Kuřecí krmítka pro kutily: plastové, bunkr, dřevěné

Dnes na regálech supermarketů, bez ohledu na roční období, najdete absolutně jakoukoli čerstvou zeleninu a ovoce.Nákup kuřecího masa nebude obtížné.

Vzniká otázka: Proč někteří letní obyvatelé nadále pěstují své plodiny a neopouštějí své vlastní produkty?

Ujistěte se, že každý úspěšný zahradník nebo chovatel drůbeže vám bude schopen sdělit, jak moc je zboží pěstované na svém poli vlastníma rukama šetrnější k životnímu prostředí, chutnější a lepší.

Pokud však udržování zahrady není tak obtížný úkol, nemusí se chov kuřat zdát snadný, protože náklady nainventář může vaši peněženku zcela vyprázdnit.

Ale nic!Pro řemeslníky není těžké postavit krmítko pro kuřata vlastníma rukama.Vše, co potřebujete, je touha a my vám rádi poskytneme informace o tom, jak takové zařízení postavit.

Pár slov o podavačích kuřat

Měli byste pochopit, že při stavbě podavače kuřat je velmi důležité věnovat pozornost následujícímu aspektu - naprosto všechny nástroje by měly býtdokonale očištěné (pro zpracování můžete použít i dezinfekční prostředky).

Pokud mluvíme otypologii krmných směsí , pak se obecně rozlišují následující:

 • pro smíšená krmiva;
 • pro pevnou látku;
 • za mokra.

Jak asi už jsteHádal , že každý typ předpokládá použití úplně jiného vybavení .

Například pro tekuté krmivo je rozumnější zvolit materiály vyrobené z plastu nebo kovu, pro suchý typ jsou vhodné materiály ze dřeva, štěrku nebo křídy.

Mnoho chovatelů drůbeže staví výjimečně prostorné struktury pro suché jídlo, aby mohli okamžitě načíst denní normu zrna od rána.

Někteří však dávají přednost vytváření malých struktur, někdy i individuálně pro každé kuře.Pro větší pohodlí lze takový nástroj přišroubovat ke zdi, vzdálenost od země by však neměla přesáhnout 50 centimetrů.

Chcete-li vytvořit plnohodnotnou „jídelnu“, můžete nainstalovat misku na pití.Často je ponechána na ulici, protože všichni chápeme, že slepice dávají přednost čerstvému ​​vzduchu.V prvních týdnech nezapomeňte sledovat napájecí mísy a krmítka, protože kuřata jedí poměrně intenzivně v raných fázích života.

Po vytvoření vlastního krmítka pro kuřata tedy každý chovatel drůbeže jistě sníží množství zdrojů potřebných pro chov ptáků.Pojďme se podívat na nejoblíbenější možnosti pro stavbu kuřat.

Typy konstrukcí

Jak jsme již dříve řekli, konstrukce a instalace vlastního krmítka pro kuře může nejen usnadnit veškerou vaši budoucí práci, ale také vám může hodně ušetřit.Konstrukce krmítka pro ptáky je několik.

Z plastové trubky

Varianta 1

Pro vytvoření tohoto typu podavače nemusíte plánovat ani vrtat.

Toto jsou materiály nezbytné pro konstrukci :

 1. Pilník (nebo jiný nástroj schopný řezat plastové trubky).
 2. Dvě zátky pro potrubí.
 3. ​​
 4. Široká kanalizační trubka z plastu (délka musí být alespoň jeden metr).
 5. Odbočka pro kanalizační potrubí.

Potom si vezmeme plastovou trubku a rozdělíme ji na tři nestejné části: 10, 70 a 20 centimetrů.

Na trubku dvacet centimetrů musí být vložena zátka - bude sloužit jako základ pro budoucí výstavbu.Opatrně „zatlačte“ tričko na vrchol a připojte k němu délku sedmdesát centimetrů (zavřete jej zátkou na opačné straně).

Zbývající (10 cm) délku vložíme do bočního otvoru a namontujeme podavač.Nalijte zrno do výsledné struktury.Chcete-li poskytnout stabilitu produktu, přišroubujte ji ke zdi nebo k síti v kuřecí bedně.

Takové krmení kuře z komína je docela výhodné, protože házení jídla na zem z kuřat nebude fungovat.Takový kontejner může obsahovat hodně obilí (pro 20 a více kuřat!).Víčko je obvykle uzavřeno v noci, aby se zabránilo vniknutí nečistot nebo jiných předmětů do krmiva.

Varianta 2

Bereme dvě trubky (30 cm a půl metru), dva kusy zátek a ohyb.Při práci bude také použita elektrická pila a vrtačka.

No, jdeme!Ve spodní trubce musíte udělat dvě díry, tj. Z různýchpo stranách vyvrtat dva otvory (slepice z nich vezme jídlo).

Pomocí vrtačky vytvoříme tyto díry a pomocí skládačky je pečlivě rozbalíme na požadované velikosti.Konečný průměr takové díry je obvykle 7 centimetrů nebo mírně větší.

Potrubí uzavíráme zátkou na opačné straně.To je vše!Další krmný žlab je připraven.Nainstalujeme jej do kuřecího koše a naplníme ho jídlem.

Nepochybnou výhodou této verze podavače je to, že konstrukce konstrukce netrvá příliš dlouho a všechny potřebné materiály mají extrémně nízké náklady.

Bunker

K vytvoření potřebujeme stejnou plastovou trubku třicet centimetrů a patnáct centimetrů kanalizace, elektrické pásky (nebo jiné lepicí pásky), hřebíků,šrouby, malý úsek provázku, montážní úhly, pila a kladivo.

Po shromáždění všech potřebných materiálů a nástrojů můžete bezpečně přistoupit ke stavbě.

Pro základnu bereme desku nebo překližku o šířce 20 centimetrů a délce(tloušťka desky by neměla být větší než 10 milimetrů).Pomocí rohů a šroubů upevníme širokou trubku k základně překližky.

Potom okraje tenké trubky jemně odřízněte (příčný a podélný řez by měl být proveden tak, aby vznikla trubka se spodním výřezem).

Vložte tuto trubku do středu široké a upevněte ji šrouby.Dno jsme odřízli v plastovém válci zpod vody a namontovali na konstrukci s hrdlem dolů,a pak pečlivě pásek upevněte elektrickou páskou.

Hotovo!Nalijeme krmivo do struktury a zkontrolujeme, zda v ní nejsou nějaké nedostatky.

Znát normy pro krmení nosnic, můžete zvýšit produkci vajec na farmě kvůli lepšímu zdraví ptáků.

Chov kuřat pod potomkem se považuje za nejjednodušší.Jeho jednoduchost v přirozenosti! Přečtěte si více ...

Jak vidíte, k vybudování tohoto typu podavačů budete potřebovat minimum nástrojů a úsilí.Všechny stavby mohou být postaveny za pouhých 15-20 minut a jejich účinek pocítíte nejen vy, ale i vaše kuřata.

Videoklip vás ještě lépe seznámí s tímto typem krmítka:

Dřevěné výrobky pro kutily

ze dřeva je považován za investiční produkt, který vám vydrží déle než tucet let .

To samozřejmě vyžaduje stabilní péči o ně.Tento typ podavačů je známý svou spolehlivostí, pevností a trvanlivostí.Stanou se skutečnou „jídelnou“ pro vaše kuřata.

Materiál pro konstrukci lze vybrat individuálně, ale pamatujte na to, že v důsledku toho byste měli získat silný, stabilní a účinný design, který dokáže „vydržet“ alespoň několik sezón.

Určování a malování charakteristik těchto výrobků je samozřejmě mnohem jednodušší, než si hrát s rukama, ale ujistěte se, že samotný proces vytváření krmného žlabu nebude pro vás „mučením“.

Podívejme se na sled a výrobní postup tohoto procesudesign, který pomůže krmení kuřat letos na podzim a v zimě.Vytvoření podavače stromů se skládá z několika fází, proto si pozorně přečtěte a pozorně si přečtěte!

Vytvoření výkresu

Jak již bylo zmíněno, existuje několik druhů dřevěných krmítek pro ptáky.Mohou být velké i malé.

Můžeme však s jistotou říci, že vytvoření jakéhokoli druhu bude vyžadovat, abyste si vzali tužku, pravítko a list papíru.Nakreslete na papír hrubý náčrt toho, co chcete vidět. Určete velikost podavače okem a potom s nimi postupně pracujte.

