Krása kuře, nosnice a slepice - nizozemský bílý chocholatý

Jak zkušený chovatel drůbeže, tak laik nemohou pomoci, ale osvobodit Holanďanku od všech plemen kuřat, potěšit oko svým mimořádným vzhledem a pobavit majitele poměrně slušným počtem vajec a schopností používat tato kuřata jako představitele plemene masa..

Okrasná plemena kuřat jsou obvykle chována pro estetické účely: obdivovat.Malá "Holanďanka", kromě krásy, může dát i vejce a maso.

Ve skutečnosti nebylo nizozemské plemeno chocholaté původně plánováno jako dekorativní.

Nyní je nizozemské plemeno známé jako Belokhokhlaya, ale v XVstoletí (období, kdy byly tyto slepice poprvé zmiňovány), nebyl žádný hřeben vůbec.

Standardně vypadající drůbež byla rozpoznatelná, s výjimkou barvy peří - černé nebo tmavě hnědé, příležitostně s červeným peřím na pozadí převládajícího tmavého zbarvení.

Byl vyšlechtěn v Holandsku, aby z něj dostal velké množství masa a vajec.A v prvních desetiletích své existence plemeno plně ospravedlnilo úkol, který mu byl přidělen.

Muž však zasáhl.Ve snaze o krásu a uznání nizozemského plemene kuřat se chovatelé rozhodli experimentovat a křížit je s polským chocholatým psem.

Výsledek experimentu:černá kuřata získala bílý šikový hřeben , který přitahoval oči, ale jejich produkce vajec poněkud poklesla.A holandská kuřata, která se stala corydalis, dala mnohem méně masa.

Avšak po získání takového exotického vzhledu se nizozemský corydalis stal oblíbeným symbolem země a oblíbenou živou výzdobou bohatých statků.Obrazy těchto ptáků najdete na plátnech vynikajících umělců šestnáctého století.

Popis plemene Holandský chocholatý bílý

Pro zástupce tohoto plemene existuje další neoficiální jméno: kuře s ostříháním.

Bílý hřeben padá tak rovnoměrně na obě strany hlavy ptáka, což vyvolává dojem originálního stylu, že se zdá, že profesionální „kadeřník“ se zabývá „obrazem“ kuře.

Hřeben - velký a hustý, navzdory délce peří, nezakrývá oči a nebrání ptákovi v pohledu.Přední peří hřebene jsou obvykle tmavé atvoří motýlkovitý vzor na čele (na základně zobáku) .

Takový jedinečný vzor dává kouzlu holandského chocholatého hřebene ještě větší kouzlo a také určuje čistotu plemene.Ale v podstatě, podle stavu Ukrajinců: čím větší a více sněhovobílý, tím čistší plemeno.

Na hlavě nizozemských chovných slepic není žádný hřeben, byl úspěšně nahrazen zmiňovaným hřebenem, ale mezi „kohouti“ se zvláště rozlišují „náušnice“ (metatarsus), velké a světlé.

Ušní kuřata holandských chocholatých kuřat jsou malá, bílá, zobák je také malý a ne dlouhý, barva obvykle odpovídáhlavní barevný rozsah peří.Oči jsou červené nebo hnědé, tvář bez peří, červená.

Dakan - plemeno kuřat chovaných ve střední Asii, má poněkud ošklivý charakter.

Ale vždy si můžete přečíst zde o tom, jak správně vařit kukuřici v pomalém sporáku Redmond!

Tělo nizozemských kuřat je poměrně kompaktní, zasunuté, s dobře vyvinutým břichem a elegantními nohama.Peří těsně přiléhá k tělu, aniž by vytvářel „polštáře“.

Kromě Ukrajinců mají holandské slepice další ozdobu: ocas tohoto plemene je velmi krásně zakřivený, i když ocasní peří jsou docela zploštělé.Vysoký, ale ne chladný, nastavený pod úhlem 4500, je bohatství dáno zakrytím peří.

​​
Nosnice nizozemského plemene produkují 100–140 vajec ročně - to je vynikající ukazatel pro dekorativní slepice.Průměrná hmotnost vejce z holandského kuře je 40–50 g, skořápka je obvykle bílá.

Slepice jsou střední velikosti, hmotnost kohouta je 2–2,5 kilogramů a slepice 1,5–2 kilogramů.

