Kousání, jak má, nebo jak vařit kukuřici pro lov kaprů a jiných ryb: sdílejte tajemství

Kukuřice - oblíbená návnada pro rybolov v různých nádržích.Popularita je vysvětlena nízkou cenou, dostupností a účinností trysky.Kukuřice přitahuje většinu ryb bohatým odstínem, výraznou vůní a chutí.Pro návnadu používejte čerstvá nebo fermentovaná zrna, konzervované nebo umělé kukuřice.

Jak vybrat recept?Odhalujeme tajemství úspěšného rybolovu.

Výhody produktu

Kukuřice je členem skupiny rostlinných návnad. Zrna mají výrazné výhody:

 • ryby jako aroma, chuť a barvu;
 • stálá přítomnost návnady v regálech obchodu;
 • bezpečné připojení;
 • zrna se nerozpouštějí ve vodě;
 • stupeň měkkosti a tvrdosti během vaření se liší;
 • smí se smíchat příchutě s obilím (to zlepšuje kvalitu krmení ryb);
 • srovnávací laskavost.

Atraktivita kukuřice pro ryby je dána jejím chemickým složením.V této obilné plodině je málo bílkovin a mnoho uhlohydrátů, mezi nimiž převládá škrob.Zrnitý tuk představuje cenné nenasycené kyseliny (celkové množství - ne více než 5%).Kukuřice má vysoké procento fosforu, je bohatá na karoten a vitamín E.

Pro které rybyfit?

Před vařením kukuřice na návnadu musíte zjistit, jaké druhy ryb ve vybrané nádrži žijí.Pro zajištění dobrého skusu je důležité vzít v úvahu chuťové preference konkrétních druhů, protože ne všechny ryby jsou přitahovány zrny.Hlavním milencem je „lepkavý“ nádrž - kapr.Při lovu může být kukuřice použita jako návnada nebo jako návnada.

Mezi milovníky kukuřičných zrn, jako jsou například:

 • kapřínský kapr;
 • plotice;
 • beran;
 • rudd.
V nádržích středního pruhu naší země jsou na háku s kukuřicí zachyceny háčky na trávu, léto a velký kapr.Na řekách neznepokojují zrna pstruha a kapra.Můžete také svádět sousto s ideem, pražcem a dokonce i dravým chubem.

Jak vařit?

Pro přípravu návnady vezměte surovou nebo konzervovanou kukuřici .Při nákupu obilí v bance musíte vybrat pouze vysoce kvalitní produkty, protože poškození integrity nedovolí zrnům ztvrdnout na háčku a malá velikost přitáhne neukojitelného maličkosti.

​​

Dále popíšeme podrobněji, jak připravit návnadu pro ryby (včetně kapra) z kukuřice.

Z kukuřice cukrové

Jedná se o hotovou kukuřici z plechovek, jejím rysem je nápis „sladký“ na etiketě.Výhodou této návnady je absence časově náročného zpracování před použitím.Sklenice by měla být otevřena, zasadit zrna na nářadí.Pro upevnění se nejčastěji používá metoda „upevnění na vlasy“.

Jak si vyrobit kukuřici sami:

 1. Zrna z zralých žlutých uší jsou namočena ve vodě.Stojíme od 1 do 3 dnů.
 2. Naplněnou kukuřici naplníme vodou, zahřejeme na mírném ohni a vaříme 30-60 minut.Poté, co voda vaří, přidejte cukr nebo med.
 3. Odstraňte z tepla, vypusťte vodu a do zrn přidejte vanilku.
 4. Trvejte na návnadě 24 hodin.Během této doby se z kukuřice vypařuje kyselina mléčná, objeví se charakteristický zápach.
DŮLEŽITÉ! Nestráví zrna.Je třeba udržovat pánev v ohni, dokud nezměkne (můžete ji propíchnout vidličkou).Předvařená kukuřice nebude závislá.

Vaříme zrna

Proces vaření spočívá ve skutečnosti, že zrna musí být namočena v teplé vodě po dobu 24 hodin.Během této doby nezapomeňte vodu vyměnit 2-4krát.Dále je užitečné termosky.Musí být naplněna zrny po dobu čtvrtiny, pak přidejte aroma nebo koření (volitelné).Zbývající objem je naplněn vroucí vodou, termosky pevně uzavřete.Kukuřice bude připravena do 4 hodin.

Z fermentovaných kyselin

Celková doba přípravy takové návnady trvá až 4 dny.Kukuřici je třeba připravit na kousnutí předem. Správný fermentační algoritmus zahrnuje následující kroky:

 1. Zrnka nalijte teplou vodou a vařte 30–40 minut.Vypusťte vodu.
 2. Nalijte vařenou kukuřici novou studenou vodou, přidejte 1 lžíce.cukr na 1 litr vody, sušené droždí (na 1 kg kukuřice 10 g kvasinek).Jako aromatické přísady můžete použít med.
 3. Výsledná směs se promíchá a umístí do skleněné nádoby.
 4. Doplňte slunečnicový olej - produkt zabrání vniknutí vzduchu.

K fermentaci (kvašení) dochází díky skutečnosti, že kvasinkové bakterie absorbují cukr a vylučují alkohol a kyselinu.V současné době je zakázáno uzavírat nádobu z důvodu hojného uvolňování oxidu uhličitého.Fermentace je nutná ke zničení horní tvrdé kůže zrn.Díky tomu se návnada stane měkkou a živiny budou aktivně vstupovat do vody.

Můžete si také prohlédnout video a zjistit recept na výrobu fermentované kukuřice:

Nepoživatelní napodobitelé

Toto jsou nepoživatelní napodobitelé kukuřičných jader.Pro jejich výrobu se používá syntetický plast.Taková kukuřice vypadá jako malý kontejner s chemikáliemi, které přitahují ryby a aktivují okus. Mezi výhody návnad patří možnost opětovného použití a rychlý účinek .

