Kuřata plemene Russian Black Bearded: krása a produktivita

Ruská černá vousatá kuřata patří do plemen s produkcí masa a vajec.Kromě velkého počtu vajec a dobré svalové hmoty může plemeno nabídnout svému majiteli neobvyklý vzhled a zcela černou barvu.Z tohoto důvodu někteří chovatelé chovají toto plemeno výhradně pro dekorativní účely.

Je jisté, že tyto slepice byly poprvé získány ruskými chovateli na konci minulého století.Chovatelé se domnívají, že toto plemeno vzniklo po křížení Wyandotte a Krevker.Podle jiných odborníků bylo toto plemeno získáno křížením černých slepic Oryol s Wyandottes.

Vzhledem k neshodě vědců je nyní obtížné určit původ plemene.Ale jedna věc je jistá: hned po chovu si černí vousatá kuřata získala popularitu mezi bohatými farmáři.Někdy se jim dokonce říkalo Barsky kuřata, protože obyčejní vesničané takové plemeno neměli.

Popis plemene Russian Black Bearded

Mají velkou a dobře tvarovanou hlavu.Zobák je malý, krátký, ale velmi silný.Na konci má také mírný ohyb.Je natřen černě nebo ve velmi tmavě šedé barvě.Oči jsou velké, plné.JsouVypadají trochu vypouklé a lesklé.Iris je hnědý nebo tmavě hnědý.

Tvář kuřat je červená.Hřeben je růžový, šarlatový, ke konci se výrazně zužuje.Na tom není žádný hrot.Náušnice plemene jsou velmi dlouhé, takže neustále visí.Vyznačují se také zaobleným tvarem.Červené ušní uši jsou střední velikosti.

Vousy slepice jsou plné a těžké, takže se znatelně rozšiřuje ve formě oblouku na zadní stranu ptačího oka.Krk je dobře ohnutý, ale rovný k ramenům.Existuje malý hřeben.Zadek je dostatečně široký a zužuje se k ocasu.Prýmky kohouta jsou svěží a dlouhé.

Prsa tohoto plemene kuřat je plná a zaoblená.Případ není příliš velký, ale široký.Bedra plná.Křídla jsou malá, dobře přiléhající k tělu ptáka.Ocas je středně velký, rovný.

Zcela odlišnou látkou jsou slepice Malin.Mají zvláštní barvu, velmi podobnou obrázkům ryaba kuře.

Zde si můžete přečíst vše o malajském plemeni Serama: https://selo.guru/ptitsa/kury/porody/sportivno-dekorativnye/malazijskie-serama.html.

Silné dolní končetiny jsou středně dlouhé.Metatarsus je malý, ale silný.Malované v tmavě šedé, téměř černé barvě.Prsty mají stejnou barvu jako metatarsus.

Kuřata jsou zcela podobná kohoutkům, ale jejich vzhled je ženštější.Hřeben je menší, náušnice jsou zkráceny.Hřeben na krku je však výraznější, záda je široká.Co se týče ocasu, nestojí rovně.Zelenavý nádech peří zcela chybí.

Vlastnosti

Tento pták má jedinečný vzhled.Kuřata a kohouti mají nejen neobvyklé černé peří s mírně zeleným nádechem, ale také bujnou bradku, díky níž je ptačí krk širší a mohutnější.Tato vlastnost plemene stále přitahuje sběratele, kteří chovají drůbež pro dekorativní účely.

Vzhledem k hustému a velkolepému opeřenímůže toto plemeno kuřat snadno snášet jakoukoli nachlazení .Mnoho moderních chovatelů ji udržuje v poloprostorových podmínkách, proto je tato vlastnost pro plemeno velmi důležitá.Kromě toho odolnost ptáka proti mrazu umožňuje chovateli ušetřit na izolaci domu.

Také potěší své majitele flegmatickou dispozicí.Nikdy se nezúčastňují bojů s jinými domácími ptáky ani se nezúčastňují bojů v rámci hospodářských zvířat.Povaha těchto kuřat umožňuje jejich chov spolu s dalšími ptáky ve stejné oblasti.

Kuřata mají pouze jednu významnou nevýhodu - kuřata tohoto plemene se nikdy rychle neopřít.Z tohoto důvodu musí být chov tohoto plemene proveden na jaře, takže se příští studenou ranou kuřatům podařilo získat spolehlivé peří.

Zatímco mladí vousatá kuřata rostou, je třeba o to pečlivě pečovat, protože tělo mladého kuře je v tomto období života nejzranitelnější.

Údržba a chov

Všechna plemena kuřat masa a vajec vyžadují řádné krmení.Pokud to není vyvážené, pak kuřata přestávají nabývat na hmotnosti a také pokaždépoložit méně vajec.Aby se obnovila masová a vaječná produkce ptáka, musí farmář zajistit správnou výživu a po chvíli se kuřata opět začnou závodit s dřívější produktivitou.

Pro zlepšení snášenlivosti nosnic v krmivuby měly být přidány užitečné složky, jako je vařené vejce a skořápka .Pomohou kuřecímu tělu obnovit zásobu vápníku a bílkovin, které se aktivně používají při tvorbě vajíček v těle ptáka.

Co se týče obsahu, dokonale koexistují jak v domech, tak v polosamotě.Tato drůbež chtěla chodit po zahradě, hledat hmyz a zrna, která dokonale doplňují jejich výživu.Tito ptáci nemohou letět vysoko, takže jejich majitel nesmí utrácet peníze za instalaci střechy nebo plotu s vysokým okem.

Vlastnosti

Celková hmotnost kohoutů se může pohybovat od 3,5 do 4 kg.Nosnice tohoto plemene mohou přibývat na váze od 2,7 do 3 kg.Položí v průměru 200 vajec ročně, ale jejich produkce vajec se může změnit v důsledku nesprávné výživy nebo nesprávné údržby na farmě.

V průměru může každé vejce se světle hnědou skořápkou dosáhnout hmotnosti 65 g. Pro inkubaci jsou vhodná pouze největší vejce.

Kde si mohu koupit v Rusku?

  • Nákup kuřat a násadových vajec na drůbežárně " Kurkurovo ".Nachází se v okrese Lukhovitsky v Moskevské oblasti, v obciKyrovo, dům 33. Tam si také můžete prohlédnout kuřata jiných plemen.O nákladech a dostupnosti mladých zvířat a vajec tohoto plemene se můžete zeptat na telefonním čísle: +7 (985) 200 70-00.
  • Dospělí kuřata, vejce pro inkubaci a jednodenní kuřata lze zakoupit na farmě „ Bird Village “.Drůbežárna se nachází v oblasti Jaroslavl, v čisté oblasti, pouhých 140 km od Moskvy.Chcete-li se dozvědět více o přítomnosti ptáka, můžete objasnit cenu telefonicky +7 (916) 795-66-55.

Analogy

Yurlovského slepice lze nazvat analogem.Patří také k produktivitě masa a vajec.Jsou to vytrvalí ptáci se silným spodním krytem, ​​který vydrží jakýkoli mráz.Na rozdíl od vousatých kuřat mohou Yurlovskys zvýšit hmotnost až 5 kg, ale jejich produktivita vajec zůstává nižší - pouze 160 vajec ročně.

Jako dekorativní plemeno můžete získat Pavlovský slepice.Tato drůbež jsou domácí ruská plemena.Jsou známé po celém světě díky neobvyklé barvě, která dobře dopadá s malým hřebenem na hlavě ptáka.

Závěr

Ruská černá vousatá kuřata se nyní stala poměrně vzácným plemenem.Pokud se v posledních letech do chovu zapojili všichni bohatí zemědělci, nyní se tato kuřata nacházejí pouze mezi sběrateli.Skutečnost je taková, že moderní chov drůbeže nestojí, proto jsou v Rusku produktivnější a odolnější plemena kuřat.