Březenová kuřata se začnou spěchat již v září , a pokud se podíváte na nizozemský bílý chocholatý hranol chovu tohoto plemene na soukromém dvoře, pak se běžná nosnice může snadno proměnit v dokonalou slepici.

Moderní chovatelé rozlišují tři hlavní barvy nizozemských kuřat - černou, hnědou a modrošedou.

Vlastnosti chovu a údržby

Holandská chocholatá ryba získala po několik staletí své existence oblibu nejen sama o sobě.vlasti, ale také ve všech zemích Evropy.

K rozmnožování plemene došlo velmi rychle: před několika stoletími a nyní jsou chovatelé rádi, že se chovem těchto kuřat zabývají.

Stejně jako ostatní živé bytosti i nizozemské slepice vyžadují zvýšenou pozornost a péči.Nelze proto tvrdit, že chov kuřat corydalis je snadný a jednoduchý.

 • „Nizozemština“ se, naneštěstí, týká bolestivých plemen, takže mladá zvířata musí být nejen chována, ale musí být v doslovném smyslu o ně postaráno.Ale s velkým úsilím a vytvořením všech nezbytných podmínek určité procento kuřat nepřežije.
 • Nizozemské corydalis netoleruje sousedství s jinými plemeny kuřat.Obzvláště nevychází s běžným domácím kuřetem.A pokud vážně plánujete chov holandských kuřat, postarejte se o ně oddělenou místnost.
 • Toto plemeno kuřat má velmi rádi prostor, stísněné místnosti - ne pro ni, mokré a špinavé -.Hlavní podmínkou pro údržbu "holandský" - čistota, suchost, prostornost.
 • Holandští kuřata bílé chocholaté, i když byla jejich volba provedena v severní zemi, nemohou tolerovat nachlazení a nebudou přežít v neizolovaném kuřecím molu.
 • Holandská kuřata potřebují málo jídla, jsou však v potravinách vybíravá.

Jedinečnost hřebenu

Protože tento jedinečný „klobouk“ je hlavním „zvýrazněním“ nizozemských kuřat a rozhodujícím faktorem při určování čistoty plemene, bude vhodné uvéstjejí zvláštnípozornost.

Takže u holandských chocholatých ptáků, jejichž plemeno není „zředěno“ jiným, je hřeben obrovský a sněhovobílý.Při nákupu kuře dávejte pozor, protožeproduktivita vajec a masa závisí na čistotě plemene .

Mezi nizozemskými chovateli psů chocholatých psů probíhá diskuse již několik let: stojí za to periodicky stříhat hřeben kuřecího masa, což mu dává úhlednější a upravenější vzhled.

Jedna část odpůrců má sklon myslet si, že je střih povinný, protože nedovolí, aby „čepice“ rostla příliš velká a pro kuře (např. Zamrzání očí) způsobovala nepohodlí;druhý je přesvědčen, že příroda sama se starala o pohodlí ptáka a že člověk nemusí do tohoto plánu zasahovat.

Pokud jde o údržbu sněhobílého hřebenu chomáčů, všichni zde souhlasí: musí být umyté.Aby se barva „neztratila“ - jednou týdně.

A pokud se takový postup jeví jako příliš častý u ptáka nebo majitele, koupejte si své chlupaté vlasy, když je účes špinavý.Pravda, v tomto případě se hřeben nebude lišit v oslňující bělosti.

Pokud se rozhodnete chovat nizozemský chocholatý chocholatý, zajistíte si dostatek vajec a chutného masa a na dvorku samozřejmě ozdobíte kuřata neobvyklého vzhledu.

Ale před chovem Holanďanky vytvořte vhodné podmínky pro kuřata tohoto plemene:

 1. Samostatný izolovaný, suchý a čistý kuřecí měď.
 2. Minimálně „komunikace“ s kuřaty jiných plemen.
 3. Poskytněte jepříležitost chodit ven tak často, jak je to možné.To znamená, že oplocený prostor pro chůzi by měl být co největší.
 4. Pamatujte, že nizozemská kuřata chocholatá mají velmi slabou imunitu.Pokud jeden člověk onemocní, musí být neprodleně přijata všechna opatření, aby ostatní nebyli infikováni.
 5. Při nákupu kuřat tohoto plemene se ujistěte, že hřeben kuřat je velký a sněhově bílý.Pokud není možné ptáky pozorovat živě, požádejte prodávajícího o fotografii a zkontrolujte pověst prodávající farmy.

