Křehká květina u vás doma - popis pelargonia Lady Gertrude, tipy pro péči a fotografie rostliny

Úvod Lady Gertrude je jednou z nejatraktivnějších odrůd Pelargonia, vyznačuje se mimořádnou krásou a něžností svého vzhledu.Péče o tuto rostlinu je poněkud odlišná, ale její estetika opravdu stojí za veškeré vynaložené úsilí.Tento článek vám řekne, jaká je lady Gertrundová, jak vypadá a rozkvétá, jak ji šířit a jak se vypořádat s nemocemi a škůdci, kteří ji ohrožují.

Botanický popis a historie původu

Pelargonium Lady Gertrude je hybridní odrůda , získaná křížením zonální a měkký pelargonium.K získání této odrůdy chovatelé pracovali asi 25 let.Výsledkem této práce je úžasná rostlina, která vypadá jako velmi jemná růže.

Lady Gertrude má podzemní podzemek se střídavými hustými a tenkými skvrnami.Na malém počtu stopek se objevují velké růžové okvětní lístky, které, rostoucí a kvetoucí, mají podobu růže, z níž je tak nápadná podobnost s touto.

Vyznačuje se také přítomností velkých dekorativních listů se strukturou. Samotné keře je zakrslé, podleje to spíše hustá , díky čemuž může být Pelargonium dáno absolutně libovolnému tvaru.

Fotografie

Níže uvidíte fotografii květiny:Funkcerostliny

Hlavním rysem této odrůdy Pelargonium je pozdní kvetení .Kromě toho, jak bylo uvedeno výše, ze všech jiných druhů je tento druh nejatraktivnější podle téměř všech pěstitelů květin, z nichž mnozí opravdu sní o jeho získání.

Kromě toho je tato rostlina, navzdory své mimořádné kráse, schopna s ní potěšit oko, i když jsou povoleny chyby v péči o ni, což je nepochybně plus pro nováčky v této věci.

Jak pěstovat?

Umístění

Nejprve si musíte vybrat správné místo, kde bude rostlina umístěna, což je velmi důležité, protoželisty Pelargonia Lady Gertrude jsou velmi jemné a citlivé napřímým slunečním světlem , proto je třeba v domě /bytě jej umístit na parapet, kde je světlo rozptýleno.

I přes skutečnost, že Pelargonium je velmi fotofilní rostlina, je důležité umístit hrnec s rostlinou v odpoledních hodinách, kde je světlo mnohem méně, než kde dříve stálo, protože z nadměrného světla se listy Pelargonia ztenčují.a pomalý, bush - nemocný a nepopsatelný.

Na základě výše uvedených požadavků lze tedy říci, žese doporučuje pěstovat rostlinu na západních nebo východních parapetech, kde je slunce méně aktivní .

Důležité! Pro aktivní a správný rozvoj této kultury je v průměru dostačující 4-8 hodin expozice difúznímu slunečnímu záření.

Půda

Pro Pelargonium Lady Gertrude je ideální volná a výživná půda, takže by se v substrátu (například jílu) mělo zabránit přítomnosti různých činidel na vážení.Je také důležité umístit dobrý odtok na dno nádrže, do které se má zařízení zasadit.Štípané cihly nebo expandované hliněné kameny velmi malé velikosti jsou perfektní.

Optimální složení substrátu pro Pelargonium Lady Gertrude :

  1. Písek - 1 díl.
  2. Rašeliniště - 1 část.
  3. Soddy půda - 1 část.

V okyselené půdě nebude Pelargonium růst, protoby půda měla mít mírně kyselou nebo neutrální reakci (pH 5,5 - 6,5) .

Během několika dnů po přesazení (mladé nebo dospělé do větší nádoby nebo právě zakoupené v obchodě) by rostliny měly být velmi opatrně napojeny, aby se zabránilo nadměrnému navlhčení substrátu.

Můžete zjistit, zda Pelargonium zakořenilo objevením nových výrůstků na stonku.

Jak se starat?

Osvětlení

Jak bylo uvedeno výše, Lady Gertrude miluje rozptýlené sluneční světlo, které potřebuje zajistit 4 -8 hodin denně. V zimě mohou být zářivky navíc použity pro nepřetržitý růst .

