Krásná a klidná kuřata Bielefelder

K otázce výběru plemene kuře pro chov nebo chov by mělo být přistupováno odpovědně.Existuje mnoho plemen, všechna jsou různá a jsou určena pro různé účely.

Také kategorie kuřat se liší podle typu produktivity, jedná se o maso, maso a vejce, vejce atd. Kromě toho jsou kuřata autosexuální, tento koncept znamená, že při narození můžete okamžitě zjistit, kdo se narodil: kohoutek nebokuře.

To je samozřejmě velmi výhodné pro chovatele.Samotná myšlenka chovu těchto kuřat se objevila v Reginald Punnett, ve skutečnosti představil světu první takové plemeno Kambar na samém začátku 20. století.Jedním ze zajímavých plemen, který je také autosexuální, je Bielefelder.

Původ kuřat Bielefelder

V 70. letech 20. století choval Gerber Roth toto plemeno ve městě Bielefeld.Bylo získáno křížením plemen, jako jsou Welsummers, Amrocks, Rhode Island a kuřata New Hampshire.

Chovatel měl za cíl - vynést silné, zdravé a krásné kuře, které rychle roste a nezdraví a stále nosí spoustu vajec.Můžeme říci, že Roth toho dosáhl, protože Bielefelders jsou právě tím.A kromě toho jsou klidní amilující.Plemeno bylo oficiálně uznáno v roce 1980.

Popis plemene

Bielefelders jsou velké, krásné slepice s neobvyklou barvou, tzv. Peří „krill“, zlatohnědo-pruhované.

Barvy kohouta .Hlava, krk a záda jsou okrové barvy, s bílými skvrnami po celém těle, střídavě s černými pruhy.Husté peří.

Barvy kuřete .Hlava a krk jsou načervenalé barvy, na břiše a po stranách jsou skvrny světle hnědého stínu, které se na zádech mění na bílé a černé až tmavě hnědé pruhy.Peří je husté, poměrně široké.

Zvažte strukturu těla .Tělo kohouta je protáhlé, záda je dlouhá, hrudník je široký a hluboký, křídla jsou středně velká.Břicho ptáka je široké a plné, ocas je mírně zvednutý, krásný, nápadný.Pokud jde o nohy, nejsou peří.Ramena ptáka jsou konvexní a široká.Krk je zase dobře osrstěný a silný.Náušnice střední velikosti, oválné, červené.

Oči jsou oranžové, načervenalé a konvexní.Listový hřeben má 4 velké zuby a jeden malý zub na koncích.Je tu oválný vous.Zobák střední délky, silný.Slepice se vyznačují širším hrudníkem, plnějším a kulatějším břichem, trup je více nakloněn dopředu.

Povahou produktivity je maso a vejce, nesou mnoho vajec a dodávají maso vynikající kvality.

Obecně je pták majestátní, impozantní, nespěchající.Okamžitě přitahuje pozornost svou krásou a vznešeností.Bielefelders obvykle nejsou v žádném spěchuchodí po nádvoří, jsou velmi klidní a mírumilovní kuřata.Kromě toho jsou tyto slepice silné a zdravé, nebojí se žádných nemocí.

Vlastnosti

Bielefelders jsou poměrně velká kuřata, kohouti váží 4 až 4,5 kg a slepice 3,5 až 3,9 kg.

Pokud mluvíme o mladých zvířatech, váží mladý kohoutek od 3 do 3,8 kg, mladí od 2,5 do 3 kg.

Velikost prstence pro kohouta je 22 mm, pro slepici - 20 mm.

Produkce vajec je velmi dobrá, kuřata přepravují 190 až 230 vajec ročně.Hmotnost vajec - 60 - 70 g. Vejce jsou světle hnědé barvy.Ve věku 3 let klesá nosnost kuřat.Spěchají dobře jen ve věku 1-2 let.

