Krása, půvab a vynikající zdraví - slepice Legbar

Kuřata smetanová smetana Legbar, kterým se vajíčka neobvyklého modrého odstínu, jsou dnes velmi oblíbená nejen v Evropě, ale i v zahraničí.Postupně dobyli naši zemi a dobyli stále více domácích chovatelů drůbeže.Jsou to velmi krásné, klidné ptáky masa a vajec plemene.

Dospělí samci mají nádhernou zlatou slámovou barvu (proto se plemeno nazývá krémem) se zřetelnými hnědými pruhy.Slepice jsou mnohem tmavší než samci a pruhy na peří nejsou tak jasně vidět.Denní kuřata se mohou odlišovat barvou, což je určitě velmi výhodné pro chovatele drůbeže: populaci stáda můžete ovládat, je-li to nutné, jedním či druhým směrem.

Původ

Již v roce 1929 překročili dva angličtí chovatelé, pánové Pennet a Pease, pruhovaný kukačka Plymutrock a zlatý pruh, aby vytvořili nové plemeno průmyslových kuřat.Kempinskie kohouti.První experiment však nepřinesl požadovaný výsledek - slepice autosexuální neprokázaly očekávanou úroveň produkce vajec.

Chovatelé pokračovali ve svých experimentech.Tentokrát byl odebrán kohoutek koroptveří Leggorn a prokládané slepicePlymouth Rock.Výsledný hybrid byl znovu křížen s pruhovanou Leghorn.Po několika generacích se tedy objevilo nové plemeno vajec, které se jmenovalo Legbar.Nyní je to téměř nejoblíbenější plemeno kuřat na světě.

Popis plemene kuřat Legbar

Kuřata Legbar patří k plemeni masa a vajec, mají stříbrošedou nebo zlatou smetanovou barvu s ostřejšími pruhy u samců,a méně výrazné u žen.Liší se nádherným hřebenem, jasným hřebenem a bílými "náušnicemi".Váha dospělého kohouta je 3 - 3,5 kg, kuře - 2,5 - 2,8 kg.V podmínkách našeho regionu však zřídka dosahují takové váhy, obvykle je to 2-2,5 kg.

Vyznačují se dobrým zdravím, chová se klidně, jsou velmi lehká, mobilní a mohou létat .Je schopen produkovat kuřata, jejichž pohlaví lze díky charakteristické barvě peří rozlišit i ve věku 24 hodin.Kuřata začínají spěchat brzy - již ve věku čtyř až šesti měsíců - a potěšit své majitele až do dvou let.

Vlastnosti chovu

Chování takových kuřat není těžké.Jsou nenároční v péči, mají přátelskou dispozici, pokud však nemáte dostatečné zkušenosti, okamžitě získejte dospělé.Stojí víc než kuřata, ale s nimi menší potíže.Kohouti tohoto plemene jsou velmi ušlechtilí, nedotýkají se jejich nosnic, bděle je sledují a chrání, pokud dojde k ohrožení.

Legbars jsou velmi odolné.Potřebují chodit na čerstvý vzduch, tyto slepice jsou velmi mobilní.Musí být započítán alespoň jeden pták0,5 m2ohrada.Je pravda, že je to mobilita, která jim brání líhnutí vajec, instinkt inkubace je v nich špatně vyvinut.Taková nevýhoda je však více než vyvážena velmi vysokou produkcí vajec. Legbars nemají téměř žádné hnojení , stačí jim, že se vydají na procházky.

Aby však pták během zimního období intenzivně spěchal, potřebuje zvýšenou teplotu, proto musí být kuřecí koňák izolován a musí být v něm instalován ohřívač pokrytý ochrannou clonou tak, aby se pták nedostal do styku s tímto zařízením.Je lepší necementovat podlahu, nýbrž zkousnout kořen a naplnit ho pilinami, jinak se v chladném období zmrazí také Legbars.

Zkušení chovatelé drůbeže říkají, že totoplemeno má obzvláště rádi speciální jídlo modré barvy- v obchodech je již připraveno k prodeji.Ale musíte to nalít do červených podavačů.Modré a žluté barvy nemají rádi.Jedná se o středně velké aktivní plemeno, takže by se neměli přehánět, aby se cítili pohodlně.Kuřata a kohouti tohoto plemene jsou náchylní k obezitě, pokud jedí nesprávně nebo příliš hojně.

Mastná kuřata spěchají mnohem horší a jejich maso a vejce nejsou tak užitečná.Co se však týče výživy Legbaru podle recenzí majitelů, jsou to docela vybíraví, skuteční angličtí aristokraté.Co kuřata jiných plemen jedí, často nemají rádi.

Obyčejné míchačky, obilí a smíšená krmiva nejsou podle jejich představ, takže je lepší koupit hotové jídlo - méně problémů a kuřata budou šťastná.Můžete přidat speciální vodunejlepší oblékání, aby se kuřata lépe spěchala.Nedotýkejte se však: zneužívání hnojení může způsobit nedostatek vitamínů.

​​
A co je nejdůležitější - jako každá jiná živá věc, slepice Legbar milují pozornost, něhu a náklonnost.Musíte je navštívit každý den, je to lepší po večeři, komunikovat s nimi, vzdávat chválu a povzbuzovat vás všemi možnými způsoby.Kuřata a muži by měli cítit vaši lásku.Pak vám zaplatí v plné výši, uvidíte.

Fotogalerie

Na první fotografii je krásný hřeben s velkou plonou:

Plemeno smetany Legbar slepice ve svém domě na podlaze spiliny:

A tady vidíte jednotlivce v nejjednodušší drůbežárně:

Hezký kohout na pozadí krásných slepic:

Velmi mladé slepice se snaží něco najít v zemi:

Tady před vámi je vnější nádvoří domu.Kuřata byla trochu vyděšená a schovaná v rohu:

Produktivita

V jednom roce může jedno smetanovékuře plemene Legbar unést až 270vejce- za ideálních podmínek a vyvážené stravy.Tato postava prostě šokovala britské vědce.I při standardní péči však nosí ročně 200–210 vajec, což je také velmi dobré.Ve vzhledu se vejce modrá a někdy olivově zbarvená jeví menší než bílá, ale ve skutečnosti tomu tak není.

Prostě nemají podlouhlý, ale zaoblený tvar.Hmotnost jednoho vejce je v průměru 60 až 70 gramů, plodnost až 90%.V Anglii jsou vejce tohoto plemene zvláštní poptávka a jsou považována za standardní.

Kde si mohu koupit v Rusku?

The Egg Cannákup v Gene Pool - tam to stojí asi 300 rublů.Někteří chovatelé drůbeže mají přístup do Evropy.Pokud tam objednáte, vejce bude stát méně.Soukromé farmy prodávají vejce od 100 rublů za kus.Denní kuře stojí od 300 rublů a výše, opět v závislosti na tom, kde je získat.Dospělý zdravý pták bude stát asi 1 500 rublů.Ptáka nebo vejce si můžete koupit na následujících adresách:

  • Drůbežárna Orlovský Dvorik .Adresa: 1 km od MKAD Moskevské oblasti.Mytishchi st.Hraniční slepá ulička, 4.
  • Drůbežárna Glade .Adresa: Moskevská oblastRamensky okres, vesnice Aksenovo.

Nezapomeňte na internet: na mnoha fórech často zveřejňují reklamy na prodej vajec a kuřat tohoto plemene, někdy jsou dokonce rozdávány.Upozornění: chovatelé drůbeže často prodávají celé rodiny dospělých ptáků Legbar.Taková akvizice bude výhodnější než individuální nákup kuřat.A kromě toho obdržíte užitečná doporučení pro péči z první ruky - koneckonců ptáci, stejně jako lidé, jsou individuální, mají svůj vlastní charakter a vlastnosti.

Analogy

Plemeno Araukanse považuje za analog, jehož jedinci byli při křížení při chovu Legbar používáni k křížení.Legbar jim vděčí za neobvyklou tyrkysovou barvu skořápky.Araucana má velmi originální vzhled díky svazkům peří, které trčí za ušní uši, tanky a vousy.A Araucanové německého typu také nemají ocas.Hmotnost dospělého ptáka je v průměru 1,5 - 1,8 kg, až jeden a půl sta vajec ročně.Ale stejně jako Legbar, instinkt inkubacenerozvinutý.

Dalším analogem jeStriped Plymouth Rock .Toto plemeno chovali v polovině minulého století američtí chovatelé.Nejběžnější jsou Plymouths pruhovaný a bílé barvy, ale také se vyskytují kolouch, koroptve a Kolumbie.Dospělý kohoutek tohoto plemene váží v průměru 3,5 kg, kuře - 2,8–3 kg.Začněte líhnout ve věku šesti měsíců, asi 180 vajec ročně.Vejce je dostatečně velké a váží 60 gramů.se světle hnědou skořápkou.

Kuřata La Flèche jsou jedny z nejúžasnějších kuřat.Na jejich bifidní hřebenatky nelze zapomenout.

Přečtěte si tento článek všechny jemnosti podlahové izolace v soukromém domě.Budete překvapeni!

Amroki nejsou nižší produktivitou než naše slepice - tyto slepice nesou až 220 vajec s hmotností hnědé skořápky 50–60 gramů ročně!Jejich barva je velmi jasná, kukačka, samice jsou tmavší než samci, protože jejich tmavé peří je širší než světlo.Samci mají pruhy stejné šířky.Kuřata tohoto plemene rostou a slibují velmi rychle a začnou spěchat brzy.Průměrná hmotnost od 3 do 5 kg.Přes jeho pohyblivost je slepičí temperament klidný.

Závěr

Legbar není jediným plemenem kuřat, která mohou nést barevná vejce, která jsou dnes v Evropě tak módní.Ale vzhledem k vysoké životaschopnosti a produkci vajec znatelně zvítězí před ostatními.Mnoho farmářů s nadšením začne toto plemeno chovat - a velmi zřídka zůstávají zklamáni. Obecně jsou Legbars okouzlující, otužilí a plodní ptáci,které se určitě stanou ozdobou a hrdostí drůbeže.