Krásná nenáročný závod - Setcreasia Violet (fialová): domácí péče

Rostlina Setcreasia získala dlouhou a spolehlivou popularitu mezi zahradníky a milovníky indoor květin.Proč se ptáš.

Je to způsobeno vytrvalostí a nenáročností, jakož i krásnou barvou listů.

V tomto článku si povíme o tom, co je tato rostlina, jaké podmínky vyžaduje pro pěstování.

Obecný popis rostliny

Netcreasia označuje dekorativní list révy.Doma to může dorůst až 80 cm. Listy na světle fialové, protáhlé, hladké shora, na vnitřní straně potažené chmýří.

Roste rychle, až 30 cm za rok, takže často vyžaduje prořezávání- aby rostlina tvořila nádherné rostliny, aby se nerozpadla pod vlastní hmotností.

Ořezávání vyžaduje také pokojové rostliny, jako jsou Tradescantia a Zebrin.

Kvetou v létě a na jaře.Květy jsou světle růžové, ze tří okvětních lístků a nadýchané koruny.Pro kvetení Setcreasia je nutné zajistit slunné místo a dobré oblékání.

Pokud rostlina nikdy nekvetla za několik let, musíte zkontrolovat, zda obdrží vše potřebné pro růst a květ.

Navzdory skutečnosti, že Setcreasia je nenáročná na údržbu a může růst i na otevřeném prostranství, takže se stává skutečnou ozdobou.byty, musíte dodržovat některá pravidla pro péči o rostlinu.

Jak bylo uvedeno výše, Setcreasia patří mezi rostliny okrasných listů.V této velké skupině najdete mnoho zajímavých exemplářů.

Zveme vás, abyste se seznámili s těmi, jako jsou Orchideje a Kapradiny.

Foto

Domácí péče

Doba nákupu a inkubace

nákup jakéhokoli ekologického mazlíčka, který potřebujete prohlédnout.Květina by měla být odolná, bez známek zvadnutí, stejně jako bez škůdců a dokonce podezření na jejich přítomnost.

Pokud se na listech vyskytují zvláštní skvrny, oděrky nebo samotná rostlina není úplně „sedět v zemi“ - je lepší hledat Setcreasia jinde, aby bylo jisté, že si koupíte zdravou rostlinu.

Pozor! Poté, co je květina doma - nemůžete ji okamžitě položit na okenní parapet na ostatní květiny.

Předtím, než si rostlina zvykne na konkrétní podmínky zadržení, musí uplynout minimálně týden, a tento čas by měl stačit k odhalení problémů a nemocí, které nebyly zaznamenány během nákupu.

Jinak je třeba věnovat pozornost několika hlediskům, aby se pro květ udržely nejlepší podmínky.

Teplota

Teplota by neměla v létě stoupnout nad 24 stupňů a v zimě pod 13 stupňů.

Při vysoké teplotě rostliny začnou rychle stárnout a sušit listy.Vlhkost může být to, co je obvykle v bytě.Setcreasia nepotřebuje vysokou vlhkost a její listy nemohou být ze spreje postřikovány kvůli klkům.

Rovněžse nedoporučuje utírat „Setcreasia“ navlhčeným hadříkem , protože na listech mohou zůstat skvrny od vlhkosti, prachem můžete jemně utřít pouze suchým měkkým hadříkem.

Aby rostlina neměla vlhkost a rostla rychleji, můžete do pánve hrnce nalít mokrou expandovanou hlínu.

Světlo

Osvětlení by mělo být jasné, je vhodnější umístit „Netcreasia“ na slunnou stranu.Barva listů závisí na tom, zda rostlina dostává dostatek světla, když chybí, zmizí a zezelená.

Milovníky světla jsou také Akalifa a Pereskiy.

Zalévání je mírné, v teplém období - 2krát týdně, v chladném období. Voda musí být nejprve ponechána stát při pokojové teplotě.Aby Setcreasia potěšila svým nádherným vzhledem a kvetla častěji, může být na jaře a v létě hnojena jednou za měsíc tekutým obvazem.

Výsadba a pěstování

Propagované hlavně řízky - dobře se zakoření a rychle rostou.Tato metoda je také nejoblíbenější z důvodu častého prořezávání rostliny a potřeby její aktualizace.Setcreasia však může být také pěstována ze semen.

Video obsahuje doporučení pro výsadbu doma:

Chcete-li sami pěstovat květinu, musíte připravit půdu.Setcreasia je dobře zavedená v jakékoli půdě, ale s nedostatkem kyslíku neroste dobře.

Abyste se tomu vyhnuli, musíte vzít volnou půdu, která zahrnuje list a pustinu, rašelinu, písek a humus.Na dně hrnce musí rozhodně dát drenáž.

Při výsadbě osiva je nutné jej prohloubit do země o několik centimetrů a zakryjte nádobu polyethylenem , čímž se vytvoří skleník.Během této doby rostlina nevyžaduje časté zalévání a jasné slunce.Poté, co se objeví klíček, může být film vyjmut a hrnec přesunut na slunnější místo.

Důležité! Při růstu rostliny musí být přesazen dospělý květ.

Transplantace se provádí na jaře v prostorném hrnci.Poté, co květina doroste dostatečně velká, můžete ji zasadit do velkého hrnce a místo výsadby ji pravidelně aktualizovat výsadbou řízků do půdy.To pomůže rostlině zůstat atraktivní, svěží.

Ořezávání

„Netcreasia“ je často třeba štípnout, odříznout rostoucí výhonky. To je nezbytné nejen pro aktualizaci květů s řízky, ale také pro vytvoření krásného keře.

Rychle rostoucí výhonky rostliny jsou roztaženy na 80 cm, listy jsou uspořádány méně často a složení je méně atraktivní.Během kvetení je také nutné odstranit vyblednutí květenství, aby se vyvolalo další vytváření pupenů.

Lianové, mezi něž patří Setcreasia, si dlouhodobě a pevně osvojili své místo v našich domovech abyty.Není divu, protože se mohou stát skutečnou výzdobou interiéru.

Na našich webových stránkách najdete užitečné informace o vinicích, jako jsou Cleodendrum a Reo.

Škůdci

Netcreasia není pro škůdce nejatraktivnějším květem.

Ovšem škůdci, jako jsou hmyz z meruňky a roztoči pavoučí, ji mohou ovlivnit také.

Aby k tomu nedocházelo, je třeba každý týden kontrolovat škůdce jiné rostliny a při nejmenším podezření odstranit zasaženou květinu z karantény na místě vzdáleném od ostatních rostlin.

Pokud byl na rostlině nalezen hmyz z měřítka (vypadají jako malé skořápky) a roztoč pavouk, měla by být okamžitě zahájena kontrola škůdců, aby se situace nezhoršila.

Metody kontroly měřítka:

  • Roztok mýdla a alkoholu , budete potřebovat 15 gramů mýdla, 10 ml alkoholu a litr vody.Všechny ingredience jsou smíchány a pomocí bavlněné vlny se aplikují na postiženou oblast, která se dobře umývá.
  • Můžete použít roztok10 gramů mýdla a 20 gramů oleje ze strojního zařízení, smíchat s vodou do pěny a také ošetřit rostlinu.Po zákroku musí být květina zakryta filmem a ponechána po dobu 6 hodin.
  • Jiným způsobem je strouhat česnek(asi 4 hřebíčky) smíchaný s vodou, nechat jej vařit a postříkat rostlinu tímto roztokem.
  • V případě vážného poškozeníjsou rostliny ošetřeny akarinem nebo fytovermem.


Metody řízení roztočů:

  1. Opláchnutímýdlové řešení.
  2. Vzhledem k tomu, že není vhodné vlhnout Setcreasii, jsou pro něj vhodné „inhalace“ česneku.Za tímto účelem nasekejte česnek, položte vedle nemocné rostliny a přikryjte průhledným filmem.
  3. Také pomocí infuze česneku můžete rostlinu postříkat a umýt postižená místa.

Abyste zabránili onemocněním květů, je třeba místnost ventilovat častěji.

V poslední době si okrasné rostliny, jako jsou popínavé rostliny a lihoviny, užívaly obrovskou popularitu.Přečtěte si naše materiály o tom, jak se starat o Tetrastigma Vuanye, gelksina (uvolňování soli), Dihorizandra, indické Ducheney Tutti Frutti, Ruellia, Tolmius, Cissus, Popisy a Cyanotis.

Výhody a škody

Setcreasia se aktivně používá při dekoraci zahrady a vytváří krásné kompozice.Tato rostlina však nemá zvláštní prospěšné vlastnosti, což je velmi důležité - a také škodlivé.Velkou výhodou je nízká alergenicita, případy alergie na rostliny jsou velmi vzácné.

Setcreasia je velmi vhodný květ pro pěstování a je vynikající pro začátečníky nezkušené v květinářství.Pokud se budete řídit tipy na péči, můžete snadno pěstovat krásnou exotickou rostlinu doma.