Fotografie

Hezký černý kohout hrdě vychloubá hrdě na slunci:

Ale na této fotografii vidíte krásnoumodrý vzorek stojící na vrcholu plotu:

Tento obrázek ukazuje klasické černé nizozemské chocholaté slepice:

Muž a žena chodí na vnější nádvořípři západu slunce:

Černý kohout s nádhernými hřebeny chválí pozadí plotu před kamerou:

Velká detailní fotografie šedého kohouta a kuře:

Procházka po zahradě při hledáníčerstvá a živá strava:

, kde se množí kuřat?

Mezi chovateli, dokonce i zkušenými, se vzácný zemědělec zavazuje sponzorovat velkou dávku nizozemského bílého chocholatého - příliš vybíravého plemene.Ale existuje několik adres, kde můžete najít tyto slepice s ukazateli odpovídajícími čistotě plemene.

 • Kurkurovo farma .Moskevský region, okres Lykhovitsky, vesnice Kyrovo, d.33.Telefon: +7 (985) 200-70-00.
 • Farma „Merry Ryaba“ .Kurgan city, st.Omskaya, 144. Telefon: +7 (919) 575-16-61, mail: [email protected]
 • „Drůbež“ pro domácnost .Moskevská oblast, vesnice Poyarkovo, Leningradská dálnice, 14 km.Telefony: +7 (925) 277-97-15;+7 (962) 988-27-70.

Corydalští kuřata přinášejí svému pánovi jak kvalitní, tak morální i materiální uspokojení.A chovat toto plemeno je jen kvůli tomu, že se jedná o jedno z nejzajímavějších plemen drůbeže.

Analogy

Existuje další odrůda nizozemského plemene bílých chocholatýchtrpaslíků .Tyto slepice přesně opakují vlastnosti svého „staršího bratra“, liší se však výrazně hmotností a produkcí vajec.

Po dobu jednoho roku je nosnice plemene trpaslíků schopna snášet asi 80 vajec s průměrnou hmotností 30 gramů.Kromě toho váží 0,8 kilogramu.Kohout je o něco větší než kuře - 0,9 kilogramu - ale také není sportovcem.Jedná se však o poměrně silné plemeno, které může konkurovat zástupcům jiných plemen, trpasličí i pravidelné velikosti.

Navenek trpasličí nizozemská žena díky své miniatuře dokonce překonává větší nizozemskou bílou chocholatou.Koneckonců je to takový dojemný pohled: malé elegantní kuře s velkým hřebenem.Byly to malé corydalis, kteří zakořenili v parcích jako hlavní dekorace.

Podle barvy jsou trpaslíci corydalis černobílá skvrnitá a pruhovaná, což také vypadá velmi originální.

Na fotografii vypadá Phoenix kuře okouzlující!Ale v životě -ještě lepší!Na první pohled vás ohromí!

Vynikající fotografie pelargónie můžete vidět na našem webu na adrese: https://selo.guru/rastenievodstvo/geran/poleznye-svojstva.html.

Stále mezi corydalis je slavné plemenonizozemského trpaslíka bentamok .Liší se od předchozích tím, že jsou přítomny na hlavě hřebenu i hřebenu.Zadní strana těchto kuřat se zužuje k ocasu, takže vypadají "široká ramena".

Jejich hlavní rozlišovací znak: bentamki se příliš neliší od běžných domácích kuřat.Příliš vysledované a převládající v tomto plemeni je nějaký druh pohádky.

Neobvyklá „aspid“ barva, s červenou korunou hřebenu a hřebeny hřebenu, nemůže takové kuře být jednoduchá drůbež, proto přitahuje pozornost exotických milenců a je chována nikoli pro maso a ne pro vejce.

Je třeba poznamenat, že tato krása má řadu závažných obtíží s obsahem.

Nejprve její hřeben brání kontemplatování světa, přichází do styku se zemí během krmení, a proto se stává velmi kontaminovaným a během mrazivého období zamrzá a přeměňuje se z velkolepého víčka v ubohý rampouch.Zároveň je však rampouch těžký a brání kuře v držení jeho hlavy.

bentamiki s bílou hlavou mají také velmi zvláštní zvyk vytrhávat peří od sebe.Někdy tento nevinný koníček zachází tak daleko, že se zastaví pouze tehdy, když je hlava souseda nebo slepice slepice úplně plešatá.