Krásný kvetoucí „hyacint myši“: popis a péče

Hyacint myši -kvetoucí miniaturní rostlina .Miluje jasné osvětlení a slunce.

Hyacint dobře reaguje na vrchní obvazy, hnojiva a šetrnou péči.Propagován dceřinými cibulkami a semeny.

Krásná rostlina Muskari

Hyacint Mouse -bylinná trvalka .Ostatní názvy rostlin: Muscari, Viper and Snake Onion, Grape plant.

Vědecké názvy: Eubotrys a Botryanthus.Latinské jméno:Muscarize slova „pižmo“.Po sérii úspěšných prací dostal závod jméno botanik F. Miller.

Tento zástupce flóry patří do oddělení květin, třídy Monocotyledones, čeledi Hyacinthaceae a Asparagaceae.

Jižní Afrika a Asie jsou považovány za domovskou oblast hyacintu myši. Více než 65% všech poddruhůroste ve středomořských regionech.

Zařízení je dosud vybráno v Austrálii a Spojených státech.Hlavní růst nastává v slunných lesních radostech.Rostlina miluje houštiny keřů a stromů, svahy s vysokou trávou.Hyacint se nachází v horách Ruské federace a stepní zóna na otevřeném prostranství.

Květ se nebojí větru , proto může růst nad 3000 metrů nad mořem.U profesionálních zahrádkářů rostlina roste na venkověpozemky, zahrady.S dobrou péčí může růst v dlouhých nádobách na lodžiích, balkonech a sklenících.

Obecný popis

Hyacint myši jeefemeroid brzy na jaře .Proto je téměř celý život rostlin v klidovém stavu.Větve květu jsou protáhlé, mají tvar žárovky.Průměr květů je 1,0 - 2,5 cm, větve dosahují výšky 5-7 cm. Na jaře rostlina hází stopkami a malými listy.

Celková výška květu se liší od 9 do 35 cm v závislosti na poddruhu.Letáky jsou úzké, podlouhlé, kopinaté.Shromážděné v husté výpusti poblíž kořenového systému.Žíly jsou dokonce, mírně vyjádřené, rovnoběžné.Listové listy ve formě drážek.Jak rostou, listy se začnou silně ohýbat.

Naučte se z videa, jak správně zasadit myší hyacintna otevřeném prostranstvía jak se o něj starat:

Péče

prořezávání tohoto zástupce flóry nevyžaduje.Pokud však květina roste v dekorativních záhonech, jsou z ní pravidelně odstraňovány žluté listya klesající květy .

​​

Výsadba

Většina poddruhů jsou nenáročné rostliny.Mouse Hyacinth má vynikající zakořenění a růst semen.Při výsadbě je třeba mít na paměti, žekvětina miluje slunné oblasti .

Přistání se provádí v malých skupinách po 15–25 kusech.Pokud byl zakoupen rostlinný materiál, jsou cibule předem navlhčeny roztokem stimulace růstu.K tomu je vhodné zakoupené řešení"Fitosporin."

Vzdálenost mezi keři by měla býtnejméně 5-8 cm.Hloubka výsadby - až 7 cm. Rovněž je třeba zohlednit velikost cibulí.Čím větší je žárovka, tím více místa musíte opustit budoucí rostlinu.Nad cibulkou by měla být malá vrstva černé půdy o průměru 1,5 cm. Výsadbu nezakládejte příliš hluboko.V opačném případě se výsadba nezvýší a hnije v půdě.

na 1 km čtvereční.Měřič se doporučuje pěstovat100-200 barev .Pokud se výsadba provádí na ozdobném trávníku, je nutné z plochy odstranit sodík do hloubky 6–7 cm, poté se země dobře uvolní a přidá se komplexní hnojení ve formě kompostu.Vysadí se další výsadbový materiál.Po úspěšném postupu se sečený trávník vrátí na své původní místo.Půda by neměla být příliš drcena.

Důležité!

Během vegetačního období se doporučuje, aby byly trvalky krmenyjednou za 20–25 dní .Pro tento účel jsou vhodná komplexní zakoupená hnojiva pro pokojové květiny.Na podzim nebo v zimě rostlina nepotřebuje hnojení.

