Krásná žlutá orchidej phalaenopsis - prvky péče a fotografie rostlin

Žlutá phalaenopsis je hybridní druh orchideje, který vyniká svou mimořádnou krásou a snadnou péčí doma.Odstíny této odrůdy jsou prostě úžasné ve své rozmanitosti.Mohou být téměř průhledné, světle žluté a mohou být nasyceny jasně žlutou barvou slunce.

Pestrost barvy květů je prostě úžasná, bohatá paleta natažená z bílé, růžové a krémové až vínové, modré ačernoši.Zvláště elegantní a elegantní vzhled phalaenopsis se žlutými květy, ale tady to není tak jednoduché.Květy mohou být světle žluté, téměř průhledné a mohou oříznout oko nasycenou slunnou barvou.Jádro bude zpravidla nejjasnější v shtambově.

Charakteristická

Phalaenopsis žlutá je dlouho kvetoucí květ s příjemnou vůní, medové odstíny žluté.Jeho široké listy nevyžadují tolik slunečního světla.

Stejně jako jiné druhy orchidejí je Phalaenopsis malá rostlina s dlouhým stopkou, dosahující délky až půl metru.

Název této rostliny byl dán botanikem Karlem Blumeem, který si všiml podobnosti květu s motýly (Phalaenopsis znamená motýl, můra). Vlasti phalaenopsis jsoutropy jihovýchodní Asie .Hlavním rysem této orchideje je, že kvete v kteroukoli roční dobu.Kvetení se vyskytuje několikrát do roka a trvá až dva měsíce.Během této doby se na stopce objeví asi 60 květů.

Odrůdy a jejich fotografie

Phalaenopsis má až 60 odrůd, liší se hlavně odstíny barvy a velikosti rostlin.Doma se nejčastěji pěstují následující druhy žlutých orchidejí.

Big Lip

Tyto květy mají velmi velké květy.Výška stopky dosahuje 80 cm. Listy jsou husté, jasně zelené barvy, pokryté tenkou vrstvou voskového povlaku.

Květy Velký ret dvakrát ročně, přičemž každá rostlina má dva stopky.Na každém stopce se objevují 4 až 6 velkých květů.

Multiflora

Orchidej Multiflora má velmi jasnou barvu , na okvětních lístcích jsou vidět malé červené skvrnynebo malinová barva.Listy jsou kožovité, husté, tmavě zelené barvy.

Výška stopky dosahuje 60 cm; objevují se na ní 7–9 velké květy s průměrem až 6 cm.

Stuartian

) Kromě jasných, neobvyklých květů je rysem tohoto typu orchideje i pestré listí.Květy střední velikosti, malované v zářivě žluté barvě s červenými tečkami a pestrým jádrem, se objevují po celé délce stopky v množství až 60 kusů.Výsledný vodopád květin potěší oko kvetením po dlouhou dobu - až 5 měsíců.

Mini

Mini orchidej mámalá velikost, výška stonku květu nedosahuje více než 20 cm .Kvete velmi dlouhou dobu, na oplátku uvolňují šípy s bledě žlutými květy a jasným středem.

Peloric

Květy tohoto druhu mají obvykle několik odstínů.Žlutá je doplněna růžovými, červenými a fialovými tóny.Více než jiné druhy vyžadují vlhkost a sluneční světlo.Stopka obvykle dosahuje výšky 70 cm.

Phalaenopsis Peloric blooms ne více než dvakrát ročně a má dlouhou spící období.

Stuart

Má velmi bledý, stěží viditelný žlutý odstín lístků.Stonek květů dorůstá až do 70 cm a na něm je odhaleno asi 100 květů o průměru 5-6 cm.

Nabízíme vám seznámení s odrůdami phalaenopsis jiných barev - bílou třešeň divoká kočka, růžová Liodoro a fialová orchidej od Schillera.

Charakteristiky péče

Phalaenopsis žlutá není považována za vybíravou rostlinu.Rychle se přizpůsobí měnícímu se prostředí, vyhovuje teplotě, světlu a vlhkosti městských bytů.

U Phalaenopsis byste si měli koupit :

 • průhledný pot;
 • speciální substrát;
 • speciální hnojivo pro orchideje.

Půda je vhodná pro pěstování orchidejí, obsahuje borovicovou kůru, rašeliniště rašeliniště a dřevěné uhlí.Po rozkvětu začne stopka vysychat, ale nemusíte ji okamžitě řezat.Po vysušení pomalu vzdává rostlin zbylé živiny.

Zůstane-li stopkazelená a uvolňuje nové pupeny, nelze ji snížit .Rostlina brzy kvetou novým způsobem.Stopka je odříznuta ve vzdálenosti 1 cm nad spací bud, kolem které se aplikuje mokrý mech.To bude stimulovat vznik nové prodejny.

Doporučujeme sledovat video o tajemstvích pěstování orchideje Phalaenopsis:

Doporučení pro zalévání

Zalévání květu je dost 2krát týdně, zatímco je lepší nalít vodu dopaleta.Je nutné sledovat barvu kořenového systému, který by za normálních okolností měl být zelený.

Stříbrná barva kořenů je známkou nedostatečného zalévání.Hnědá barva kořenů znamená nadměrnou vlhkost, která může vést k rozpadu koní.Během květu by měl být stopka spolu s květinami postříkána teplou, čistou, usazenou vodou.

