Krásná a pozitivní kuřata s důležitým pohybem - plemeno Shaggy-legged Ushanka

Nyní na fórech drůbeže - jen boom klapky do uší (nebo klapky do uší).Všichni až do chraplavosti a rozbité klávesnice se hádají o dvou plemenech - Ushanka Lokhmonogoy a Ushanka Ukrainian.

Jedná se o dvě různá plemena, souhláskově pojmenovaná.Ale z nějakého důvodu téměř všichni chovatelé drůbeže považují Shaggy Ushanka za „nedorozumění“ a „nešťastného ptáka“.

A proč je to nešťastné?Nikdo to nedokáže vysvětlit.Informace o tomto plemeni jsou minimální.Co se nám podařilo najít - uložili a zpracovali vše pro vás.

Po pečlivé analýze všech údajů musíme říci, že Ushanka Lokhmonogaya je pro usedlost docela hodný pták: jak dekorativní, tak produktivní.

Původ plemene

]

Takový neobvyklý druh kuřecího plemene byl nedávno vyšlechtěn v Rusku ve slavném Sergiev Posad VNITIP.

Jaká plemena byla použita jako rodiče, neexistují jasné informace.Spolu s přísavkami jsou však zmiňovány Oryolové slepice, které mají charakteristické uši nad ušima, a Pavlovskie, jejichž tlapy jsou „maskovány“ pláštěm peří.

Je pravda, že pokud budeme považovat tato dvě plemena za rodičovská, pak s barvou Ušanky Shaggy-legged je problém: Pavlovský iKuřata Oryol mají světlou barvu (béžovou) a chlupatou nohu - světle hnědou.

Popis Ushanka Lokhmonogaya

Fanoušci dekorativních kuřat považují Ushanka Lokhmonogaya za roztomilý a pozitivní drůbež.Unikátní exteriér umožňuje, aby toto kuře bylo vždy v centru pozornosti.

Peřící „kalhoty“ na tlapkách s největší pravděpodobností vytvářejí důležitost chůze - s dalším peřím nebudete běžet rychle a nebudete moc kopat do země - pro peří, které si rámuje vaše nohy, je těžké kuře zbytečné.

Barva, kterou mnozí chovatelé drůbeže označují za slunné a jsou považováni za milovaní, dává vzhledu kuře ještě větší domáckost a šarm.Díky „vousům“ vypadá hlava Lokhmonogoyu Ushanky malá a upravená a pták sám vypadá napjatý, a pokud to mohu říci s ohledem na kuře, dokonce štíhlejší.

Silný, mírně zakřivený zobák, malý hřeben - v očích obdivovatelů dekorativních vlastností to vše zastíní hlavní prvek - svěží peří na tlapkách kuřat tohoto plemene.

Je produktivita nad dekorativní?

Ushanka Lohmonogaya - kuře není malé.I ženy mají pevnou hmotnost - od dvou a půl kilogramů.Kohouti váží asi 3 kilogramy.

Slepičí vejce jsou velká, do 60 g, vejce skořápky světle hnědé barvy, plně v souladu s barvou nosnic.

V jednom roce je jedno kuře schopno poskytnout hospodářství 150–170 kusů vajec, samice začnou spěchat od šesti měsíců věku.Na malých domácích pozemcích se odhadovalo, že v roce 2007na začátku období snášky bylo 10 mladých vajec Ushanka Shaggy-legged přijato denně asi 10 vajec denně.

U postavy existuje několik plusů

V jejich chování se Shaggy-footed Ushanka nějak podobá koroptve.

​​

Nemají tu charakteristickou kuřecí chamtivost k jídlu: nespěchají k jídlu, ale jídlo berou pomalu, inteligentně a důstojně.Velmi klidná kuřata, dobrosrdečná a roztomilá.

I když jsou kuřata, chovají se „ne dětinsky“ uvážlivě a tiše , jsou mnohem klidnější než ostatní kuřata.

Pravda, je to také mínus: kuřata jiných plemen se snaží urazit malé chlupaté malé nohy (štípnutí, odjet od krmítka), proto je vhodné ponechat mladou Ushanka Lokhmonoga odděleně.

Nekompromisní, s vysokým procentem vitality, a konečně jsou prostě krásné.