Podmínky pro hyacint

Optimální teplotapro růst je nad 18 ° C.Tento zástupce flóry miluje teplé slunečné počasí.Odolává mrazům až do -15 ° C.

Hyacint myši preferujesvětlé osvětlení .Toleruje vystavení slunečnímu světlu.Může růst ve stínu, ale v tomto případě bude kvetení řídké.Když se pěstuje doma v zimě, dokáže to bez dalšího osvětlení.

Propagace

Rostlina se množí semeny.Způsob distribuce výsadebního materiálu jemyrmecochoria- pomocí mravenců.Semena této rostliny mají eliosomy - přídavky obsahující tuk.

Rostlina přitahuje mravence díky těmto enzymům.Hmyz sbírá semena květů a přivede je na jejich mraveniště.

Hmyz jedí pouze eliosome - horní část sadby.A semena samotná jsou hozena mimo mraveniště.Za teplého počasí semena začínají růst na novém území.Rostlina se také šířívegetativní metodou- dceřinými cibulkami.Jsou drženi v roztoku stimulátoru růstu a vysazeny do země.

Kvetení

Tato rostlina kveteuprostřed jara , v závislosti na oblasti růstu.

Květy tohoto zástupce flóry vypadají jako malé zvony.Jsou v hustých květenstvích.Na délku kartáče nedosahují více než 9 cm, a proto je tato rostlina srovnávána s konvalinkami.Perianth, v závislosti na poddruhu, má sněhově bílý, jantarový, světle růžový nebo fialový odstín.

Podívejte se na fotografii, jakhyacinty krásně kvetoua jaké květy jsou jejich květenství:

Horní květy jsou sterilní.Jejich vůně přitahuje hmyz, který rostlinu opyluje.Proto se Mouse Hyacinth týká entomofilního opylení.Perianth jednoduchá forma, aktinomorphic.Má 6 okvětních lístků ve tvaru hlavně.Na květu je6 tyčineksfialové nebo modré prašníky.Pestle single.Vaječník je nahoře.Má 3 kapry.Ovoce rostliny ve formě tříkomorové krabice.

Zezimování

Rostlina nevyžaduje přístřeší na zimu.Aby se však zabránilo zamrznutí, je možné provést mulčování květiny .Kolem kořenového systému se nalije krycí materiál.Můžete použít slámu, štěpky, kůru stromů, suchou trávu, piliny.Mulč musí být rozložen na povrchu Země.Před postupem se půda uvolní a hojně zalévá.Můžete také smíchat půdu s nakoupenou půdou pro lesní jahody, okurky nebo rajčata.

Tato ochrana zabraňuje odpařování vody z půdy a chrání kořenový systém před zamrznutím a zamrznutím.Při správném poměru mulče se zachovají živiny, vitamíny a kyselost půdy.Díky kompostu se růst plevelů zpomalí nebo eliminuje a zlepší se práce mikroorganismů.

Nápověda!

Mulčování chrání hyacint Mouse před škůdci.Ale nemůžete udělat mulč příliš vysoko, protože suchý materiál může sloužit jako norek pro hlodavce.

Výhody a škody

Malé květy zdobí květinové aranžmá.Dávají kyticím okouzlující atmosféru.Používají se také v krajinářském designu.Tyto krásné květinyzdobí jarní květinové záhony .

Vzhledem k nepřetržitému kvetení během měsíce vypadá rostlina skvěle na pozadí smaragdového trávníku nebo slunného trávníku.

Květiny vypadají skvěleSkladby s narcisy, konvalinek, trpasličí tulipány, krokusy, petrklíče, koťata, lískový tetřev, pomněnky nebo chionodoxy.

Nemoci a škůdci

Rostlina je nenáročná na pěstování.Proto neexistují žádná onemocnění s nesprávnou péčí.Nepodléhá troskám.Při výsadbě je však třeba se vyhnout nadměrnému zalévání .Jinak může kořenový systém hnit.

Chcete se dozvědět o dalších typech hyacintu ?Pak si přečtěte náš článek o Vodní hyacint, který se také nazývá Eichornia.
Hyacint Mouse je vynikající kultivovaná rostlina.Nevyžaduje zvláštní péči.Doporučeno pro amatérské zahrádkáře.Miluje uvolněnou prodyšnou půdu, top dressing a systematické zalévání.