Vlastnosti

 1. Hlavním rysem plemene je barva autosexuálních kuřat ve věku 1 dne.Jakmile se kuře vylíhne, chovatel již může určit, kdo je před ním: kohouta nebo kuře.Samci mají žlutou barvu, na zádech světle hnědé pruhy a na hlavě velké světlé skvrny a slepice jsou tmavší, navíc mají na očích výrazné černé pruhy (oči jsou jako by „sečteny“) a na zádech.
 2. Rychlý růst ptáka.Bielefelders rychle rostou a přibývají na váze.
 3. Vynikající produkce vajec pro kategorii masa a vajec kuřat může počet snášených vajec dosáhnout 220–230 za rok.Jsou přepravovány od 6 do 7 měsíců věku, rovnoměrně po celé období.Samotná vejce jsou velká, váží až 70 g.
 4. Bílé maso vynikající kvality.Má vynikající chuť.
 5. Dobré zdraví, žádné ptákynáchylné k jakékoli nemoci.Klidně snášejí i mrazy až do -15 stupňů a současně se jim nedaří.
 6. Mírumilovný charakter.Bielefelders rozhodně nejsou pugnacious ptáci, klidný a laskavý.Zjistí se, že je mohou ostatní kuřata vytlačit z krmítka a zabránit jim v běžném stravování.Proto musíte vždy zajistit, aby byli Bielefeldersi dostatečně nakrmeni.
 7. Vzhled - ptáci jsou nádherní, majestátní a velcí.Mají velmi neobvyklé peří „krill“ v barvách zlato-černě pruhované, stejně jako vynikající, jasně červený hřeben a vousy.

Plemeno, dalo by se říci, vynikající, shromáždilo všechny nejlepší možné kvality.A vzhledem ke své klidné povaze je vhodný pro chov a chov.Tento pták nelétá. Zcela nenáročný na výživu v dospělosti .Na jaře, v létě a na podzim mohou slepice dobře jíst to, co ocitnou: tráva, červi atd. Bielefelders jsou vynikajícími krmítky.

Mít takový zázrak na jeho farmě bude pro každého chovatele radost.

Fotografie

Představujeme vám malý výběr fotografií Bielefeldera.Na prvním vidíte kohouta hrdě stojícího ve dvoře:

Zde jsou ptáci ve své obvyklé kuřárně, malé, ale pohodlné:

Kohout tohoto plemene snadno snáší i ruské zimy:

Krásná fotografie stejně krásného kohouta:

Stejně jako ostatní ptáci i zástupci tohoto plemene milujíjen se projděte po zahradě:

Tady vidítespeciálně vyrobený dům pro Bielefelder, kde je vstup zakázán pro jiná plemena:

V zimě může být vnější část domu pokryta ničím.Tato kuřata mohou tolerovat mráz.

Údržba a pěstování

Plemeno Bielefelder má určité rysy obsahu a kultivace.S ohledem na rychlý růst ptáka a jeho velkou velikost potřebují kuřata dobrou, vylepšenou výživu.Protein a vápník jsou zvláště důležité.Je možné podávat ryby a tvaroh, někteří chovatelé doporučují, aby kuřata dostali krmivo pro psy v drcené formě, faktem je, že obsahuje určité stopové prvky, které se nenacházejí v krmivu pro kuře.

S ohledem na pomalost ptáků tohoto plemene a skutečnost, že ostatní kuřata, hbitější a rychlejší, se snaží vytlačit Bielefelders z krmítka,je nezbytné zajistit, aby kuřata hladověla .Nejlepší je držet tyto ptáky odděleně od kuřat jiných plemen, protože více drsní a konfliktní kuřata mohou Bielefelders nějak ublížit, takže by bylo hezké je chránit před ostatními kuřaty.

Celkově jsou ptáci nenároční a mrazuvzdorní, obvykle nejsou problémy s jejich chovem a chovem, ale nezapomeňte, že se o ně musíte stále starat.Je nutné zcela odstranit nečistoty ve vašem dvoře, nemělo by dojít ani k vytlačení, jinak tomu nelze zabránit.

