Kdy adenium potřebuje transplantaci?Provádění procedur doma i venku

Mezi zahradníky je fascinace tímto jižním květem - adeniem.A to není žádná náhoda.Rostlina kvete krásnými květinami, které potěší každého člověka.Takže jsou krásné.Mnozí chtějí pěstovat adenium.Ale pro plnohodnotnou kultivaci musíte vědět, jak pěstovat a pečovat o teplomilnou rostlinu.Článek hovoří o tak důležitém postupu pro květ jako transplantace.

Proč potřebuji postup?

Tato květina je přesazena v několika případech:

 • Po zakoupení květináče je vhodné rostliny přesadit.V obchodech jsou květiny v průměrných půdních podmínkách.A pokud nebudete po transplantaci transplantovat, může rostoucí teplomilná rostlina cítit nepohodlí.Transplantované adenium v ​​příznivé půdě přispěje k růstu a květu.
 • Jiná rostlina musí být transplantována kvůli hnilobě kořenů.Existuje několik důvodů pro rozpad.Chcete-li zastavit rozpad, musíte vytáhnout rostlinu z květináče, najít místo rozpadu a pečlivě ji oříznout.Posypeme fungicidem, suché.Transplantace vnový hrnec s jinou půdou.Po chvíli se květina ožije.

Jak často a kdy by měla být květina transplantována?

Aden je velmi citlivý na složení půdy. Někdy je nutné změnit půdu, aby se zachránil květ.Pokud rostlina uschne a její růst zpomalí, měla by být přesazena do jiné půdy.Velikost květináče by měla být vhodná pro daný klíček.Kapacita květu by měla být odpovídající velikosti.Všimněte si, že květina v této misce je špatná, musíte se transplantovat.

Poprvé je transplantováno okamžitě po zakoupení.Pak po 2 měsících, pokud roste rychle, se transplantace znovu do nových jídel, trochu větší.Aby půda v šálku byla vhodná pro růst rostlin.Pro odvodnění je vhodné položit polštář z jílu.To pomáhá regulovat vlhkost půdy.

Pokud je vše v pořádku a květ se dobře vyvíjí, je třeba po nějaké době znovu transplantovat.A pak musíte transplantovat nejprve 1krát za rok a poté 1krát za 5 let.

Toto je za předpokladu, že se květina cítí dobře a je řádně postaráno.

Postupný algoritmus akcí doma

Pokyny k transplantaci jsou následující:

 1. Před transplantací, několik dní předz toho je třeba květinu zalévat hojně.Aby bylo možné pak vytáhnout rostlinu, spolu s kořeny, aniž by došlo k jejich poškození.
 2. Vyjměte kořeny z hrnce.V tomto případě by měl hrnec ležet na boku.Držte rostlinu a jemně uvolněte kořeny ze země.
 3. Pečlivě si prohlédněte kořeny ze všech stran a pokuste se identifikovat shnilé oblasti nebo poškozená místa.
 4. Pokud jsou poškozená místa, odstraňte je ostrým nožem, osušte toto místo, posypte dřevěným uhlím nebo fungicidem.
 5. Vyberte požadovaný hrnec, do kterého bude rostlina zasazena.Ve spodní části hrnce z expandovaných jílových třísek vytvořte vrstvu pro drenáž.Nalijte písek přes expandovanou hlínu.A teprve potom aplikujte předem připravenou směs Země: listový humus, volná travnatá země, humus krávy, písek.Humus a trávník se berou ve stejných částech a písek potřebuje 3krát více.
 6. Umístěte směs na hrnec hrnce nad drenážemi z expandovaného jílu a písku.Látka by měla být na dotek volná a vlhká.Navíc to musí být provedeno tak, aby se kořenový systém v novém hrnci prohloubil o něco vyšší než v předchozím pokrmu.
 7. Ponořte kořenový systém rostliny do nového květináče v připravené půdě.Děje se to jemně, pomalu, opatrně.V případě potřeby nalepte hůlkami, párátky požadovanou část ponoření kořenů.Po přesazení by se rostliny neměly zalévat první dny, aby kořenový systém zakořenil v nové půdě.

Doporučujeme sledovat video o nuancích transplantace adenia doma:

Jak transplantovat rostliny na otevřeném prostranství?

Některé odrůdy adenia mohou být vysazeny na otevřeném prostranství .Pokyny:

 1. Odstraňte zařízení z předchozího kontejneru.Jemně oloupejte kořeny ze země.Opláchněte pod teplou vodou.
 2. Kořeny jsou mírně oříznuté.Sluggish stonky takétaké za sucha.
 3. Plátky se suší.A na kořenech navíc ošetřte uhlí nebo fungicid.
 4. Zasazte rostlinu do připravené díry na otevřeném prostranství.Udělejte to tak, aby otvor byl do hloubky přesně pro kořenový systém této květiny.
 5. Vyplňte kořeny zemí.Potom posypeme trochu půdy do základny květu a poté na ni nalít teplou vodu.

Proč je třeba květinu ořezávat po zákroku a jak ji provést?

Pravidelně se kontroluje koruna rostliny na prořezávání.Tvorba koruny se provádí tak, že se velmi apikální část rostliny vyvíjí více.Koruna má podobu, ve které má vrchol nejvyšší postavení.A boční větve a listy jsou částečně periodicky odříznuty.

K provedení správného oříznutí je třeba provést kroky v následujícím pořadí:

 1. Začněte pracovat s gumovými rukavicemi.
 2. Vezměte část větví rukavicí a mírně je ohněte.
 3. Stonky pečlivě prozkoumejte.Nejtenčí řez.
 4. Zkontrolujte elasticitu větví rostliny.Lehce je zatlačte na všechny strany koruny.Odřízněte ošklivé, nekvalitní stonky.Odstraňte stonky, které rostou dovnitř.Příliš silné větve se trochu ořízly, aby se tyto větve mohly větvit.To pomůže koruně stát se více velkolepým vzhledem.
 5. Přiveďte celou korunu do požadované podoby estetické přitažlivosti.V případě potřeby trochu zastřihněte.Řezy však přesahují uzly.Aby nedošlo k poškození ledvin, odkteré květiny se objeví.

Co když transplantovaná rostlina nekoreňuje?

Je zde možné provést několik záchranných akcí.Možná, že na vysázené klíčky je příliš mnoho slunečního světla.Při kontrole této verze je klíček přesazen na stínované místo na několik dní.A ještě lépe, vytvářejí stín nad výhonky, umělou přírodou, jakýmsi štítem, který chrání před sluncem.V tomto případě stačí 2-3 dny, aby se klíček začal vyvíjet.A hledí lze odstranit.

Existují však i jiné důvody.Například nadměrná vlhkost.Pak rostlina pomůže bez zalévání po dobu jednoho týdne.Existuje však situace, kdy byl zmeškán okamžik, kdy bylo možné zabránit hnilobě kořenů.V této situaci to nepomůže bez zalévání rostliny.

Dobrý, zkušený květinářství, který měl pocit, že zaléval 3-4 dny, jistě opatrně odstraní kořeny rostlin ze země a najde rozpadlé oblasti.Podle potřeby je ořízněte, zpracovejte.Vysušte a zasaďte rostlinu znovu do země.

Poprvé po výsadbě není nutné zařízení zalévat. Po ošetření nechte kořenový systém zotavit.

Pěstování adenia je fascinující záležitost, i když na první pohled nepříjemná.Musíme neustále sledovat jejich stav, pohodu.Jako pro malé děti.Musíte vědět, jak a kdy transplantovat rostlinu.Ale proces je pro ně příjemný.A když se objeví květiny - pěstitel je na vrcholu blaženosti.A stojí to za to.