Krása, kvalita masa a čokoládově zbarvených vajec, to vše jsou Maran slepice

Existuje mnoho různých plemen kuřat: maso, vejce, vejce a maso, dekorativní, hlasité, bojové a další.Každé plemeno má své vlastní vlastnosti a odlišnosti, podmínky zadržení a účel.Pokud máte vlastní farmu nebo o tom přemýšlíte, samozřejmě jste také přemýšleli o tom, jaké plemeno kuřat chovat.Jedním z nejlepších plemen vajec a masa, který se vyznačuje také krásou jatečně upraveného těla a vybraných vajec, je plemeno kuřecího masa Maran.

Plemeno kuřecího masa Maran nebo jiné jméno Maransse vyznačuje neobvyklým vzhledem díky své vnější kráse, kvalitě masaa skutečnosti, že nese velká čokoládová vejce.V Rusku nejsou tato kuřata příliš běžná.Ačkoli nyní mnoho farem chce chovat Maranov.Toto plemeno bylo chováno ve Francii ve městě Marans.

Město se nachází v oblasti odvodněných a mokrých bažin, což určuje dobrý zdravotní stav kuřat a schopnost přizpůsobit se nepříznivým podmínkám.První prezentace se konala v roce 1914 na výstavě La Rochelle, pták se podařilo obsadit první místo.V roce 1921 bylo pro taková kuřata vybráno jméno Maran, jen se stejným názvem města Marans.V roce 1931 byl schválenMaran kuřecí standard a registrován v katalogu SCAF.

Popis plemene Maran

Patří k plemenu vaječného masa.Slepice mají světlé barvy, neobvyklé peří.Samotný pták je poměrně velký, lze říci, že je důležitý, půvabný a krásný.

Toto plemeno je královské, kura se chová důstojně, hrdě a důležitě.Dává dojem silného ptáka.Aktivní, agilní, zatímco její temperament je klidný.Pták je odolný vůči chorobám a je docela vytrvalý a silný.

Peří je v těsném kontaktu s tělem.Kohout má velké náušnice, na krku svěží „límec“.Tělo je protáhlé.Hlava není příliš velká, na ní je hřebenatka s asi 6 zuby, obvykle visí na jedné straně.Oči - oranžovo-načervenalý odstín.Ocas je krátký, visí v úhlu 45 stupňů.

Peří má na vnější straně stehna mírné peří.Kromě toho peří na krku je velmi bohaté a husté.Nohy jsou obvykle barvy bílého masa.Nohy jsou osrstěné, se 4 prsty, které jsou dobře oddělené, vnější prst je mírně osrstěný.Obecně by však peří nohou nemělo být příliš hojné a výrazné.

Barvy

Kuřata mají různé možnosti barev.

Měděná černá

Nejběžnější barevné schéma.Kohout má černé prsa s mnoha načervenalými skvrnami.Peří na zádech a na krku jsou červeno-červené, ocas je modro-černý.Ale kuře je celé černé, existuje červený náhrdelník.Na prsou - měkké skvrny malé velikosti načervenalé barvy.Kohout je zřetelně jasnější a krásnější než slepice.

Kukačka

Další název pro toto zbarvení je jestřáb.Existují 2 odrůdy:

 • zlatý kukačka, v tomto případě peří ptáků je zlatý, s výraznější kukačkou kresbou na slepicích, světlé a jasné;
 • stříbrný kukačka, v této verzi je peří ptáků stříbro-bílé, s výraznějším a jasnějším vzorem na kohoutcích.

Pšenice

U tohoto druhu je hlava a krk kohouta jasně zlatý.Prsa černá.Obrysové peří jsou červeno-hnědé a ocasní peří jsou černé.Pšeničně zbarvené kuře má téměř všechny peří světlého, červenohnědého odstínu, pouze hlava a krk jsou tmavší, světle hnědé barvy.Prsa a břicho jsou béžové.

Krásné kuřata Legbar nejsou nijak zvlášť nenáročný, ale mají na hlavách něco jiného, ​​a to vtipný hřeben.

Pokud chcete vidět tymián na fotografii, měli byste jít zde: https://selo.guru/rastenievodstvo/timjan/lechebnue-svojstva.html.

Černá

Jak již název napovídá, slepice jsou zcela černé bez barevných skvrn.

Černý-sledoval

Jatečně upravená těla ocasu má načervenalou barvu se zlatým nádechem, ale ocas se zřetelně liší, má černou barvu s hnědými skvrnami.

Kolumbijština

Krásné slepice v černé a bílé.Jatečně upravené tělo je bílé, na krku - černý náhrdelník.

Bílá

Kuřata jsou zcela bílá bez barevných skvrn.

Stříbro-černá

Podle výkresu se takové slepice shodují s měděnou černoukuřata, jediná věc je barva peří, je stříbro-černá.

Fotografie

V této sekci máte možnost podívat se na fotografie nejlepších představitelů plemene kuřecího masa Maran.Na první fotografii vidíte ptáky měděné barvy:

Nejběžnější šedá slepice v dobrém fyzickém stavu bez jakékoli nemoci.Jen chodí ve své kleci:

Před kamerou se zdá, že se představuje krásný kohout.Záběr byl proveden v nejobvyklejším malém domě:

Na této fotografii vidíte, o kolik více může být kohout než obyčejné kuře:

No,Zde se dům nachází přímo na zelené a svěží trávě.Toto je podle chuti kuřat:

Zde vidíte opačnou situaci.Kuřata žijí na oploceném místě, kde nic neroste:

Vlastnosti

Hmotnost kohouta je obvykle asi 3,5–4 kg.Zároveň kuře váží výrazně méně, od pouhých 2,5 do přibližně 3,2 kg.Jednoletý kohoutek obvykle váží 3 kg nebo něco více, až do maxima 3,5 kg, hmotnost mladých je o něco více než 2 kg a maximálně 2,5 kg.

Pokud jde o produkci vajec: Maran kuřata přepravují přibližně 150 vajec ročně.Vejce váží asi 65 g od mladých žen a asi 80 g od dospělých slepic a mohou vážit ještě více.Skořápka je velmi hustá, silnější než kuřata jiných plemen.Velikost prstenu pro kohouty je 22 mm, velikost prstenu pro kuřata je 20 mm.

Trpasličí odrůda

Tito ptáci jsou mnohem menší než obyčejní Marans.Trpaslík kohout váží o něco více než 1 kg a kuře o něco méně - 0,9 kg.Vejce váží pouze 40 g.Velikost prstenu pro kohouty je 16 mm, velikost prstenu pro kuřata je 14 mm.

Vlastnosti

 1. Vejce krásné čokoládové barvy. Rysem plemene je, že nesou velká vejce krásné tmavě hnědé barvy se zlatým nádechem.Ve vajcovodu dochází k barvení skořápky.Barva vajec se může lišit od hnědé až po velmi tmavě hnědou čokoládu.Má se za to, že čím tmavší je barva vajec, tím lepší a lepší jsou.

  Zemědělci konkrétně vytvářejí nejlepší podmínky pro kuřata a snaží se vytvořit velmi tmavý stín.Uskutečňují se výstavy, na kterých zemědělci kladou vejce od svých kuřat a soutěží v tom, v jehož slepicích jsou tmavší vejce.V přírodě již nejsou ptáci kromě Marans, kteří by nesli stejná červenohnědá vejce.

  Kromě toho je chuť vajec jednoduše chutná, ti, kdo je vyzkoušeli, říkají, že vejce nechutnali.Rovněž se předpokládá, že vejce kuřat nejsou ovlivněna salmonelou, protože skořápka je velmi hustá a silná a bakterie jednoduše nemůže proniknout dovnitř.
 2. Neobvyklé peří .Také funkce patří světlé krásné peří ptáků.Kromě toho je krása peří zachována v každém ročním období, na rozdíl od jiných plemen.Existuje několik druhů zbarvení kuřat (měď-černá, kukačka, bílá, černá a další možnosti), ale každý pták je půvabný, krásný a majestátní.
 3. Pevnost a výdrž .Ptáci mají nejen krásu, ale také sílu a vytrvalost, dokonale se přizpůsobí dysfunkcímstavy rezistentní na nemoc.
 4. Dobrá produkce vajec .Kuřata přepravují až 150 velkých vajec ročně.
 5. Chuť vajec .Chuť vajec je prostě úžasná, vejce samotná jsou velká a nejsou náchylná k salmonelóze kvůli neobvykle silné skořápce.
 6. Chuť masa .Kuřata mají jemné a chutné maso, které chválí všichni, kdo to vyzkoušeli.

Nevýhody zahrnují skutečnost, že v důsledku takové husté a husté skořápky je pro kuřata obtížné prorazit skořápku a dostat se ven.Tato otázka je vyřešena tímto způsobem: je-li doba líhnutí vhodná pro kuřata, je vhodné zvýšit zvlhčování vzduchu v kuřecím koši a být v blízkosti nepředvídatelných situací.

Chov a růst

Kuřata jsou poměrně nenáročná a odolná vůči chorobám, některé podmínky jsou však lépe udržovány:

 1. Prostorné avoliéra voliéra.
 2. Vysoká vlhkost v mědi není žádoucí.
 3. V zimě je vyžadován světelný režim 10–11 hodin.
 4. Dlouhá procházka v létě.
 5. Dobrá výživa: křída, vařené ryby, skořápka, ryby a maso a kostní moučka, strouhaná zelenina: zelí, mrkev, brambory, tykev atd.

Obecně se maranové kuře pěstujePředstavuje zvláštní problémy, jako jsou ptáci dobře přizpůsobení chladnému klimatu, jsou otužilí a nejsou náchylní k chorobám.Perfektně jedí suché jídlo i rostlinné přísady.Kuřata aktivně rostou a rychle přibírají na váze.Toto plemeno nelze označit jako treska a slabá.Tito ptáci jsou silní, silní akrásné.

Kde si mohu koupit v Rusku?

Navzdory skutečnosti, že toto plemeno kuřat v Rusku ještě není tak rozšířené, přesto se některé drůbežářské podniky specializují na chov přesně kuřat Maran.Uvádíme některé z nich.

 • Oryol Yard .Adresa: Mytishchi, patová ulice u Pogranichny, dům 4. Telefony: +7 (915) 009-20-08.
 • „Soukromá směs Marina Mikhailovna“ .Adresa: Orekhovo-Zuevo, st.Krasin.Telefony: +7 (929) 648-89-41.
 • LPH SIMBIREVYH .Adresa: Shakhovsky district v Moskevské oblasti, s.Ivashkovo, New Street, d 8, budova 2. Telefony: +7 (967) 072-72-07.
 • Zlaté peří .Adresa: Moskva 20 km od MKAD na dálnici Nosovikhinsky.Telefony: +7 (910) 478-39-85.
 • Čechovská sloučenina .Adresa: Čechovský okres v moskevském regionu, umění.Pilíř.Telefony: +7 (926) 226-94-51.
Už jsme vám řekli o plemeni kuřat lososů v Zagorsku.Pro srovnání se můžete vždy vrátit k již napsanému článku.

Proč je sloupcový jabloň vhodný pro Moskevskou oblast?Zde si přečtěte odpověď .

Analogy

Existuje další plemeno, které se nazývá Velikonoce.Toto plemeno kuřat se nazývá - Ameraukan .V některých ohledech je toto plemeno podobné plemenu kuřat Maran.Má světlé, krásné peří, většinou zlatohnědé.Druh plemene: vejce a maso.Jeho nejdůležitější vlastností je, že Ameraukana nese vejce různých barev: hnědá, růžová, světle modrá, olivová a khaki.

KvůliTomu se říká velikonoční kuřata.Ameraukana mají dobrou produkci vajec.Slepice jsou otužilé a silné, přizpůsobené každému klimatu, nejsou náchylné k žádné nemoci.Velmi dobrá kvalita masa, chutná a něžná.

Další ze zajímavých kuřat jeAraucan .Stejně jako Maran slepice nesou barevná vejce.Araucana klade vejce ne zcela známá, jmenovitě modrozelený odstín.Taková vejce jsou velmi krásná a neobvyklá.Samotné kuře je také roztomilé, ale také vytrvalé a v dobrém zdravotním stavu.Slušná produkce vajec.

Pokud chcete chovat slepice, měli byste se k tomuto problému samozřejmě přistupovat vážně, zvažte všechny nuance a vyberte si chov kuřat.Existuje spousta kuřat, je těžké hned zjistit, co dělat.Jedním z nejlepších ve všech plánech je však výše popsané plemeno kuřecího masa Maran.

Světlé, šťavnaté barvy kuřat nenechají nikoho lhostejným, vytrvalost a dobré zdraví potěší majitele statku a zlatá hnědá vejce jsou tak neobvyklá a chutná, že se nad tím divíte.Hlavní věc je udělat správný výběr, s přihlédnutím ke všem jemnostem a vlastnostem konkrétního plemene.

Video

Ve videu níže můžete sledovat, jak chovat kuřata našeho plemene.Jak se říká: „Je lepší vidět jednou, než přečíst 100krát.“