asi 25 ℃ v létě.Nežádoucí účinky budou příliš horké dny s teplotami kolem 30 ℃: rostlina je toleruje bez viditelného poškození, ale ztratí hodně síly.

Chlazení není tak kritické, ale je třeba se vyhnout teplotám pod 4–6 надо: osoba z Madagaskaru nemusí takové podmínky přežít.

​​

Světelný režimje pro Kalanchoe nejdůležitější.Samozřejmě, že květina poroste na jakékoli úrovni osvětlení a délky dne, ale kvetení je přesně vázáno na tyto podmínky.

V zimě, v období aktivního kvetení, rostlina potřebuje jasné světlo.

Ideální polohaje jižní okno.V létě potřebujete méně světla a Kalanchoe uspořádá okno na západ nebo východ. Je důležitéatrvání osvětlení .Signál pro vytvoření pupenů je krátký den.

Příprava na květv Kalanchoe začíná poté, co se den stane méně než 12 hodin.Ke stimulaci kvetení je nutné zkrátit dobu osvětlení.

K tomuto účelu je od září květina zakryta světelnou čepicívytvoření denního světla 9-10 hodin.V takových podmínkách bude kvetou včas na Vánoce a Nový rok, což z ní dělá skvělý dárek na svátky.

Prořezáváníse provádí po vyblednutí rostliny.

Stonek květůje nakrájen na nejnižší velké listy co nejnižší.Výsledkem bude vytvoření podmínek pro pokládku nových kvetoucích výhonků. Musíme oříznoutastarépodlouhlé vzorky.Vrcholy jsou od nich odříznuty, které pak mohou být zakořeněny.

Foto

Foto Kalanchoe Blossfeld:Transplantace

Je třeba transplantovat květinu každý rok, protože kořenový systém má tendenci rychle růst.

Transplantace a péče o Kalanchoe Blossfeld se nejlépe provádí na jaře, kdy Kalanchoe začíná aktivní vegetaci.

Chcete-li to provést, vezměte hliněný hrnec 1-2 cm širší než ten starý.Earthball se snaží nerušit.

Rostlina se přemístí do nové nádoby a na její obvod se přidá čerstvý substrát.Ihned po zakoupení nemusí být Kalanchoe Blossfeld transplantován: pro něj to může být stresující.

Výrobci kromě toho volí optimální složení půdy pro rostlinu a poskytují jí nejpohodlnější podmínky.

Rozmnožování

Rozmnožování Kalanchoe Blossfeldse provádí snadno stříháním: stonek nebo list.Řezaný stonek stonku se několik dní suší na stinném místě a poté se umístí na podklad na bázipísek nebo perlit a rašelinová půda (stejně).

Umístěny na teplém místě (22–25 stupňů), řízky zakořeněny za dva týdny.Stonek listů vysazený v zemi je pokryt průhledným víčkem, takže se na něm rychleji vytvářejí „děti“.Rozmnožování osiva se obvykle používá pro účely šlechtění.

Terapeutické vlastnosti

Terapeutické vlastnosti Blossfeld Kalanchoejsou určeny baktericidní a antivirovou aktivitou rostliny.

Kalanchoe šťávaléčí otěry, praskliny, malé rány, snižuje zánět.

Nemoci a škůdci

Škůdcizřídka infikují rostliny.Někdy to může trpět mšicemi, zbavit se jich tím, že setřete listy mýdlovým roztokem.

Nemoci květu nejsou časté .S podmáčením se může vyvíjet hniloba a plíseň.Je třeba odříznout nemocné části rostliny a ošetřit ji jakýmkoli fungicidním prostředkem schváleným pro použití uvnitř.

Co mám dělat, kdyžKalanchoe Blossfeld listy zžloutnou nebo nekvetou ?Je to kvůli nesprávné péči.Hlavním důvodem je nepravidelné a nadměrné zalévání.

Špičky se mohou také z důvodu příliš horkého a suchého vzduchu zbarvit žlutě.

V zimě dochází ke žloutnutí s významným poklesem teploty a nedostatečně intenzivním osvětlením.

Při dodržení jednoduchých pravidel péče lze dosáhnout dlouhé životnosti rostlin a svěží kvetení.A bude to pro nás každoroční krásný dárek na zimní dovolenou.

Užitečné video

Zjistěte, jak se správně starat o Kalanchoe Bossfeld sledováním krátkého videa: