Krása u vás doma!Jak chovat doma hortenzii doma?

Rodištěm hortenzie je jihovýchodní Asie, proto je odtud krásná legenda: když se Buddha narodil, nektar se rozletěl na Zemi z nebe jako déšť a nebývalé květiny.Byly to hortenzie.
Chcete mít takovou krásu doma?Pak se musíte naučit nejen pečovat o rostlinu, ale také rozšiřovat oblast výsadby - samostatně se zapojit do výsadby a přesazování.

Jak pěstovat doma


Pokud jde o způsob pěstování osiva doma, prakticky se nepoužívá, pokud to není jediná příležitost k pěstování hortenzie jakékoli velmi vzácné odrůdy.Tvrdý, dlouhý.

Alevýsadba řízky je velmi výhodná .Řízky se odebírají z bazálních výhonů.Měli by mít několik párů listů - dva nebo tři.Kvetoucí výhonky nejsou vhodné jako výsadbový materiál (nejlepší způsoby reprodukce hortenzií viz zde ).

Jak to udělat, krok za krokem:

 • ořízněte stonek ostrým nožem (délka od 8 do 10 cm),
 • stonek zpracujtestimulátor tvořící kořeny (lze zakoupit v květinářství),
 • naplnit květináč dvěma třetinami půdní směsi,
 • zasadit stonek do země, aby jej udržel vpevně
 • napojena slabým roztokem manganistanu draselného (není nutné zalévat příliš velkoryse, aby kořeny nehnilo),
 • odstínily rostlinu před přímým slunečním zářením (výjimkou jsou zimní výsadby - v lednu a únoru, řízky)není nutné stínovat).

Která půda je vhodná?

Na tuto otázku existují dvě možné odpovědi: ruční výroba nebo nákup.Pokud nejste velmi zkušený květinář, pak je snazší jít druhou cestou, když v květinářství zakoupíte hotový substrát ( Azalea, Begonianebo nějaký jiný na doporučení prodávajícího).Pokud chcete dělat všechno sami, vezměte trávníkovou půdu3 díly ), listovou půdu3 díly ), písek2 díly ), rašelinu ( 1 část ).Směs vytvořená s těmito proporcemi bude tou správnou půdou pro vaši hortenzii.

REFERENCE:složení půdy ovlivňuje barvu květu.Modré květy dávají přednost kyselé půdě, růžové a bílé - půda s nízkou kyselostí.

Jaký druh hrnce je potřebný?

Pokud definujete stopku pro trvalé bydliště, pak nebude fungovat přepravní hrnec (obvykle prodávají rostliny v květinářství).Budete potřebovat hrnecz jakéhokoli hustého materiálu(například keramický) s otvorem, do kterého se dostane přebytečná voda.Průměr nádoby je přibližně9 centimetrů .

Jaká sezóna je nejlepší doba na výsadbu?

Odborníci doporučujívýsadbu řízkůhortenziína konci ledna - února..V tomto případě, již na podzim, bude možné získat keř ze tří až čtyř výhonků.Jarní řízky poskytnou méně svěží jednostrannou rostlinu.

DŮLEŽITÉ:řízky zakořenily2 až 3 týdnypo výsadbě.Vnitřní hortenzie začne kvést ve druhém roce, na rozdíl od zahradní hortenzie, která bude kvetat dříve (prostě používají mírně odlišné technologie).

Jak transplantovat?

Jak to udělat, krok za krokem:

 • položí hrnec s rostlinou na prostěradlo z polyethylenu nebo na noviny, které pečlivě berou ručně za základnu
 • ]
 • nakloňte nádobu, vytáhněte hortenzii s kusem země (je-li to nutné, oddělte ji od stěn hrnce nožem),
 • nalijte do nového hrnce tří centimetrovou vrstvu drenáže,
 • opatrně spusťte květ do nové nádoby aposypeme novou půdní směsí.

POZOR:rostlina nesmí být zakryta zeminou ve výšce vyšší než dříve, jinak by mohla stonek začít hnít.

Transplantovaná hortenzie se postříká vodou a úplné zalévání se provádí hned následující den po transplantaci.

Jak často je třeba transplantaci květu?

První transplantace se často provádí nedobrovolně, bezprostředně po zakoupení v obchodě, kde by mohla být rostlina infikována jídlem červem.Pokud máte takové obavy, transplantaci hortenzie do nového květináče naplněného novou půdou a předtím pečlivě prozkoumejte kořeny rostliny, abyste se ujistili, že je vše v pořádku s květinou.

Plánovaná hortenzievýsadba každý rok, měnící se půda, což se s největší pravděpodobností podaří vyčerpat, což znamená, že nedává rostlině šanci plně rozkvět.Při přesazování nezapomeňte nadrenáž.

Musím během transplantace změnit banku?

Ano, je.Hrnec by měl býto něco větší(průměr 3-4 centimetry) než předchozí.Proč je nemožné okamžitě umístit hortenzii do velmi velkého hrnce?Faktem je, že to bude mít nepříznivý vliv na kvetení - rostlina bude vykrmovat, roste listová hmota, nikoli květová hmota.

REFERENCE:když rostlina dosáhne velmi velké velikosti a není pro ni vhodný hrnec, odborníci doporučují použití technik separace a omlazení.

Jakou roční dobu je nejlepší doba pro transplantaci?

V případě hortenzie domácí je toto brzy na jaře.

Charakteristiky domácí péče

Hydrangea je bolestivější, než mnoho jiných rostlin reaguje na nedostatek vlhkosti (listy suché, zhnědlé).Zalévání a stříkání by proto mělo být pravidelné, alepouze ne studená voda.

Různé vrchní obvazy dávají rostlině na jaře, když je již docela aktivní, probouzí se do nového života.

Hydrangea nemá rád horké sluneční světlo a může dokonce přijímatpopáleninydotykem vyhřívané okenní tabule.Vyhněte se takovým situacím, pro hortenzii zvolte mírně zastíněné místo.

Rovněž je třeba mít na paměti, že rostlinanetoleruje průvan- může nachladnout a onemocnět.

Ukvetoucí rostliny - jejich vlastní mlhy.V žádném případěse můžetepokusit odstranitsušení květin nebo se rukama dotknout pouze rostoucích květenství .Jsou tak něžní a zranitelní, že mohou zmizet z našeho nedbalého dotyku.

REFERENCE: KALENDÁŘ PRO HYDROCENCY

Prosinec a leden jsou zimní spaní.Únor je časem se probudit.Březen a duben jsou zelené měsíce.Květen, celé léto, září a říjen - květinové období.Listopad - příprava na lůžko.

Vzácná pokojová rostlina kvete stejně velkoryse jako hortenzie.Cokoli je květina celá kytice.A musíte přiznat, že k dosažení tohoto výsledku nebude třeba vynaložit příliš úsilí.

Podrobné informace o péči o květinu hortenzie v místnosti najdete zde zde a od tohoto článku se dozvíte o důležitých nuancích pěstování této květiny v zimě.

Fotografie

Zobrazit více fotografií místnosti s hortenzií níže:

Užitečné video

Podívejte se na video „Room Hydrangea -výsadba a péče “níže:

užitečné informace

Další informace o péči o pokojovou hortenzii:

 1. Uložitvnitřní hortenzie - naučte se, jak se o ni starat v zimě!
 2. Jak pěstovat indoor Hydrangea: nejlepší způsoby množení rostlin