Teplota

V teplejších měsících je výhodnějšíudržujte rostlinu při teplotě 20 až 25 stupňů a v chladu je povoleno 12 až 15 stupňů.Teplotní prahy, na které v žádném případě nelze šlápnout: v zimě do 10 stupňů, v létě do 30. Při těchto teplotách se aktivní růst a kvetení Pelargonia zastaví.

Zalévání

Pelargonium Lady Gertrude miluje mírné zalévání , ve kterém nedochází ani k vysychání, ani k zamokření substrátu.Ten je plný velmi rychlého hniloby kořenů, a protože rostlina je zvláště citlivá na nadměrnou vlhkost, bude brzy následovat vymírání celého Pelargonia.

V teplé sezóně (léto - jaro) by zalévání mělo být časté a trochu hojné, a v chladu (podzim - zima) méně často as menším množstvím vody, která by v obou případech měla zůstat ponechána, pokojová teplota.

Důležité! Při zalévání rostliny chladnou vodou se pravděpodobnost rozkladu jejích kořenů výrazně zvyšuje.

Hnojivo

V létě a na jaře (během vegetačního období) musí být rostlina zvláště krmena, což se provádí jednou za 2 týdny.K tomu jsou ideální minerální komplexy se složením draslík - fosfor.

Dusík ve složení hnojiv negativně ovlivňuje stav Pelargonia!V zimě se výživa rostlin nevykonává vůbec.

Doba odpočinku (zimování)

V chladném období (hlavně v zimě) má Pelargonium, stejně jako většina ostatních rostlin, dobu odpočinku, když odpočívá.a získávání síly pro další kvetenív létě a na jaře. V zimě a na podzim by se rostlina měla zavlažovat méně často, nekrmovat vůbeca udržovat při teplotě 12 - 15 stupňů.

Pokud budou během tohoto období splněny všechny nezbytné podmínky, pak v létě Pelargonium Lady Gertrude určitě potěší svými nádhernými krásnými květinami.

Časté choroby a škůdci

  1. V případě nedostatku výživy se na okrajích listů rostliny objeví nažloutlý odstín.Naléhavě je třeba ho krmit minerálním hnojivem fosforem a draslíkem.Pokud barva zbarví červeně, může to znamenat, že Pelargonium není dost hořčíku nebo je teplota v místnosti, kde se nachází, příliš nízká.
  2. Pokud se na listech objeví různé otoky, znamená to, že byla napadena roztočem;béžové, bílé a žluté skvrny zanechávají mšice.Insekticidy se s tím vypořádají.
  3. Bělavý povlak na listech a stopkách označuje přítomnost plísní, proti které jsou fungicidní přípravky dobré.

Rozmnožování

Naprosto všechny druhy Pelargonia, včetně Lady Gertrude, se rozmnožují dvěma způsoby : osivem a řízky.Druhý je preferován většinou zahradníků, protože je jednoduchý a rychlý.Musí být vyrobeno během vegetačního období (léto - jaro).

Algoritmus šíření řízky:

  1. Odřízněte horní část matečné rostliny ostrou a zpracovanou čepelí (přibližně 6 - 7 cm).Na výřez by neměl býtméně než tři uzly.
  2. Vysušte stopku.
  3. Zakořenit je v připravené půdě.
  4. Po dobu 2 až 4 týdnů se stonek zakoření, po kterém je třeba ho přesadit do hrnce, ve kterém již bude neustále růst.

Nabízíme vám sledovat video o řízcích pelargonia:

Aktivní šlechtění vedlo ke vzniku velkého množství odrůd pelargonia.Mezi nimi jsou zvláště oblíbené: Andrea, Zonartik, Richard Hudson, Norland, Clara Sun, Losos, Anita, Prince Gustav, Hvězdný a Mildfield Rose.

Péče o Pelargonium Lady Gertrude může v této záležitosti provádět zkušený květinář i nováček .Rostlina za všech podmínek kvete každoročně a v zimě, jak se očekávalo, získá za to síla.Vše, co je potřeba, je trochu trpělivosti a pozornosti.