"Koberec zeď" - kudrnaté dekorativní hrozen "Vichy"

Vichy triostrainové hrozny, které se také nazývají hrozny břečťanu břečťanu, patří k druhu révy vinné, rodu Maiden.

Odrůda hroznů Veitchii je u triostrátových hroznů docela běžná.

Pěstování takové rostliny není vůbec obtížné.

Druh a původ

Dekorativní lezecká rostlina Vichy Grape Variety zVinogradovská rodina, která se používá pro vertikální zahradnictví stěn, balkonů, plotů, vytváření „živých plotů“.Tato hroznová rostlina je zasazena v blízkosti plotů, které rostlina tká a protahuje.Plody této rostliny jsou pro člověka nepoživatelné.

Hrozny pomohou zelenou letní chatu, vyzdobit altán, čirou zeď, šerm.Ze skutečných jedlých odrůd hroznů pro zdobení a vytváření altánů Zagrava a Galbena Nou jsou vhodné, pro vytvoření oblouku můžete použít odrůdu Arched.

Název Maiden Grapes (parthenocissus) pochází z řeckých slov „panna“ a „břečťan“, protože tento hroznový mošt může být opylován nezávisle na květu a květina a listy jsou podobné tvaru jako břečťan, například Ivy obyčejný.

Domovskou zemí původu tripartitních hroznů je Japonsko, Čína, Korejský poloostrov, Tchaj-wan a jihozápadní Primorye.

Roste v karpatské oblasti aZakarpatí, stejně jako na jihu Ruska.Nepodařilo se zakořenit v této odrůdě v Petrohradě.

Vlastnosti

Tato odrůda se vyznačuje svojí vysokou povahou.Rostlina je réva, jejíž velikost může dosáhnout dvacet metrů.Během roku roste réva o čtyři metry.Mezi popínavé rostliny, které jsou schopny zdobit zahradu a pozemek, patří Tunbergia a Fatscheder.

Na vinné révě jsou antény a přísavky, pomocí kterých je tak snadno připevněna k jakémukoli drsnému povrchu (kromě kovu) a přidržována na něm, čímž se uvolňuje lepicí kapalina.

Veitchii má zelené listy, které s počátkem podzimu změní barvu na jasně oranžovou a získají zlatý nebo karmínový odstín.

Listy této odrůdy jsou malé velikosti, asi dva nebo tři centimetry, hladké a lesklé, pevné na dotek, kožovité.

Tvar a zaoblenost listů se u stejné rostliny liší.Mohou být zaoblené, ve tvaru srdce, připomínající břečťan se dvěma až třemi laloky.

Dívčí hroznový víno je známé svou krásou listů, zejména v podzimním období, po které ji zahradníci milují. „Koberecová zeď“ vypadá jako dlaždice kvůli listům, které jsou úhledně uspořádány pod sebou.

Vegetační období v rostlině trvá od poloviny května do poloviny října.

Na jižní straně je rostlina velkolepější. Na začátku léta se na něm objevují květiny.Mají nenápadný vzhled, malé velikosti, mají úzké podlouhlé kartáče.Bílé okvětní lístky s červenými skvrnami prachu.Kvetení trvá od července do října.

​​

Bobule hroznů mají namodralý povlak, barva je namodralá, s průměrem 6 až 8 milimetrů, s 1-2 semeny.Zrají v září, mají zaoblený tvar.Bobule se sbírají do shluků umístěných na červených kartáčích.

Kořeny se šíří do země mělké, což umožňuje pěstovat je doma nebo na balkóně.

Propagace

Hrozny jsou citlivé na mráz, vydrží krátkou teplotu až –30 ° С.Kapky listů na zimu.Vyžaduje přístřeší na zimu, protože může zemřít v nepřítomnosti sněhu.

Hrozny této odrůdy dávají přednost pěstování na slunných nebo polostínných místech.

Veitchii je vysoce odolný vůči suchu.Není vybíravý na typ půdy.

Propagované řízky, jakož i kořeny nebo semena.

Nemoci a škůdci

Nemoci a škůdci této odrůdy nejsou hrozné.Někdy na něj mšice stále útočí, ale manipulace s nimi je velmi snadná.

Roste dobře po silnicích.Prach, výfukové plyny, kouř a další znečištění ovzduší se ho nebojí.To je velká výhoda pro design krajiny.

Terénní úpravy využívají také rostliny jako Fortune's Birsklet a Bubble Lomky.

Hrozny se prakticky plevelů nebojí, je pro ně nemožné prorazit svůj hustý „koberec“.

Tato odrůda bude vynikající ozdobou altánu, plotu nebo zdi.V krátkém časovém období tato odrůda hroznů pokryje obrovsképrostor.

Chrání strom před úpadkem, protože dešťové kapky stékají po listech, aniž by je předávaly dřevěné struktuře.

K vytváření živých plotů také používají Curly Hydrangea a Boxwood.

Hlavní věcí je často prořezávat „tvrdohlavé“ výhonky zahradnickými zahradnickými nůžkami, dávat rostlině elegantní tvar, zalévat je za suchého počasí a pokrývat hrozny na zimu.

Pak se vaše krajina stane uměleckým dílem.

Fotky

Video

Vážení návštěvníci!Nechte svůj názor na odrůdu hroznů Vichy v komentářích níže.