Klasický floristický žánr - Crassula Ovata

Známý „strom peněz“ má několik oficiálních jmen.Je známá jakoCrassula ovata var obliqua - Crassula ovata , oválná nebo oválná crassula.Navíc se nazývá „strom přátelství“ a „strom štěstí“.
Připisuje se jí blahodárný účinek na osud majitele, avšak kromě těchto„magických“ vlastnostíje rostlina také známá tím, že uvolňuje biologicky aktivní látky, které pozitivně ovlivňují osobu a zlepšují vzduch v místnosti.

Tato rostlina pochází z Jižní Afriky, je zvyklá na vyprahlé klima a je schopna zachovat zásoby tekutin.Pěstují Crassulu doma i na zahradě.

Charakteristika a popis

Crassula ovál je keř , má rozvětvený stonek, kterýjak stárnou, rostlina se změní na kmen a stane se dřevnatou.Proto tlustá dívka osloví ty, kteří mají rádi bonsaje rostoucí stromy.

V rostlině je mnoho listů. Jsou kulaté, masité a šťavnaté.Povrch listů je lesklý, bez plaku.Mohou být jasně zelené nebo stříbrné šedé.Od jasného slunce občas dostanou strapec červeného nádechu.Na povrchu listů se také mohou objevit bílé skvrny.

Péče o Crassula ovata vdomácí podmínky

Výsadba

Nejlepší je pěstovat v těžkých hliněných květináčích, protože tlustá žena poroste rozvětvená s těžkými vrcholy. Taková rostlina je poněkud nestabilní , je zvláště nebezpečné ji vzít venku za větrného počasí.Vážnost hliněných květináčů ochrání tlustou dívku před pádem a zlomeninami.

Transplantace se nejlépe provádí na jaře , jednou za dva roky, když kořenový systém rostliny zaplní celý hrnec.V tomto případě bychom neměli zapomenout na dobrou drenáž.

Půda

Optimální složení půdy pro tlustou ženu zahrnuje stejné poměry rašeliny, trávníku, listové půdy, humusu a písku.Je také možné použít substrát z písku, jílového granulátu, potápěčský terén v poměru 2: 3: 1.Většinu půdy je třeba měnit každé 2-3 roky.

Zalévání

Zalévání tlusté ženy by mělo být velmi umírněné, nesmí se povolit přebytek vlhkosti.Nedoporučuje se však počkat, až se Země úplně vyschne.

V zimě by mělo být obvyklé množství vody sníženo a napojeno, až když se listy rostliny začnou vrásnit.

Vlhkost

Suchá tlustá ženase nebojí suchého vzduchu , ulice -je dokonce užitečná .Crassulamiluje venkovní vzduch , větrané místnosti.Rostlina někdy musí být postříkána teplou usazenou vodou a prachem z listů, které se mají umýt vlhkým hadříkem.

​​

Hnojivo a vrchní zálivka

Ke krmení Crassulaceae se používají hnojiva pro kaktusy - hnojiva s nízkým obsahem.dusík.Na jaře a na podzim je třeba rostliny krmit každé 3-4 týdny, v létě - jednou měsíčně.V zimě nemusíte půdu hnojit.Nepřehánějte hnojivo, jinak stonky rostliny budou dlouhé a oslabené.

Světelný režim

Crassula miluje přímé, nestínované světlo , takže je nejlepší zvolit nejjasnějšímísto v bytě: například jižní nebo západní okno.Po zamračených zimních dnech by však měla být rostlina zvyklá na jasné sluneční světlo postupně, aby nedošlo k popálení.

Při špatném osvětlení se vrcholy rostlin protahují, oslabují a snižují.To samozřejmě neobtěžuje tlustou dívku vůbec, takže jakmile si všimnete, že horní část je zdeformovaná a nakloní se k zemi, uspořádejte rostlinu blíže ke slunečnímu světlu.

Tepelné podmínky

Optimální teplota pro tlustou ženu:+ 20-25 stupňů. V zimě je příjemná při +6–10 stupních Celsia , i když se rostlina cítí dobře i při pokojové teplotě - ale výhonky se mohou natáhnout.

Crassula dokáže tolerovat krátkodobý chlad nejvýše 0 stupňů, ale obecně nemá rád chlad.Současně je také kontraindikováno být blízko baterií.

Metody reprodukce

Tlustou dívku můžete chovat kdykoli v roce.Můžete si vzít list z koruny nebo stonku se čtyřmi listy.Během týdne je třeba je vysušit a poté vysadit do vlhké půdy.Měl by se skládat z kompostové země aoblázků v poměru 2: 1. Po přistáníhrnec by měl být zakryt plastovým obalem a neměl by být odstraňován po dobu 4 až 6 týdnů, dokud nebudou kořeny řízků.

Velikost rostliny


V domácnosti býčí crassula obvykle dosahuje výšky 90 cm.Nad metrem zřídka roste.V přírodě může tento typ rostliny stoupat až o tři metry.

Mimochodem, Crassula roste poměrně pomalu. Když dosáhne 15 cm, uvolní první výhonky po stranách, přičemž značka začne kvést 60 cm.

Průměrná délka života

Tlustá žena může růst za příznivých podmínek a řádné péče asi o 20 let.

Doba odpočinku

Doba odpočinku u tlusté ženy trvá od září do února. V tuto chvíli musíte zalévat rostlinu pouze jednou týdně , přičemž ji udržujte na stejném dobře osvětleném místě.Preferovaná teplota pro toto období je +15 stupňů.

Kvetení

Po dosažení věku 5 let se červená tráva obvykle začíná rozkvétat .To se dějena podzim nebo v zimě , ale ne pravidelně.To vyžaduje dostatečné množství přímého slunečního světla.

Na vrcholcích výhonků se objevují květy Crassula a jsou to květenství.Vypadají jako malé hvězdy bílé nebo růžové barvy.

Nemoci a škůdci

Crassula trpí hlavně červy a plstí, které mohou zničit rostlinu.Tyto škůdce je nutné odstranit z listů Crassula bavlněným tamponem namočeným v insekticidech.

V pokročilých případech se doporučujeošetřte celou rostlinu odpuzujícím hmyz.

Klesající listí je také nemoc.To znamená buď nadměrné zalévání, nebo ponor.Uspořádejte strom na jiném místě a před zaléváním nezapomeňte zajistit, že Země vyschla.

Crassula je skvělou volbou pro začínající floristy. Je velmi nenáročná, zároveň velmi velkolepá a schopná ozdobit jakoukoli sbírku rostlin.A magické vlastnosti přilákání finanční prosperity pro některé majitele mohou být dalším plusem ve prospěch „stromu peněz“.

Fotografie

Dále vidíte fotografii Crassula Ovata:

Užitečné video

V tomto videu můžete vidět Strom peněz,péče o něj: