Kuřecí aristokraté - dekorativní plemeno Phoenix (Yokohama)

Slepice plemene Yokohama nejsou obyčejné nosnice, které byly chovány v Rusku ještě před tím, než Jurij Dolgoruky založil Moskvu.

Než jste skuteční šlechtici z rodu kuřat, okrasné plemeno, jehož vytvoření a vylepšení již několik desetiletí pracovali němečtí chovatelé.

Ve skutečnosti však rod těchto ušlechtilých ptáků sahá daleko do staletí na Dálný východ, kde byly tyto slepice považovány za stavové ptáky u šlechtického dvora a později také za ptáky samotného císaře.

Stojí za zmínku, že podobnou roli hráli pávi u soudů panovníků Středního východu.

Chickens Phoenix: popisplemena a rysy

Další věcí, která je společná s královskými pávy slepic Yokohama, je krása kuřecích aristokratů také v ocasu.

Stojí za zmínku, že německé a japonské Phoenixe jsou zde velmi odlišné - pokud jsou „japonské“ ocasy neuvěřitelně velké a nakonec dosáhnou deseti nebo více metrů, pak byli Němci vedeni praktičností při formování plemene, a proto zkrátili ocas na „spravedlivé“pouze “tři metry.

Podle informací již japonských chovatelů však ani10 metrů není limitema brzy plemeno socas šestnáct a více metrů.

Důvod chovu takového ptáka zůstává nejasný, protože i stávající kuřata Yokohama zažívají zjevné nepohodlí při chůzi s ocasem dolů, což nutí majitele, aby doslova chodili se svými mazlíčky a osobně si zvedali ocasy.

V dalším článku budeme hovořit o německém plemeni kuřat, které se stalo dominantním na celém světě.

Je prakticky nemožné dostat japonské plemeno kuřat mimo ostrovy, a to nejen kvůli jeho neuvěřitelné lákavosti na podmínky zařízení, ale také proto, že přímý prodej těchto kuřat je zakázán a pachatel čelí poměrně velké pokutě.

Jedinou alternativou k prodeji je směna, a to i s určitými obtížemi.

Objevení Phoenixu genetiky, ornitology a milovníky ptáků obecně okamžitě vyvolává otázku - proč kuřecí maso Yokohama nevyhazuje ocas, jako všichni normální ptáci?

Odpovíme - ocas se nezbavuje, protože jistý pochmurný japonský génius našel gen zodpovědný za tání a dokázal jej zpomalit pomocí správného výběru, který nezajistil každoroční tání, ale postupnou obnovou peří v průběhu pěti let.

Kromě výrazného ocasu nejsou kuřata Yokohama nic zvláštního - jedná se o středně velké ptáky bílé nebo šedobílé barvy (jiné jsou také možné, ale neuvěřitelně vzácné) a hladké, husté peří.

Hřeben je hrach nebo ořech a patří k kritériím plemene.Nohy ptáků jsou holé, na nich je chmýřínebo peří může zaručit diskvalifikaci ptáka z výstavy.

Dalším ozdobným plemenem je kuře Oryol Chintz.Ona je známá po celém světě pro její neobvyklý vzhled.

V https://selo.guru/ovoshhevodstvo/ovoshhnye-sovety/kak-varit-kukuruz.html je článek vysvětlující, jak vařit kukuřici v pomalém vařiči.

Kuře produkuje mezi 80 a 100 vejci smetanově ročně, z nichž každé váží asi 50 gramů.Hmotnost samotných ptáků závisí na pohlaví - pokud kohouti dosáhnou hmotnosti 1,5 až 2 kg s lehkostí, pak slepice zřídka projdou 1300 gramů.Z tohoto důvodu je toto plemeno velmi vhodné pro násadová vejce.

Maso je docela jedlé a dokonce chutné , takže Phoenix může být chován také jako plemeno masa, i když v tomto případě bude ziskovost produkce nízká.

Ke zrání ptáků dochází ve věku šesti měsíců, ale formace úplně končí za dva roky.Kuřata Yokohama létají velmi dobře, takže na to nezapomeňte při objednávce a nastavení plotů.

Na základě jokohamských kuřat byla chována jokohamská bentamiki, která se vyznačují zmenšenou velikostí.Obecně platí, že s výjimkou snížení hmotnosti vajec na 30 gramů a zvýšeného počtu vajec dovezených za rok (až 160, podle majitelů) se na ně vztahují všechna výše uvedená ustanovení.

​​

Foto

Zde je jednotlivec německého původu:

Fotografie kohouta a kuřecího Phoenixe, který sedí v buňce pro oplodnění:

A tento zástupcejako by pózuje pro kameru:

Dokonale pořízená fotografie kohouta na ulici:

Ale na následujících dvou fotografiích uvidíte skutečné japonské Phoenixy zdlouhý ocas:

Vlastnosti chovu a růstu

Nejdůležitější věc při pěstování kuřat yokohama- to má na paměti délku jejich ocasu.V souladu s tím je třeba nainstalovat vysoké bidla, ideální volba by byla 120 - 140 cm od země a výše.Kromě toho nezapomeňte na pravidelné čištění voliér a kuřat samotných - nádherný ocas okamžitě sbírá veškerou nečistotu z podlahy a také malé zbytky.

