Krásná a rozmanitá vánoční hvězda: druhy květin

Věděli jste, že symbolem nového roku a Vánoc není jen novoroční strom a mandarinky?Zahrnují také okrasnou pokojovou rostlinu poinsettia!Kromě tohoto jména můžete slyšet následující: „Betlémská hvězda“, „krásná euforie“, „vánoční hvězda“, „krásná vánoční hvězda“ a všechna tato jména kombinují jednu tropickou rostlinu.

Názvy tak odlišného obsahu pocházely ze vzhledu.Světlé listy, shromážděné na koruně v podobě hvězdy, na první pohled připomínají květy, které nejsou.Během Vánoc listy nabarvují.Pokud dojde k poškození některých částí rostliny, uvolní se mléčná šťáva.A konečný název vánoční hvězdy, květ obdržel na počest botaniky, který ji objevil a následně začal vybírat.

Charakteristika a odrůdy

Ve volné přírodě je to keř, který dosahuje 3 metrůvýška.Patří do čeledi Euphorbiaceae, jejichhlavním rozlišovacím znakem je uvolnění jedovaté mléčné šťávy, pokud je poškozena .V minulosti bylo jedovaté mléko používáno pro léčebné účely a pro výrobu některých léčivých přípravků a světlé listy pro barvení tkání a kosmetické účely!

Tato květina patří stálezeleným zástupcům!Pěstování doma je malý keř, vysoký asi 40 cmnadýchaný klobouk nasycených zelených listů, zoubkovaný až k okrajům.

Můžete také najít jinou barvu listů - dvoubarevnou.V tomto případě nasycené zelené listy zbarvily do kraje, jako by vyschly, ale taková barva nezkazí vzhled.Na koruně čepice se tvoří žluté rozety, které jsou obklopeny červenými listy - jedná se o tzv. Květiny!

Domácí zástupci jsou obvykle jednoletí, maximálně dva roky.

Doba květu je velmi krátká, od 2 do 6 týdnů, padá na chladné období, vánoční prázdniny!

Na konci květu se rostlinka zbaví všech listů a zcela nahá , od této chvíle se dostane do stavu hibernace, to však neznamená, že zemřela.Je pravděpodobné, že příští zimou vás opět potěší svou kouzelnou krásou!

V divočině je často nalezená vánoční hvězda taková, která má jasně ohnivou barvu.Ale čas nestojí a chovatelé chovali nové odrůdy s různými odstíny.Existují oba monofonní zástupci, tak pestrá.

Pestrý

Sonora Marble

Foto:

Krémová krása, majitel odstínu slonoviny rozptýlený uprostřed růžového odstínu .

Winter Blush Marble

Foto:

Překvapivě s nestandardním barevným schématem listů.Koruna má jemně růžovou barvu s okrajem mléka obklopeným travnatými listy.

Jahody a smetana

Foto:

Nereálně krásný „mramorový“ vzhled .Propletení měkkých bílých skvrn s korálovým odstínem listů.

Da Vinci

Foto:

Úžasný výhled, nápadný ve své kráse.Vlastní barevné schéma ve stylu "růžového plameňáka".

​​

Monet Twilight

Foto:

Majitel krémových květů s rozmazaným růžovým nádechem , jako bybyl by zbarven šarlatovou barvou.

Gobelín

Foto:

Elegantní odrůda vyznačující se listy ve tvaru srdce, které mají tmavě šarlatovou barvu.

Žlutí a oranžoví zástupci

Citronový sníh

Fotografie:

Majitel bledě citronové barvy.

Skořicová hvězda

Foto:

V představitelích této odrůdy je barva listů odstupňována .Úžasná kombinace pomeranče, plynule přechází v sytě žlutou, která jde na listy se zelenými pruhy.Charakteristickým rysem tohoto druhu jsou ostré, zubaté listy.

Orange Poincettias

Foto:

Podlouhlé listy této odrůdy mají bohatou oranžovou barvu.

Žluté Poincettias

Foto:

Zástupci tohoto druhu mají všechny odstíny pistáciové barvy.

Euphorbia pulcherrima

Foto:

Vlastník ohnivého stínu .Barevné schéma listů plynule přechází z bohaté žluté na ohnivě oranžovou.

Držitelé bílých listů

White Star

Fotografie:

Jižsamotné jméno mluví opro sebe!Podlouhlé špičaté listy béžové barvy perleti, shromážděné v podobě kytice, připomínají obrovské hvězdy!

Lední medvěd

Foto:

Zástupci tohoto druhu se ve své barvě podobají kousku ledovce .Jádro květu má žlutý odstín se světle zelenou.

Arktická bílá

Foto:

Studené bílé květy na pozadí nasycených zelených listů nenechají nikoho lhostejným.

Všechny odstíny červené

Tapiserie

Foto:

Úžasný snímekkterý fascinuje svou krásou.Květy jsou bohaté na ohnivě červenou barvu a listy, které rostou podél natáčení, jsou bicolor se žlutým prachem na okrajích.

Carousel Red

Foto:

Velmi neobvyklá odrůda !Charakteristickým rysem jsou prolamované okraje květenství nasycené červené barvy, které je odlišují od samotných listů.

