Krásné a dobrosrdečné ptáky - slepice Faverol

Kuřata typu masa a vajec jsou schopná snášet vejce ve velkém množství a také rychle získávají svalovou hmotu, což umožňuje jejich jatečně upravená těla použít v masném průmyslu.Tato všestrannost umožňuje zemědělci vydělat další příjem.Faverol patří k tomuto typu plemene kuře.

Faverol byl poprvé získán francouzskými zemědělci při křížení místních živých plotů nosnic Goodan a Mantle.Výsledný hybrid byl křížen s Kokhinkiny a stříbrným Dorkingem, což vedlo ke vzniku nového plemene.Toto plemeno domácího ptáka bylo chováno poblíž města Faverol, takže dostalo toto jméno.

Na samém začátku svého příběhu byla chována jednotlivými farmáři, takže její maso bylo zvláště ceněné.Malé farmy neustále dostávaly objednávky od známých restaurací na nákup masa.Chovatelé drůbeže si postupně uvědomili, že je čas toto plemeno chovat ve větším měřítku.

Popis plemene Faverol

Kuřata Faverol jsou velmi silní a aktivní ptáci s velkou postavou, dobře vyvinutým krásným peřím a krásným poddajným charakterem .Při výběru plnokrevného ptáka však musíte pečlivě prostudovat tvar hřebenu a nádheryvousy u ptáků obou pohlaví.

Současně by slepice měly mít 5 prstů - to je charakteristický znak slepic tohoto plemene.Čtvrtý a pátý prst jsou dobře oddělené a dráp pátého prstu stoupá.

Kohout

Kohouti mají malou hlavu s plochým tvarem.Na hlavě je jednoduchý, svislý hřeben s rovnoměrně rozloženými zuby.Zobák kohouta má bílou nebo růžovou barvu, zatímco příliš nevyčnívá dopředu.Tvář kohouta Faverol má červenou barvu a je zakrytá trochu dolů.

Oči ptáka jsou jasně červeno-oranžové.Laloky jsou zcela uzavřeny tanky, které mohou mít jakoukoli barvu.Vousy dobře uzavírají laloky a špatně vyvinuté ptačí náušnice, ale nebrání tomu, aby kohout dobře viděl.

Tibie kohouta Faverol je bohatě osrstěná a krátká, ale nevytváří jestřábovou patu.Metatarsus jsou malé, malované bíle, ale peří mají pouze na vnější straně.Na vnitřní straně metatarzu je pátý prst.Visí přes zadní prst, takže se od něj dobře odděluje.Čtvrtý prst je umístěn ve vodorovné poloze, je umístěn nad přední stranou.

Ptačí krk je středně dlouhý.Je to luxusní hříva, plynule přecházející k prodloužené a široké zádech.Pak jde do ploché spodní části zad, pokryté bujnou peřím.Ocas není příliš dlouhý, vysoko nasazený.Ocasní peří je krátké, pokryté ohnutými copánky.Hrudník a břicho jsou hluboké a velmi široké.Pokud jde o křídla, pakpevně sedí a jsou vysoké.

Kuře

U slepic má Faverol na hlavě charakteristický „účes“.Začíná pod ušima, kde je peří umístěno vodorovně a část z nich jde až k zadní části hlavy.Ve vzhleduje kuře hustší , s výrazným velkým břichem.Zadní část kuře je široká, na zadní straně těla mírně stoupá.Ocas je krátký a má tvar střechy.

Nepřípustné příznaky

V žádném případě by kuřata Faverol neměla mít krátké a úzké tělo, tenký krk.Kuře bez charakteristického "účesu" také nelze považovat za zástupce tohoto plemene.Příliš nízká a slabá postava, podlouhlý ocas, velký hřeben, řídká vousy a tanky, silně opeřený metatarz - to vše je nepřijatelné při výběru čistokrevného ptáka.

Fotografie

Dále se budeme zabývat Faverolem na fotografii.Ihned na první fotografii vidíte kuře ve výborném stavu, který již získal téměř maximální hmotnost:

A na této fotografii můžete vidět, jak kuřata Faverol vypadají.Docela roztomilé a vypadající baculaté ...

Na fotografii kuře Faverol klope něco proti zdi domu a kohout hrdě stojí poblíž:

) Kohout dělá svou oblíbenou věc - zpívá.Fotka byla vynikající!

Kohouti v jejich každodenním prostředí - v domě.

Ruské mrazy se těchto slepic nebojí.Mohou trávit hodiny chůzí ve studeném sněhu:

Mladé kuře stojí u okna domu a chce se dostat ven ...

Vlastnosti

Chovatelé Faverol jsou chovateli oceňováni kvůli vysoké kvalitě masa.Má svou vlastní zvláštní chuť, která se líbí mnoha milovníkům ptáků.Současně mají kuřata Faverol příjemný vzhled, který jim umožňuje pěstovat na soukromých farmách jako dekorativní drůbež.