Na výkresu by měly být zobrazeny naprosto všechny detaily konstrukce: střecha, stojan, základna, místo pro krmení atd., Proto k tomuto problému přistupujte důkladně!

Materiál označíme a vyřízneme

Pokusíme se vám vysvětlit, jak vytvořit víceméně průměrovanou standardní verzi.

Jako příklad lze uvést krmný žlab následujících velikostí: 40–30–30 cm (délka, šířka a výška).K vytvoření takovéto struktury budete potřebovat dva identické kusy materiálu (na základně a na střeše), jakož i stojan, který upevní střechu a základnu.

Značení musí být provedeno přesně, s přihlédnutím k nejmenším detailům, protože to v budoucnu výrazně usnadní výrobní proces.Potom řezáme materiál a začneme stavět strukturu

Montážní kroky

 1. Aby krmítko nevypadalo příliš objemně a nebyltěžké, použijte obyčejnou dřevěnou desku, překližku a montážní desku.

  Výše ​​jsme poznamenali, že základna a střecha by měly mít 40 a 30 centimetrů, což znamená, že začneme vyřezávat jednu část (na základně) z desky a druhou (na střechu) z překližky.

  Stojany, které mají také délku 30 centimetrů, jsou vyříznuty z paprsku (asi 2x2 cm).To bude stačit.Nemusíte vyrábět všechny desky o 30 centimetrech, další dva by měly být asi 27-28 (střecha se tedy bude svažit a nebude na sobě shromažďovat přebytečnou vlhkost).

 2. Upevňujeme sloupky svisle na vyrobenou základnu z desky, zatímco ustupujeme o dost směrem dovnitř (nikoli v rozích).

  Pro rovnoměrnější ústup můžete nakreslit obdélník uvnitř základny, směřující do středu, například 2–3 cm od každé linie obvodu.V rozích tohoto výkresu instalujeme vertikální sloupky, které již budou sloužit k zajištění překližkové střechy.

  Nezapomeňte, že hlavní věcí je instalace stojanů o průměru 27 centimetrů ne v různých úhlech, ale ve stejné linii.K upevnění stojanů, aby se usnadnil jejich úkol, se často používají samořezné šrouby, které prochází skrz základnu stromu zespodu do tyčí stojanů.

  Dále nainstalujte překližkovou střechu přes sloupy.Nebude to těžké, na konci budete muset zašroubovat čtyři šrouby.

 3. Krmení kuřat brojlerů se zásadně liší od krmení vajec kuřat.Zjistěte rozdíl!

  Chcete-li zobrazit situační plán pro připojení elektřiny,stačí kliknout zde.

 4. Hotová konstrukce může být instalována v jakékoli rovině.Struktura je však nejčastěji jednoduše připojena k kuřecí síťce.
 5. Neočekávejte, že dřevěný kuřecí podavač pro kutily bude mistrovským dílem, ale můžete si být jisti, že kuřata budou vždy plná.

  Není tak těžké vyrobit originálnější produkt, stačí zapnout fantazii a koupit dražší materiál, poté nakreslit svůj neobvyklý projekt a začít ho převádět do reality.

Dvoupodlažní konstrukce

Tato možnost bude vhodná také pro krmení kuřat suchým jídlem.

Pro konstrukci konstrukce budou pro výrobu rámu a desek zapotřebí tyče.Spodní úroveň může být maximálně 26 centimetrů a výška 25.

Délka musí být vypočtena s ohledem na počet kuřat.Konce spodní podlahy by měly být 10 centimetrů (nebo více) nad stěnou.Nezapomeňte zakrýt vnitřek krabice zátkou (můžete ji vyrobit z překližky a vložit ji do dříve vytvořených drážek).

Druhé patro pro kuřata připomíná žlab , který byl rozdělen na dvě části.Výška desky zde bude 10 centimetrů.Nainstalujeme druhou vrstvu na konce první a upevníme závěsy.

Ve výsledku uvidíte zvláštní okna.Zpřístupní jídlo všem slepicím.Nepochybnou výhodou tohoto designu je to, že slepice se nebudou moci dostat na nohy a nebudou šplhat potravinami.

Jak vidíte, hmota existujerůzné typy krmítka pro ptáky.Trvá to déle než půl hodiny a efekt uvidíte sami!Navíc nemusíte utrácet peníze za drahé hotové designy, čímž se šetří dobře.