Kraynov hroznové hybridy a jeho hlavní dárek - odrůda "Victor"

Vinařství vždy přitahovalo zahradníky.Jen málo majitelů chalup a půdy dokázalo odolat pěstování tak chutné a zdravé bobule.Existuje spousta odrůd révy, mezi nimiž jsou již dávno zavedené a mladé.

Jedním z těchto poměrně mladých, na které se můžete na první pohled na parta zamilovat, je hybridní odrůda Victor.
Výsledná odrůda se také často nazývá „Krainovský dárek“ na počest chovatele Krainova Viktora Nikolaeviče.

K jakému typu patří?

Jak již bylo uvedeno, „Victor“ je hybridní odrůda, která se považuje za jídelnu.Připisují to růžovým odrůdám hroznů, i když bobule mohou dokonce dozrávat tmavě červený odstín.

Valery Voevoda, Gordey a Gourmet také patří k hybridním odrůdám.

Vinné hrozny: popis odrůdy

  • Hrozen této odrůdy dosahuje hmotnosti až 1 kg a při dobré zemědělské technologii až 2 kg v hustotě -průměrná drobivost.Banda roste objemná, kuželovitá;
  • Bledě růžové oválné bobule se špičatou špičkou má délku až 4 cm (někteří vinaři tvrdí, že jsou až 6 cm) a šířku až 3 cm.Hmotnost jednoho bobule se pohybuje mezi 10-20 g. Samotné bobule jsou husté, maso je masité a šťavnaté.
  • Kůže je hustá, ale při jídle se téměř necítí.Berryho zavlažování chybí.Barva závisí na množství slunečního svitu dopadajícího na svazek.Čím světlejší barva, tím více stínu padalo na hrozny.Protože bobule má velmi málo semen (1-2), lze ji považovat za přibližný „dámský prst“;
    Velmi dobře zrající (téměř 2/3 jeho délky) révy má komerční hodnotu.
  • Kultivar „Victor“ má vysokou rychlost růstu výhonků.Réva je velmi silná a má načervenalou barvu;
  • Květiny jsou bisexuální, takže opylení nastává rychle a není třeba vnější pomoci.

Kardinál, Aladdin a Moldavsko mají také bisexuální květy.

Fotografie

Fotografie z hroznů Victor:

Historie výběru

Tento hybrid byl získán křížením chovateleamatér z Novocherkassku Kraynov Viktor Nikolaevič.Jméno odrůdy sloužilo jako název odrůdy.Jako základ byly použity dvě odrůdy: Sálavé rozinky a Talisman (Kesha).

Kraynov se zajímal o vinařství od roku 1953 a od roku 1995 zahájil šlechtitelskou činnost.Pomocí rady odborníka z výzkumného ústavu ohledně výběru odrůd Krainov V.N.zkřížené získat nové odrůdy hroznů.

V experimentu takový: „Talisman“ + „Tomaysky“, „Talisman“ + „Autumn Black“, „Talisman“ + „Radiant Raisin“.„Victor“ je jedním z prvních tvůrců amatérských chovatelů.

Charakteristiky

Velkoplodý hybrid „Victor“ brzy zraje.Sklizeň dozrává asi sto dní po odkvětu.Nejčastěji začátkem srpna již první klastry dozrávají.V některých zeměpisných šířkách se to stává až na konci července.

Reference:Přítomnost cukru v bobulích je až 17%.

Odrůdy s dobrou akumulací cukru také zahrnují Vostorg Bely, Kishmish Jupiter a Rumba.

„Victor“ má dobrý výnos - až 6 kg na keř.

Týká se odrůd odolných proti mrazu.Existují informace, že je schopen zimovat bez přístřeší, a to i při 20 ° mrazu ve středním Rusku.Vinařům se však stále doporučuje přikrývat vinnou révu agrofabrií.

Odrůdy odolné proti mrazu zahrnují Super Extra, Pink Flamingo a Isabella.

Velmi tolerantní k přepravě.Díky dobrému zakořenění řízků se snadno šíří.Sazenice jsou nenáročné a snadno se přizpůsobí novým podmínkám při přesazování.Hybrid má silný kořenový systém.

Nemoci a škůdci

Je pozoruhodné, že plísňová onemocnění nejsou téměř ovlivněna.Má vysoký stupeň odolnosti vůči chorobám a téměř není vystaven útokům škůdců.Pro ochranu musíte vzít v úvahu, že pro výsadbu by se měly používat hlinité půdy, ale slané bažiny a vápence způsobují nemocirostlin.

„Victor“ produkuje nádhernou plodinu pouze tehdy, je-li vysazena na slunných plochách, pokud možno bez průvanu.Je nezbytné použít mulčování půdy a hnojiva, nejlépe organická.

Takové běžné hroznové choroby, jako je plíseň, oidium a šedá hniloba, nejsou pro Victora hrozné.Zkušení pěstitelé však doporučují chemické prevence 2krát před kvetením keřů a 1krát poté.

Milovníci hroznů - vosy - nezpůsobí úrodu tohoto hybridu mnoho poškození kvůli své husté kůži.Stačí nastavit lapače lahví sladkým kompotem.

Dědictví V. N. Kraynova

Bohužel, jeden z průkopníků amatérského výběru hroznů již není naživu.Jeho intelektuál však zůstal - hybridní formy hroznů, které jsou mezi zahradníky velmi oblíbené.

Victor Nikolaevich zanechal velké dědictví - jedná se o více než 45 hybridních odrůd révy.

Sklizeň z hybridů hroznů byla poprvé sklizena v roce 1998 a byla pojmenována nisin.Nyní se tato odrůda stala téměř legendou.
A hned v následujícím roce Nina, Tuzlovský gigant, Prvotní, Objevila se Zvěstování.
V roce 2004 se objevil hybrid - výročí Novocherkasska.

Nejúspěšnější autor považoval hybrid Proměnění. Svůj vzhled nazval revolucí v pěstování stolních hroznů.

Mezi bílými hybridními odrůdami autor rozlišoval Zarnitsu,Vzhledem k tomu, že má obrovské příležitosti pro růst v průmyslovém měřítku.A autor poznamenal velikost bobule v odrůdách Bogatyanovsky a Princess Olga.Ten však chtěl dokončit praskání.

Viktor Nikolaevič považoval hybrid za svou oblíbenou - Anyuta, , která má jemnou chuť masa a muškátů.

Ale „Sympatie“ překvapila i svého tvůrce svou neobvyklou malinovou barvou a jedinečnou chutí.Tento hybrid má křestní jméno, Victor-2.

Byl vyšlechtěn po práci na Victorovi a je výsledkem pokračování práce s Victorem hybridem, o kterém se diskutovalo na začátku článku.Tyto dva hybridy jsou si navzájem velmi podobné.Pouze „Victor-2“ má delší dobu zrání a silnější odolnost vůči nemocem.

Mezi vinaři je výraz: „Tři z Kraynova.“Takové hodnocení si zasloužily tři nejlepší známky národního chovatele.Jsou to „Victor“, „Proměnění Páně“ a „Výročí Novocherkasska“.

Každá vinařka by chtěla doporučit knihu V.N.Krainova „Hrozny.Chovatelská iniciativa “, kde autor hovoří o svých 35 odrůdách hybridních forem hroznů.

Vinařství je koníček, který může přinést skutečné uspokojení, morální i estetické, a dokonce i gastronomické.

Recenze videa

Upozorňujeme na přehled hroznů Kraynova:

Váženínávštěvníci!V komentářích zanechte svůj názor na odrůdu odrůdy Victor.