Kříž červených a muškátových odrůd "Delight" - hrozny "Aladdin"

Pěstování hroznů v soukromé směsi je někdy docela problematické, protože tato rostlina není vždy odolná vůči mrazu a chorobám.

Téměř všichni vinaři se snaží najít odrůdu nejen s hojným a pravidelným plodem, ale také s vysokou odolností.Jednou z těchto odrůd je Aladdin.

)

Co je to za druh?

Aladdin patří k nové hybridní formě červených stolních hroznů s velmi časným zráním.Odrůdy červené tabulky jsou také Red Delight a Kesha.Květiny jsou bisexuální, tj.samoopylené a není nutné žádné další opylení, ani hrozny Ametyst Novocherkassky a Amirkhan.

Popis odrůdy hroznů Aladdin

BobuleAladdin je velký, s průměrnou hmotností přibližně 9–10 gramů, s poměrně vysokou akumulací cukru, světle růžovouse žlutým nádechem.Podlouhlý oválný tvar bobulí připomíná vřeteno , kůžeje poměrně hustá, ale při konzumaci se téměř nepociťuje.Odrůdy Athos a Marcelo se také mohou pochlubit vysokým obsahem cukru.

Chuť je harmonická, sladká, cítí se lehce pižmová, při ochutnávce čerstvé ovoce dostalo dostvysoce oceňováno.Následující druhy se vyznačují svou zřejmou chutí muškátů: potěšení, Pleven a přátelství.

Rychlost růstu révyje nadprůměrná, rostlina dosahuje výšky asi 2,5 až 3 metry.Plodné výhonky - více než 60%.

Aladdin se úspěšně rozmnožuje řízky, které jsou velmi dobře zakořeněné a rychle přinesou ovoce, ale je lepší množit odrůdu roubováním s velkou zásobou dřeva pro podnož.

Foto

Vizuálně lze Aladdin hrozny najít na níže uvedené fotografii:

Historie výběru

Odrůda byla získánakříže červené a muškátového oříšku Rapture ve VNIIViV im.Ya.I. Potapenko (Novocherkassk).

Vlastnosti

Odrůda má velmi časné období zrání, stejně jako Krasny Rapture a Nadezhda Rannaya - plodinu lze sklízet vzačátkem srpna, tj.vegetativní období od okamžiku objevení pupenů po úplnou zralost ovoce je 115–120 dní.

KlastryAladin jsou velké, kuželovitého tvaru a velmi husté, s průměrnou hmotností 700 gramů.Hrozny Super Extra a Manikúra Finger patří do stejné hmotnostní kategorie kartáčů.

Ovoce lze skladovat po dlouhou dobu na keři, asi měsíc, aniž by došlo ke ztrátě chuti.Přenositelnost bobulí je dobrá, prezentace se neztrácí, když jsou bobule tlačeny proti sobě.Stejné vlastnosti má odrůda dlouho očekávaná a originální.

Výtěžek plodiny je velmi vysoký astabilní, zatímco réva je často přetížená.

Je nezbytnétvořit keře s květenstvími a odstraňovat nerozvinuté výhonky.

Optimální zatížení na 1 keř je 25–30 očí a prořezávání vinné révy pro plodení se provádí na 6-8 očích.

Rostlina dobře reaguje na pravidelné zalévání a vrchní ošetření minerálními a organickými hnojivy, což zvyšuje množství a kvalitu plodiny.

Odrůda se vyznačuje zvýšenou zimou, mrazuvzdorností - až do -25⁰С,mladé sazenice, jako v Korolka a asi, vyžadují zimní povinnépřístřešky .

Dospělé rostliny lze během zimy těžko zakrýt, keř utrpí mrazy s minimálním poškozením dřeva.

Aladdin toleruje sucho, které neovlivňuje kvalitu bobulí, ale přesto musí být pravidelné před květem a po zalévání pravidelné.

Nemoci

Aladinnení poškozen vosya je vysoce odolný vůči houbovým chorobám:

Měla by být však přijata preventivní opatření, totéž platí pro choroby, jako je chloróza, anthracnosa a bakterióza.Postřik za účelem prevence pomocí speciálních biologických produktů se provádí dlouho před tvorbou ovoce, zpravidla před rozkvětem.Jsou naprosto bezpečné pro člověka a neovlivňují chuť plodiny.

K metodám boje aPrevence zahrnuje standardní agrotechnická opatření: ředění keře a ničení výhonků a dalších částí rostliny postižených škůdci a chorobami.

Pěstování Aladdinu metodou oblouků pomůže normalizovat výměnu tepla a vzduchu a předcházet houbovým chorobám.

Hlavními škůdci , kteří infikují tuto odrůdu, jsou housenka listová a roztoč pavouk.Metody boje proti oběma škůdcům, jakož i předcházení jejich výskytu, jsou stejné - odstraňování a ničení staré kůry hroznů a poškozených částí, jakož i postřik biologickými přípravky.

Nadměrná vlhkost může způsobit výskyt fyloxér (mšic), hniloby kořenů a plodů, a protopři výsadbě Aladina je třeba pečlivě zvážit výběr místaa opustit bažinaté půdy.

Nejlepší volbou je lehká hlinitá hmota.

Správně zvolené místo výsadby předem zabrání mnoha problémům, které mohou nastat při pěstování hroznů.

Odrůda Aladdin se stane skutečným nálezem pro vinaře v severozápadním, severním a středním Rusku.

Odrůda vykázala na Dálném východě vynikající výkon, spolu s tak dlouhými jaterami, jako jsou hrozny Tien Shan a Timur.

Aladdin je hodná slibná forma stolních hroznů, která potěší nejen pravidelné ovoce, ale také vysokou chuť.Jeho chuť je srovnatelná s takovými svítidly, jako jsou Arkady, Konvalinka a Monarch.

Užitečné video

Podívejte se na užitečné video o hroznech Aladdin: