Kuřata v korunách - Chubaty plemeno

Toto plemeno kuřat přitahuje pozornost především svými externími údaji.Kuřata s takovou důstojností nesou svůj hřeben (předek) na hlavách, jako by rozuměli jejich vnějšímu rozdílu od ostatních kuřat, jako by měli přirozenou korunu, jako by to nebyli jen slepice, ale slepice ušlechtilé krve.

Neexistuje podrobný historický popis chovných slepic Chubata.S největší pravděpodobností to historicky vzniklo a existovalo na území Ukrajiny.A to je správná verze, protože taková kuřata se nacházejí na jakémkoli ukrajinském venkovském dvoře, nebyly přeloženy po desetiletí a staly se neoficiálním symbolem ukrajinského chovu drůbeže.

Soudě podle některých tvůrčích děl věnovaných rolnickému životu,(beletrie, výtvarné umění), můžeme dojít k závěru, že toto plemeno kuřat na Ukrajině existuje již od starověku.

Toto plemeno kuřat převládá ve středních oblastech Ukrajiny.Méně obyčejný ve východní a jižní.V oblasti Poltava jsou chováni společně s hrdostí oblasti Poltava - Poltavské hlíny.Toto plemeno získalo své jméno díky „vizitce“ - předku na hlavě.

Popis plemene Chubaty

Ukrajinský hřeben je pochopitelně rozpoznatelný díky charakteristickému hřebenu na hlavě.Je to její dekorace acharakteristický rys.Přední noha nese žádná funkční zatížení, s výjimkou estetického.

Kohouti tohoto plemene z důvodu příliš svěžího předku ztratili svůj hřeben a mírně visí na jedné straně, aniž by však ptáka způsobovali zvláštní potíže.U slepic nemůže být peří na hlavě ani nazýváno forelock, je tak vyvinuté, má tvar oválu a vypadá jako plnohodnotný ženský účes.

Tvar hřebene zanedbaných slepic je listového tvaru, zobák je silný, určený pro klování drsností a velkých semen (například kukuřice).Tyto slepice jsou široké, s truhlami a širokými zády, jejich tělo je silné, s dobře vyvinutým ocasem.Tělo je dlouhé.

Tlapky nevypadají příliš mocně, ale slepice před nimi vykonávají vynikající práci, pečlivě hrabou všechny hromady a hromady, které je zajímají.Barva křovin se liší od světla, takzvané kolumbijské až po tmavou barvu.

Vlastnosti

Mezi amatérskými chovateli drůbeže jsou velmi žádoucí ukrajinští chubarochki (nazývaní také):

 1. za prvé, pro dekorativnost.
 2. Za druhé, za to, že patří k drůbeži typu masa a vajec.
 3. Třetí vlastností, kterou chovatelé drůbeže tak hodnotí, je nenáročnost.

Toto kuře zmírněné nepříliš mírným ukrajinským podnebím relativně toleruje silné mrazy a oslabující teplo ve srovnání s.Co jiného lze přidat k výhodám tohoto plemene?Skutečnost, že slepice dosáhly určitého věku, se stala vynikajícími slepicemi - trpělivými a odpovědnými.

Toto plemeno kuřat nemá žádné výrazné minusy, kromě toho, že se zástupci ukrajinských chubat neliší v poslušnosti, stejně jako všichni ostatní kuřata.Neoprávněné zkoumání nebezpečných čtvrtí a pravidelné lezení do zahrady může trochu zkazit dokonalý portrét chocholatého kuře.

Pravidla údržby

Chování kuřat ukrajinského plemene Chubata (chocholatý) není nic zvláštního.Jak jsme již zdůraznili, tyto slepice nejsou vybíravé: jedí to, co dávají, sedí na bidýlku, které je majitel schopen nabídnout.

I nejnáročnější plemeno však potřebuje čistý kuřecí koňák, přítomnost světla v místnosti, větrání v létě, v zimě teplo.

Krmítka pro houbovitá kuřata je třeba vybírat podle věku a druhu krmiva , je nežádoucí šířit zrno na zemi, protože amatérští chovatelé drůbeže ve vesnicích stále starí.Kuřata by měla mít místo pro krmení, za prvé, do určité míry disciplíny ptáka, a za druhé, umožňuje vám trávit jídlo hospodárněji.

Misky na pití pro kuřata vyrábí každý svým vlastním způsobem - a v pořádku, nejsou na ně kladeny žádné zvláštní požadavky, s výjimkou jednoho: v pijácích musí být přítomna čerstvá voda, protože tělo kuře je navrženo tak, že potřebuje vypít dvakrát tolik vody denně.množství konzumovaného krmiva.

Kuřata Oryol chintz mají jedinečný vzhled.Ale kromě toho mají stále mnoho výhod.

Slyšeli jste o existenci plemene, jako je trpaslík Brahma? Zde již byla vypracována úplná recenze.

Na této stránce však můžete vidět, jak vytvořit krásné záhony.

Dalším důležitým aspektem udržování chocholatých kuřat je přítomnost lázní s popelem a pískem.Jinými slovy: poskytněte kuřatům místo, kde mohou být střízlivě pohřbeni.To není jen potěšení pro kuřata, ale nejdůležitější postup čištění - kuře čistí peří pískem a popelem, zbavuje se parazitů a dalších škodlivých mikroflór.

Charakteristiky

Ukrajinští chubáti patří k plemenům masa a vajec kuřat.Tělesná hmotnost dospělých nešokuje - 2,2 kg u kuřete a 3,0 kg u kohouta.Toto je normální průměrná hmotnost vlastní mnoha plemenům kuřecího masa a směru vajec.

Kuřata se začínají líhnout ve věku šesti měsíců,produkce vajec v prvním roce je asi 160 vajec .Vejce těchto slepic jsou středně velká, hmotnost jednoho je až 60 g, barva skořápky je příjemně krémová.

Chov kuřat v tomto chovu je velmi vysoký: ze sta vajec se bezpečně narodí až 85 plemenných kuřat.Bezpečnost hospodářských zvířat je 88% u dospělých ptáků a 90% u mladých zvířat.

Kde koupit v Rusku?

Ukrajinská kuřecí plemena jsou chována a prodávána ukrajinskými drůbežářskými podniky.Poskytujeme vám informace o kontrolovaných drůbežářských farmách a kontakty jejich zástupců:

 • PE “ Gold Kurchatka ” („Golden Chicken“).
  Adresa: Ukrajina, Cherkasy region, Talnoe, Dubkovetsky St .;
  tel .: + 38 (097) 966-10-93.
  Webová stránka:
 • http: //zolote-kurchatko.all.biz DOCHPExperimentální farma "Borki". Adresa: 63421Charkovská oblast, okres Zmievsky, s.Borki;
  tel .: + 38 (057) 477-83-86;+38 (057) 477-83-88;+38 (057) 477-80-07.

Analogy

Nejblíže ukrajinskému Corydalisu „v duchu“ a teritoriálně dvěma plemeny od ukrajinských producentů: Poltava clay a Ukrajinská Ushanka.

Stejně jako přední část, tato plemena nejsou podle podmínek zadržování příliš rozmarná, dobře snášejí zimu, ušní klapky mají také barevné peří, nesou stejná středně velká vejce a v dospělosti váží stejné 2 až 3 kilogramy.Jediná věc, která odlišuje klapky do uší od corydalis, je přítomnost zvláštních „vousů“ nad ušima.

Poltava clayey se liší od předchozích skupin rodokmenů v externích prvcích: jednoduché červené peří a růžový hřeben.Kuře Poltava nemá dekorativní výhody oproti corydalis a klapkám do uší.

Podobnost plemene Poltava s klapkami do uší a Corydalis spočívá v produktivitě ovipozice: 180 vajec ročně, hmotnost vajec a barva skořápky.Velikost a tělesná hmotnost dospělých kuřat Poltava nepřekračují poháry a klapky do uší - standardní 2 kilogramy kuřecího masa a standardní 3 kilogramy kohouta.

Velmi často ženy v domácnosti (na Ukrajině ženy přebírají odpovědnost za chov hospodářských zvířat v domácnosti) považují pořízení těchto plemen kuřat za identická a zaměnitelná.Sázka je v první řadě na produkci vajec a rychlost růstu masa.Chubarok se získává jako dekorace na zahradě.Instinkt inkubace je vlastní všem třem plemenům, takže jsou chováni v naději na doplněnístáda v budoucnosti.