Krásná pokojová rostlina Pellonia: fotografie a tipy pro domácí péči

Pellonia jetrvalka. Miluje stín, systematické zalévání.Dobře reaguje na hnojiva.

Může růst ve sklenících, sklenících a botanických zahradách.

Popis

Vztahuje se na poddruhykopřivy. Ale na rozdíl od kopřivy je to neškodné.Na palpaci nehoří.Je to trvalka.

Roste ve formě keřů nebo travnatých okrasných rostlin.Stébla se plazí.

Listy různých tvarů a velikostí.Podél hran lze zoubkovat s malou vroubkováním nebo úplně z jednoho kusu.

Květiny jsou velmihusté. Smontováno v kapitulové nebo umbelátové podobě.Celkem existuje asi 50 různých poddruhů.

Zpočátku tato rostlina rostla v Asii na tichomořském pobřeží.Rostlina se používá jako zakrytí půdy, ve formě malého trávníku nebo jako ampule.

Fotografie

Fotografie Pellionu pěstovaného doma:

)

Domácí péče

Po zakoupení se rostlinapromyje ] pod tekoucí vodou.Poté byl přesazen do jiných, volnějších kontejnerů.Květina může růst jakointegumentary nebo krycí rostlina.Krycí sklíčko se odkládá na konferenčních stolcích, parapetech.

Ampelic - může růst v květináčích, skříních, regálech.Hydroponická kultivace je povolena.Tato rostlina se velmi často vyskytuje ve floráriích, zahradách, květinových sklenících.Rostlina vypadá skvěle osaměle nebo je obklopena jinými květinami.

Oříznutí

Někdy můžete oříznoutvrchol. Díky této proceduře nebude vězeň stoupat, ale po stranách.Vytváří se rozprostřený keř (v tomto materiálu jsme hovořili o hustých pokojových rostlinách ).

Oříznuté stonky lze použít k rozmnožování.Prořezávání se proto provádí na jaře poté, co se rostlina probudí z nečinného období.

Zalévání

Zalévání by mělo být systematické a pravidelné.Sušení hliněné kómatu by nemělo být povoleno.Při nedostatku vlhkosti může květina umřít.

Nejoptimálnější možností zalévání je mírné vysušení horní části země.

Někdy se květina stříkávodou ze stříkací láhve.

Výsadba

Protože kořenový systém rostliny je malý, je nutné používat mělké a široké kontejnery.Pak může být Pellonia průkopníkem.V tomto případě se objeví velkolepý „koberec“ . Pokud je kořenový systém největší a nelze jej použít pro klasický nátěr, je domácí zvíře vysazeno v hlubokých nádobách.Můžete použít hrnce, vázy nebo dřevěné palety.

Ampelicpěstování umožňuje rostlině růst v mezipaměti.V tomto případě je květina umístěna těsně pod oko pozorovatele.Pak to nebude vidět špatná strana listů, ale přední strana.Polovina nádrže musí být naplněna drenážním systémem.Oblázky nebo expandovaná hlína udělá.

Na dně nádoby jsou vytvořeny malé otvory.Usněte s půdou.Pet je nainstalován ve středu.Posypeme půdou. Voda hojně.

Transplantace

Tento zástupce flóry roste dobře ve výživné obohacené půdě.Zakoupenou půdu můžete použít pro domácí květiny nebo sami připravit substrát.To bude vyžadovat kompostovou půdu smíchanou se skleníkovou půdou.Přidá se humus a jemnozrnný mořský písek.

Je nezbytné přidat do země rašelinu, protože Pelloniamiluje kyselé prostředí.

Pokud je rašelina malá nebo vůbec nepřidaná, okrasné keře porostou velmi špatně.Existuje možnost smrti.Rostlina je přesazena, když je kapacita naplněna kořenovým systémem.Pro transplantace se používají velké kontejnery.

Krmení

Rostlina potřebuje systematickéobčasné krmení. Květinu můžete krmit jednou měsíčně.V zimě je vrchní obvaz zastaven.Přípravky pro dekorativní květiny.