Doporučujeme sledovat video o tom, jak správně zalévat orchidej Phalaenopsis:

Vrchní obvaz

Nejlepší je začít používat hnojiva po prvním rozkvětu., aby se zabránilo vadnutí květin a listů.Poté se rostlina dvakrát měsíčně krmí hnojivy pro orchideje a zalévá se.Během zbytku rostliny stačí hnojit jednou měsíčně, čímž se koncentrace hnojiva sníží na polovinu.

Transplantace

Phalaenopsis nevyžaduje časté transplantace, stačí jednou za 2 roky.

Během transplantace musí být kořeny pečlivě prozkoumány a nemocná a stagnující by měla být řezána ostrým nožem.Řezné body musí být ošetřeny dřevěným uhlím nebo sírou, aby se zabránilohniloba kořenů.

Doporučujeme sledovat video o tom, jak správně transponovat phalaenopsis:

Reprodukce

Phalaenopsis Hlavní podmínkou reprodukce je, že květina musí být naprosto zdravá, s dobrýmrozvinutý kořenový systém a bazální rozeta 5-8 hustých, masitých listů.Phalaenopsis lze propagovat několika způsoby:

 • Reprodukce falnopsy dětmi .

  U všech odrůd Phalaenopsis se na stopkách pravidelně neobjevují květiny, nýbrž tzv. Děti se svými vzdušnými kořeny dlouhými 3 až 5 cm, které lze zasadit do samostatného květináče.

  1. musí být nejprve pečlivě odděleny od matečné rostliny;
  2. suchý;
  3. upravují řezy dřevěným uhlím;
  4. poté umístěte do květináče se substrátem pro orchideje a vyčkejte na růst nové rostliny.

  I když neplánujete rozmnožovat rostlinu, musíte oddělit děti, jinak v průběhu času může příliš mnoho dětí tuto rostlinu poškodit, oslabí a uschne.

 • Rozmnožování dělením pouzdra .

  U dospělé orchideje se v průběhu času vytvoří několik bazálních rozet.

  Na začátku jara, nejlépe během transplantace, lze rostlinu rozdělit do několika kopií.Každý bude mít svůj vlastní kořenový systém a své vlastní listy.
  1. pomocí čistého nože je rostlina pečlivě rozdělena a místa řezů jsou posypána dřevěným uhlím;
  2. je lepší nechat rostlinu přes noc, aby zaschla;
  3. poté vysazeny v květináči půdybáze borové kůry a uhlí.
 • U stopek stopky .

  Toto je nejoblíbenější metoda chovu.

  1. poté, co rostlina zmizí, se stopka rozřízne dezinfikovaným nožem a rozdělí se na několik částí, které jsou dlouhé nejméně 3 až 4 cm a vždy se spacím pupenem;
  2. místa řezů posypaná uhlím;
  3. Je lepší zasadit řízky do mechového sphagnum s použitím mini skleníku nebo nádoby s víkem;
  4. Řízky jsou umístěny na teplém a jasném místě a brzy začnou růst.

Nabízíme vám ke shlédnutí videa o metodách a technikách reprodukce phalaenopsis.

1 způsob:

2 způsob:

Nemoci

Aby se předešlo chorobám a škůdcům, je třeba rostliny prohlédnout několikrát za měsíc.Phalaenopsis může trpět těmito chorobami:

 1. Fusarium .

  Velmi nebezpečné nevyléčitelné houbové onemocnění.Objeví se při používání nevhodné půdy, rostlinných rostlin, nedostatku kyslíku a slunečního záření.Projevuje se tím, že se objevují bílé skvrny s povlakem na kořenovém vývodu.Pokud rostlina onemocní Fusáriem, bude muset být zničena spolu s květináčem, jinak mohou být nakaženy další květiny.

 2. Root Rot .

  Vyskytuje se ve vlhkém a teplém prostředí v důsledku nadměrného zavlažování.Listy se stanou krémově žlutými a zbytek rostliny zhnědne.

  Když je nemoc včas zjištěna, může být rostlina zachráněna vyříznutím postižených oblastí a ošetřením ran fungicidem.Vyhnout serelaps, umístěte rostlinu na pár dní na chladné a suché místo.
 3. Bakteriální onemocnění .

  Projevuje se výskytem hnědých skvrn na listech.Jakmile najdete takovou skvrnu, musíte ji okamžitě vystřihnout a ošetřit zbývající poškozenou vrstvu drceným uhlím.Jinak se bakterie rozšíří po celé rostlině a zemře.

 4. Virové infekce, jako je virus mozaiky z Cymbidium a virus Odontoglossum .

  Na okvětních lístcích a listech se objevují pruhy nebo skvrny.Nejprve jsou zbarveny a poté deformovány.Nemoc není léčena a je nakažlivá pro jiné rostliny, takže květina spolu s květináči bude muset být vyhozena.

Škůdci

Nejčastěji jsou Phalaenopsis napadeni škůdci, jako jsou třásničky, roztoči pavouci, štěrbiny a mšice.Sají šťávu z rostliny a narušují fotosyntézu květu.Stonky vyblednou a pupeny a listy začnou padat.

Při prvním náznaku výskytu parazitů je třeba rostliny umýt dobře pod teplou sprchou, aby se většina škůdců umyla.Pak musíte léčit Phalaenopsis insekticidy. K úplnému odstranění parazitů může být vyžadováno několik ošetření .

Phalaenopsis je vynikající volbou indoor rostlin, jak pro zkušené, tak pro začínající pěstitele.Tento jantarově žlutý hybrid vyniká svou mimořádnou krásou.Vztahuje se na hybridy, které přijaly svou přitažlivost od orchidejí, i když nejsou v péči o zdraví, potěšující k častýmkvetoucí rostlina.