Pravidla údržby

K tomu, aby se Lokhmonogaya Ushanka cítila v kuřecím koši, jako v pohodlném bytě, je třeba dodržovat teplotní režim, kontrolovat procento vlhkosti, nezapomenout na ventilaci,čistý odpad a přítomnost osvětlení.

Optimální teplota pro kuřata je mezi 11 a 22 stupni .Dojde-li ke změnám teplotního režimu, kuřecí organismus se do 3-4 dnů přizpůsobí novému klimatu.

Kuřata dobře snášejí chladný úder, ale pokud na podzim čeká, pak je pro Ushanku s třesoucími se nohama lepší tuto dobu sedět v domě.Chlad s vysokou vlhkostí je pro kuřata velmi škodlivý a často způsobuje nemoc asmrt ptáka.

A pokud jde o chlupaté pernaté deště a louže, může být také vážným testem ozdobnosti: peří zbarvené vodou a blátem jde z kategorie dekorace do kategorie nepříjemného nedorozumění.

Pro normální cirkulaci vzduchu v domě je nutné vytvořit celý systém s větracími trubkami a otevřenými okny.Ujistěte se, že podestýlka pro kuřata zůstává vždy suchá a čistá, nedovolte, aby se formovala.

Vzhledem k tomu, že na tlapkách tohoto plemene kuřat je přítomno i peří, potřebují k zajištění blechy častěji než ostatní.

Paraziti se s větší pravděpodobností „usadí“ na těle takového ptáka - je tu tolik peří a jsou umístěni tak nízko, že se můžete velmi snadno schovat a pít krev nešťastného oběti, počínaje od končetin.

Kde koupit v Rusku?

Samozřejmě je nejspolehlivější koupit ptáka na místech, kde byl vybrán, kde o něm všichni vědí - od způsobu chování po pořadí rozmístění peří a kde mohou profesionálně radit při údržbě a péči.

Rodištěm plemene je All-Russian vědecký a výzkumný technologický institut drůbeže.Nyní se na jeho základě objevilo několik dceřiných společností, které s největší pravděpodobností mohou také nabídnout toto skvělé kuře, Ushanok Lokhmonogih, chovatelům drůbeže.

 • Všeruský vědecký a výzkumný technologický institut drůbeže.

  Adresa: 141311, Moskevská oblast, Sergiev Posad, ul.Ptitsegradskaya 10
  Tel./fax: +7 (496) 551-21-38
  E-mail: [email protected]

 • Zagorská pokusná chovná farma VNITIP.

  Adresa: 141311, Moskevská oblast, město Sergiev Posad, ul.Maslieva, 44
  Telefon /Fax: +7 (496) 546-19-20;546-16-30
  E-mail: [email protected]

Analogy

Hmotností, produktivitou a prvkyzevnějšek Ushanka Lokhmonogaya velmi připomíná Oryol a Pavlovsky slepice.Téměř jsme ztratili tato dvě plemena.Díky nadšencům drůbeže se však vracejí do domácích drůbežáren a drůbežářských farem.

Tmavá kuřata Brahma jsou jednou z odrůd Brahm známých v Rusku.O jejich funkcích se dozvíte kliknutím na výše uvedený odkaz.

Chicken Loman Brown se občas považuje za stejně populárního ptáka.Máme o nich samostatný článek na adrese: https://selo.guru/ptitsa/kury/porody/yaichnie/loman-braun.html.

Tato plemena pocházejí ze starých Rusů.Orlovskaja nedávno oslavila své 200. výročí a Pavlovská byla povýšena nejen na úroveň standardu krásy, ale je také známá svojí mrazuvzdorností.Díky všem stejným notoricky známým „peřím kalhotám“ jsou Pavlovský kuřata schopna odolat sibiřským mrazům a žít tiše v nevyhřívaných místnostech.

Pavlovské diamanty se liší od Lokhmonogaya Ushanka s vyšší produkcí vajec - roční snášení vajec z jedné vrstvy je až 300 vajec.

A Oryol je také jemné, jemně vláknité maso.Pravda, ne každý majitel zvedne ruku, aby zabil tohoto úžasně krásného ptáka.Zde se chovají „na vejcích“ a pro duši.