Karusel Tmavě červená

Foto:

Velmi podobné předchozímu pohledu, zejména pokud jde o strukturu a tvar květu, pouzestín je tmavě šarlatový.

Premium Red

Photo:

Toto je klasika u všech odrůd .Je to svěží jasně červená květenství uprostřed koruny.Jádro je standardní žlutavě zelené.

Cortez Burgundsko

Foto:

Reprezentativní vínový odstín s tradičním srdcovitým tvarem okvětního lístku.

Další odrůdy

Modrá vánoční hvězda

Foto:

Tento druhmá okouzlující krásu! Květiny jsou malovány v barvě elektrikářea kombinovány s nasycenými zelenými listy, které jsou malovány nerovnými tmavými žilami.

Eckespoint Lilo

Foto:

Velmi nestandardní barevné schéma pro vánoční hvězdy.Fialové květy s Lila odrazy.

Jahody a smetana

Foto:

Samotné okvětní lístkyjsou velmi neobvyklého tvaru, připomínající javorový list .Barevné schéma je velmi jemné, krémově růžová barva plátky uprostřed je rozmazaná mléčným odstínem.

Polly Pink

Foto:

Nejjasnější zástupce růžové!Listy jsou tmavě růžové.

Prestige Maroon

Foto:

Královna mezi hvězdami !Bohatý, ušlechtilý odstín vína v barvě Bordeaux v kombinaci s tmavými smaragdovými listy dává této odrůdě královský vzhled.

Pravidla péče

Stejně jako u každé okrasné rostliny, i vánoční hvězda potřebuje péči o normální život.Koneckonců, včasné zalévání, správné umístění, dobrá půda jsou všechny prvky péče, které se odrážejí ve vzhledu každé rostliny.

 • The Pot .Správně vybraná kapacita hraje velkou roli pro existenci závodu.Pro vánoční hvězda je velmi důležité, že materiál, ze kterého je konvice vyrobena, dává přednost keramice nebo plastu.

  Při výběru květináče je třeba vzít v úvahu velikost kořenového systému květu a postupovat od něj.Kořeny by neměly být komprimovány, ale takéNadměrný prostor také neuspokojuje dobře, protože vývoj bude soustředěn v kořenovém adresáři.

 • Půda .Při přesazování nebo přistání zvolte volnou, načechranou půdu.To je nezbytné, aby byl dobře obohacen kyslíkem a rovnoměrně prošel během zavlažování vodou.
  Věnujte pozornost kyselosti Země.Jeho složení by mělo zahrnovat: trávník a listovou půdu, rašelinu a říční písek.
 • Zalévání .Klíčová složka v péči o rostliny.Zalévání by mělo být mírné.V období jara a léta stačí zalévat rostlinu několikrát týdně, ale s nástupem podzimu se musí snížit na několikrát měsíčně.Zalévání by mělo být pouze předem usazené.
 • Umístění .S umístěním vánoční hvězda to stojí za zmatení!V období od podzimu a zimy včetně by měla být umístěna na jižní straně, blíže ke slunci, ale na jaře a v létě se vyplatí přemístit z jižní strany.Během tohoto období jsou sluneční paprsky nemilosrdné a mohou způsobit opálení listů!Vyvarujte se přímého slunečního záření.
 • Krmení .Vzhled a celkový stav květiny závisí na hnojivech.Na jaře a v létě je nutné krmit minerální komplex i organický.Dost dvakrát měsíčně!

  Alternativní varianty krmení, což přispívá k lepší absorpci prospěšných složek.Koncentrace hnojení by měla být prováděna se všemi požadavky pokynů, jinak by se rostlina mohla spálit.

 • Teplota a vlhkost .Protože domovinou je jižní Mexiko, klimatické podmínky hovoří samy za sebe!Jedná se o velmi termofilní rostlinu, která nepříznivě toleruje prudký pokles teploty.Ideální teplota pro květ je od +25 do +18 stupňů.Pokud teplota klesne pod + 15, květ může zemřít.

  Protože květina je tropického původu, vlhkost vzduchu dává přednost vysoké.Tomuto problému by měla být věnována zvláštní pozornost v zimě, když topná zařízení intenzivně pracují a během letního tepla v létě.

  Postřik vzduchu v blízkosti rostliny vám pomůže bez obtíží vyrovnat se s touto nuancí, ale vyhnout se tomu, aby se dostal na květinu samotnou.

  Voda vstupující do listů zkazí jejich vzhled vytvářením žlutých skvrn.

  Další alternativou k vyřešení problému vzdušné vlhkosti je umístění nádoby s vodou poblíž vánoční hvězdy.Tím se zajistí nezbytná rovnováha vlhkosti.

 • ​​

Zajímavé video o tajemství péče o květiny:

Vánoční hvězda je velmi neobvyklá květina!Nezapomeňte, že tato krása je také jedovatá!A největší množství jedu je zaměřeno na jeho krásu - tzv. Barvy!Ale navzdory tomu dokonale doplní váš interiér krásou a přinese mu nadšení!