Krásné kuřata se skvělými vlastnostmi - plemeno Forverk

Chovatelé z celého světa nadále pracují na chovu nových plemen kuřat.Specialisté z Německa nebyly výjimkou.Již v roce 1900 bylo chováno kuřecí plemeno Forverk, které potěší chovatele s vynikající produktivitou masa a vajec.

Slepice tohoto plemene byly poprvé získány v Německu v roce 1900 v blízkosti města Lackenfeldern.K chovu nového plemene byli Orpingtonovi zkříženi s jinými plemeny kuřat.

Výsledkem by měli být rychle rostoucí kuřata s krásným peřím.Chovatelovi se opravdu podařilo dobře vykonat svou práci.Již v roce 1912 byly Forverki slavnostně představeny na výstavě v Berlíně.

) Popis plemene Forverk

Kuřata tohoto plemene mají velký a hustý tvar těla.Samotné tělo je velmi široké a sedí nízko.

I přes určitý stupeň úhlových tvarů vypadá mírně zaobleně.Zadní strana Forverků je široká a je umístěna téměř vodorovně vzhledem k povrchu Země.Hladce přechází do rovnoměrně uzavřeného ocasu.

Je umístěn v tupém úhlu vzhledem k tělu ptáka, ale má středně dlouhé opeření se zaoblenými konci.

Hrudní forverkyširoký a konvexní, nízko nasazený.Břicho je dostatečně široké a plné.V tomto případě jsou křídla dobře přitlačena k tělu a jsou umístěna rovnoběžně se zády.

Hlava je střední velikosti a normální šířky.Tvář je šarlatová, je zde jen málo peří.Oči těchto kuřat jsou zvláště výrazné.Jsou velké a vitální, malované v oranžově-červené barvě.

Může být také žlutá.Zobák na Forverkově má ​​tmavou barvu.Hřeben je jednoduchý, malý.Zpravidla může mít 4 až 6 zubů s hlubokými řezy.Velikost vlajky je průměrná, snadno doprovází hlavní linii.

Ušní kohouti kohoutů a slepic jsou oválného tvaru, bílé.Náušnice se vyznačují středně dlouhou a patrnou zaobleností tvarů.Krk má stejnou průměrnou délku.Boky jsou masité, hojně osrstěné.Nohy střední délky s tenkými kostmi.

Pokud vás zajímá popis plemene slepic Pavlovského, najdete jej, pokud kliknete na výše uvedený odkaz.

Pokud jste nikdy neslyšeli o kuřatech High Line, ztratili jste hodně! Číst více.

Peří zcela chybí .Jinak má pták spíše husté peří bez zvláštních „polštářů“.

Kuřata se liší od kohoutů v masivní postavě a velkých hlubokých ňadrech.Téměř svislá záda nemá žádné „polštáře“.Břicho je velmi husté, velké.Malý hřeben kuře by měl být vždy vzpřímený, ale jeho záda se může mírně odklonit na obě strany.Ve všech ostatních ohledech se slepice neliší od kohoutů.

Barva

V slepicíchVidlice, hlava, krk a ocas mají také černou barvu.V horní části krku může být peří ze staré zlaté barvy.

Tělo kuře a jeho křídla jsou rovněž vymalována ze starého zlata.Vnější část křídla je vždy žlutá a uvnitř je černo-šedá nebo žluto-černá.

​​

Kohout má krk a ocas, které jsou zcela černé, ale v oblasti hlavy může být peří jiných odstínů.

Tělo tohoto plemene kuře je staré zlato: chmýří na těle kohouta je světle modré, vnější část křídla je žlutá a uvnitř je téměř černá.Na zadní straně kohoutu mohou být peří mající tenký barevný pruh poblíž samotné tyče.

Nepřípustné nedostatky

V žádném případěby se u plemene neměl objevit trojúhelníkový tvar těla a slabě opeřený malý ocas .

Tělo by nemělo být úzké ani příliš lehké.Postavení ptáka by nemělo být svislé, křídla nemohou viset.Ušní uši by neměly být červené a nohy by neměly být červené.Oči tohoto plemene kuřat by měly být vždy tmavé.

Vlastnosti

Toto plemeno kuřat jsou chovateli primárně ceněny za neobvyklou barvu peří.

