Krásné maso kuřat se zvýšenou odolností - plemeno Langshan

Čínské plemeno kuřat zvané Langshan je již dlouho mezi domácími chovateli drůbeže známo.Toto plemeno kuřat bylo speciálně pěstováno čínskými chovateli k produkci velkého množství kvalitního a chutného masa.

Severní Čína je považována za místo narození Langshanského plemene, odkud bylo v 70. letech 20. století přivedeno na území Velké Británie a Německa.

Byl získánkřížením malých a černých .Z Německa se toto plemeno rozšířilo dále po celém světě.

Toto plemeno bylo do Ruska zavedeno o 30 let později.S jeho pomocí chovatelé doufali, že zlepší kvalitu místních odchovných kuřat, která měla úplně jiné předky.

Teprve v roce 1911 byli odborníci z Ruska schopni vyvinout nový standard pro toto plemeno kuřat.

Toto plemeno kuřat bylo chováno speciálně pro produkci velkého množství kvalitního masa.Navíc má docela dobrou produkci vajec, což zajišťuje dobrý výkon jednoho stáda rodičů.

Nyní existují dva typy kuřat Langshan: anglický borefoot a německý bosý.Potoční ptáci se do místa neponořují, což majitelům nepřináší další nepříjemnosti.

Popis plemene Langshan

Hens Langshanmají krásný vzhled.Navíc majídobrou vytrvalost , což jim umožňuje přizpůsobit se jakýmkoli podmínkám zajištění.

Kuřata tohoto plemene mají velmi velké a vysoké tělo, které nese hustou svalovou hmotu.Kromě toho mají Langshans následující vnější vlastnosti:

 • Kosti těchto slepic mají zvýšenou pevnost.
 • Malá, úzká a zaoblená hlava.
 • Zobák střední délky.
 • Zaoblené a podlouhlé malé náušnice.
 • Krk s mírným ohybem.
 • Ocas má kuželovitý tvar.
 • Tělo je vysoké, protáhlé, ale dostatečně silné.
 • Vypouklý a široký hrudník.
 • Krk a ocas mají silný peří.
 • Zadek je široký, má oválný tvar, který se mírně zvedá k ocasu.
 • Stejná šířka kmene po celé délce.
 • ​​
 • Hluboké břicho se silným peřím.
 • Tele je dobře osrstěné.
 • Dlouhý a tenkostěnný metatarz se čtyřmi prsty.
 • Slepice jsou elegantnější než kohouti, protože jsou menší.
 • Kuřata mají na spodní části zad velkolepější peří.
 • Kuřata slibují dlouho.

Nepřijatelnou nevýhodou pro všechny slepice plemene Langshan je jakákoli jiná zadní linie než lyra.Kuřata by neměla mít velkou hlavu s velkým hřebenem.

Kromě toho se odmítají kuřata s krátkými nohama, úzkým hřbetem, plochým hrudníkem a bílými laloky.U kohoutků by ocasní copánky neměly být vyšší než ocasní peří.V peří by neměly být ani polštáře.

Barva kuřat

Chovatelům se podařilo odvodit několik možných barev těchto slepic.Existují bílé, černé a modré langshany.Ty byly získány po křížení bílých kuřat s černými.

Bílé ptákyse vyznačují sněhově bílým peřím.Neobsahují však nečistoty jiných odstínů a barev.Kohouti této barvy však mohou mít nažloutlé peří.Pokud jde o zobák a metatarz, mají mírně namodralý nádech.Oči takových ptáků jsou vždy černé.

Black Langshansse nejčastěji vyskytují u domácích chovatelů drůbeže.Tito ptáci mají úplně černé peří se světle zeleným nádechem.Zobák takových Langshans je také černý a metatarsals a prsty postupně se rozzáří, jak pták stárne.Oči jsou nahnědlé šedé.

Modré kuřataplemene Langshan se vyznačují modrým peřím, černým zobákem a hnědočernýma očima.U modrých kohoutů má peří sytější barvu než u kuřat s bledším peřím.

Chov a pěstování

Čínské plemeno kuřat Langshan se vyznačuje vysokou kvalitou masa.Chutná dobře, proto se všem chovatelům drůbeže líbí.U kvalitního masa má toto plemeno vysokou produktivitu.Kuřata rostou poměrně rychle a dospělí kohouti mohou přibrat na váze až 4 kg.

Langshan kuřata jsou nenáročná na údržbu .Mohou žít v jakýchkoli klimatických podmínkách a nevyžadují žádnou další péči.Proto jsou dobré pro začátečníky.chovatelé drůbeže, kteří nemají dostatečné zkušenosti s chovem kuřat.

Mladí zvířata tohoto plemene bohužel často vykazují odchylky od stávajících standardů plemene.Pro zkušené chovatele to může být významná nevýhoda, protože to vede k postupnému vymírání Langshanů.Začínající chovatelé drůbeže nebo amatérští chovatelé drůbeže nemusí těmto odchylkám věnovat pozornost.

Inkubace vajec

Násadová vejce Langshanov jsou vždy ovlivněna stavem rodičovského stáda.

Kromě toho je třeba zohlednit věk dospělých jedinců, jejich stav, genetický potenciál a celkovou produktivitu stáda.Poté je nutné vzít v úvahu obecné vlastnosti vejce: tloušťku, integritu a čistotu skořápky.

Stav hnízda, kvalita skladování a třídění vajec a dezinfekce mohou rovněž ovlivnit stav násadových vajec.Pokud byl některý z těchto kroků proveden nesprávně, mohou trpět Langshanovova vejce.

Aby se předešlo problémům s neproduktivním potomkem, zkušení chovatelé drůbeže okamžitě berou vejce.V žádném případě byste neměl inkubovat vejce s tenkou skořápkou, která má drsnost nebo praskliny.Taková vejce musí být okamžitě zlikvidována.Kromě těchto vajec nemůžete používat ani ta, která byla položena na podlahu.

Pokud jsou vejce správně vybrána, můžete začít sledovat teplotní režim.Je třeba si uvědomit, že Langshanovova vejce slabě vydrží náhlé změny teploty.To platí zejména v zimě, kdy vejce a denní dávkykuřata umírají.

Péče o mladá zvířata

Navzdory skutečnosti, že slepice plemene Langshan jsou zcela nenáročné a lze je chovat za jakýchkoli podmínek, chovatel drůbeže to musí pochopit zpravaobsah přímo závisí na výkonu rodičovského stáda.

Stejně jako u jiných plemen jsou kuřata považována za nejohroženější vLangshanovech .Proto musí věnovat maximální pozornost.Aby mohla kuřata růst zdravě a odolně, musí majitel farmy odebrat vejce k inkubaci pouze u zdravých a silných jedinců.

Faktem je, že slabí a nemocní Langshansové nikdy nebudou schopni produkovat vysoce kvalitní mladá zvířata, která budou mít dobrý masový výkon.

Langshanovská kuřata mohou být vážně postižena infekčními chorobami.Zpravidla se šíří rychleji v kuřecích bednách se špatnou ventilací a v malých místnostech, kde okamžitě žije velké množství kuřat.Pro ochranu mladých zvířat před infekcemi je nezbytné pravidelné očkování a veterinární vyšetření.

Pokud může zdraví kuřat sledovat pouze odborník, může začátečník v chovu Langshanov snadno sledovat stav podestýlky a pití misek.Nejčastěji mladý růsttrpí stojatou vodou a vlhkým stelivem .

Je nezbytné zajistit, aby kuřata nepřevrhla nádrže na vodu, protože plísně rychle roste na podlaze kvůli stálé zvýšené vlhkosti.Jako nosnice pro kuřata Langshanov je možné použít suchý písekvelká zrna písku, trávy a pilin.

Nezapomeňte na správnou výživu malých kuřat.Měli by dostat vše potřebné pro rychlý růst a hromadný zisk.Pokud mladým lidem chybí stopový prvek, začíná to ovlivňovat jejich zdraví a rychlost růstu.

Strava kuřat se musí s přibývajícím věkem měnit.V prvních dnech po vylíhnutí by se kuřat Langshan měly dostat kukuřičné krupice smíchané s drcenými skořápkami.

Poté je lze krmit pšeničnými krupicemi.Současně, pro udržení zdraví kuřat na správné úrovni, mohou být do stravy přidávány multivitaminy, které lze zakoupit v jakékoli veterinární lékárně.Namísto vody se kuřatům obvykle podává odvar heřmánku, aby se posílila imunita od prvních dnů života.

U dospělých ptáků

Slepice, které dosáhly puberty, se považují za dospělé Langshans.U tohoto plemenese puberta vyskytuje ve věku 18–23 týdnů .Po dosažení tohoto věku jsou mladí kohouti a slepice zasazeni do jedné slepice.

Jsou-li samci agresivní, musí zobák mírně snížit.Za tímto účelem můžete zavolat specialistu, který řádně dezinfikuje zobák ptáka, který zabrání nástupu infekce.

Krmení kohoutů a slepic v jednom kuřecím koši vyplývá ze samostatných krmných žlabů .To umožňuje majiteli Langshanovu regulovat růst svalů u obou pohlaví.Někdy se stává, že samci mají vzadu na váze díky zkušeným prostředkům a slepice jsou naopak.VV takovém případě potřebují kohouti další krmení, jinak dospělý pták nezíská potřebnou hmotnost.

Za zmínku stojí také velikost kohoutů a slepic.Příliš velké osoby by měly být vždy odstraněny z rodičovského stáda, jinak by velký kohout mohl během páření zranit menší kuře, což negativně ovlivní proces oplodnění.

Proto by majitelé Langshansu měli sledovat chování kohoutů.Toto plemeno nemá velmi velký reprodukční potenciál, a tak se může jen zhoršovat.

Vlastnosti

Kohouti plemene Langshan jsou schopni přibrat na váze od 3,5 do 4 kg.Pokud jde o slepice, jejich živá hmotnost se pohybuje od 3 do 3,5 kg.Za jeden rok může každý lang plemene Langshan snášet až 100 - 110 vajec.V průměru každé vejce s hnědo-žlutou skořápkovou barvou s malými hnědými vměstky váží 56 g.

Tato produktivita je dostačující pro růst nových potomků a úspěšné získání kuře na prodej.

Kde si mohu koupit v Rusku?

 • Bohužel se kuřata Langshan stávají vzácnými.Mladé populace tohoto plemene nebo vajec však lze stále zakoupit na farmě („116) PticaVillage “, která se nachází v oblasti Jaroslavli.

  Drůbežárna se nachází pouhých 140 km od Moskvy v ekologicky čisté oblasti.Můžete si také zakoupit dospělé ptáky pro chov na soukromé farmě.Více informací o farmách najdete na jejich webových stránkách www.ptica-village.runebo volejte na +7 (916) 795-66-55.

 • Drůbežárna se sídlem v obciKurkurovov moskevském regionu rovněž prodává kuřata a vejce kuřat Langshan.

  Farma může prodávat jak Langshan vejce, kuřata, tak i dospělé.Náklady na ptáka najdete na webových stránkách www.kurkurovo.ru nebo telefonicky +7 (985) 200-70-00.

Plemeno kuřat Dorking není dnes v některých částech Ruska tak populární, jak se domníváme v tomto článku.Zjistěte důvod!

Analogy

Mezi masovými kuřaty je nejpodobnější plemeno Langshan plemenoPlymutrok .Slepice tohoto plemene mají masivní tělo s hustým peřím.Peří blízko těla umožňuje ptákům odolávat silnému chladu.Stejně jako Langshans mají dobré maso s vysokou nutriční hodnotou.

Jejich produktivita je však mnohem vyšší.

Chickens Plymouthrock
může nést až 180 vajec ročně, zatímco Langshan je pouze 100 - 110.Z tohoto důvodu je takové plemeno kuřat vhodné pro začínající chovatele drůbeže, kteří si přejí získat v krátké době impozantní počet kuřat.

Dalším plemenem, které lze namísto Langshans zavést, je Brahma .Kuřata tohoto plemene mají velmi velké tělo, schopné udržet masivní svalovou hmotu.V ruském klimatu dobře vycházejí, takže se dobře hodí i pro soukromé statky.Navíc nepotřebují stálou procházku, která vyžaduje velkou osobní plochu.

Brahmova kuřata přepravují až 160 vajec ročně, takže můžeteříci, že mají lepší reprodukční potenciál než Langshans.V tomto případě může hmotnost kohoutu dosáhnout řádného výkrmu 5 kg.

Závěr

Langshan kuřata se u chovatelů a soukromých zemědělců každý rok stávají méně běžnými.Toto plemeno postupně ztrácí svou relevanci kvůli nízkému reprodukčnímu potenciálu, ale profesionální chovatelé toto plemeno nadále pěstují kvůli zachování genofondu.

Je lepší používat Brahma nebo Plymouthrock jako výnosné kuřecí maso.Chovatelé drůbeže se zkušenostmi však mohou vyzkoušet, jak udržet Langshany.