Obecné čištění kuřecího moku se nejlépe provádí brzy na jaře, pečlivě vyčistíme krmítka, bidla, lůžkoviny, misky na pitíomyjte horkou vodou a do vody přidejte hydroxid sodný.V létě je vhodné přesunout kuřata do jiné místnosti, což se provádí tak, aby se struktura kapitálu zahojila, očistila od škodlivé mikroflóry.

Vzhledem k tomu, že kuřata jsou velká, potřebují Bielefelders dostatek místa v kuřecí bedně a na dvoře.Drůbež by se měla cítit pohodlně a neměla by sedět na hlavách druhých, zhruba řečeno.Nezapomeňte poskytnout místo pro chůzi, kuřata chtěla procházet klidně, jíst trávu a listí, chytat červy.Při chytání kuřat nevytvářejte rozruch, jinak budou kuřata vystrašena po dlouhou dobu, kromě Bielefelders jsou tak klidní a spokojení, že je velmi snadné je vyděsit.

V létě může být objem krmiva snížen uvolněním ptáka do volného výběhu, slepice samy najdou většinu potravy.V zásadě není údržba Bielefelders obtížná.

Kde si mohu koupit v Rusku?

Existuje mnoho drůbežářských farem, protože mnoho chovatelů chce mít Bielefelders.Plemeno je slušné, vhodné pro chov a růst, má mnoho pozitivních vlastností.

Zde jsou kontakty některých drůbežářských farem.

 • Bird Yard .Adresa: Město Gus-Khrustalny v oblasti Vladimir.E-mailová adresa: [email protected]
 • Soukromé nádvoří Marina Mikhailovna .“Adresa: Město Orekhovo-Žuevo v Moskevské oblasti, Krasina ulice.E-mail: [email protected]: +7 (909) 681-28-08.
 • Slepice v borovicích .“Adresa: Vesnice Sosenki, 7 km od MKAD podél dálnice Kaluga.Telefon: +7 (906) 031-40-56.
 • Úžasný pták .“(Farma chová více než 20 plemen kuřat).Telefon: +7 (910) 679-72-72.
Staroanglické boje je jedním z nejslavnějších a nejstarších sportovních plemen.V Rusku doposud nebylo příliš běžné.

Kliknutím na odkaz https://selo.guru/sadovodstvo/yabloni/sorta-dlya-urala.html se budete moci seznámit s encyklopedií odrůd jablek.

Analogy

Podobné plemena zahrnují kuřata Maran, konkrétně odrůda Golden Cuckoo.Navenek dokonce podobné.Slepice jsou hezké, krásné.Maran slepice nesou tmavě hnědá vejce, produkce vajec je dobrá, až 160–165 vajec ročně, vejce váží až 80 g, jsou velmi chutná.Maso je vynikající, velmi kvalitní.Pták je silný a silný, není náchylný k nemocem.

Video

Krátké video pro ty, kteří chtějí vidět tato kuřata v životě:

Závěry

 1. Nezbytně dobrá výživa kuřat se všemi vitamíny a minerály, spoustou bílkovin.Ryby a tvaroh jsou perfektní.
 2. Je nezbytně nutné kontrolovat příjem potravy od Bielefelders, protože ostatní kuřata je mohou vytlačit z krmítka a zabránit jim v jídle.
 3. V kuřecí bedně a na dvoře je potřebný dostatečný prostor, ptáci potřebují žít i chodit bez shluků.
 4. Udržování čistoty prostor, příležitostné čištění není povoleno.
 5. V létě můžete snížit množství krmiva, Bielefelders jsou vynikajícími sekačky.

Pokud se rozhodnete chovat slepice s výhledemobdržíte velké množství vajec a vynikající maso a navíc je pro vás důležitý vzhled kuřete, měli byste věnovat pozornost plemeni Bielefelder. Klidná, pružná dispozice, nekonfliktní charakter, dobré zdraví, vynikající snáška vajec a maso nejvyšší kvalitypřitahují toto plemeno mnoho chovatelů.A vzhled kuře vás určitě nenechá lhostejným, kuře je krásné a velké.