Tam však trápení majitele nekončí - slepice pravidelně vyžadují čerstvý vzduch, takže uzavření ve sterilní jednotce nefunguje.Zde však všechno, jak se často stává u Phoenixů, spočívá na délce ocasu.

Pokud je ocas vašeho penisu „pouze“ 1,5–2 metry, bude s největší pravděpodobností schopen normálně chodit sám, i když z času na čas s vaší podporou.

Pokud je však délka peří tři metry standardní pro toto plemeno, najdete vzrušující procházky s kohoutem v ruce nebo se speciálním držákem ocasu.Co dělat - krása vyžaduje oběť.

A tito kohouti se mohou radovat - japonský Phoenix obvykle nemá svobodu pohybu a žije v klecích o šířce dvaceti centimetrů, zavěšených ve výšce dvou nebo více metrů a krmí je a krmí je stejným způsobemhřady.

Procházky těmito opeřenýmipřátelé osoby se dopouštějí ocasu na papillonu.

Ale trpaslíci bentaki-Phoenixes výše uvedených nevýhod jsou zbaveni, protože jejich ocas jednoduše neroste na takovou délku.Takže pokud si nejste jisti, že se dokážete vyrovnat se závěrem „plnohodnotného“ Yokohamy, zkuste vyvést trpaslíka - podle mnoha je dokonce hezčí.

Kromě toho jsou trpasličí plemena slepic mnohem úspornější a chutnější a jejich vejce připomínají křepelčí vejce podle chuti.

Pokud jde o potraviny, neexistují žádné zvláštní stížnosti, zejménaptáci tohoto druhu konzumují jak měkká jídla(hlavně ráno), tak obilí (je lepší je podat večer).Krmte ptáky dvakrát denně, ale častěji, pokud je vaší prioritou přírůstek na váze.

Kuřata Yokohama se dívají na teplotu s opovržením - velmi mnoho majitelů uvádí, že jejich pernatí mazlíčci rádi klování sníh a v zimě obvykle odmítají vstoupit do voliéry.

Japonské geny musely být plně zasaženy a byly zkříženy s anglickým bojovým plemenem (nejoblíbenější verze chovu německého Phoenixu uvádí jako předky anglické a staré anglické kuřata).

Na druhé straně je lepší izolovat místo kuře přes noc na maximum - hřebeny Phoenixu jsou velmi velké a delší vystavení nízkým teplotám může vést k omrzlinám.

ÚROKOVÁ FAKTURA : Podle Feng Shui by se kuřata-Phoenixes měli držet v jižní části nádvoří.Takže v rodinném bohatství nebude přeloženo a objeví se atmosféra bohatství a prosperity.

Je také zajímavé, že když je Phoenix křížen s jakýmkoli jiným plemenem (například s Paduanem), šance na přenos genu dlouhého ocasu je téměř sto procent.Pokud tedy máte zájem o praktický výběr, je možné začít s Phoenixy.

Kde koupit v Rusku?

Na území Ruské federace je však možné zakoupit kuře Yokohama pouze v regionech, kde jsou nadšenci.Na chovech drůbeže není toto plemeno chováno kvůli jeho dekorativnosti a zdánlivě nepraktičnosti.

Toto plemeno je však velmi populární, takže nalezení prodejce nebude zvlášť obtížné, zejména na tematických fórech.Dobrým příkladem jewww.pticevody.ru , konkrétně téma http://www.pticevody.ru/t258-topic.Zde si můžete přečíst názory majitelů a položit jim otázky, na které máte zájem odpovědět.

Znáte Adlerovo kuře ?Mohou být drženi na farmě několik let!

Málokdo skutečně ví o výhodách naklíčené pšenice.Kliknutím na následující odkaz se o tom dozvíte více.

Analogy

Z průmyslového hlediska má plemeno mnoho analogů, ale z hlediska dekorativnosti existuje pouze jeden analog - skutečná japonská kuřata Phoenix.A pokud si myslíte, že je extrémně obtížné je získat, pak můžeme říci, že Phoenix nemá prakticky žádné analogy, nepočítaje hybridy s jinými, dlouho ocasy plemena.

Nepotřebuje je však - zájemce o 300 vajec ročně a splatnost ve třechměsíce, v každém případě, vyberou si jiné plemeno a Phoenix nechají ty, kdo chtějí osladit nejen žaludek, ale také vzhled.

Takže, pokud se chcete stát starými časy japonských císařů a užívat si výhledu na krásné ptáky a přitom jíst docela chutná a výživná vejce, pak je toto plemeno pro vás.