Tento pták je také známý svou náklonností ke svému pánovi a důvěřivosti.Jsou rychle zkrocení a zvykají si na denní režim, takže se dobře hodí pro soukromé domácnosti.Vycházejí dobře s jinou drůbeží kvůli své klidné a upřímné povaze.

Faverol snadno snáší silné domácí zimy .Někdy si můžete všimnout, jak se doslova koupat ve sněhu, čištění jejich peří od různých znečišťujících látek a prachu.

Tento má bohužel své nedostatky.Jedním z nejnepříjemnějších je tendence k obezitě.Vzhledem k tomu, že toto plemeno je ze své podstaty maso, rychle získává hmotu.Pokud je krmivo nesprávně vyvážené, pak ptáci nezískají svalovou hmotu, ale tuk.Kromě toho kuřata rostou velmi pomalu, i když je plemeno maso a vejce.

Chov a růst

Vzhledem k voracity a hlenu by měla být strava tohoto plemene kuřat pečlivě sledována.Drůbeži by měla být podávána výhradně vyvážená krmiva obsahující zvýšené množství bílkovin.Nekupujte příliš tučné krmivo, protože slepice velmi rychle začínají trpět nadváhou.

Faveroli v žádném případě neníby nemělo sedět v těsných klecích .Dříve nebo později to může vést k sadě nadbytečné hmoty, která způsobí, že ptáci budou těžší.Pro ně je nutná pravidelná procházka na velkém dvoře.Pokud není možné organizovat chůzi, je pták chován ve velkých kotcích nebo ohradách.

Kuřata mají mírný mateřský instinkt, takže mají problémy s inkubací vajec.Aby byla mláďata mladší, měla by být vejce umístěna do inkubátoru, kde bude formace kuře úspěšně ukončena.

Kuřata Feverol mají husté opeření.Chrání ptáka před podchlazením, ale neustále mokré peří způsobuje nachlazení a smrt ptáka.Z tohoto důvodu musí chovatelé sledovat dodržování správné úrovně vlhkosti v kuřecím moči.Vrh musí být pravidelně měněn, aby neměl čas na navlhčení.

Kuřata plemene Arshotz se v Rusku stává stále méně populární.I když vypadají velmi atraktivní vzhled.

O sklizni pórků si můžete vždy přečíst vše: https://selo.guru/ovoshhevodstvo/vyrashivanie-ovoshhey/luk-porej.html.

Charakteristiky

Kuřata Faverol překvapí rychlostí získávání svalové hmoty při dobré produkci vajíček.V prvním roce může mladá nosnice snášet 160 vajec se žlutou nebo hnědou skořápkou, ve druhém - 130. Současně hmotnost vajec dosáhne 55 g.

Hmotnost kohouta se může zvýšit na 4 kg a kuřecí - 3,3 kg.Němečtí chovatelé však chovali malou rozmanitost tohoto plemene.Kohouti a slepicemají hmotnost pouze 1 kg.Kromě toho mohou snášet až 120 vajec ročně s hmotností 40 g.

Kde se mohu dostat do Ruska?

Faverol je mezi ruskými chovateli docela populární.Jeho chovem se zabývají velké i malé farmy.

  • V Uljanovsku si můžete koupit kuřata, násadová vejce a mladé ptáky.SpolečnostEcoFarm73.Runabízí čistokrevná kuřata Faverol za nízké ceny.Náklady na drůbež na této farmě můžete objasnit na tel. Čísle +7 (927) 270-33-10.
  • Vysoce kvalitní násadová vejce, zdravá dospělá drůbež a aktivní mladá zvířata se prodávají také na farmě poblíž Moskvy - stačí jet 20 km od moskevského okruhu podél dálnice Nosovikhinsky.Náklady na ptáka můžete objasnit na následujících telefonech: +7 (910) 478-39-85, +7 (916) 651-03-99.

Analogy

Analog Faverolu lze nazvat plemeno Maran.Byla také chována ve Francii.Kuřata Maran mají chutné maso a bez problémů získávají svalovou hmotu poměrně rychle.Snadněji se udržují než Faveroli, ale také potřebují bezplatnou chůzi a komunikaci s majitelem.Tito ptáci jsou velmi krotcí, takže nemá smysl je držet v těsných klecích.

Místo Faverole na farmě můžete získat populární plemeno Orpington.Kuřata dodávají vysoce kvalitní dietní maso, rychle se zkroutí a cítí se dobře na otevřených prostranstvích.Liší se však v dobré produkci vajec a nemají dobrý mateřský instinktchov tohoto ptáka musíte myslet předem.

Plemeno kuřat Oryol je právem považováno za jedno z nejkrásnějších plemen v Rusku.Přečtěte si o nich více na našem webu.

Potřebujete vědět o péči o pelargónie?Pak stačí jít sem.

Závěr

Kuřata Faverol je vynikající volbou pro chovatele, kteří chtějí získat kvalitní maso.Vzhledem k pomalému růstu kuřat není toto plemeno příliš vhodné pro velké farmy, ale pro začátečníky bude správné.Během období růstu jsou kuřata dobře zkroutená a zvyknou si na majitele, potěší jejich neobvyklým tvarem a barvou těla.