Kdo je molice a jak se toho zbavit v indoor květinách?

Whitefly je nejčastější infekcí rostlin rostlin skleníkového původu.Podobně jako drobná bílá můra může hmyz způsobit vážné poškození pokojových rostlin.Právě s ní se většina zemědělců setkává v procesu pěstování zeleniny.Zvažte vlastnosti této choroby.

Co potřebujete vědět o škůdci?

Malý motýl zvaný whitefly způsobuje značné škody různým zahradním květinám nebo zelenině, které se pěstují ve skleníkových podmínkách.Délka takového škůdce dosahuje maximálně tří milimetrů.Tělo motýla je bílé a pokryté prachovým pylem.Z Larvy až po dospělý organismus jí míza mízy různých rostlin, které poškozují jednu nebo druhou rostlinu až do jejího zničení.

Šíření škodlivého organismu a jeho rozmnožování probíhá v několika fázích:

 1. Vejce kladená samicí.Vejce jsou často kladena na spodní stranu rostlinného listu.Žena může tato vejce přemísťovat, aby našla vhodnější variantu krmení.

  Pokud jsou vejce k rostlině nejpevněji připevněna do deseti dnů, začnou se vyvíjet až do té míry, žejsou několikrát transformovány.

 2. Na konci vývoje a reprodukce samy larvy již mění tvar a vzhled svého těla.V této fázi tělo vytváří nohy a křídla.

  Když jsou larvy plně narozeny, připomínají šedou barvu kočky.

 3. Když se rodí molice, není zcela ovlivněna různými vnějšími faktory.

  Během vývoje organismu získává příležitost jíst rostlinnou šťávu a také distribuovat houby podobné sazemi na listech rostlin.

  Listy zasažené tímto škůdcem se stávají letargickými a postupem času odpadnou.

Důvody výskytu květů

Pozor! Nejvhodnějším počasím pro porážku molic je teplo, zejména letní období, které je doprovázeno poměrně častými srážkami.

To je odůvodněno skutečností, že tito paraziti preferují kombinaci vysoké teploty a vlhkosti.Pokud počasí dosáhne pod 10 stupňů, jedná se o teplotu zabijáka pro tento organismus.

V mimosezónním období je skleník nebo skleník nejvhodnějším místem pro molice(zde si můžete přečíst, jak se vypořádat s molicí, která se objevila ve skleníku zde )..Obzvláště taková stvoření upřednostňují špatně větrané místnosti a umístění rostliny blízko sebe.

Z toho vyplývá, že je třeba začít bojovat proti škůdcům v nejranějších stádiích jeho projevu.A aby se tomu zabránilohmyz, nesmíte vytvářet podmínky, které jsou vhodné pro molice.

Fotografie

Dále vidíte fotografii motýla mouchy:

Jak odstranit z pokojových rostlin?

Chemikálie

Důležité! Bojujte s hmyzem, jako jsou whiteflies nejlépe s chemikáliemi.

Je třeba chápat, že takzvané komplexní přípravky, tj. Přípravky, které jsou vhodné pro dospělé a pro larvy, jsou nejvhodnější.

Nejběžnější léky, které skutečně pomáhají, jsou:

 • Actellic.
 • „The Double Effect“.
 • Velitel.
 • Tanrek a další drogy.

Všechny výše uvedené léky mají destruktivní účinek na parazita tohoto druhu, ale používají se zcela odlišným způsobem.

V první fázi kontroly hmyzu musí být produkt naředěn podle pokynů v pokynech.S roztokem postříkejte listy, stejně jako stonky a půdu v ​​blízkosti rostliny.

To se musí provádět pravidelně.Prostřednictvím půdy spadne tento roztok do šťávy z rostliny, která se rozšíří skrz stonek a listy. Hmyz, který nasává šťávu z rostliny, obdrží s ní jedovaté látky , které je otráví.Larvy také dostanou svou část tohoto jedu.

Je třeba ošetřit rostlinu těmito přípravky po dobu jednoho měsíce.

Je třeba pochopit, žedojde ke kontrole škůdcůdost obtížné , bylo by lepší, kdybyste identifikovali škůdce v raných stádiích jeho projevu.

Další informace o agentech pro regulaci molic viz zde.

Lidové metody boje

Od pradávna byly různé rostliny zachraňovány výhradním používáním lidových prostředků.A ani dnes se popularita používání lidových prostředků nezmenšila.

Spolu s chemickými látkami je nezbytné použít alternativní metody kontroly rostlinných škůdců.

Nejjednodušším řešením pro postřik rostlin je česnek nebo cibule. Zahrnuty jsou také tři lžíce vody.Taková infuze by měla být podávána po dobu 12 hodin v chladné místnosti.Po jeho připravenosti je třeba výslednou směs namáhat a začít postřikovat rostliny.

Je třeba si uvědomit, že takový způsob ošetření rostliny je vhodný výhradně pro pokojové rostliny, ale nikoli pro rostliny pěstované ve skleníku.Za zmínku také stojí, že většina lidových léčivých přípravků neobsahuje účinné látky.

Pasce

Pasce zcela jiného typu jsou pro rostlinu velmi neškodnou možností ochrany proti hmyzu.To znamená, že v tomto případě nejsou negativní důsledky pro závod.

Pozor! Tento hmyz můžete sbírat ručně z listů rostliny.Je třeba pochopit, že tímto způsobem nemůže být chycen prakticky žádný hmyzmožná.

Na základě skutečnosti, že motýli tohoto typu milují žlutou barvu, je možné aplikovat právě takovou strategii na jejich past.

Tentotyp pasti zahrnuje výrobu překližky a její zbarvení v jasně žluté barvě , aby přilákal hmyz.Po zaschnutí barvy se nanese vazelína nebo jiné činidlo, které se na ní drží.

Fumigátory

V některých případech jsou fumigátory skvělým způsobem, jak eliminovat molice.Tyto prostředky jsou obvykle určeny pro mouchy nebo komáry.

Je důležité vědět, že v místnosti, kde je nainstalován tento fumigátor, je to nebezpečné i pro lidi a domácí zvířata.K prokázání této poruchy potřebujete blíž k nemocnému keři rostliny.

Larvy lze také bojovat jednoduchými metodami. Například očistěním vnější strany archu vlastními rukama.V tomto případě potřebujete houbu a pánev s teplou vodou.

Do této vody se přidává mýdlo a pomocí něj se listy musí dobře a řádně umýt.Pokud není mnoho zasažených rostlin, pak tato metoda funguje docela dobře.

Jak se zbavit hmyzu na granátovém jablku?

Postup při nakládání s tímto škůdcem na granátu je stejný jako v každém jiném případě.Všechny výše uvedené metody dokonale přispívají k této akci.Nicméněje však třeba být při používání chemikálií opatrný.

Preventivní opatření

Aby se zabránilo výskytu škodlivého hmyzu na rostlinách,je nutné použít různá preventivní opatření.

Na podzim bude nutné kopat půdu hluboko, aby se hmyz plazil ven a nebydleli v mrazu.

Pozor! Skvělým způsobem, jak zabránit, je odstranit rostlinné prvky po sklizni.

Užitečné video

Podívejte se na video o molice - škůdci pokojových rostlin:

Závěr

Whitefly jepečlivý škůdce rostlin.Proto musí být uplatněna preventivní opatření.Pokud jste již povolili manifestaci škůdců, musíte začít léčit zasaženou rostlinu co nejdříve.