Barva podobná starému zlatu je u ostatních plemen kuřat vzácná, takže chovatelé záměrně chovají forverky, aby tuto barvu udržovali.Někteří majitelé příměstských oblastí kupují tohoto ptáka pouze pro dekorativní účely.

Kromě toho jsou forverkovédůvěřiví a klidní kuřata .Rychle si zvykli na svého pána, poznali ho a brzy šli ruku v ruce.

Takováptáci se dobře připevňují, takže je lze chovat jako domácí mazlíčci.Pokud jde o klidnou dispozici, umožňuje vám držet tato kuřata s jinými ptáky ve stejné domácnosti.

Bohužel i Forverkové mají své nedostatky.Slepice Forverků mají špatně vyvinutý mateřský instinkt, takže k chovu tohoto plemene musíte použít inkubátor.Kromě toho jsou pro inkubaci vhodná vejce o hmotnosti vyšší než 50 g

Udržování a pěstování

Vidlice se velmi snadno udržují.Pro ně je ideální prostorný dům nebo voliéra.Chůze pro ně navíc není nutná, proto je lze neustále udržovat uvnitř.

Kuřata Forverk však vyžadují zvláštní péči.Jsou velmi náchylní k náhlým změnám teploty a vlhkosti, proto v místnosti, kde žijí, musíte vždy udržovat optimální teplotu vzduchu.To pomůže udržet kuřata zdravá a aktivní.

Musíte také pochopit, žeForwings jsou rychle rostoucí plemeno .Z tohoto důvodu potřebují stálou správnou výživu, jinak nebudou kuřata moci přibrat na váze a následně budou trpět vyčerpáním.

Abyste tomu zabránili, musíte Forverkům neustále dávat krmivo s vysokým obsahem bílkovin.To pomůže pták získat svalovou hmotu rychleji.

V zimní sezóně lze do krmiva Forverks přidat obohacené doplňky.Výrazně zvýší imunitu ptáků a také pomohou kompenzovat nedostatek čerstvé zelené.krmení.

Kromě vitamínů by se kuřecí přísady měly doplňovat minerálními přísadami: křída, písek a drcené skořápky.Písek pomáhá zlepšit trávení drůbeže a křída a skořápky jsou vynikajícími zdroji vápníku.Tento stopový prvek je velmi důležitý pro nosnice, protože se podílí na tvorbě skořápky.

Vlastnosti

Živá hmotnost kohoutů Forverkov se může pohybovat od 2,5 do 3 kg a kuřata od 2 do 2,5.V tomto případě mohou nosnice Forverk produkovat přibližně 170 vajec v prvním roce své produktivity a 140 ve druhém roce.

55 g vejce s lehce žlutou skořápkou jsou ideální pro inkubaci.

Drůbežárny v Rusku, kde lze koupit ptáky

Prodej násadových vajec, jednodenních kuřat, mladých a dospělých kuřat Forverk provádí „ Bird Village “.

Farma se nachází na území oblasti Jaroslavl, 140 km od Moskvy.Chcete-li objasnit dostupnost vajec, kuřat a dospělých ptáků, zavolejte na číslo +7 (916) 795-66-55.

Analogy

Plemeno Forverk lze nahradit kuřaty Orpington, z nichžzobrazí se.Toto plemeno se vyznačuje dobrou produkcí vajec, takže je perfektní jako zdroj velkého počtu vajec.

Toto plemeno kuřat má navíc dobrou postavu, která umožňuje jeho použití jako plemene masa.

Místo forverků se na místě někdy chová kuřata Amrox.Tyto slepice byly chovány také v Německu.Spěchají krásně a dávajívysoce kvalitní maso.Z tohoto důvodu se Amrox nazývá univerzálním plemenem pro údržbu na osobním území.

Závěr

Kuřecí slepice jsou vaječného typu.Tito ptáci se však často používají výhradně pro dekorativní účely.

A ne překvapivě, protože mají vzácnou peří, což je mezi mnoha chovateli drůbeže vysoce ceněné.V moderním chovu drůbeže je obtížné najít další plemeno kuřat, které kombinuje jak příjemný vzhled, tak dobrou produktivitu vajec.