Koncentrace se ředí 2–3krát nižší, než je uvedeno na štítku.Jinak může být rostlina spálena.Kvůli kyselému prostředí, ve kterém roste okrasný keř, můžedojde k nežádoucí chemické reakci.

Na kořeny rostliny by nemělo být povoleno přímé krmení.

Teplota

Květinanemá rád nadměrné teplo. Optimální teplota v zimě se může pohybovat mezi 17-19 ° C.Pet nemá rád extrémní houpačky.

Tato flóra se nesmí uchovávat v blízkosti horkých baterií.Suchým horkým vzduchem rostlina rychle ztrácí svůj dekorativní efekt.Listy začnou žloutnout a spadnout.

Osvětlení

Dekorativní keř roste dobřev hloubkáchosvětlené místnosti.Může být umístěn na skříních, stolech, poličkách.Ale při umístění musíte vědět ohouževnatosti.

Je zakázáno umisťovat květinu na parapety, jsou-li okna otevřená.Na přímé sluneční světlo reaguje negativně.

Slunce spaluje rostlinu, poté se objevují hnědé skvrny a rostlina přestává růst.V zimě může být kvůli nedostatku světla květina posunuta blíže k oknu.Další umělé osvětlení není nutné.

Na našich stránkách je mnoho materiálů o jiných rostlinách, například o avokádech, banánech, stromech, lianách ], falešné dlaně, kapradiny, masožravé rostliny, okrasné listnaté, o uzdravující máty Plectrantus.

Propagace

Řízky

Pro řezání použijtehorní část stonku. Je důležité, aby měl výsadbový materiál nejméně tři internody. Řízky se ponoří do vody nebo vlhkého substrátu, dokud se neobjeví kořenový systém.Poté zasadil do půdy.Zakryjte celofánem nebo skleněnou nádobou.Pravidelně větrejte.Po úplném zakořenění - přesazeno do velkých kontejnerů.

Semena

Po odkvětu mohou být semena sklizena.Jsou užitečné pro výsadbu nových rostlin.Semenajsou držena v růstovém stimulátoru. Po tomto postupu se jejich klíčivost zvyšuje.Připravte si široké mělké nádoby.

Takovýto výsadbový materiál lze použít k výsadbě krycím způsobem.Poté se z postřikovače postříká půda a pokryje se řezanou plastovou lahví.Pravidelně jsou vysílány budoucí sazenice.Poté, co se na klíčcích objeví alespoň 3-4 listy - mohou být transplantovány.

Užitečné vlastnosti

Pellonia vynikajícíčistí vzduch, saturuje ho těkavou produkcí. Zabíjí patogeny a mikroorganismy.Léčí atmosféru v místnosti.

Někdy se při vaření používá dekorativní keř.Vařte polévky, přidejte do borščů, salátů.

Rostlina by však neměla být konzumována lidmi se střevními chorobami, gastritidou a vředy.

Nemoci a škůdci

Mohou být ovlivněny mšicemi a molicemi.

Pro prevenci se stříkající dekorativní keř stříká pod proud teplé vody.Nejprve musíte zavřít kořeny plastovým sáčkem.Whiteflies vypadají jako prachový pyl.Použijte první příznaky poškozeníchemické metody boje.PřípravkyPegasus, Aktara, Confidor, Fitoverm, Arrivo jsou velmi vhodné.

Při infikování mšic jsou infikované oblasti odstraněny.Rostlina je ošetřena olejem.Můžete použít toxické drogy.Po zpracování by rostlina měla být pokryta malým filmem.

Pokud rostlina přestala kvete nebo roste, jsou podmínky pěstování porušeny.

Protože je rostlina stinná, může být hlavním důvodem příliš jasné světlo.Je také nutné snížit nebo zvýšit zalévání, odstranit květ z topných zařízení nebo transplantací obohacené kyselé půdy v bolu.

Video na téma

Informace o tom, jak pěstovat Pellion doma, viz video:

Závěr

]

Pellonia je pokojová rostlina.Listy keře různých tvarů a velikostí.Pěstované ze semen a sazenic. Nemá rád časté transplantace. Roste dobře ve stínu.Preferuje dobré oblékání, místnosti bez větru a časté stříkání z postřikovače.