Kukuřice se vyrábí ve sklenici s příchutí nebo bez aroma.Ve druhém případě si rybář nezávisle vybere aroma doplněk pro následnou impregnaci.

Výrobky Marukyu jsou skupinou umělých nástrah.Tato zrna jsou alternativou k opakovaně použitelným návnadám.Jejich funkcí je, že se rozkládají v rybníce.Vyrobeno z měkkých materiálů, k dispozici v tekutém sáčku.

Nuance

Jedná se o konzervovanou kukuřici, která se připravuje podle zvláštního předpisu, aby se zlepšil skus.Kupte si takový produktJe to možné v jakémkoli specializovaném obchodě.Rybářská kukuřice se vyrábí v bankách, zrna mají stejnou velikost, ale liší se sytostí barev a vůní.

Výrobci se také zajímají o zachování integrity kukuřice .Výrobek obsahuje různá aditiva ke zvýšení skladovatelnosti zrn.

Jaké značky mají ryby rádi?

Obyvatelé vodních útvarů projevují zvýšený zájem o známé a důvěryhodné značky.To jsou Bonduelle a Vernet.Zkušení rybáři vám doporučují, abyste si koupili značkové výrobky nikoli v plechovkách, ale ve skleněných obalech (nejlepší zrna jsou balena zde).

Mezi výrobci umělých návnad vyniká Enterprise Tackle.Vývojáři slibují, že návnada udrží kvalitu i po 6 hodinách ve vodě.

Z výrobců kukuřice na rybolov si zaslouží pozornost:

 • „Sensas“.
 • Dynamitové návnady.
 • Bait Tech.

Pokud se rozhodnete lovit kapra

Návnada se úspěšně používá k lovu kaprů pomocí rybářského prutu, krmítka a různých možností oslíka.Kapr miluje pozdně zralé žluté kukuřice.Na farmářském trhu si můžete koupit klasy nebo syrová mláovaná zrna.

POZOR! Hotové kukuřičné krupice nebo konzervovaná zrna mají některé nevýhody.Krupice jsou často zatuchlé a konzervované ovoce je malé - burina a malé kapry zkazí kousnutí.

V první fázi je třeba nalít kukuřici do železné nádoby, zcela ji naplnit vodou a nechat ji 1–3 dny.Toto je čas na bobtnání zrn.Také v prvních 24 hodinách dochází k fermentaci.

Známkami fermentace jsou fermentace a barvení vody nažloutlou barvou, charakteristický zápach .Při procesu kvašení dochází k rozkladu horní kůže, zjemnění enzymů zrn a lepšímu vstupu do vody - kukuřice se stává atraktivnější pro kapry.

Jaké kroky podniknout dále?

 1. Voda, ve které byla zrna podána, by měla být vypuštěna.
 2. Nalijte kukuřici čerstvou vodou, vařte v ohni po dobu 60 minut.
 3. Přidejte aroma - cukr, med.Osladená zrna přilákají kapra lépe než „čerstvá“.

Připevnění háčkových návnad

Připevnění kukuřičných perlí je odpovědný proces, na kterém závisí úspěch rybolovu na celku .Je povoleno pěstovat 1 až několik kukuřice, v závislosti na povětrnostních podmínkách, hloubce nádrže, kvalitě kousnutí.

Pro lov kaprů je vhodné použít velký háček, na kterém je vysazeno 8-10 kukuřice.Při lovu pražma se doporučuje kombinovat kukuřici a červy (červy).Pokud se rybolov provádí na blátivém dně, musíte vzít umělou kukuřici.

Rozmanitost fixace kukuřičných zrn:

 1. Zasazujeme 1 zrno. Vhodné jsou malé nebo středně velké háčky (čísla 16 až 20).Můžete ji zasadit propíchnutím napříč nebo skrz stranu do středu.Můžete také propíchnout okraje zrna.Specifická metoda je zvolena v závislosti na velikosti a tvrdosti zrna.
 2. Vlastnosti několika trysekkukuřice. Je nutné pěstovat nikoli ve středu, ale na vrcholu zrna.
  Pokud je kůže, je lepší ji navléknout - většina kukuřice zůstane volná.
 3. Technika upevnění vlasů. K háku musí být připevněna tenká nit nebo rybářská šňůra (nazývaná vlasy).Na konci byste si měli přivázat smyčku.Zrna se propíchnou jehlou nebo protahovacím vrtákem.Do otvoru na kukuřici představíme rybářskou šňůru, připevníme ji speciální zátkou.Pokud ne, můžete si vzít zápas nebo slámu.

K vytvoření trysky z červů a kukuřice je třeba zasadit 2-3 larvy na háček, pak 1 zrno, poté další 1 nebo 2 larvy.Při vytváření „sendviče“ z kukuřice a červa musíte na háček položit 1-2 velké žížaly, nahoře 1-2 zrna.Pokud se červ pohybuje ve vodě, zvyšuje se šance na přilákání ryb.

Vařená kukuřice může být použita ke krmení více než ryb.Tuto obilovinu milují děti i dospělí.Podívejte se na naše články o tom, jak lahodně vařit mléčné výrobky, zralé a zralé kukuřice, odrůdy mini a bonduelle ;zjistíte, kolik musíte vařit sušených a zmrazených zrn v květináči, pomalého vařiče, mikrovlnné trouby a trouby.

Existuje několik způsobů, jak připravit kukuřici na rybolov.Jedná se o přípravu sladkých návnad, napařování nebo kvašení.Zkušení rybáři také doporučují přidávat látky určené k aromatizaci a při připojování návnady připravit „sendviče“ z kukuřice a červa, aby se zlepšil skus.