Krásný Howe energizuje!Funkce péče o dlaň doma

Krásná cirrusová palma Howe se stala populární pro vnitřní pěstování (nenáročné na péči, tolerantní ke stínu).

V přírodě rostena australském pobřeží a kolem.Lord Howe.Z názvu hlavního města ostrova dlaň dostala jméno Kentia.

Dále v článku hovoříme o Howeově dlani: domácí péči, fotografie, druhy, nemoci a škůdci.

Druh

Tento rod palemzahrnuje pouze dva druhy :

  • ForsterneboForsteriana je rovný kmen, dlaň je poměrně vysoká (až 15 m), listy zpeřené, mírně zakřivené s tmavě zelenými širokými listovými talíři;
  • Howe Forster: fotografie tohoto druhu.

  • Howe Belmor- připomíná Forsterovi, pouze s více zakřivenými listy.Na stoncích zelené barvy a cirrusových listech jsou vidět vlněné chloupky umístěné podél okraje.Listy jsou složité, složené z úzkých, menších listů.Vyznačuje se pomalým růstem a zároveň vytváří příznivé podmínky v místnosti, kde může růst až ke stropu.
  • Palm of Howe Belmore: fotografie rostliny v přírodě.

    Howea: fotografie v bytě.

Zde si můžete prohlédnout podrobný popis, název a fotografii nejběžnějších druhů palem .

Domácí péče

Tento subtropický palmový strom toleruje vnitřnípodmínky.Poté, co je rostlina umístěna na krátkou dobu při teplotě 10 stupňů, snáze snáší zimu.

Je těžké vydržet upečenost,nemá rádaprůvan, stagnaci vody, tabákový kouř.Netoleruje produkty pro leštění listů.

Funkce péče po zakoupení

Při výběru rostlinybyste měli pečlivě prozkoumat listy:shora by měly být tmavě zelené, zespodu o něco jasnější.Přítomnost Howia na spodní straně listů hnědých šupin je normální.Na listech a škůdcích by neměly být žádné skvrny.

Po zakoupení v ziměby měl být háj opatrně zabalen do několika vrstev papíru a pokusit se jej udržet méně v chladu.V extrémním vedru nemůžete nechat v autě, poškodí to dlaň.

Doma je třeba rostlinu znovu prozkoumat a ponechat nějakou dobu v místnosti.Poté listy opláchněte teplou vodou pod sprchou, ošetřete je preventivně insekticidním přípravkem (postříkejte listy a zalévejte půdu).

Osvětlení

Howea dobře toleruje stín, onanepotřebuje jasné světlo .

Nejlepší umístěníje v zadní části místnosti nebo poblíž okna směřujícího na sever nebo severovýchod.V mladém věku musíte odstínit od slunečních paprsků (abyste se vyhnuli popálení), dospělé palmy vydrží i přímé sluneční světlo.

Pokud je hovea v zimě v místnosti při pokojové teplotě, potřebuje další osvětlení (zářivkou nebo LED lampou).

Teplota

V létě od 20 do 25 stupňů,zima 18-20.Dospělé rostliny snášejí chlad lépe než mladé.

Vlhkost

Není citlivá na suchý vzduch,v létě se vyžaduje stříkáníměkkou teplou vodou.Listy je třeba otřít, aby se odstranil prach, nebo opláchnout pod sprchou.Hrnec lze umístit do nádoby s mokrým mechem.

Zalévání

Během rokuse pravidelně zalévají střídmě , což určuje potřebu zalévání podle stavu půdy: musí vyschnout.

V létě se to stává rychleji, je potřeba více vody. Doporučuje sek zavlažování použít dešťovou vodu, je obtížné tolerovat vysoký obsah vápna.

Nedovolte, aby půda úplně vyschla(kořeny jsou poškozeny).S podmáčením začíná hnití kořenového systému a na listech se objevují hnědé skvrny.

Kvetení

Jedná se ojednodomé rostliny , bez ohledu na přidružení, samčí květiny a samičí květiny jsou umístěny v jednom květenství.Nachází se mezi listy, může růst zpod padlých.

Při květu se objeví šipka s malými pupínky.V jiných případech kvetou hlízy pouze ve sklenících.

Krmení

Je nutné hnojitdvakrát měsíčně aktivním růstem , zbytek času - jednou měsíčně pomocí komplexních hnojiv (určených pro palmy).V zimě, když se růst zastaví, není nutný vrchní obvaz.

Přesazování

Palmy se přesouvají každoročněv mladém věkupřevodem do většího květináče.velikost.

U dospělýchse ornice mění (ročně), častá transplantace není nutná.Složení půdy pro Howia není zvlášť důležité, tím vhodnější je hlinitý substrát a nutně dobrá drenáž (nejlépe přidejte perlit).Lze pěstovat hydroponicky.

A tady je video o transplantaci (přistání) Howe a podmínkách pěstování domu.

Reprodukce

Howeas se častěji pěstuje ze semen. mají nízkou klíčivost , klíčivost trvá 2 měsíce až 2 roky.Důvod:

  • životaschopnost semen po sklizni trvá pouze 8-16 týdnů;
  • stupeň zralosti osiva ne vždy dosáhne požadované úrovně.
Proces je pracný : nejprve se semena nechají namočit (teplota vody 30 stupňů).Vyseté v únoru až březnu ve skleníku s rašelinovou půdou ošetřenou fungicidy.Ke zvýšení klíčivosti je nutné nižší zahřívání.

Tato videa podrobněji popisují, jak se starat o Hovea doma:

https://youtu.be/dz8vzFurhtg

Ovoce

Navenek připomínají plody datlovitých palem, jsou vejčitého tvaru, velikosti 4 cm, načervenalé barvy.

Asi 20 druhů palem se v současnosti pěstuje v indoor floriculture.O pravidlech pro domácí péči o takové odrůdy, jako jsou Chameroops, Chrysalidocarpus, Chamedorea, Pandanus, Cariot, Tsikas, Rafia nebo Madagaskar, Rapis, přečtěte si v našich materiálech.

Nemoci a škůdci

Ohrožení Howeovy dlaně představujeroztoče, strapky a hmyz z měřítka.Pokud jsou poškozeny, rostlina zaschne a zemře bez ošetření.Skleníkové mšice a molice mohou zaútočit.

V případě škůdcůje dlaň ošetřena mýdlovou vodou, pokud je mnoho škůdců, vyžaduje se ošetření insekticidy.

Nedostatečná péče způsobuje skvrny na listech.

Velkolepá palmavytváří v místnosti atmosféru živosti a optimismu.Nedává smutek a naplňuje energií.Howea přináší nadšení do života lidí a činí je odhodlanějšími.